Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 21
  1. #1
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Από σήμερα και η forthnet έδωσε 60' προς κινητά χωρίς έξτρα χρέωση! Τι γίνεται εκεί στην on; Το σκέφτονται καθόλου; Ρωτάω επειδή τώρα που τελειώνει το 12μηνο ίσως πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι

  2. #2
    Το avatar του μέλους apollokk
    apollokk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gangel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σήμερα και η forthnet έδωσε 60' προς κινητά χωρίς έξτρα χρέωση! Τι γίνεται εκεί στην on; Το σκέφτονται καθόλου; Ρωτάω επειδή τώρα που τελειώνει το 12μηνο ίσως πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι
    φυγε χωρις δευτερη σκεψη, αυτοι ψαχνουν για κοροιδα και οχι για πελατες. δεν νοιαζονται για την ποιοτητα των υπηρεσιων, αλλα για τα φραγκα που θα παιρνουν και τις διαφημισεις τους για να προσελκυσουν πελατες. ουσιαστικα δεν προβλεπεται αυξηση της ποιοτητας των υπηρεσιων (πχ. 16mbit->24mbit) αλλα το αντιθετο. στους περισσοτερους "πελατες" η ποιοτητα των υπηρεσιων πεφτει μερα με τη μερα. (πχ. η ταχυτητα μου επεσε απο τα 12->3 με το ιδιο SNR, χωρις προβλημα στη γραμμη=δικο τους). το τηλεφωνικο κεντρο, αποτυχια, σου λεει κανει καταγραφη και θα σε παρει και δε σε παιρνει ποτε. να μαθουν καποτε να συμπεριφερονται.

  3. #3
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Με 16 mbit που έχεις -έτσι λέει το info σου- θά 'πρεπε νά 'σαι ικανοποιημένος!
    Γενικά τα πράγματα στους παρόχους,είναι περίπου τα ίδια.Είναι πως και σε ποιόν θα σου κάτσει...

  4. #4
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gangel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από σήμερα και η forthnet έδωσε 60' προς κινητά χωρίς έξτρα χρέωση! Τι γίνεται εκεί στην on; Το σκέφτονται καθόλου; Ρωτάω επειδή τώρα που τελειώνει το 12μηνο ίσως πρέπει να αρχίσω να ψάχνομαι
    Στη τελευταία συνάντηση με την On (τον περασμένο Ιούνιο), σε ερώτησή μας σχετικά με τον δωρεάν χρόνο ομιλίας με κινητά, η απάντηση ήταν ξεκάθαρη... Για την ώρα δε σκοπεύουν να δώσουν κάτι παρόμοιο καθώς το κόστος για αυτούς θα ήταν μεγάλο, θα έδιναν μόνο αυξάνοντας τη τιμή του πακέτου.

    Σχετικά με την απάντηση του apollokk, εγώ μετά από 13+ μήνες, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ούτε με το τηλεφωνικό κέντρο της On ούτε με τις υπηρεσίες τους (TV, τηλέφωνο και internet). 12Mbps ακατέβατα χωρίς προβλήματα (το SNR σου παραμένει σταθερό γιατί εκεί προσπαθεί να κλειδώσει, είσαι σίγουρος ότι δε παίζει κάποιο τοπικό πρόβλημα; χαλασμένο φίλτρο κτλ.
    no comment...

  5. #5
    Το avatar του μέλους apollokk
    apollokk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atheos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με 16 mbit που έχεις -έτσι λέει το info σου- θά 'πρεπε νά 'σαι ικανοποιημένος!
    Γενικά τα πράγματα στους παρόχους,είναι περίπου τα ίδια.Είναι πως και σε ποιόν θα σου κάτσει...
    δεν ειναι πραγματικο, το βαζω για να παρηγοριεμαι αντι να γραφω 3.... ααα, ακου το κουφο. με παιρνει τωρα μια τηλεφωνο και μου λεει μπλα,μπλα,μπλααααα. (για την on). της λεω εχω ηδη. μου λεει ειστε ικανοποιημενος. της λεω απογοητευμενος.
    -Γιατι?
    -Η ταχυτητα επεσε καρακορυφα στα 3mbit απο τα 12mbit
    -Ναι, ξερετε, τωρα βαζουμε οπτικες ινες, (?) για να εχετε 24mbit
    -Οπτικες ινες;
    -Ναι, σε Κορυδαλλο, Νικαια, Αιγαλεω (?). Εσεις που μενετε?
    -Κορυδαλλο
    -Ααα, ωραια, σε 1-2 μερες θα δειτε, θα φτιαξουν τα πραγματα
    -Αν και δεν σας πολυπιστευω, γεια σας
    -ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΕΙΣΑ

    Μας δουλευουν ψιλο γαζι? Βλακες νομιζουν ειμαστε?

    ........Auto merged post: apollokk πρόσθεσε 1 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη τελευταία συνάντηση με την On (τον περασμένο Ιούνιο), σε ερώτησή μας σχετικά με τον δωρεάν χρόνο ομιλίας με κινητά, η απάντηση ήταν ξεκάθαρη... Για την ώρα δε σκοπεύουν να δώσουν κάτι παρόμοιο καθώς το κόστος για αυτούς θα ήταν μεγάλο, θα έδιναν μόνο αυξάνοντας τη τιμή του πακέτου.

    Σχετικά με την απάντηση του apollokk, εγώ μετά από 13+ μήνες, δεν έχω το παραμικρό πρόβλημα ούτε με το τηλεφωνικό κέντρο της On ούτε με τις υπηρεσίες τους (TV, τηλέφωνο και internet). 12Mbps ακατέβατα χωρίς προβλήματα (το SNR σου παραμένει σταθερό γιατί εκεί προσπαθεί να κλειδώσει, είσαι σίγουρος ότι δε παίζει κάποιο τοπικό πρόβλημα; χαλασμένο φίλτρο κτλ.
    Κανενα προβλημα απο την δικη μου πλευρα. Το προβλημα ειναι δικο τους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος apollokk : 14-07-08 στις 13:56. Αιτία: auto merged post

  6. #6
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Αν σε τρεις -σου λέω εγώ- όντως σου φτιάξουν τα πράγματα,τί θα πεις τότε;
    Κάτσε να περάσει το 3ήμερο και βλέπουμε...
    Spoiler:
    Ανέφερες κι Αιγάλεω στις περιοχές.... Τόσο καιρό με "αόματες" ίνες είμαι;

  7. #7
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα έδιναν μόνο αυξάνοντας τη τιμή του πακέτου.
    Θα μπορούσαν πχ με 5€ να δώσουν την αναγνώριση και 60' λεπτά προς κινητά.Αν κάνουν κάτι τέτοιο θα είναι καλό, διαφορετικά μένουν πίσω απο τον ανταγωνισμό, με ότι αυτό συνεπάγεται...

  8. #8
    Το avatar του μέλους apollokk
    apollokk Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από atheos71 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν σε τρεις -σου λέω εγώ- όντως σου φτιάξουν τα πράγματα,τί θα πεις τότε;
    Κάτσε να περάσει το 3ήμερο και βλέπουμε...
    Spoiler:
    Ανέφερες κι Αιγάλεω στις περιοχές.... Τόσο καιρό με "αόματες" ίνες είμαι;
    Στ' αληθεια εγινε η συνομιλια. Ακριβως οπως τη λεω πριν 5 λεπτα.

  9. #9
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Δεν τίθεται θέμα ότι δε σε πιστεύω,αλλά αν αυτά που είπαν θα τα κάνουν και πότε.

  10. #10
    Εγγραφή
    05-01-2006
    Περιοχή
    Α. Πατήσια, Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    2.153
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    13002/838
    ISP
    HOL
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΛΑΤΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    SNR / Attn
    11(dB) / 28(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gangel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα μπορούσαν πχ με 5€ να δώσουν την αναγνώριση και 60' λεπτά προς κινητά.Αν κάνουν κάτι τέτοιο θα είναι καλό, διαφορετικά μένουν πίσω απο τον ανταγωνισμό, με ότι αυτό συνεπάγεται...
    Πολλά θα μπορούσαν να κάνουν, αλλά θεωρούν ότι μια τέτοιου είδους κίνηση (και εγώ συμφωνώ μαζί τους), δε θα ήταν κάτι που θα έφερνε πολλούς πελάτες καθώς οι περισσότεροι έχουμε ήδη δωρεάν χρόνο ομιλίας από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Το τέλος τερματισμού σε κινητά τηλέφωνα είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτό των σταθερών τηλεφώνων. Το μέλλον θα δείξει...
    no comment...

  11. #11
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολλά θα μπορούσαν να κάνουν, αλλά θεωρούν ότι μια τέτοιου είδους κίνηση (και εγώ συμφωνώ μαζί τους), δε θα ήταν κάτι που θα έφερνε πολλούς πελάτες καθώς οι περισσότεροι έχουμε ήδη δωρεάν χρόνο ομιλίας από τις εταιρίες κινητής τηλεφωνίας. Το τέλος τερματισμού σε κινητά τηλέφωνα είναι πολύ μεγαλύτερο από αυτό των σταθερών τηλεφώνων. Το μέλλον θα δείξει...
    Αυτό προτιμά ο περισσότερος κόσμος.

  12. #12
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9402/1021
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Αν δεν δώσουν το κάτι παραπάνω θα μείνουν πάντως πίσω γιατί μόνο η τηλεόραση που κάνει την διαφορά από τους άλλους για πολλούς δεν είναι το παν και όλοι θα θέλανε το κάτι παραπάνω.

    Οι πολλοί θέλουμε μια εταιρεία που να ακούει τον πελάτη και να δίνει πραγματικά αυτό που υπόσχεται και όχι προβλήματα και εύκολες λύσεις πχ αλλαγής ταχύτητας ή αλλαγή πακέτου.

    Μην ξεχνάνε το 15 ευρώ που δίνουν μερική για το έχτρα της τηλεόρασης θα μπορούσανε με λίγο παραπάνω να πάνε στο πακέτο της δορυφορικής όχι βέβαια από το πακέτο της ΟΝ αλλά με δέκτη και πιάτο που σαφώς οι ποιότητα είναι ανώτερη και το εύρος των καναλιών πιο μεγάλο.

    Το on rec αν έπαιζε σωστά για μένα θα έπρεπε αυτό που επιλέγουμε να το βλέπεις από την αρχή και όχι να σταματά ξαφνικά και να συνεχίζει στην παρακάτω σειρά.

    Για της διαφημίσεις τι να πω το on rec αναπαράγονται που στην ουσία ούτε κέρδος εμείς έχουμε ούτε η ΟΝ το γιατί γίνεται είναι εύκολο να ειπωθεί,η εύκολοι λύση πατάνε το κουμπί και ότι γράψει δεν είναι έτσι ,όλοι έχουμε βίντεο και γράφαμε εκπομπές δεν γράφαμε τις διαφημίσεις.

  13. #13
    Εγγραφή
    14-01-2006
    Μηνύματα
    521
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από cnp5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε θα ήταν κάτι που θα έφερνε πολλούς πελάτες
    Το θέμα είναι να κρατήσουν και τους ήδη υπάρχοντες πελάτες καθώς μια τέτοια κίνηση μόνο θετικό αντίκτυπο θα έχει

  14. #14
    Εγγραφή
    12-06-2008
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    928
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    62000/10999
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    ZXHN H168N
    SNR / Attn
    10(dB) / 7,5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από apollokk Εμφάνιση μηνυμάτων
    .....το τηλεφωνικο κεντρο, αποτυχια, σου λεει κανει καταγραφη και θα σε παρει και δε σε παιρνει ποτε. να μαθουν καποτε να συμπεριφερονται.
    Δεν ξερω τι λες αλλα εμενα οταν τους πηρα τηλεφωνο για να μου ενεργοποιησουν το firewall μεσα σε 10 λεπτα με πηραν 3 τηλεφωνα

  15. #15
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Περιοχή
    Λατρεμένη αττική πρωτεύουσα, επιτέλους
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.659
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    99999/9999
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    ΖΤΕ ΖΧΗΝ Η267Ν
    SNR / Attn
    16.5(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Ελπίζω να δώσει και η ΟΝ κινητά μετά από HOL , Τellas & Forthnet για να σπρώξει τον ανταγωνισμό. Αλλά οφείλω να ομολογήσω ότι δε θεωρώ την ΟΝ σοβαρο εναλλακτικό και ο βασικός λόγος είναι τα αποικιοκρατικά τέλη αποσυνδεσης . Γι'αυτό και όχι μόνο δεν την έχω προτείνει ποτε σε κανέναν , αλλά τους λέω να μείνουν μακριά από την ΟΝ : εάν δε μείνουν ικανοποιημένοι θα πρέπει να δουλεύουν μισό χρόνο για να πληρώσουν τα κερατιάτικα...

    Πάντως ακόμα και οι 'μη σοβαροί εναλλακτικοί' μπορούν να βοηθήσουν τον ανταγωνισμό προς τα μπρος και εάν κάποια στιγμή αλλάξουν τα τέλη αποσύνδεσης εδώ είμαστε και θα την υπολογίζω και την ΟΝ στους σοβαρούς εναλλακτικούς .
    Same shit, different day...
    Επιτυχία είναι το να πηγαίνεις από τη μία αποτυχία στην άλλη,χωρίς να χάνεις το κουράγιο σου.-Winston Churchill
    Θέλω να γίνω αυτός που ήμουν όταν ήθελα να γίνω αυτός που είμαι τώρα...

    This is how it's done, γατάκια Ολλανδοί.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. φτηνες κλησεις προς κινητα ? ? ? ?
    Από oGioRGos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-08-08, 19:23
  2. Μηνύματα: 62
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-08, 20:15
  3. Κλήσεις προς κινητά
    Από aral στο φόρουμ Skype, Betamax, Sip Providers
    Μηνύματα: 20
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-12-07, 23:44
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-03, 21:29

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας