Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 32
  1. #1
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα σε ολους,

    Ειμαι συνδρομητης 2play και στο τελευταιο λογαριασμο μου χρεωνουν κλησεις με προθεμα 844 σε φοιτητικη εστια της Αγγλιας.Μετα απο ψαξιμο και τηλεφωνικη επικοινωνια με την forthnet διεπιστωσα οτι αυτος θεωρειται "ειδικος αριθμος" και χρεωνεται με αποτελεσμα 350 περιπου ευρω παραπανω στον λογαριασμο μου.Τα περιεργα της υποθεσης ειναι πρωτον οτι συμφοιτητης που μενει στην ιδια φοιτητικη εστια (στο διπλανο δωματιο) και δεχεται τηλεφωνηματα απο τους γονεις του που εχουν επισης 2play και συμπτωματικα μενουν στο Παλαιο Φαληρο οπως εγω δεν εχουν χρεωθει,ενω σε επικοινωνια τους με την forthnet για τον αν αυτος ο αριθμος χρεωνεται τους ειπαν ΟΧΙ.Δευτερο περιεργο ειναι οτι αυτος ο αριθμος αρχισε να χρεωνεται τις τελευταιες δεκα μερες του λογαριασμου ως κληση σε αριθμο με προθεμα 844 στο Ηνωμενο βασιλειο,ενω πριν εθεωρειτο απλα σταθερο στο Ηνωμενο βασιλειο με μηδενικη χρεωση.
    Οταν ειχαμε παει στα γραφεια τους για να υπογραψουμε το συμβολαιο στην αρχη και ρωτωντας αν περιλαμβανονται ΟΛΑ τα σταθερα,στην Αγγλια συγκεκριμενα,η υπαλληλος ειπε ΝΑΙ ("ολα ολα ;" ξαναρωταμε,ΝΑΙ απανταει παλι) ,στην τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα τωρα και τους το ανεφερα μου ειπαν οτι δεν εχει σημασια τι μας ειπαν αυτοι αλλα τι υπογραψαμε εμεις ,το θεμα ομως ειναι οτι στο συμβολαιο αναφερεται αυθαιρετα οτι υπαρχουν καποιοι "ειδικοι αριθμοι" που χρεωνονται χωρις να λεει ποιοι ειναι ουτε ποσο χρεωνονται αλλα για λεπτομερειες σε παραπεμπει στον "δημοσιευμενο τιμοκαταλογο της forthnet" που επρεπε (κατα τα λεγομενα τους τωρα πια) ή να ειχαμε ζητησει οταν πηγαμε στα γραφεια τους ή να ειχαμε δει στο site της forthnet στο internet.

    Με ολα τα παραπανω μου ερχονται διαφορα στο μυαλο οπως : χρησιμοποιουν δυο μετρα και δυο σταθμα,δεν ξερουν τι τους γινεται,παραπλανουν σκοπιμα ή στη καλυτερη περιπτωση δεν εχουν ενημερωμενους υπαλληλους.....

    Τελειωνοντας το ομολογουμενως τεραστιο αυτο post θα ηθελα να ζητησω τις γνωμες ή τις εμπειριες σας σχετικα με το θεμα και αν πιστευετε οτι αξιζει να το παλεψω μεσω ΕΕΤΤ ή μονος μου
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Labros123 : 19-11-08 στις 19:28.

  2. #2
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Labros123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι συνδρομητης 2play και στο τελευταιο λογαριασμο μου χρεωνουν κλησεις με προθεμα 844 σε φοιτητικη εστια της Αγγλιας.Μετα απο ψαξιμο και τηλεφωνικη επικοινωνια με την forthnet διεπιστωσα οτι αυτος θεωρειται "ειδικος αριθμος" και χρεωνεται με αποτελεσμα 350 περιπου ευρω παραπανω στον λογαριασμο μου.Τα περιεργα της υποθεσης ειναι πρωτον οτι συμφοιτητης που μενει στην ιδια φοιτητικη εστια (στο διπλανο δωματιο) και δεχεται τηλεφωνηματα απο τους γονεις του που εχουν επισης 2play και συμπτωματικα μενουν στο Παλαιο Φαληρο οπως εγω δεν εχουν χρεωθει,ενω σε επικοινωνια τους με την forthnet για τον αν αυτος ο αριθμος χρεωνεται τους ειπαν ΟΧΙ.Δευτερο περιεργο ειναι οτι αυτος ο αριθμος αρχισε να χρεωνεται τις τελευταιες δεκα μερες του λογαριασμου ως κληση σε αριθμο με προθεμα 844 στο Ηνωμενο βασιλειο,ενω πριν εθεωρειτο απλα σταθερο στο Ηνωμενο βασιλειο με μηδενικη χρεωση.
    Οταν ειχαμε παει στα γραφεια τους για να υπογραψουμε το συμβολαιο στην αρχη και ρωτωντας αν περιλαμβανονται ΟΛΑ τα σταθερα,στην Αγγλια συγκεκριμενα,η υπαλληλος ειπε ΝΑΙ ("ολα ολα ;" ξαναρωταμε,ΝΑΙ απανταει παλι) ,στην τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα τωρα και τους το ανεφερα μου ειπαν οτι δεν εχει σημασια τι μας ειπαν αυτοι αλλα τι υπογραψαμε εμεις ,το θεμα ομως ειναι οτι στο συμβολαιο αναφερεται αυθαιρετα οτι υπαρχουν καποιοι "ειδικοι αριθμοι" που χρεωνονται χωρις να λεει ποιοι ειναι ουτε ποσο χρεωνονται αλλα για λεπτομερειες σε παραπεμπει στον "δημοσιευμενο τιμοκαταλογο της forthnet" που επρεπε (κατα τα λεγομενα τους τωρα πια) ή να ειχαμε ζητησει οταν πηγαμε στα γραφεια τους ή να ειχαμε δει στο site της forthnet στο internet.

    Με ολα τα παραπανω μου ερχονται διαφορα στο μυαλο οπως : χρησιμοποιουν δυο μετρα και δυο σταθμα,δεν ξερουν τι τους γινεται,παραπλανουν σκοπιμα ή στη καλυτερη περιπτωση δεν εχουν ενημερωμενους υπαλληλους.....

    Τελειωνοντας το ομολογουμενως τεραστιο αυτο post θα ηθελα να ζητησω τις γνωμες ή τις εμπειριες σας σχετικα με το θεμα και αν πιστευετε οτι αξιζει να το παλεψω μεσω ΕΕΤΤ ή μονος μου
    Εαν ήθελες να είσαι απόλυτα σίγουρος, θα έπρεπε να είχες δει τον τιμοκατάλογο ή να είχες ρωτήσει εδώ πριν πραγματοποιήσεις την κλήση, οπότε και θα σου λέγαμε ότι σταθερά στην Αγγλία θεωρούνται μόνο οι αριθμοί που αρχίζουν από 00441 ή 00442.

    Μπορεί να σε ενημέρωσαν λάθος, και κακώς αυτό έγινε, αλλά αυτό δεν μπορεί να αποδειχθεί αν κάνεις καταγγελία.

    Αυτό που θα μπορούσες να κάνεις είναι να στείλεις μια επιστολή στη Forthnet, γραμμένη σε σοβαρό ύφος, εξηγώντας ότι λόγω της λανθασμένης ενημέρωσης από υπάλληλό τους αυτή τη στιγμή χρεώθηκες αυτό το υπέρογκο ποσό, και ζητώντας να σου το πιστώσουν, εξηγώντας ότι χρεώθηκες ενώ νόμιζες ότι οι κλήσεις ήταν δωρεάν.

    Το αποτέλεσμα που θα έχεις αν στείλεις την ίδια επιστολή αλλά σαν καταγγελία δεν ξέρω αν θα είναι το ίδιο. Στην πρώτη περίπτωση μπορεί να δεχτούν να σε πιστώσουν, στη δεύτερη μπορεί απλά να σου απαντήσει το νομικό τμήμα ότι ισχύει αυτό που υπέγραψες και θα πληρώσεις κανονικά.

    Σχετικά με την απο εδώ και περα επικοινωνία σου με το άτομο που μένει στην εστία, επειδή δε νομίζω να θέλεις να πληρώνεις €0,2844 / λεπτό για το 0844, θα μπορούσατε να επικοινωνείτε δωρεάν μέσω Skype, ή το άτομο που μένει στην εστία αφού δοκιμάσει ότι το Skype δουλεύει ικανοποιητικά με τη σύνδεσή του, να βάλει το πρόγραμμα του Skype για απεριόριστα σταθερά Ευρώπης/Ελλάδας με 4 ευρώ/μήνα και να σε καλεί αυτός στο σταθερό σου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 19-11-08 στις 22:29.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Συμπέρασμα όταν ρωτάμε στην FORTHnet δεν σημαίνει ότι αυτό που μας λένε είναι και σωστό και δυστυχώς δεν είναι μόνο αυτή η περίπτωση που είδαμε πωλητή της FORTHnet να κάνει λάθος .

    Παράδειγμα όταν έκανα αίτηση 2play τόνισα τουλάχιστον 2 φορές ότι ο λογαριασμός του ΟΤΕ πήγαινε σε άλλη διεύθυνση από αυτή που κατοικούσαμε ... Ρώτησα ξανά τον πωλητή της FORTHnet μάλιστα στα κεντρικά στην Καλλιθέα αν ο λογαριασμός θα έρχεται στην διεύθυνση που δηλώσαμε στην αίτηση και με διαβεβαίωσε ότι ναι δεν θα γίνει κανένα λάθος .Την συμπληρώσαμε και μαζί την αίτηση για αυτό τον λόγο.

    Και φυσικά έγινε λάθος και βρήκαμε και τον μπελά μας...

    Αυτή είναι η FORTHnet.


    δέκα λόγοι για να φύγεις από την FORTHnet

    1) Δυνατότητα αλλαγής από INTERLEAVE σε FAST PATH δεν υπάρχει σε όσους αρέσει δεν αρέσει αυτή είναι η πολιτική της FORTHnet.
    2) Δεν παρέχει υπηρεσία : Έλεγχος υπολοίπου για τον δωρεάν χρόνο προς κινητά.
    3) Ασυμβατότητα με Τηλεφωνικές συσκευές και την αναγνώριση κλήσεων συνήθως Panasonic, noname συσκευές.
    4) Βραχυκύκλωμα με τις Ενσύρματες Τηλεφωνικές συσκευές οι οποίες έχουν μπαταρίες και αναγνώριση κλήσεων .Προκαλούν disconnects και χαμηλότερη ταχύτητα συγχρονισμού.
    5) Αστικές & Υπεραστικές κλήσεις DATA-FAX χρεώνονται ( Συναγερμός ,fax κλπ)
    6) Συμπίεση της φωνής με αποτέλεσμα σε αρκετές περιπτώσεις η ποιότητα της τηλεφωνίας να μην είναι καλή.
    7) Προβλήματα στην τηλεφωνία αρκετές φορές δεν μπορούν να σε καλέσουν .
    8) Προβλήματα με την αναγνώριση DTMF ειδικά προς το τηλεφωνικό τους κέντρο πρέπει να ακούσουμε όλες τις επιλογές 2 φορές.
    9) Σοβαρά προβλήματα με την μηχανογράφηση, πχ εάν ξοφλήσεις νωρίς τον λογαριασμό σε καλούν από εξωτερικό συνεργάτη σε βρίζουν γιατί δεν πλήρωσες ενώ έχεις πληρώσει. Σε καλούν να σε ενημερώσουν για 2play ενώ έχεις 2play από την ίδια εταιρία για αρκετό διάστημα .
    10) Μαζική διαμαρτυρία χρηστών για τα προβλήματα του δικτύου της Forthnet.

  4. #4
    Εγγραφή
    19-11-2008
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ευχαριστω για το χρονο που αφιερωσες για το προβλημα μου.Το skype το χρησιμοποιουσα απο πριν για κλησεις αλλα για λογους ποιοτητας επαιρνα απο το σταθερο αφου ηταν "σιγουρα" (οπως με ειχαν διαβεβαιωσει εστω προφορικα) δωρεαν.
    Το θεμα ειναι οτι αυτο που υπεγραψα δεν ηταν καθολου σαφες,ειναι δικια μου ευθυνη και μονο να το αποσαφηνισω......;
    Γιατι χρεωνουν με διαφορετικο τροπο ιδιες περιπτωσεις και βεβαιωνουν τηλεφωνικως οτι ενας αριθμος ειναι δωρεαν ενω σε αλλον συνδρομητη τον χρεωνουν ;

  5. #5
    Εγγραφή
    25-05-2005
    Περιοχή
    Control Plane
    Μηνύματα
    7.144
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗ
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Labros123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για το χρονο που αφιερωσες για το προβλημα μου.Το skype το χρησιμοποιουσα απο πριν για κλησεις αλλα για λογους ποιοτητας επαιρνα απο το σταθερο αφου ηταν "σιγουρα" (οπως με ειχαν διαβεβαιωσει εστω προφορικα) δωρεαν.
    Το θεμα ειναι οτι αυτο που υπεγραψα δεν ηταν καθολου σαφες,ειναι δικια μου ευθυνη και μονο να το αποσαφηνισω......;
    Γιατι χρεωνουν με διαφορετικο τροπο ιδιες περιπτωσεις και βεβαιωνουν τηλεφωνικως οτι ενας αριθμος ειναι δωρεαν ενω σε αλλον συνδρομητη τον χρεωνουν ;
    και γιατί χρεώνουν κάποιους υπεραστικές κλήσεις data fax ενώ κάποιους δεν τους χρεώνουν ;


    μήπως γιατί η μηχανογράφηση της FORTHnet έχει άπειρα προβλήματα ; μήπως το σύστημα χρεώσεων δεν λειτουργεί σωστα ;

  6. #6
    Εγγραφή
    14-04-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΛΙΣΟΣ
    Router
    Speedtouch
    SNR / Attn
    30.5(dB) / 15.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Labros123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν ειχαμε παει στα γραφεια τους για να υπογραψουμε το συμβολαιο στην αρχη και ρωτωντας αν περιλαμβανονται ΟΛΑ τα σταθερα,στην Αγγλια συγκεκριμενα,η υπαλληλος ειπε ΝΑΙ ("ολα ολα ;" ξαναρωταμε,ΝΑΙ απανταει παλι) ,στην τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα τωρα και τους το ανεφερα μου ειπαν οτι δεν εχει σημασια τι μας ειπαν αυτοι αλλα τι υπογραψαμε εμεις ,το θεμα ομως ειναι οτι στο συμβολαιο αναφερεται αυθαιρετα οτι υπαρχουν καποιοι "ειδικοι αριθμοι" που χρεωνονται χωρις να λεει ποιοι ειναι ουτε ποσο χρεωνονται αλλα για λεπτομερειες σε παραπεμπει στον "δημοσιευμενο τιμοκαταλογο της forthnet" που επρεπε (κατα τα λεγομενα τους τωρα πια) ή να ειχαμε ζητησει οταν πηγαμε στα γραφεια τους ή να ειχαμε δει στο site της forthnet στο internet.
    Δεν θα έπρεπε να διαβάσεις τον τιμοκατάλογο για να είσαι σίγουρος ότι στα λένε καλά; Εκεί αναφέρεται συγκεκριμένα στα +44844 και λέει ότι τα χρεώνει σαν να ήταν κινητά.

  7. #7
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lagman Εμφάνιση μηνυμάτων
    και γιατί χρεώνουν κάποιους υπεραστικές κλήσεις data fax ενώ κάποιους δεν τους χρεώνουν ;


    μήπως γιατί η μηχανογράφηση της FORTHnet έχει άπειρα προβλήματα ; μήπως το σύστημα χρεώσεων δεν λειτουργεί σωστα ;
    Lagman δεν έχουν σχέση αυτά που λες με το πρόβλημα του ανθρώπου. Να σου εξηγήσω τι εννοώ:

    Οι κλήσεις προς τις φοιτητικές εστίες της Αγγλίας (εγώ έπαιρνα προς Southampton) έχουν ειδική χρέωση σε όλους τους παρόχους. Αυτό δεν εξαρτάται από τους δικούς μας παρόχους αλλά από τα Πανεπιστήμια προφανώς , ανάλογα με τις συμφωνίες που έχουν κάνει με τους εκεί παρόχους.
    Οι κλήσεις προς εστίες στην Αγγλία είναι δωρεάν μέχρι το τηλεφωνικό κέντρο και από εκεί και μετά χρεώνονται γιατί περνάνε από το κεντρικό δίκτυο της εστίας. Γι αυτό λέει στην αναλυτική conference call ή κάτι τέτοιο.
    Στις εστίες χρεώνουν τα πάντα για τους δικούς τους λόγους, όπως πχ βάζεις κάρτα για να πάρεις ρεύμα από την πρίζα για το λάπτοπ. Μόνο το φως δεν χρεώνεται extra...
    Αν δεν είσαι σίγουρος ότι χρεώνεται μία κλήση , την κάνεις και μετά από καμιά ώρα παίρνεις τηλέφωνο το 13831 να σου πουν αν σε χρέωσε...

    ........Auto merged post: hel πρόσθεσε 2 λεπτά και 54 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Labros123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για το χρονο που αφιερωσες για το προβλημα μου.Το skype το χρησιμοποιουσα απο πριν για κλησεις αλλα για λογους ποιοτητας επαιρνα απο το σταθερο αφου ηταν "σιγουρα" (οπως με ειχαν διαβεβαιωσει εστω προφορικα) δωρεαν.
    Το θεμα ειναι οτι αυτο που υπεγραψα δεν ηταν καθολου σαφες,ειναι δικια μου ευθυνη και μονο να το αποσαφηνισω......;
    Γιατι χρεωνουν με διαφορετικο τροπο ιδιες περιπτωσεις και βεβαιωνουν τηλεφωνικως οτι ενας αριθμος ειναι δωρεαν ενω σε αλλον συνδρομητη τον χρεωνουν ;
    To skype έχει καλύτερη ποιότητα τις περισσότερες φορές, από το τηλέφωνο προς εστίες και τα γραφεία του Πανεπιστημίου.
    Και από Forthnet και από ΟΤΕ έχω κακή ποιότητα ήχου όταν παίρνω μέσα στο Southampton και το έχω τσεκάρει αρκετές φορές. Κάποιο πρόβλημα έχουν στην εκεί δρομολόγηση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hel : 20-11-08 στις 11:38. Αιτία: auto merged post

  8. #8
    Εγγραφή
    27-10-2005
    Μηνύματα
    61
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Hello

    Στον προηγούμενο λογαριασμό μου, εμφανίστηκαν χρεώσεις σε κάποιες κλήσεις προς Αγγλία, σε αντίθεση με τα λεγόμενα της Forthnet για δωρεάν κλήσεις πρός αυτή (και μερικές άλλες χώρες).

    Ειδικότερα, όλες οι κλήσεις είναι προς τον ίδιο αριθμό (που είναι ένα σταθερό τηλέφωνο) και ενώ αρχικά εμφανίζονται με μηδενικό κόστος, στην συνέχεια άρχισε η χρέωση. (όταν ο συνολικός χρόνος των κλήσεων έφτασε στις 2 ώρες (φυσικά και όχι συνεχόμενα).
    Επίσης θα ήθελα να σας πώ ότι δεν υπήρχε καμία "εκμετάλλευση" της υπηρεσίας, καθώς ζήτημα είναι να είναι ΟΛΕΣ οι κλήσεις 3-4 ώρες μέσα σε 1-2 μήνες...

    Φυσικά και έστειλα FAX στην εταιρία ζητώντας να δούν το τι γίνεται, και στο τηλέφωνο που πήραν μου είπαν ότι ίσως απο κάποια στιγμή ήταν κλήσεις σε FAX ή υπήρχε κάποιοα προώθηση!

    Το 1ο δεν γίνεται με τίποτα, καθώς μιλούσα με άνθρωπο και όχι με FAX
    Επίσης, ακόμα και να ισχύει το 2ο (που δεν ισχύει καθώς μιλούσα με την συσκευή που έχει αυτό το νούμερο (τηλέφωνο σε κάποιο σπίτι)), δεν νομίζω ο καλών να χρεώνεται ποτε με τα έξοδα της προώθησης κλήσεων, σωστά;;

    Anyway θα πέσει μια καταγγελία να δώ τι θα γίνει, απλώς ήθελα να ρωτήσω, έχει κανείς ανάλογη εμπειρία;;
    Έχει συμβεί και σε άλλους;

  9. #9
    Εγγραφή
    26-06-2006
    Περιοχή
    Γκύζη, Αθήνα
    Μηνύματα
    7.928
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16445 / 1021
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΘΗΝΑ
    Router
    speedtouch 536
    SNR / Attn
    5.9(dB) / 24(dB)
    Τι τηλέφωνο πήρες; Μήπως είναι σε Πανεπιστήμιο;
    Είναι απόλυτα φυσιολογικό να καθυστερεί η ενημέρωση του συστήματος ΟΑΜ με προορισμούς εξωτερικού. Μου συμβαίνει συχνά. Στην αρχή λέει μηδενική χρέωση και μετά βάζει την κανονική χρέωση.
    Επίσης, αν πάρεις σε τηλεφωνικό κέντρο, χρεώνεσαι κανονικά το τηλεφώνημα από το κέντρο και πέρα.

  10. #10
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skous Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...Στον προηγούμενο λογαριασμό μου, εμφανίστηκαν χρεώσεις σε κάποιες κλήσεις προς Αγγλία, σε αντίθεση με τα λεγόμενα της Forthnet για δωρεάν κλήσεις πρός αυτή (και μερικές άλλες χώρες).

    Ειδικότερα, όλες οι κλήσεις είναι προς τον ίδιο αριθμό (που είναι ένα σταθερό τηλέφωνο)
    Ο αριθμός που καλείς αρχίζει από 00441 / 00442, ή από κάτι άλλο;

  11. #11
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hel Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι τηλέφωνο πήρες; Μήπως είναι σε Πανεπιστήμιο;
    Είναι απόλυτα φυσιολογικό να καθυστερεί η ενημέρωση του συστήματος ΟΑΜ με προορισμούς εξωτερικού. Μου συμβαίνει συχνά. Στην αρχή λέει μηδενική χρέωση και μετά βάζει την κανονική χρέωση.
    Επίσης, αν πάρεις σε τηλεφωνικό κέντρο, χρεώνεσαι κανονικά το τηλεφώνημα από το κέντρο και πέρα.
    τι αλλό θα ακούσουμε εδώ πέρα, αν μπορείς να δώσεις μια σοβάρη εξήγηση εδω είμαστε, αλλά αν καλέσεις κέντρο τότε όλο το κόστος για το που θα πάει η κλήση είναι σε αυτόν που έχει το κέντρο

  12. #12
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.767
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι αλλό θα ακούσουμε εδώ πέρα, αν μπορείς να δώσεις μια σοβάρη εξήγηση εδω είμαστε, αλλά αν καλέσεις κέντρο τότε όλο το κόστος για το που θα πάει η κλήση είναι σε αυτόν που έχει το κέντρο
    Οχι πάντα, για δες πόσο χρεώνει το 11880 την ολοκλήρωση κλήσης, δηλαδή όταν σε συνδέουν με αυτόν που ψάχνεις στον κατάλογο

    http://www.11880.gr/price.asp

  13. #13
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.346
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οχι πάντα, για δες πόσο χρεώνει το 11880 την ολοκλήρωση κλήσης, δηλαδή όταν σε συνδέουν με αυτόν που ψάχνεις στον κατάλογο
    Χρεώνει ακριβώς το ίδιο που θα πλήρωνες αν συνέχιζες να μιλάς με τον υπάλληλο στις πληροφορίες καταλόγου.

  14. #14
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.767
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χρεώνει ακριβώς το ίδιο που θα πλήρωνες αν συνέχιζες να μιλάς με τον υπάλληλο στις πληροφορίες καταλόγου.
    To κόστος όμως δεν πάει σε αυτόν που έχει το κέντρο, συνεχίζεις και χρεώνεσαι ούτε η χρεώση αλλάζει στην αντίστοιχη σταθερού/κινητού. Δηλαδή πες οτι έχω δωρεάν αστικά, πέρνω στο 11880 πληρώνω οσο κάνει το 11880 και όταν με συδνέουν με αστικό τηλέφωνο πληρώνω 11880 και οχι δωρεάν αστικά.

  15. #15
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    4.577
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14/1
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΤΟΥΜΠΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Spanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    To κόστος όμως δεν πάει σε αυτόν που έχει το κέντρο, συνεχίζεις και χρεώνεσαι ούτε η χρεώση αλλάζει στην αντίστοιχη σταθερού/κινητού. Δηλαδή πες οτι έχω δωρεάν αστικά, πέρνω στο 11880 πληρώνω οσο κάνει το 11880 και όταν με συδνέουν με αστικό τηλέφωνο πληρώνω 11880 και οχι δωρεάν αστικά.
    Την κληση κεντρο -> σταθερο τηλεφωνο, δηλαδη 11880 προς το τηλεφωνο που αναζητησαμε ποιος την πληρωνει;

Σελ. 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ερωτήσεις για Μεταπτυχιακά στην Αγγλία
    Από Darkman_ στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-09, 01:19
  2. Χρέωση προς Αγγλία (αριθμός 0870)
    Από vOOz στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-08, 23:46
  3. Μηνύματα: 107
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-04-07, 14:13
  4. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-07, 23:12
  5. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-02-06, 14:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας