Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    γεια σας και χαρα σας ρε παιδια...
    λοιποοον να περασω κατευθειαν στο θεμα...
    εχω ψηθει αρκετο καιρο τωρα να βαλω dsl...παρατησα για λιγο την ιδεα βεβαια λογω οικονομικης στενοτητας... τωρα ομως βρηκα δουλεια!!!ΧΕΧΕΧΕ... αρα εφτασα παλαι δτο σημειο να το σκεφτομαι παλι...
    επειδη ομως ειμαι λιγο ασχετος (εως απιστευτα πολυ ασχετος) θα ηθελα να σας κανω την εξης ερωτηση, την οποια δε μπορει να μου την εξηγησει κανεις(!).
    ποια η διαφορα μεταξυ
    1 onDSL HOME BUNDLE,
    2 onDSL,
    3 onDSL kit και
    4 Connx?????

    ενδιαφερομαι για την αοριστου χρονου συνδεση στα 512 και επισης απο τις τιμες δεν εχω καταλαβει τι γινεται. Διαβασα σε ενα thread οτι πληρωνεις ξεχωριστα τη γραμμη και ξεχωριστα τη συνδεση. οκ μαλλον πιστευω και γω αυτο. στο site της otenet οι τιμες που λενε ειναι ανανεωμενες η οχι???

  2. #2
    επιγραμματικα βασικα τις διαφορες θελω να μαθω, και τι με συμφερει να βαλω ρε παιδες.
    thanx

  3. #3
    Εγγραφή
    22-04-2005
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    12.244
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/1000
    ISP
    KPN
    Path Level
    Interleaved
    1 ΟΝDSL HOME BUNDLE σου δίνει γραμμή και συνδρομή η otenet έχεις κέρδος από το τέλος ενεργοποίησης καθώς στο κάνει δώρο
    2 ONDSL Είναι μόνο η συνδρομή από την otenet
    3 ΟΝDSL KIT Σου δίνει γραμμή, συνδρομή 2+1 μήνα δώρο(αν δε κάνω λάθος)+το μόντεμ/ρούτερ με 89€ για 384 , 139€ για 512 και 209€ για 1024
    4 CONNX .....Δεν ξέρω δεν απαντώ

    Ελπίζω να σε κάλυψα φίλε και καλωσήρθες

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από le0n09
    ενδιαφερομαι για την αοριστου χρονου συνδεση στα 512 και επισης απο τις τιμες δεν εχω καταλαβει τι γινεται. Διαβασα σε ενα thread οτι πληρωνεις ξεχωριστα τη γραμμη και ξεχωριστα τη συνδεση. οκ μαλλον πιστευω και γω αυτο. στο site της otenet οι τιμες που λενε ειναι ανανεωμενες η οχι???
    Αν θέλεις 512, ξεχνάς to ondsl kit, και κοιτάς για bundle or ondsl home

    το connx δεν συμφέρει γιατι πληρώνεις την ενεργοποιήση

  5. #5
    Στο conn-x όμως η γραμμή είναι δική σου και την κάνεις ό,τι θέλεις, δηλαδή αλλάζεις ISP χωρίς να τη χάνεις. Ισχύει αυτό στο OnDsl Kit και στο bundle? Έχω την εντύπωση πως όχι.

  6. #6
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Το conn-x είναι το πεκέτο του ΟΤΕ(οχι ΟΤΕνετ) με ISP την ΟΤΕνετ..
    Το κιτ κτλπ είναι απο ΟΤΕνετ...
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  7. #7
    παιδια σας ευχαριστω πολυ...
    μαλλον θα παω για το bundle στα 512
    αμα ειναι να γλιτωνουμε και την ενεργοποιηση καλο θα ειναι...
    θα παω η σημερα η αυριο να το κανονισω.
    και βασικα απο οτι εχω ακουσει λενε οτι η οτενετ ειναι η ποιο σταθερη η κανω καποιο λαθος (επειδη παιζει συνεργασια ote + otenet)?
    τελος παντων εβαλε ενας φιλος μου vivodi και λεει πως ειναι ευχαριστημενος οπως και με την teledome. Για την vivodi θα εβαζα και γω αφου ειναι δοκιμασμενη λυση, αλλα το θεμα ειναι πως δε φερνει γραμμη μεχρι ηλιουπολη, αλλα μονο ως μπραχαμ, οποτε θα επρεπε να νοικιαζω γραμμη απο οτε και εχω ακουσει οτι μερικες φορες παφτει (ισχυει?). με την teledome εχει βαλει ενας αλλος στα ιλισια και λεει πως μερικες φορες του πεφτει (η γραμμη εννοω )
    anyway thanx και παλι. ειδοποιω για το τι εκανα!!!

  8. #8
    λοιποοον
    μιλησα και με ενα αλλο παιδι σημερα και μου ειπε πως δεν αξιζει η 512 γιατι ειναι απατη. λεει πως δε πιανεις τις ταχυτητες που περιμενεις γιατι κατι εχουν κανει στα κεντρικα (για οτε παντα μιλαω) και τα χουν υπερφορτωσει η κατι τετοιο. δε το λεω με σιγουρια φιτι δε ξερω κατα ποσο εγκυρη πηγη εχει και μου τα λεει αυτα.
    οπως και ναχει, μου λεει καλυτερα αν θελω οτε να βαλω η connx 384 με το modem χωρις την ενεργοποιηση η ondsl home bundle 384 και να διαλεξω το modem αλλα να μην πληρωσω την ενεργοποιηση της γραμμης. αλλα μου λεει να ψαξω και αλλους providers χωρις να ειναι σιγουρος για το ποσο γρηγορο θα ειναι το dsl!!!
    Αυτα για την ωρα

  9. #9
    Εγγραφή
    09-09-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    1.081
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200Mbps/200Mbps
    ISP
    INALAN - OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΡΝΑΣ
    Router
    HAUWEI HG8546M
    Χμμ!! Δές και σε αυτό το thread μήπως και σε βοηθήσει να πάρεις κάποια απόφαση.
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...231#post351231

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-04-07, 16:59
  2. Διαφορές Conn-x και Ondsl Kit?
    Από Hyde στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-10-06, 22:34
  3. Διακοπή ONDSL LINE από παλιό ONDSL KIT
    Από katakouzina στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-05-06, 21:20
  4. Νέα προσφορά OTENET OnDSL Kit & OnDSL Bundle
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-06, 10:53
  5. OnDSL Bundle Kit
    Από desane στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-05-05, 22:08

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας