Σελ. 11 από 298 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 4466
  1. #151
    Εγγραφή
    15-01-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗΣ
    Router
    kai kala "Philips" touOTE
    Παιδια γεια και χαρα ξανα..λοπον με εμενα τα πραγματα κοιλισαν ρολοι..δλδ...μου ηρθε ο εξοπλισμος την επομενη το πρωι τα συνδεσα και οπως ολοι καταλαβαινετε (λογικο πλεον) επεσε η ταχυτητα απο 12 στα 6.για την εκριβεια το tomson κλειδωσε στ 6.996.τα πηρα λοιπον τα καλοπαιδα στο τηλεφωνο και μου δηλωσαν προβλημα στο ρουτερ.ακριβως την επομενη μερα ερχετε ενας καημενουλης κυριος γυρο στα 65,και μου λεει πως ηρθε να μου αλλαξει το ρουτερ.βγαζει απο την πριζα το tomson και μου βαζει ενα baudtec το οποιο ηταn ειδη χρησιμοποιημενο γιατι εχει κατι γρατζουνιες πανω.το βαζει και πιανει ταχυτητα 14 και του λεω οκ απο 6 που ειχα πριν μια χαρα ειναι αστο.(να σημειωθει οτι πληρωνω 24 ετσι?)..και γυριζει ο καημενουλης και τι μου λεει ? "" θα σε πειραζε να ανοιγες λιγο την τv σου ,να δω λιγο τα καναλια και τι ειναι επιτελους αυτο το ip-tv???????"" το πιστευετε οτι τον εστειλαν και δεν ηξερε καν τι ειναι αυτο? ασε που ειδε τον αποκοδικοποιητη και με ρωταει ""αυτο το εβαλες εσυ ή στο δωσαμε εμεις?και ποσο σου χρεωσαμε?? "" ελεος ρε παιδια ελεος...... Το μονο καλο στην ιστορια παντως ειναι οτι πριν να μου στειλουν το tomson ειχα ενα philips Ποθ κλειδωνε στα 12 και τωρα με το baudtec κλειδωνο στα 14 ..παλι καλα....

  2. #152
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ktinos2008 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια γεια και χαρα ξανα..λοπον με εμενα τα πραγματα κοιλισαν ρολοι..δλδ...μου ηρθε ο εξοπλισμος την επομενη το πρωι τα συνδεσα και οπως ολοι καταλαβαινετε (λογικο πλεον) επεσε η ταχυτητα απο 12 στα 6.για την εκριβεια το tomson κλειδωσε στ 6.996.τα πηρα λοιπον τα καλοπαιδα στο τηλεφωνο και μου δηλωσαν προβλημα στο ρουτερ.ακριβως την επομενη μερα ερχετε ενας καημενουλης κυριος γυρο στα 65,και μου λεει πως ηρθε να μου αλλαξει το ρουτερ.βγαζει απο την πριζα το tomson και μου βαζει ενα baudtec το οποιο ηταn ειδη χρησιμοποιημενο γιατι εχει κατι γρατζουνιες πανω.το βαζει και πιανει ταχυτητα 14 και του λεω οκ απο 6 που ειχα πριν μια χαρα ειναι αστο.(να σημειωθει οτι πληρωνω 24 ετσι?)..και γυριζει ο καημενουλης και τι μου λεει ? "" θα σε πειραζε να ανοιγες λιγο την τv σου ,να δω λιγο τα καναλια και τι ειναι επιτελους αυτο το ip-tv???????"" το πιστευετε οτι τον εστειλαν και δεν ηξερε καν τι ειναι αυτο? ασε που ειδε τον αποκοδικοποιητη και με ρωταει ""αυτο το εβαλες εσυ ή στο δωσαμε εμεις?και ποσο σου χρεωσαμε?? "" ελεος ρε παιδια ελεος...... Το μονο καλο στην ιστορια παντως ειναι οτι πριν να μου στειλουν το tomson ειχα ενα philips Ποθ κλειδωνε στα 12 και τωρα με το baudtec κλειδωνο στα 14 ..παλι καλα....
    είναι προφανές ότι το Thomson 585 είχε κλειδώσει σε ADSL 2 και όχι σε ADSL2+.
    Το συγκεκριμένο πρόβλημα είναι γνωστό αλλά με μερικές επανεκκινήσεις θα κλείδωνε σε ADSL2+.
    Με το Baudtek έχεις IPTV ?


  3. #153
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Παιδιά γεία σας,

    Με πήρανε και μένα τηλέφωνο προλίγου να με ρωτήσουν αν ενδιαφέρομαι για conn-x tv αλλά τους είπα θα το σκεφτώ και θα ξαναπάρουν αυριο.
    Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω τηλεόραση κανονική αλλα έχω κάρτα TV στο PC μου.
    Υπάρχει τρόπος να βλέπω IPTV μέσω της TV-κάρτας?

  4. #154
    Εγγραφή
    05-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Cisco 877-SEC-K9
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά γεία σας,

    Με πήρανε και μένα τηλέφωνο προλίγου να με ρωτήσουν αν ενδιαφέρομαι για conn-x tv αλλά τους είπα θα το σκεφτώ και θα ξαναπάρουν αυριο.
    Το πρόβλημα είναι οτι δεν έχω τηλεόραση κανονική αλλα έχω κάρτα TV στο PC μου.
    Υπάρχει τρόπος να βλέπω IPTV μέσω της TV-κάρτας?
    νομίζω πως αν η TV-κάρτα σου δεν εχει εισοδο SCART ή HDMI δεν σε βλέπω να παίζεις...

  5. #155
    Εγγραφή
    24-03-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Μηνύματα
    150
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    FRITZ!Box Fon WLAN 7140
    SNR / Attn
    7(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από john84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει δοκιμασει κανεις με Fritz Box 7140 τι ρυθμισεις θελει και αν παιζει?
    +1 κι απο μενα

  6. #156
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mitron Εμφάνιση μηνυμάτων
    νομίζω πως αν η TV-κάρτα σου δεν εχει εισοδο SCART ή HDMI δεν σε βλέπω να παίζεις...
    mitron ευχαριστώ για την απάντηση σου, η κάρτα μου μόνο s-video έχει.

    Η οθόνη του υπολογιστή μου έχει HDMI αλλά δεν έχει ψηφιακό δέκτη DVB-T, δεν είναι και τηλεόραση δηλαδη, γίνεται με αυτό τον τρόπο?

    Η άλλη επιλογή που σκέφτηκα είναι αυτη η κάρτα Blackmagic Design Intensity αλλά δεν γνωρίζω αν κάνει. Θα μπορ'ω να κάνω και εγγραφή αν τελικά γίνεται

    Συγνώμη που είμαι εκτός θέματος αλλά δέχτηκα σήμερα να βάλω conn-x tv και την Πέμπτη θα παραλάβω τον εξοπλισμό και δεν ξέρω τι να κάνω.

    Edited
    και κάτι αλλο που μόλις θυμήθηκα τώρα είναι ότι μου είπανε θα με βάλουν σε διαφορετικό dslam που είναι αποκλειστικό για αυτούς που έχουν conn-x tv όταν με συνδέσουν και θα παρέχει πιο σταθέρο internet και μάλλον καλύτερες ταχυτητες εφόσον είχα πει πρώτα οτι έχω χαμήλές ταχυτητες κατα την διάρκεια της ημέρας με την τωρινή σύνδεση.( κλειδώνει στα 5.5 με 6 και τις νυχτερινές με πρωινες στα 11 Μβιτ, όταν το είχα πρωτοβάλει μόλις βγήκε πακέτο στα 24 Μβιτ έπιανα 13-14 σταθέρα). Ελπίζω να φτιάξουνε οι ταχύτητες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος vader : 26-01-09 στις 23:04.

  7. #157
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    182
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    15155/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Router
    Thomson 585v7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 15,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vader Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...
    Η οθόνη του υπολογιστή μου έχει HDMI αλλά δεν έχει ψηφιακό δέκτη DVB-T, δεν είναι και τηλεόραση δηλαδη, γίνεται με αυτό τον τρόπο?

    ...
    Ελπίζω να φτιάξουνε οι ταχύτητες.
    Με τη σύνδεση HDMI της οθόνης κάνεις δουλειά. Δεν χρειάζεται το μόνιτορ να ειναι και tv.
    Όσο για την ταχύτητα -λογικά- θα προσπαθήσουν να σε σταθεροποιήσουν εκεί που παίζει σωστά η iptv.

  8. #158
    Εγγραφή
    05-05-2008
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    43
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Cisco 877-SEC-K9
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vader Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η οθόνη του υπολογιστή μου έχει HDMI αλλά δεν έχει ψηφιακό δέκτη DVB-T, δεν είναι και τηλεόραση δηλαδη, γίνεται με αυτό τον τρόπο?
    φίλε vader,

    αφού η οθόνη σου έχει είσοδο HDMI δεν θα έχεις πρόβλημα, καθώς ο εξοπλισμός που θα σου στείλουν εκτός από το router, περιέχει και τον αποκωδικοποιητή (tiglin μάλλον) ο οποίος έχει έξοδους HDMI & SCART. Το μόνο που θα πρέπει να κάνεις είναι να αγοράσεις ενα καλώδιο HDMI γιατι το tiglin ερχεται μόνο με καλώδιο SCART.

    καλή εγκατάσταση λοιπόν

  9. #159
    Εγγραφή
    13-11-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    mmoukiou kai mitron ευχαριστώ, να 'στε καλά

  10. #160
    Εγγραφή
    24-02-2007
    Περιοχή
    Παντου
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    754
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Router
    Speedport Smart
    Path Level
    Fastpath
    Vader βεβαια υπαρχει το θεμα του ηχου που συνδεεις ,αν δεν εχει ενσωματωμενα ηχεια η οθονη σου, την εξοδο RCA του STB με οποιαδοιποτε Audio in της καρτας ηχου σου η των ηχειων του PC. Παντως αυτο που εκανα εγω ειναι να αγορασω ενα μετατροπεα scart σε s-video με εξοδους ηχου και αναλογικο video & audio και συνεδεσα τα καλωδια με την καρτα τηλεορασης του υπολογιστη εχοντας το Conn-TV σε καναλι κανονικα. Βεβαια μετα αρχιζει η μαχη του τηλεκοντολ

    υ.γ. Κανα "πειραμα" IPTV μερω Fritz που εχω αναφερει παραπανω εγινε οπως με το Asus??!!! αντε ρε παιδια δουλεψτε το το πραμα μπας και δουμε ασπρη μερα
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος john84 : 27-01-09 στις 18:16.
    Ενημερωνετε το profil σας!!!

  11. #161
    Εγγραφή
    01-01-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    129
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Πήρα σήμερα τηλέφωνο στο 134 πρωί πρωί και ζήτησα να τα ακυρώσουν όλα γιατί το internet συνεχίζει να παίζει με τα νεύρα μου και δεν ανεβαίνει πάνω από 7mbps (με το υπάρχον Thomson 585v6 που χρησιμοποιώ τόσο καιρό...).
    Είπαν πως θα με πάρουν τηλέφωνο από το τμήμα IPTV για να προχωρήσει η διαδικασία της ακύρωσης...
    Άντε να δούμε... Ψάχνω εναλλακτικό πάροχο τώρα να χαμηλώσει λίγο ο λογαριασμός γιατί 110 και βάλε ευρώ κάθε φορά μόνο από το internet πονάνε... Αυτά τα αναδρομικά ποτέ δεν τα κατάλαβα γιατί τα βάζουν με το ζόρι...
    "It is not the spoon that bends, it is only yourself..."

  12. #162
    Καλησπερα σε ολους εδω στο φορουμ και απο εδω θα κσεκινισω το πρωτο μοθ ποστ στο φορουμ σας!

    Απο σημερα ειμαι και εγω ενας χρηστης του conn-x TV και θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος εχει κανει καμια μετατροπη για το μοντεμ linksys wag200 ωστε να μην χρειαζεται να χρησιμοποιουμε το thomson που δινει ο οτε για να βλεπουμε τηλεοραση!

    Ευχαριστω εκ των προτερων!!!

  13. #163
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Μου ανέβασαν χωρίς κανένα λόγο το snr margin στο 14! Αποτέλεσμα να πέσει ο συγχρονισμός κατά 3 Mbps - να υπήρχε πρόβλημα να πω εντάξει αλλά όχι έτσι.

  14. #164
    Εγγραφή
    22-01-2008
    Περιοχή
    glyfada
    Μηνύματα
    22
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19272/999
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    USR9111
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Χαιρετώ όλο το club χρηστών connex TV,
    Χθες με πήραν από οτε και συμφωνήσαμε να ενεργοποιήσω την υπηρεσία.
    Σήμερα ενεργοποιήθηκε (μοθ στείλαν sms). Παρατήρησα στο μενου του ρουτερ (philips) ότι η ταχύτητα απο 17500kbps(20000 όταν είχα usr) έπεσε στα 9300 και το upstream απο 1020 sta 828. μετά από restart του router κλειδώνει στα 152000klbps με αυξημένο noise margine. Αύτο έγινε λόγω connex tv ή θα γίνει χειροτερο όταν βάλω και τον εξοπλισμό?

  15. #165
    Εγγραφή
    13-03-2004
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    144
    Downloads
    84
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109994/10998
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    SNR / Attn
    13.2(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Τι γίνεται ρε παιδια και μενα πριν απο λιγο μου ανεβασαν το noise mergin στο 14 και εχασα κοντα στα 2 Mbit.Συνολικα εχω χασει 4Mbit απο την ενεργοποίηση του IPTV.

Σελ. 11 από 298 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 14:50
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-07, 03:05
  3. Conn-x + 50E μονο για νεους συνδρομητες?
    Από InCoRrEcT στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 16:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας