Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30
  1. #1
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Kαλησπέρα αν κ εχω μια φωτογραφική compact Sony θα γουσταρα να πάρω μια δική μου κ να δωσω την Sony στον πατερα μου για να σταματησουμε να τσακωνόμαστε σαν τα σκυλιά
    Εχω δει αυτο το μοντελο Canon PowerShot A720IS. Εχι κανεις να προτεινει κατι καλύτερο;

  2. #2
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    794
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    ΤΕΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    USR 9108Α
    φίλε μου, οι canon είναι εγγύηση! Είχα canon PowerShot Α70, και δουλεύει ακόμα μετά από 10.000+ φωτογραφίες. Και τώρα που έχω περάσει σε dslr πάλι canon διάλεξα και δεν με έχει απογοητεύσει καθόλου!

    ........Auto merged post: Petros πρόσθεσε 3 λεπτά και 5 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    και αφού λες μέχρι 300 Ευρώ θα σου πρότεινα να δεις και την CANON POWERSHOT SX100 . Έχει καλύτερο οπτικό ζουμ από την A720IS
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Petros : 01-07-08 στις 23:30. Αιτία: auto merged post

  3. #3
    Εγγραφή
    28-05-2006
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.857
    Downloads
    3
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    49999 /4996
    ISP
    Forthnet
    Router
    DSL-AC56U
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 22.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    +1 για την Canon.
    Άλλη ποιοτητα.
    Και αυτη που λες εσυ φιλε (την εχω και ξερω απο 1ο χερι), αλλα και η προταση του Petros ειναι παρα πολυ καλες.
    Εχουν και οι δυο Image stabilization που βοηθα πολυ, και απο ποιοτητα εικονας με το Digic II δε το συζητω καθολου.
    http://www.dpreview.com/news/0708/07...nonsx100is.asp

  4. #4
    Εγγραφή
    25-06-2007
    Περιοχή
    Α.Πετραλωνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Φωτος
    ISP
    Wind
    Router
    TP-Link TD-W8970 V3
    SNR / Attn
    5(6)(dB) / 33(dB)
    +1 και απο μενα για τις Canon.
    Παντως η SX100 που λενε οι φιλοι πιο πριν παρολο οτι εχει μεγαλυτερο οπτικο zoom που ειναι πολυ σημαντικο και ειναι γενικα καλυτερη εχει για μενα 2 αρνητικα στοιχεια.
    1. Δεν εχει οφθαλμοσκοπιο
    2. Το φλας "μαζευει" και δεν ειναι βολικο σε περιπτωσεις γρηγορων φωτο, χωρια που πρεπει καθε φορα να το κλεινεις με το χερι (δεν εχει μοτερ ετσι??)
    CASE:CM Elite 370 PSU:Thermaltake W0104 650W M/B:ASRock 880G Extreme3 CPU:AMD Phenom II X3 720 AM3 Cpu Cooler:Gigabyte G-Power RAM:8 GB DDR3-1600MHz VGA:MSI ATI HD6770 1024MB Monitor:LG 1900J 19" TFT HDD:1χ120GB W.D V300 SSD, 2χ640GB W.D SATA2, 1χ120GB W.D Passport DVD/RW:1χ LG GH22NS50, 1χ NEC-Optiarc AD-7203S ROUTER:TP-Link TD-W8970 V3 Speakers:Logitech X-210 UPS:Belkin 600VA

  5. #5
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    79
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10223/1023
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    speedport entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 25(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Συμφωνώ κι επαυξάνω για την A720
    Την αγόρασα πριν 3 μήνες και είμαι ενθουσιασμένος.
    Και θα σου περισσέψει και ένα αρκετά καλό ποσό για τα παρελκόμενα. :-)

    http://www.skroutz.gr/s/23194/Canon-...t-A720-IS.html

  6. #6
    Εγγραφή
    02-05-2008
    Μηνύματα
    2.221
    Downloads
    56
    Uploads
    18
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    speedtouch(Thomson..)
    SNR / Attn
    17(dB) / 45(dB)
    Εγω σου προτεινω αυτη.

  7. #7
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leroef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ κι επαυξάνω για την A720
    Την αγόρασα πριν 3 μήνες και είμαι ενθουσιασμένος.
    Και θα σου περισσέψει και ένα αρκετά καλό ποσό για τα παρελκόμενα. :-)

    http://www.skroutz.gr/s/23194/Canon-...t-A720-IS.html
    Ποσο αν επιτρέπεται; Εγω εχω κολλησει με το σχημα της και με αυτα που διάβασα σε ενα τεστ στο pc world!

  8. #8
    Εγγραφή
    03-09-2005
    Μηνύματα
    7.567
    Downloads
    189
    Uploads
    0
    ISP
    N/A
    +1 για canon a720is(την εχω εδω και 9 μηνες και ειμαι πολυ ευχαριστημενος) και για canon sx100is!
    Κορυφαιες στα λεφτα τους!

  9. #9
    Εγγραφή
    28-12-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι, Αττική
    Μηνύματα
    562
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ 268Q
    SNR / Attn
    9(dB) / 35(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Η Canon A720IS ειναι εξαιρετική και με διαφορά οτι καλύτερο κυκλοφορεί στην κατηγορία της

    +100 από εμένα

  10. #10
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Kai εγω μελλον προς την Canon A720IS κλείνω! Αρχικά 200 ευρω μια χαρα , δεν ειναι κ λιγα!
    Αν κ οταν μαθω θα πάω παραπάνω!

  11. #11
    Εγγραφή
    01-02-2006
    Μηνύματα
    1.421
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    Alcatel 780
    Εγώ σε όσους με ρωτάνε τους λέω αρχικά μακριά από SONY και OLYMPUS και ο λόγος είναι γιατί επιμένουν σε δικά τους φορματ στις κάρτες. Αν πάρεις μηχανή με SD μπορείς να τη βάλεις και στο PDA σου και στο κινητό σου (όχι στα SE) και είναι και πιο φθηνές.
    Portable CD player

  12. #12
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dchatz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ σε όσους με ρωτάνε τους λέω αρχικά μακριά από SONY και OLYMPUS και ο λόγος είναι γιατί επιμένουν σε δικά τους φορματ στις κάρτες. Αν πάρεις μηχανή με SD μπορείς να τη βάλεις και στο PDA σου και στο κινητό σου (όχι στα SE) και είναι και πιο φθηνές.
    Βασικά δεν εχω ιδιαιυερες γνωσεις Απλά επειδη με ενδιαφερει κ πάντα μου κέντριζε το ενδιαφερον η φωτογραφία απλα απο ελλειψη οικονομικών πόρων δεν ασχολιομουν! Εγω ειδα το μοντελο σε ενα συγκριτικο σε περιοδικο κ το προτειναν, μου αρεσε εμφανισιακα, τα τεχνικα χαρακτηριστικα του ηταν σε πολυ καλο επίπεδο!

  13. #13
    Εγγραφή
    19-10-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    794
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    ΤΕΕ
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΠΕΝΤΕΛΗΣ
    Router
    USR 9108Α
    Αν και έχω σταματήσει να ασχολούμαι με compact μηχανές θυμάμαι ότι παλιότερα αυτό που μου άρεσε πολύ στις canon powershot ήταν ότι σου δίνανε τη δυνατότητα να τραβήξεις φωτογραφίες σε πλήρως manual mode. Μπορούσες δηλαδή να ρυθμίσεις τα πάντα white balance, iso, εφέ κλπ.

    Δεν ξέρω τώρα αν και οι άλλες εταιρίες βγάζουν αντίστοιχες μηχανές αλλά για κάποιον που τον ενδιαφέρει και το καλλιτεχνικό μέρος της φωτογραφίας, μια compact με τέτοιες δυνατότητες είναι μονόδρομος!

  14. #14
    Εγγραφή
    03-10-2006
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.965
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΔΙΟΔΟΣ HOL
    Router
    AVM Fritz!Box Fon
    SNR / Attn
    31(dB) / 14(dB)
    καλύτερα να μας πεις τι ανάγκη έχεις ακριβώς από τη μηχανή. θες πχ ευρυγώνιο φακό; θες μεγάλο zoom; θες τηλεμετρικές δυνατότητες; θες μικρή να την έχεις πάντα μαζί; ...

    με τα λεφτά που λες μπορείς να έχεις αρκετές επιλογές. (εκτός από κάποιες επαγγελματικές με τους πολλούς φακούς)
    εγώ olympus έχω, ευχαριστημένος είμαι, άνετα θα σου πρότεινα ένα νεότερο μοντέλο.

    αν ενδιαφέρεσαι για τα compact εμπορικά μοντέλα, όπως είδα στα παραπάνω μηνύματα, τότε δεν έχεις και πολλά να σκευτείς.
    σε κάθε περίπτσωση κοιτάς το menu της να σε βολεύει, την οθόνη της, διάρκεια μπαταρίας, οπτικό zoom μόνο,τα megapixels είναι ήδη υπεραρκετά σε όλα τα μοντέλα, και να μην έχει διακοπτάκια, που χαλάνε, αλλά κουμπάκια. φυσικά θα παιξει ρόλο κι η μούρη της μηχανής - πχ εγώ θα γούσταρα πολύ μια τέτοια κούκλα.

    καλού κακού κοίτα σε skroutz αλλά και σε τίποτα amazon, ebay (εκτός από τα αγγλικά τους sites) αν δε βιάζεσαι. και πάση θυσία, όπως ήρθαν τα πράγματα σήμερα, φόρτωσε και μια μεγάλη κάρτα μνήμης. δίνει μεγάλη άνεση. (κι η μπαταρία δίνει αλλά γι αυτή δε μπορούμε να κάνουμε κάτι δλδ)
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος raspoutiv : 04-07-08 στις 01:27.
    Σεβασμός & Απειθαρχία

    δεν αντέχετε το 50-50
    δεν το αντέχετε

  15. #15
    Εγγραφή
    13-05-2008
    Μηνύματα
    1.355
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2045/256
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από raspoutiv Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλύτερα να μας πεις τι ανάγκη έχεις ακριβώς από τη μηχανή. θες πχ ευρυγώνιο φακό; θες μεγάλο zoom; θες τηλεμετρικές δυνατότητες; θες μικρή να την έχεις πάντα μαζί; ...

    με τα λεφτά που λες μπορείς να έχεις αρκετές επιλογές. (εκτός από κάποιες επαγγελματικές με τους πολλούς φακούς)
    εγώ olympus έχω, ευχαριστημένος είμαι, άνετα θα σου πρότεινα ένα νεότερο μοντέλο.

    αν ενδιαφέρεσαι για τα compact εμπορικά μοντέλα, όπως είδα στα παραπάνω μηνύματα, τότε δεν έχεις και πολλά να σκευτείς.
    σε κάθε περίπτσωση κοιτάς το menu της να σε βολεύει, την οθόνη της, διάρκεια μπαταρίας, οπτικό zoom μόνο,τα megapixels είναι ήδη υπεραρκετά σε όλα τα μοντέλα, και να μην έχει διακοπτάκια, που χαλάνε, αλλά κουμπάκια. φυσικά θα παιξει ρόλο κι η μούρη της μηχανής - πχ εγώ θα γούσταρα πολύ μια τέτοια κούκλα.

    καλού κακού κοίτα σε skroutz αλλά και σε τίποτα amazon, ebay (εκτός από τα αγγλικά τους sites) αν δε βιάζεσαι. και πάση θυσία, όπως ήρθαν τα πράγματα σήμερα, φόρτωσε και μια μεγάλη κάρτα μνήμης. δίνει μεγάλη άνεση. (κι η μπαταρία δίνει αλλά γι αυτή δε μπορούμε να κάνουμε κάτι δλδ)
    Μπαίνω τωρα στον χωρο κ δεν ξερω τι προσφερουν ευρυγωνιος φακος κτλ. Απλά μια καλη μηχανη. Αυτη που ανεφερα μου αρεσει σχεδιαστικα κ απο τι διαβασα για τα λεφτα της μια χαρα ειναι!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά ξυριστικής μηχανής!:p
    Από mich83 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-14, 23:11
  2. Αγορά Ψηφιακής Φωτογραφικής Μηχανής. Ακούω προτάσεις!
    Από Rm.Geko στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 40
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-07-08, 20:27
  3. Αγορά ψηφιακής μηχανής
    Από Ελενα στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-07, 16:27
  4. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 10-05-07, 12:09

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας