Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 85
  1. #1
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Καλησπέρα! Γυρίζοντας σπίτι για μια μικρούλα άδεια που έχω, ήρθε ο λογαριασμός της netone και με περίμενε σήμερα (δεν έχω παράπονο από την ταχύτητα, έλεγε πάνω ότι παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ προχτές, άρα είναι λογικό το διάστημα μέχρι να μου έρθει)...Και τον ανοίγω...και καραφλιάζω!!!

    α) Συνεχίζω να λαμβάνω αναλυτική κατάσταση κλήσεων, παρόλο που έχω ζητήσει να μην λαμβάνω τίποτα (μόνο το e-billing) από τον 09/2007.

    β) Η ανάλυση...περιελάμβανε....12 σταθερούς αριθμούς τηλεφώνου!!! Τα δικά μου 210-451ΧΧΧΧ και 211-220ΧΧΧΧ, και άλλα 10 διαφορετικά νούμερα! 210-ΧΧΧΧΧΧΧ, 211-ΧΧΧΧΧΧΧ, κτλ κτλ. Ενώ συνήθως μου έρχεται 1 σελίδα μπρος-πίσω με ανάλυση κλήσεων, τώρα μου ήρθαν 8!!!

    γ) Δεν είχα πια πίστωση από καμία σύσταση του προγράμματος ανταμοιβής.

    Πήρα τηλ στο 13860 (και φρίκαρα κάποιο άμοιρο παληκαράκι εκεί), και η απάντηση που πήρα ήταν...

    α) "Εδώ έχω σημειωμένο ότι θέλετε να λαμβάνετε ανάλυση" "Και το φαξ που ζήταγε το αντίθετο?" "Εεεεεε...."

    β) "Ξέρετε, η κάθε ανάλυση εκτυπώνεται μια φορά, οπότε κατά λάθος σας στάλθηκαν οι αναλύσεις άλλων πελατών" "Και αυτοί τι έλαβαν τότε? Μήπως τη δική μου ανάλυση?" "Όχι, δεν έλαβαν τίποτε".

    γ) "Ξέρετε, το σύστημα μας δείχνει ότι κάνατε Χ συστάσεις" "Μα εγώ βλέπω ότι σας έστειλα (περίπου) Χ+7 συστάσεις, που είναι οι άλλες 7? "Εεεεε, το σύστημα δείχνει Χ..." "Και μένα δε με νοιάζει αν δείχνει Χ ή Υ, οι άλλες που είναι? Θέλω να γίνει επανέλεγχος των συστάσεων μου"...

    Τελικά το παληκαράκι (που έγραφε μανιωδώς ότι είμαι τρελός μάλλον σε κάποιο trouble ticket για τα 15' που μιλούσαμε) είπε ότι θα περιμένω ενημέρωση από τους αρμόδιους, αλλά αν και λάμβανα σωστούς λογαριασμούς ως τώρα, πλέον έχασα κάθε πίστη για το λογιστήριο τους...

    Και πείτε μου και κάτι, ρε παιδιά: Τους 10 κατόχους τηλ. γραμμών της netone, που εγώ έλαβα την ανάλυση τους, να τους ενημερώσω λέτε? Μην ψάχνουν ανάλυση και ανάλυση δεν βρίσκουν...Η άποψη σας?

    edit: Μόλις έλεγξα ότι δεν μου έχουν πιστωθεί καν οι Χ συστάσεις που έλεγε το παληκαράκι, άλλα Χ/2...Θα τους πάρει κανάς Βελζεβούλ μου φαίνεται...Όχι να φέρονται έτσι σε έναν από τους 4-5 πρώτους τους ιδιώτες πελάτες στον κόμβο μου...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sovjohn : 24-07-08 στις 16:48. Αιτία: grrrr
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  2. #2
    Εγγραφή
    29-01-2007
    Περιοχή
    Κέντρο
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    191
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΡΗΣ
    Router
    level one
    SNR / Attn
    12,5(dB) / 21,5(dB)
    Τα προσωπικά δεδομένα των ανθρώπων σε ξένα σπίτια. Αν θυμάμαι καλά κάποιοι είναι ευάισθητοι με αυτά.... Τι να πω πια. Το σίγουρο είναι οτι δεν χαίρομαι που τα βλέπετε και οι υπόλοιποι σιγά σιγά. Σήμερα πήρα για επιβεβαίωση λήψης μιας επιστολής για ένα θέμα λογαριασμού (διπλή χρέωση) και μου είπαν οτι δε έχουν λάβει ποτέ τίποτα (τα στέλνω και με μειλ και με φαξ)!! Ευτυχώς μετά την ξαναυποβολή των εντύπων (και ένα κειμενάκι σε όχι και τόσο κόσμια γλώσσα) μου τηλεφώνησε άμεσα μια πραγματικά άξια υπάλληλος της εταιρίας που με διαβεβαίωσε οτι τα είχαν λάβει όλα μια χαρά και οτι είχε γίνει λάθος από τον υπάλληλο. Πάντως αξίζει να υπάρχει μεγαλύτερη αναμονή στο support και να μιλάς με ανθρώπους που φαίνεται οτι αγαπούν αυτό που κάνουν και δείχνουν και διάθεση για αυτοκριτική παρά να μιλάς με το κάθε αργόσχολο τσατσάκι που μπήκε σε μια θέση και βαριέται που ζει γιατί θεωρεί οτι χαραμίζεται το ταλέντο του...

  3. #3
    Εγγραφή
    01-03-2004
    Περιοχή
    Νίκαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    7160/760
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    D-link DSL-2640B
    SNR / Attn
    8(dB) / 38(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πείτε μου και κάτι, ρε παιδιά: Τους 10 κατόχους τηλ. γραμμών της netone, που εγώ έλαβα την ανάλυση τους, να τους ενημερώσω λέτε? Μην ψάχνουν ανάλυση και ανάλυση δεν βρίσκουν...Η άποψη σας?
    Μην ανησυχείς, θα τους πάρω ένα τηλεφωνάκι κ από το άλλο δίμηνο θα σου έρχονταί οι αναλυτικοί ΟΛΟΥ του Πειραιά

    Και μην αγχώνεσαι, και εμένα μου έχουν στείλει αναλυτικούς άλλων 7 νούμερων, που από ότι φαίνεται ανήκουν σε νούμερα της Καλλιθέας, Δαφνης κ λίγο Πειραια έτσι για να έχει ποικιλία. Πρέπει να είναι γενικό το κακό
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kombatant : 24-07-08 στις 19:17.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-10-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    6.170
    Downloads
    18
    Uploads
    30
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    23.330/1023
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedtouch TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 7.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και πείτε μου και κάτι, ρε παιδιά: Τους 10 κατόχους τηλ. γραμμών της netone, που εγώ έλαβα την ανάλυση τους, να τους ενημερώσω λέτε? Μην ψάχνουν ανάλυση και ανάλυση δεν βρίσκουν...Η άποψη σας?
    Μιας και τ'ανέφερες ,μήπως έχεις λάβει και τη δική μου ανάλυση;

  5. #5
    Εγγραφή
    01-03-2004
    Περιοχή
    Νίκαια
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    222
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    7160/760
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
    Router
    D-link DSL-2640B
    SNR / Attn
    8(dB) / 38(dB)
    Έχω έναν αθεόφοβο που εκτός του ότι έχει "βυσματικό" νούμερο 211, το χρέωσε με 83 ευρώ! Οι 4 από τις 6 σελίδες δικές του κλήσεις είναι

  6. #6
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Ε αυτό είναι από τα Άγραφα.
    Στο e-billing βλέπετε μόνο τους δικούς σας λογαριασμούς;

  7. #7
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα! Γυρίζοντας σπίτι για μια μικρούλα άδεια που έχω, ήρθε ο λογαριασμός της netone και με περίμενε σήμερα (δεν έχω παράπονο από την ταχύτητα, έλεγε πάνω ότι παραδόθηκε στα ΕΛΤΑ προχτές, άρα είναι λογικό το διάστημα μέχρι να μου έρθει)...Και τον ανοίγω...και καραφλιάζω!!!

    α) Συνεχίζω να λαμβάνω αναλυτική κατάσταση κλήσεων, παρόλο που έχω ζητήσει να μην λαμβάνω τίποτα (μόνο το e-billing) από τον 09/2007.

    β) Η ανάλυση...περιελάμβανε....12 σταθερούς αριθμούς τηλεφώνου!!! Τα δικά μου 210-451ΧΧΧΧ και 211-220ΧΧΧΧ, και άλλα 10 διαφορετικά νούμερα! 210-ΧΧΧΧΧΧΧ, 211-ΧΧΧΧΧΧΧ, κτλ κτλ. Ενώ συνήθως μου έρχεται 1 σελίδα μπρος-πίσω με ανάλυση κλήσεων, τώρα μου ήρθαν 8!!!

    γ) Δεν είχα πια πίστωση από καμία σύσταση του προγράμματος ανταμοιβής.

    Πήρα τηλ στο 13860 (και φρίκαρα κάποιο άμοιρο παληκαράκι εκεί), και η απάντηση που πήρα ήταν...

    α) "Εδώ έχω σημειωμένο ότι θέλετε να λαμβάνετε ανάλυση" "Και το φαξ που ζήταγε το αντίθετο?" "Εεεεεε...."

    β) "Ξέρετε, η κάθε ανάλυση εκτυπώνεται μια φορά, οπότε κατά λάθος σας στάλθηκαν οι αναλύσεις άλλων πελατών" "Και αυτοί τι έλαβαν τότε? Μήπως τη δική μου ανάλυση?" "Όχι, δεν έλαβαν τίποτε".

    γ) "Ξέρετε, το σύστημα μας δείχνει ότι κάνατε Χ συστάσεις" "Μα εγώ βλέπω ότι σας έστειλα (περίπου) Χ+7 συστάσεις, που είναι οι άλλες 7? "Εεεεε, το σύστημα δείχνει Χ..." "Και μένα δε με νοιάζει αν δείχνει Χ ή Υ, οι άλλες που είναι? Θέλω να γίνει επανέλεγχος των συστάσεων μου"...

    Τελικά το παληκαράκι (που έγραφε μανιωδώς ότι είμαι τρελός μάλλον σε κάποιο trouble ticket για τα 15' που μιλούσαμε) είπε ότι θα περιμένω ενημέρωση από τους αρμόδιους, αλλά αν και λάμβανα σωστούς λογαριασμούς ως τώρα, πλέον έχασα κάθε πίστη για το λογιστήριο τους...

    Και πείτε μου και κάτι, ρε παιδιά: Τους 10 κατόχους τηλ. γραμμών της netone, που εγώ έλαβα την ανάλυση τους, να τους ενημερώσω λέτε? Μην ψάχνουν ανάλυση και ανάλυση δεν βρίσκουν...Η άποψη σας?

    edit: Μόλις έλεγξα ότι δεν μου έχουν πιστωθεί καν οι Χ συστάσεις που έλεγε το παληκαράκι, άλλα Χ/2...Θα τους πάρει κανάς Βελζεβούλ μου φαίνεται...Όχι να φέρονται έτσι σε έναν από τους 4-5 πρώτους τους ιδιώτες πελάτες στον κόμβο μου...
    Εγω πχ δεν εχω λαβει λογαριασμο για την 30/06 γιατι μαλλον δεν εχει εκδοθει.Και θεωρητικα θα εληγε η πληρωμη του σημερα.

    Λες να κατεληξε ο λογαριασμος μου στον Sovjohn ?????



    Αμα δεν δουλευει το λογιστηριο μιας εταιρειας, που ειναι υπεύθυνο για την πληρωμη προμηθευτων και την λογιστικοποιηση και εισπραξη των εσοδων απο πελατες, κλαφτα Χαραλαμπε.

    @lewton: Στο ebill βλεπω μονο τις 2 γραμμες τις δικες μου και ολες τις κλησεις μεχρι και το 1ο δεκαημερο του Ιουλιου. Αλλα δεν βλεπω να εχει εκδοθει καινουριος λογαριασμος στις 30/06.
    Ο τελευταιος ειναι στις 30/04. Αρα ενω το ebill ενημερωνεται εστω και σουρνωντας, οι νεοι λογαριασμοι ειτε δεν εκδιδονται πλεον ειτε δεν ενημερωνουν το συστημα. Αλλα απο 30/06 αν ειχε εκδοθει δεν θα επρεπε να τον εχω λαβει μεχρι σημερα????Αφου συνηθως δινουν 25 μερες για την πληρωμη του και οι 25 μερες ληγουν σημερα???
    Λεω να τους παρω κανενα τηλεφωνο σημερα το απογευμα αν προλαβω αλλιως απο Δευτερα.Να ξερω μπας και χαθηκε κανενας λογαριασμος και μας ερθει κανενα κανονι μετα τον Αυγουστο και γελαμε ολοι μαζι.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kombatant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μην αγχώνεσαι, και εμένα μου έχουν στείλει αναλυτικούς άλλων 7 νούμερων, που από ότι φαίνεται ανήκουν σε νούμερα της Καλλιθέας, Δαφνης κ λίγο Πειραια έτσι για να έχει ποικιλία. Πρέπει να είναι γενικό το κακό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sovjohn Εμφάνιση μηνυμάτων
    β) Η ανάλυση...περιελάμβανε....12 σταθερούς αριθμούς τηλεφώνου!!! Τα δικά μου 210-451ΧΧΧΧ και 211-220ΧΧΧΧ, και άλλα 10 διαφορετικά νούμερα! 210-ΧΧΧΧΧΧΧ, 211-ΧΧΧΧΧΧΧ, κτλ κτλ. Ενώ συνήθως μου έρχεται 1 σελίδα μπρος-πίσω με ανάλυση κλήσεων, τώρα μου ήρθαν 8!!!
    Σοβαρότατο θέμα προσωπικών δεδομένων, τέτοια λάθη είναι αδιανόητα και ασυγχώρητα.

    Δεν μπορώ καν να κάνω χιούμορ ή να γελάσω με το συγκεκριμένο περιστατικό. Μήπως θα έπρεπε να γίνει κάποια καταγγελία σε ΕΕΤΤ και Αρχή Προστασίας Προσωπικών Δεδομένων, για να δοθεί επίσημα και ξεκάθαρα η αιτία καθώς και τα μέτρα που παρθήκαν για να μην επαναληφθεί;

    Εγώ αν ήμουν συνδρομητής θα απαιτούσα έγγραφη και επίσημη ανακοίνωση της εταιρείας μετά από κάτι τέτοιο, όχι απλά τηλεφωνικές εξηγήσεις. Ποιος κατοχυρώνει τους συνδρομητές ότι δε θα επαναληφθεί, χωρίς απλά να μαθευτεί;

    ΥΣ: Έχει υπάρξει αντίστοιχο περιστατικό με άλλους παρόχους;

  9. #9
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Όποιος λάβει αναλυτικό λογαριασμό για νούμερο 21175074ΧΧ ας μου στείλει ένα πμ για να τους καταγγείλω και να βγάλω τα λεφτά των διακοπών μου.

  10. #10
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.001
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Για δες μπας και εχεις τιποτα νουμερα 211-22047ΧΧ

    Μονο ο lewton να παει τσαμπα διακοπες

  11. #11
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Περιοχή
    Cambridge
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    71
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    BT Broadband
    Router
    THOMSON TG585 V8
    SNR / Attn
    9(dB) / 23.5(dB)
    Εγω πχ δεν εχω λαβει λογαριασμο για την 30/06 γιατι μαλλον δεν εχει εκδοθει.Και θεωρητικα θα εληγε η πληρωμη του σημερα.

    Λες να κατεληξε ο λογαριασμος μου στον Sovjohn ?????
    Ωχ...και εγώ στο Φάληρο είμαι συνδεδεμένος...και ακόμα λογαριασμός δεν έχει έρθει...

    Χμμμ....

    PS: Φιλέ SοvJohn, τίποτα σε 211-2203ΧΧΧ έχεις?

  12. #12
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.587
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MihaKazi Εμφάνιση μηνυμάτων

    PS: Φιλέ Sebu, τίποτα σε 211-2203ΧΧΧ έχεις?
    Αν το έχει άλλος δε σου κάνει;

  13. #13
    Εγγραφή
    21-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    4.316
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/100 Mbps
    ISP
    INALAN
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σοβαρότατο θέμα προσωπικών δεδομένων, τέτοια λάθη είναι αδιανόητα και ασυγχώρητα.
    Συμφωνώ. Ξεπερνάει τα όρια μάλιστα του "σοβαρότατου" και αγγίζει αυτά του "σκανδάλου". Έτσι και διαπιστώσω κάτι τέτοιο είναι δεδομένο ότι θα υποβάλλω μήνυση την ίδια μέρα.
    Ερώτηση προς τον Sovjohn: Έλαβες και τις σελίδες με τα στοιχεία των συνδρομητών, ή μονο τις αναλυτικές τους χρεώσεις;

  14. #14
    Εγγραφή
    29-04-2002
    Περιοχή
    Cavern III, Hallway VII
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    4.219
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑ
    Έλαβα τις αναλυτικές καταστάσεις (χωρίς στοιχεία) από τα παρακάτω νούμερα, και σε κάθε σελίδα αναγραφόταν το δικό μου ονοματεπώνυμο:

    211-22031ΧΧ
    211-22031ΧΥ
    210-93586ΧΧ
    211-22030ΧΧ
    211-22032ΧΧ
    211-22032ΧΥ
    211-11994ΧΧ
    210-80376ΧΧ
    211-22032ΧΖ
    210-57789ΧΧ

    Ορίστε λοιπόν..10 τηλεφωνικά νούμερα που δεν μου ανήκουν! Σημειώνω ότι στο e-bill ή οπουδήποτε αλλού ΔΕΝ μου εμφανίζει τίποτα σχετικό, μόνο στην εκτύπωση.
    Το avatar μου προς τιμήν των 25 χρόνων του Command & Conquer (1995 - 2020).
    Beneath this mask, there is an idea, Mr Creedy, and ideas are bullet-proof!

  15. #15
    Εγγραφή
    20-12-2005
    Περιοχή
    Στη δικτατορία των ηλιθίων...
    Μηνύματα
    2.669
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Eγω εχω την αναλυτική του 211-93544ΧΧ, που ειναι πιο σπανια... Ανταλλαζουμε??
    - Oι ανθρωποι που προτιθενται, να ανταλλαξουν την ελευθερια τους με την προσωρινη ασφαλεια, δεν αξιζουν κανενα απο τα δύο και θα χασουν και τα δύο...

Σελ. 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-07-08, 16:34
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-12-07, 20:28
  3. Αναλυτικός Λογαριασμός
    Από pajoee στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-07, 20:58

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας