Σελ. 3 από 298 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 4466
  1. #31
    Εγγραφή
    04-04-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    19000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    ZXDSL 931VII
    SNR / Attn
    9(dB) / 14(dB)
    Path Level
    Interleaved
    υποθέτω ότι το έβγαλες από την μπρίζα και το ξαναέβαλες έτσι;;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DonMolina Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά!


    Εγώ είμαι ψιλοαπογοητευμένος μέχρι στιγμής.

    Δούλεψε καμιά ώρα και μόλις πήγα κι έκανα την εγγραφή στο conn-xtv.gr το set-top box απλά σταμάτησε να ανταποκρίνεται

    Όσο δούλεψε πάντως καλά έπαιζε, χωρίς σπασίματα κλπ.

    Από ταχύτητα μου τρώει γύρω στα 600KB/sec (κατέβαζα με 1,9-2,2 και με το set-top box να παίζει Star Trek ήταν στα 1,3) που είναι απολύτως αποδεκτόν.


    Το μόνο κακό είναι ότι περιοριζόμαστε με το Speedtouch...
    Και φυσικά το ethernet που κόβει βόλτες στο σαλόνι!

    Τώρα είμαι 2η μέρα αναμονή για να μου πουν τι θα γίνει με το μουλαρωμένο Tilgin

  2. #32
    Εγγραφή
    05-11-2007
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Router
    Asus WL-600G
    SNR / Attn
    9,4(dB) / 24,5(dB)
    Στην αρχή αντιμετώπισα αρκετα προβληματα με την εικονα, ηταν σαν βλεπω slideshow και οχι τηλεοραση. Χαρις στην πολυ καλη αντιμετωπιση που ειχα απο το τεχνικο τμημα του conn-x και του ΟΤΕ τα προβλήματα λυθηκαν και πλεον βλεπω τηλεοραση με σχεδον αψογη εικονα. Αυτο ομως που με ξενερωνει ειναι το speedtouch που συνοδευε το πακετο και το οποιο συγχρονιζει στα 13500 με 15000 bps σε αντιθεση με το belkin N1 Vision F5D8632 Wireless Router που εχω που συγχρονιζει στα 16000 με 17500 bps. Δηλαδη χανω γυρω στα 2 mbps χωρις λογο. Α και το σημαντικοτερο το speedtouch αποσυνδεεται 2-3 φορες την ημερα σιγουρα. Γι' αυτο και εγω θα προχωρησω σε καταργηση του iptv εκτος και αν ξερεται αν μπορει να λειτουργησει το iptv μεσω του belkin.
    Ευχαριστω

  3. #33
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rigas2178 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην αρχή αντιμετώπισα αρκετα προβληματα με την εικονα, ηταν σαν βλεπω slideshow και οχι τηλεοραση. Χαρις στην πολυ καλη αντιμετωπιση που ειχα απο το τεχνικο τμημα του conn-x και του ΟΤΕ τα προβλήματα λυθηκαν και πλεον βλεπω τηλεοραση με σχεδον αψογη εικονα. Αυτο ομως που με ξενερωνει ειναι το speedtouch που συνοδευε το πακετο και το οποιο συγχρονιζει στα 13500 με 15000 bps σε αντιθεση με το belkin N1 Vision F5D8632 Wireless Router που εχω που συγχρονιζει στα 16000 με 17500 bps. Δηλαδη χανω γυρω στα 2 mbps χωρις λογο. Α και το σημαντικοτερο το speedtouch αποσυνδεεται 2-3 φορες την ημερα σιγουρα. Γι' αυτο και εγω θα προχωρησω σε καταργηση του iptv εκτος και αν ξερεται αν μπορει να λειτουργησει το iptv μεσω του belkin.
    Ευχαριστω
    υπάρχει και η λύση του Thomson 585v7 με το firmware του ΟΤΕ. Αυτό συγχρονίζει πιο ψηλά απο το Speedtouch 780 που συνοδεύει το πακέτο connx IPTV.


  4. #34
    Εγγραφή
    20-05-2004
    Περιοχή
    Amsterdam, NL
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.632
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbit/1Gbit
    ISP
    T-Mobile
    Αναφέρθηκε και σε άλλο νήμα, αλλά θα το αναφέρω και εδώ, που είναι το νήμα των εντυπώσεων: χθες είδα πως προστέθηκε στα κανάλια και το Alter, μάλιστα έχει την καλύτερη εικόνα από όλα!

  5. #35
    Εγγραφή
    06-10-2008
    Μηνύματα
    4.276
    Downloads
    12
    Uploads
    5
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    2/7(dB) / (dB)
    Path Level
    Interleaved
    bye bye conn-x tv, απο σημερα!

  6. #36
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    8
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και γω μολις σημερα παρεδωσα παλι τον εξοπλισμο μου,αφου η εικονα κολλαγε λογω υψηλου θορυβου της γραμμης.

  7. #37
    Εγγραφή
    21-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΝΤΕΛΗ
    Router
    Speedport 724
    Παιδια καλημερα!!
    Απο εχθες(28/11),ειμαι και εγω στη παρεα της iptv!!
    Oλα καλα με την τηλεοραση,σε ενα τεταρτο λειτουργησε αψογα,και εικονα και ηχος και παιχνιδια ολα τελεια!!!
    Βεβαια το θεμα ειναι οτι μετα απο λιγο αρχησαν οι αποσηνδεσεις!!!Απο χθες γυρω στις 20,00 η ωρα, μεχρι τωρα, 22 αποσυνδεσεις!!!
    Βλεπω το sn margin να παιζει συνεχεια απο 0,5 εως και 13,5 και up και down!!
    Βεβαια ειχα και πριν αποσυνδεσεις,αλλα μια καθε 40 με 48 ωρες,και ενταξει τις περναγα ετσι,δεν ειταν και τοσο τραγικο!!
    Τωρα ομως εγινε!!!
    Ακουσα οτι ανεβαζουν το margin για περισοτερη σταθεροτητα,με θυμα το συγχρονισμο,αλλα σε μενα εκει που συγχρονιζα 8,160/384 στανταρ τωρα συγχρωνιζω (οποτε συγχρωνιζω) με εως 7,915/735 και margin οπως σας ειπα τραγικο και πεζει συνεχεια!!!Οποτε down!!!
    Πως τα βλεπετε την πατησα?
    Παντως η τηλ οποτε ειμαι up λειτουργει τελεια(αλλα δεν ειμαι).
    Τι πιστευετε εσεις οτι πρεπει να κανω?
    Ευχαριστω!!

  8. #38
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Τι στοιχεία γραμμής έχεις;
    Περιοχή;
    Πάντως είναι φυσιολογικό να έχει προβλήματα μία νέα υπηρεσία. Βέβαια το θέμα είναι κατά πόσο θα αντιμετωπιστούν αυτά για να φτάσει τον ανταγωνισμό (μέχρι στιγμής ΟΝ) που δίνει το ίδιο περίπου προιόν σε πολύ χαμηλή τιμή...

  9. #39
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Shadowjump Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακομη, εχω να δοκιμασω να συνδεσω εναν HDD να δω πως κανει εγγραφη και αν θελει HDD με εξωτερικο power supply ή αν κανουν και αυτοι του στυλ Passport, FreeAgent Go, κτλ.
    Υπάρχει αυτή η δυνατότητα?

    Περιμένω την Τρίτη τον εξοπλισμό και αναρωτιέμαι.......
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  10. #40
    Εγγραφή
    14-08-2006
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Εμένα πάντως δεν μου δούλεψε και τόσο καλά το conn-xTV.
    Παρέλαβα τον εξοπλισμό εχτές και τον συνέδεσα κατά τις 2:30 το πρωί. Στην αρχή ήταν πιο αργό και από την καθυστέρηση. Μετά άρχισε να ξυπνάει.
    Δυστυχώς όμως άρχισε να ξυπνάει μόνο ένα κανάλι, Το Promo TV. Μίλησα λοιπόν με ένα τεχνικό και μου είπε κάνε reboot (good old classic reboot – τραβάμε την πρίζα.).
    Μετά από αυτό το χάος!!

    Πλέον το tilgin απλά αρνείται....τα πάντα. Δεν ανοίγει καν το menu. Μίλησα πάλι με ένα τεχνικό και μου είπε ότι είναι βλάβη που έχουνε αντιμετωπίσει ξανά και ότι θα διορθωθεί μέχρι το απόγευμα. Πριν από λίγο μίλησα πάλι με ένα τεχνικό γιατί φυσικά δεν έχει αλλάξει τίποτα ακόμα και μου είπε ότι για να φτιάξουνε την βλάβη αυτή θα χρειαστούνε περίπου 2 μέρες. Δύο εργάσιμες μέρες... και είναι Σάββατο μη γ*****.

    Τέσπα, αν έχετε κάποια ιδέα, κάνα conne στον ΟΤΕ...

    Θα σας κάνω κανένα καλό review, όταν δουλέψει, άν δουλέψει.

  11. #41
    Εγγραφή
    08-10-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Έπειτα από 4ωρες προσπαθειών ακόμα “Booting 250” …..


    Internet παίζει κανονικά, από ΟΤΕ μου λένε ότι έχει ενεργοποιηθεί το IPTV. Κάτι περίεργο είναι ότι το speedtouch δεν εμφανίζει το mood 400 σαν device, αλλά ίσως αυτό συμβαίνει γιατί έχουν κάνει bridge τη θύρα 4 σε μαζί με ένα VLAN και το WAN interface.


    Θα μου κάνουν ένα ρεσετ αύριο από το κεντρικό σύστημα και βλέπουμε…


    Πάντως βρίσκω απαράδεκτο το να υποχρεούμαστε να το βάλουμε απευθείας συνδεμένο στο modem, δηλαδή καταργούμε τα πάντα από δικτύωση! Αυτό μας πάει πίσω και όχι μπροστά. Εγώ θα επιθυμούσα να το πετάξω στο κεντρικό switch του σπιτιού.


    Πατέντες υπηρεσίες…

  12. #42
    Εγγραφή
    18-09-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    685
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Το παρέλαβα κι εγώ χτες και αφού είχα ενεργοποιηθεί από την περασμένη βδομάδα (είχα λάβει SMS) το σύνδεσα κατευθείαν. Όλα δούλεψαν ρολόι, το router συγχρόνισε αμέσως και χρειάστηκε μόνο username και password για να πάρει IP. Το Tilgin μετά από λίγα λεπτά ξεκίνησε κι αυτό, δεν χρειάστηκε κανένα reset ή κάτι τέτοιο.

    Όλα τα κανάλια παίζουν μια χαρά, δεν είδα ούτε ένα σπάσιμο. Η ποιότητα με το scart προς το παρόν είναι ένα κλικ πιο πάνω από την απλή κεραία. Με το HDMI που θα μπει τις επόμενες μέρες πιστεύω θα είναι πολύ καλύτερη.

    Έχει μια καθυστέρηση 1-1,5 sec περίπου όταν αλλάζεις τα κανάλια ένα ένα. Αλλά με τον οδηγό μπορείς να δεις τι παίζει το καθένα (δεν έχουν όλα οδηγό βέβαια) και να κάνεις zapping έτσι.

    Η ταινιοθήκη οκ, πολύ περιορισμένη αλλά δεν το πήρα για αυτό καθώς τις ταινίες τις βλέπω σε 720p προτζέκτορα και αν συνηθίσεις σε αυτά δεν γυρνάς πίσω.

    Πάντως δίνει την εντύπωση ενός "αρχικού πακέτου" που θέλει κι άλλη προσπάθεια για να ολοκληρωθεί. Θα έλεγα ότι πρέπει:

    1. Να μπουν όλα τα ελεύθερα ελληνικά κανάλια.
    2. Να υπάρχει δυνατότητα να δεις εκπομπές 2-3 ημερών παλιές.
    3. Να υπάρξει δυνατότητα για κουτί με εγγραφή σε δίσκο (προαιρετικά με έξτρα χρέωση ίσως)
    4. Να αλλάξει το θέμα με την αναγκαστική χρήση της θύρας 4. *
    5. Να μπουν και άλλα (πολλά) ελεύθερα δορυφορικά.

    Α, η ταχύτητα έπεσε 1-2 Mbit αλλά δεν με νοιάζει αυτό. Από τα 16 πήγα στα 14. Δεν είναι και τραγικό.....

    * Δεν ξέρω ακόμα αν αυτό δημιουργεί πρόβλημα στις άλλες συσκευές που συνδέονται με αυτό το καλώδιο. 99% ναι πάντως. Κι εγώ έχω εκεί ένα 360 και ένα HTPC που πρέπει να έχουν σύνδεση. Θα το βγάλω με δεύτερο καλώδιο καθώς το σπίτι έχει κανάλια που φτάνουν μέχρι εκεί και είχα προβλέψει για μεγαλύτερο χώρο ώστε να χωράει 1-2 έξτρα. Άλλοι όμως μπορεί να μην έχουν αυτή τη δυνατότητα και είναι πρόβλημα.
    Look at a sportbike and you see studied, purposeful aggression. From the flowing bodywork to the race-inspired seating position to the short, stubby clipons, the message is unmistakable. There is power here, and speed. Wield it as you will.....

  13. #43
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    φαντάζομαι ότι όσοι βάζουν iptv χάνουν και το fastpath ; μπορεί κάποιος που έχει iptv να κάνει tracert www.esport-servers.de να δούμε πόσα ms πιάνει ;

  14. #44
    Εγγραφή
    17-01-2007
    Μηνύματα
    433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4096/512
    ISP
    Cyta Hellas
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    21(dB) / 18.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PhoiNiX Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έπειτα από 4ωρες προσπαθειών ακόμα “Booting 250” …..


    Internet παίζει κανονικά, από ΟΤΕ μου λένε ότι έχει ενεργοποιηθεί το IPTV. Κάτι περίεργο είναι ότι το speedtouch δεν εμφανίζει το mood 400 σαν device, αλλά ίσως αυτό συμβαίνει γιατί έχουν κάνει bridge τη θύρα 4 σε μαζί με ένα VLAN και το WAN interface.


    Θα μου κάνουν ένα ρεσετ αύριο από το κεντρικό σύστημα και βλέπουμε…


    Πάντως βρίσκω απαράδεκτο το να υποχρεούμαστε να το βάλουμε απευθείας συνδεμένο στο modem, δηλαδή καταργούμε τα πάντα από δικτύωση! Αυτό μας πάει πίσω και όχι μπροστά. Εγώ θα επιθυμούσα να το πετάξω στο κεντρικό switch του σπιτιού.


    Πατέντες υπηρεσίες…
    Σύνδεσε τον αποκωδικοποιητή στην θύρα 4 που είναι για την τηλεόραση.

  15. #45
    Εγγραφή
    08-10-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    464
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alany Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύνδεσε τον αποκωδικοποιητή στην θύρα 4 που είναι για την τηλεόραση.
    Για διάβασε το μήνυμα μου άλλη μια φορά

Σελ. 3 από 298 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-08, 14:50
  2. Μηνύματα: 57
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-09-07, 03:05
  3. Conn-x + 50E μονο για νεους συνδρομητες?
    Από InCoRrEcT στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-03-07, 16:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας