Εμφάνιση 1-10 από 10
  1. #1
    Εγγραφή
    05-06-2004
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    815
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Path Level
    Fastpath
    Καλημερα, θελω να μοιραστω μαζι σας, αλλη μια τραγελαφικη ιστορια με υπαιτιο, τον
    μεγαλο αυτον οργανισμο της χωρας μας.

    Στης 21 Οκτ., πηρα τηλεφωνο στο 134 να διακοψω την ADSL μου, για να εκμεταλευτω, ενα πραγματικα πολυ οικονομικο πακετο, που μπορω να αποκτησω λογω της επαγγελματικης μου ιδιοτητας.

    Με διαβεβαιωσαν, οτι απο εκεινη την στιγμη θα σταμτουσε η χρεωση και μεσα σε 1 το πολυ 2 εργασιμες ημερες θα γινοταν διακοπη.

    Οντως στης 26 Οκτ, εγινε διακοπη της ADSL, ΑΛΛΑ τα φυντανια του ΟΤΕ μου εκοψαν και το τηλεφωνο .

    Απορημενος εγω πηρα το 121, μου ειπαν οτι αυτο δεν συμβαινει σχεδον ποτε, ειμαι η περιπτωση κ.τ.λ.
    Μετα απο 2 ωρες απεκατασταθη η μπαρουφα που ειχαν κανει.

    Σημερα το πρωι και μετα απο 13 ημερες η γραμμη επιτελους ενεργοποιηθηκε, ειδα οτι το λαμπακι στο μοντεμ επιτελους να γινετε πορτοκαλι και να προσπαθει να παρει ΙΡ, συνδεθηκα με την παλια μου συνδεση και σηκωσα το τηλεφωνο να παρω τον παροχο να μου δωσει νεο user και pass για 1024.

    Ομως το τηλεφωνο δεν λειτουργουσε οι τεχνικοι του ΟΤΕ εκαναν παλι την ιδια μπαρουφα .

    Υποκλινομαι σε αυτο το μεγαλειο.


    Υ.Γ
    Με την ευκαιρια αυτου του post,θελω να καλημερισω και τα φιλλλλλαρακια του φορουμ, που λογω επαγγελματικων υποχρεωσεων εις την συμπρωτευουσα, εχουμε καιρο να τα πουμε.

    Υ.Γ2
    Και τον λεω,πεστονα.....
    Υστορικη πλεον ατακα που ακουσα και εχει γινει σλογκαν.
    Ελπίζω να προλάβω να πάω στον Παράδεισο,
    πριν καταλάβει ο Διάολος ότι πέθανα.

  2. #2
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    Αυτά βλέπω και σκέφτομαι να πάρω τηλέφωνο να διακόψω την σύνδεση ..

    θα κάνω μεταφορά αυτές τις μέρες και πραγματικά το μόνο που με πειράζει είναι η μεταφορά του τηλεφώνου...

    Καλημέρα και καλώς ήρθες εις την συμπρωτεύουσα

    ευκαιρία να δοκιμάσεις και λίγο μπουγάτσα
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2004
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Fritz!Box - spa3102 - Dli
    Θεσσαλονίκη , Δευτέρα 31 /10.

    Συνεργείο ΟΤΕ έρχεται στο διαμέρισμα για να συνδέσει την τηλεφωνική μου γραμμή.
    Προς μεγάλη μου ατυχία και για διάφορες υποχρεώσεις λείπω από το σπίτι και αναλαμβάνει ένας φίλος να υποδεχθεί το συνεργείο.

    Επιστρέφω ύστερα από μερικές μέρες , την Πέμπτη 3/11 και βλέπω ότι το τηλέφωνο είναι νεκρό!
    Καλώ από το κινητό "Σφάλμα σύνδεσης"
    Συνδέω το λάπτοπ, πάω να καλέσω αλλά τίποτα, δεν παίρνει σήμα.
    Τηλεφωνώ παρασκευή στο 121 και μου δίνουν αριθμό συνεργείου να μιλήσω μαζί τους.

    Έχει δει κανείς το σκετσάκι ΑΜΑΝ-ΟΤΕ;

    "Ναι γειά σας, έχω ένα πρόβλημα στο τηλέφωνο μου.."

    "Και γιατί πήρες εδώ; ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙΣ ΣΤΟ 121!"

    "Μα το 121 μου έδωσε το τηλέφωνο σας κύριε για να συννενοηθούμε.."

    Αφού του δίνω τα στοιχεία μου με ρωτάει τι πρόβλημα υπάρχει , εγώ του εξηγώ!

    "Η γραμμή μου δεν έχει σήμα κύριε.Καλώ από το κινητό και αναφέρει σφάλμα σύνδεσης ενώ από το λάπτοπ δεν παίρνω καθόλου σήμα και δεν μπορώ να καλέσω."

    "ΤΙ , ΛΑΠΤΟΠ ;; ΓΙΑΝΝΗΗΗΗ ΕΛΑ ΛΙΓΟ ΡΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΥΡΙΟΣ ΕΔΩ ΜΙΛΑΕΙ ΑΓΓΛΙΚΑ!"
    ΓΙΑΝΝΗΣ: "ΝΑΙ ΟΡΙΣΤΕ!"

    Του εξηγώ την ιστορία..

    "ΠΟΙΟ ΛΑΠΤΟΠ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ;ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ;ΕΧΕΙ ΝΤΡΙΓΙΝΤΡΑΓΚΑ;"

    "Όχι τηλέφωνο δεν έχω αλλά το Λαπτοπ λειτουργεί ώς τηλέφωνο κύριε μπορώ να καλέσω όποιον θέλω!"

    "Κοίταξε να δείς, ΞΕΡΩ ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΣΕΝΑ, ΑΣΕ ΤΑ ΜΑΠΤΟΠ,ΛΑΠΤΟΠ, ΒΑΛΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ ΠΑΡΕ ΣΤΟ 121 ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΒΛΑΒΗ" και το κλείνει!

    Ε τα παίρνω στο κρανίο ρε παιδιά, τηλεφωνώ στο 121, και λέω :

    "Γεια σας έχω ένα πρόβλημα με το τηλέφωνο ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ ΕΛΑΤΕ ΓΡΗΓΟΡΑ"

    Guess what. Δευτέρα ήρθανε!

    Βεβαίως μετά από εδώ τελειώνει το αστείο της ιστορίας και αρχίζουν τα προβλήματα ..
    ο Οτετζής είπε ότι φτάνει το καλώδιο μέχρι την πολυκατοικία αλλά η γραμμή "χάνεται" κάπου και δεν φτάνει στο διαμέρισμα και οτι θα χρειαστώ ηλεκτρόλόγο... Ο ηλεκτρολόγος μου είπε από 80 μέχρι 120 ευρώ και δε συμμαζεύεται.
    Εν το μεταξύ ήδη έχω Modem και ondslkit ,πρώτα θα ενεργοποιηθεί η γραμμή adsl και μετά θα έχω τηλέφωνο...
    Έ ρε τι τραβάμε..
    Wireframe to PSD
    If you need a well designed website, and you have a sketch of it or a wireframe, we can design it for you, affordable and professional.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-07-2002
    Περιοχή
    HELLAS - ATH
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.867
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Router
    D-Link Wireless
    Αρχοντα πηγαινε στην κεντρικη μπριζα που φθανει το καλωδιο ΟΤΕ και ελενξε εαν παιζει! Εαν ειναι ΟΚ, τραβα μια καλωδιωση στο σπιτι επιτοιχια και κουμπωσε την στο router να παιξεις μπαλα!

    Ετσι εκανα εγω στο σπιτι και ξεμπερδεψα με πιθανες μαλακιες στην εσωτερικη καλωδιωση!

  5. #5
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Είδατε ρε κλαιγόμαστε. Πλέον ο ΟΤΕ παίρνει τόσο σοβαρά το θέμα ADSL που έχει γίνει κοινή έννοια με το τηλέφωνο. Πάντα τέτοια!

  6. #6
    Εγγραφή
    31-10-2004
    Μηνύματα
    309
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Fritz!Box - spa3102 - Dli
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Crosstalk
    Αρχοντα πηγαινε στην κεντρικη μπριζα που φθανει το καλωδιο ΟΤΕ και ελενξε εαν παιζει! Εαν ειναι ΟΚ, τραβα μια καλωδιωση στο σπιτι επιτοιχια και κουμπωσε την στο router να παιξεις μπαλα!

    Ετσι εκανα εγω στο σπιτι και ξεμπερδεψα με πιθανες μαλακιες στην εσωτερικη καλωδιωση!
    Δεν φτάνει το καλώδιο μέχρι την κεντρική μπρίζα του διαμερίσματος, αυτό είναι το θέμα!

    "Χάνεται κάπου από το "κουτί" της πολυκατοικίας μέχρι και το διαμέρισμα μου.

    Άντε σήμερα να σκάσει ο τεχνικός να δούμε τι θα παιχτεί.

    Εντομεταξύ το συνεργείο ΟΤΕ δεν άφησε χαρτάκι στο κουτί για να ξέρει ο ηλεκτρολόγος αφού λύσει το πρόβλημα βέβαια, που να συνδέσει τη γραμμή μου.
    Φανταστείτε τι έχω να ακούσω όταν τους ξαναπάρω τηλέφωνο να έρθουν..
    Wireframe to PSD
    If you need a well designed website, and you have a sketch of it or a wireframe, we can design it for you, affordable and professional.

  7. #7
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Περιοχή
    Ασβεστοχώρι
    Μηνύματα
    198
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    9500/1020
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΞΟΧΗ
    Router
    Speedport entry i2
    Path Level
    Fastpath
    "ΠΟΙΟ ΛΑΠΤΟΠ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ;ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ;ΕΧΕΙ ΝΤΡΙΓΙΝΤΡΑΓΚΑ;"
    κορυφαιο

    για ψαχτητε ολοι το δικο σας κανει ντριγκιντραγκα?


    Πριν μια βδομαδα που πηρα και εγω για καποιο προβλημα και καθηστερησαν να ελθουν 3 μερες μου ειπε ενας οτετζης " ΑΣΕ ΕΠΕΣΕ ΠΟΛΥ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΝΤΣΛ(μια λεξη) ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΜΕ ΠΟΙΟ ΝΩΡΙΣ"
    Δεν καταλαβα τι εννοουσε, μεχρι που μετα απο συζητηση εφθασα στο συμπερασμα οτι ΑΝΤΣΛ=ADSL

  8. #8
    Εγγραφή
    27-06-2005
    Μηνύματα
    1.214
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΕΙΡΑΙΑ
    Router
    Vigor 2820n
    οι τεχνικοί του ΟΤε έχουν περάσει από ειδική εκπαίδευση για το ΑΝΤΣΛ!!!! Είδες μέχρι και βάζουν προτεραιότητα αυτό το ΑΝΤΣΛ πλέον σε σχέση με τις παραδοσικές συνδέσεις!!!!

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Μηνύματα
    414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από klou
    Θεσσαλονίκη , Δευτέρα 31 /10.

    Συνεργείο ΟΤΕ έρχεται στο διαμέρισμα για να συνδέσει την τηλεφωνική μου γραμμή.
    Προς μεγάλη μου ατυχία και για διάφορες υποχρεώσεις λείπω από το σπίτι και αναλαμβάνει ένας φίλος να υποδεχθεί το συνεργείο.
    .........
    Εν το μεταξύ ήδη έχω Modem και ondslkit ,πρώτα θα ενεργοποιηθεί η γραμμή adsl και μετά θα έχω τηλέφωνο...
    Έ ρε τι τραβάμε..
    ΘΕΙΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΠΟΣΤ.ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.Ειδικά αυτό το σημείο όλα τα λεφτά => "ΠΟΙΟ ΛΑΠΤΟΠ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ ΕΧΕΙΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ;ΚΑΝΕΙ ΤΟΥΤ ΤΟΥΤ;ΕΧΕΙ ΝΤΡΙΓΙΝΤΡΑΓΚΑ;".ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ ΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ Α
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 09-11-05 στις 21:24. Αιτία: Δεν είναι ανάγκη να το κάνεις όλο quote

  10. #10
    Εγγραφή
    27-08-2004
    Περιοχή
    internet
    Μηνύματα
    23.371
    Downloads
    58
    Uploads
    17
    Άρθρα
    9
    Ταχύτητα
    49999 / 4999
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΟΥΝΟΥΠΙΔΙΑΝΩΝ
    Θέλετε άλλη μια ιστορία τρέλας βγαλμένη από το ΑΜΑΝ;

    Πέρσι πάω να πληρώσω λογαριασμό ΟΤΕ.
    Μπροστά μου στο ταμείο μια κυρία/κοπελιά (ας πούμε γύρω στα 35) η οποία είχε βάλει tellas. Νόμισε λοιπόν η κακομοίρα πως πλέον δεν είχε ΟΤΕ, δεν πλήρωσε και της έκοψαν το τηλέφωνο!

    Πήγε λοιπόν στον ΟΤΕ όπου στη γραμματεία της εξηγούν τι συμβαίνει και την στέλνουν στο ταμείο να πληρώσει.

    Στο ταμείο λέει ο οτετζής:
    "Υπογράψτε εδώ!"
    Υπογράφει η κοπελιά, όπως υπογράφουμε όλοι μας σε τέτοια θέματα. Μια πρόχειρη υπογραφή. Δεν έκλεινε δα και κάνα συμβόλαιο!

    Του οτετζή τώρα δεν του άρεσε η υπογραφή και αρχίζει να βρίζει!

    "Τι υπογραφή είναι αυτή; Δεν φτάνει που θέλουμε να σε βοηθήσουμε (!) και να σου συνδέσουμε το τηλέφωνο (βοήθεια η δουλειά τους; ) μας υπογράφεις και έτσι;
    Αλλά εμείς φταίμε ΡΕ! ΦΕΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΠΑΤΕ ΣΤΙΣ TELLAS KAI FORTHNET! ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ! ΠΑΛΙ ΕΔΩ ΘΑ ΕΡΘΕΤΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ! Ο ΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΡΕ! ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ! ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΤΕ ΠΑΛΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΣΚΑΤΕ κτλ κτλ κτλ!" :mad


    Παιδιά το λέω ειλικρινά ότι ακόμα μετανιώνω και ντρέπομαι που δεν τον έκανα μαύρο στο ξύλο.
    Δεν πίστευα αυτό που έβλεπα και άκουγα και σκεφτόμουν ότι ήμουν ο επόμενος στη σειρά και ότι ψιλοβιαζόμουν... Αλλά αυτά είναι δικαιολογίες. Ήμουν μ@λ@κ@ς. Είχα την ευκαιρία και την άφησα να φύγει από τα χέρια μου.
    Gentoo Linux: mess with the best and you might learn something
    δικτυακή παράσταση | twitter | within specifications
    Αν φτάσω τα 100 και με ρωτήσουν το μυστικό της μακροζωίας θα πω: Πάντα είχα 3 ποτήρια μπροστά μου· ένα με νερό, ένα με καφέ & ένα με αλκοόλ.

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-09-08, 23:50
  2. powerpack και άλλες ιστορίες τρέλλας!!!
    Από apricot στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-08-07, 05:40
  3. Hol, Ιστορίες τρόμου και τρελλας.......
    Από lazy στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-03-07, 08:38
  4. Απλές ιστορίες καθημερινής τρέλλας !
    Από Νικαετός στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-05, 01:56
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-02-05, 15:50

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας