Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Η γνώμη σας γύρω από την Alfa Romeo

Ψήφισαν
103. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Είναι μια εταιρία που προσέφερε και προσφέρει στην αυτοκίνηση.

    43 41,75%
  • Είναι μια εταιρία που δυστυχώς δε με ικανοποίησε/ικανοποιεί.

    15 14,56%
  • Είναι μια εταιρία τα μοντέλα της οποίας θεωρώ ως δείγματα σχεδίασης και τεχνογνωσίας.

    52 50,49%
  • Είναι μια εταιρία που απορρίπτω λόγω κακής φήμης.

    27 26,21%
Δημοσκόπηση πολλαπλών επιλογών.
Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 110
  1. #76
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritzbox
    Αφού δεν είναι πισωκίνητη πως να σβουρίσει? Τι ακριβώς εννοείς?

  2. #77
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oforous_bilatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν είναι πισωκίνητη πως να σβουρίσει? Τι ακριβώς εννοείς?
    Όχι τώρα φαντάσου κάποιον να έχει κάτσει στη θέση οδηγού μιας Brera και να προσπαθεί να "σβουρίξει" το αυτοκίνητο. Μεγάλο σχολείο τελικά το Ρίμπας και το Max Power

  3. #78
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    σερνεται
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    δε ξερω
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oforous_bilatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφού δεν είναι πισωκίνητη πως να σβουρίσει? Τι ακριβώς εννοείς?
    Ειναι τετρακινητη.
    Φαντασου τωρα καποιον να εχει 50.000 ευρω για αυτοκινητο. Και να παει να παρει brera..
    Δες χιλιομετρα και κοστος στα 4 χρονια..http://www.xe.gr/pages/Details.aspx?...=a&pageSize=10
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος aglaisma : 03-09-10 στις 15:17.
    less than 20Hz
    -2dB right 0dB left

  4. #79
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    26
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Fritzbox
    Καταρχάς όποιος δώσει 50.000 χιλιάρικα για να "σβουρίζει" το αυτοκινητό του, του προτείνω αμα δεν είναι κωτάρα να δώσει 20.000 για ένα καλό αγωνιστηκό και να πάει να τρέξει σε καναν αγώνα από το να σβουρίζει το αυτοκίνητό του στους δημόσιους δρόμους.

    Η αγγελία που έβαλες τι θέλει να πει? Ότι όποιος αγωράζει Brera δεν κάνει πολλά χιλιόμετρα? Και?

    Παρεπιπτώντος δεν απάντησα επειδή πιστεύω ότι κάποιος με 50.000 πρέπει να πάρει μπρέρα.

  5. #80
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aglaisma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι τετρακινητη.
    Φαντασου τωρα καποιον να εχει 50.000 ευρω για αυτοκινητο. Και να παει να παρει brera..
    Δες χιλιομετρα και κοστος στα 4 χρονια..http://www.xe.gr/pages/Details.aspx?...=a&pageSize=10

    Τον φαντάζομαι. Τον ξέρω. Τους ξέρω! Κάποιοι δώσαν παραπάνω! Κάποιοι έδωσαν και +20.000 για να τη βελτιώσουν! ..και τώρα έχουν ενα πονηρό χαμόγελο κάθε φορά που επιστρέφουν από τη βόλτα τους.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oforous_bilatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς όποιος δώσει 50.000 χιλιάρικα για να "σβουρίζει" το αυτοκινητό του, του προτείνω αμα δεν είναι κωτάρα να δώσει 20.000 για ένα καλό αγωνιστηκό και να πάει να τρέξει σε καναν αγώνα από το να σβουρίζει το αυτοκίνητό του στους δημόσιους δρόμους..

  6. #81
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    σερνεται
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    δε ξερω
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον φαντάζομαι. Τον ξέρω. Τους ξέρω! Κάποιοι δώσαν παραπάνω! Κάποιοι έδωσαν και +20.000 για να τη βελτιώσουν! ..και τώρα έχουν ενα πονηρό χαμόγελο κάθε φορά που επιστρέφουν από τη βόλτα τους.
    Πιασαμε τις 70 χιλιαδες. 70 χιλιαδες ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ.
    Τι αγοραζεις με αυτα? -Αλλης κατηγοριας αυτοκινητα.

    oforous_bilatos> Ουτε τρεχω σε αγωνες, ουτε σβουριζω σε δρομους. Η αγγελια ειναι ενδεικτικη του ποσο χανει αξια ενα τοσο ακριβο καρο, μεσα σε πολυ λιγα χρονια.

    Αυτο που θελω να πω τελικα, ειναι οτι δινεις παρα πολλα και παιρνεις πολυ λιγα.
    Συμφωνω οτι ειναι πανεμορφο αυτοκινητο, ειδικα το εσωτερικο του. Αλλα θα περιμενα κατι παραπανω στο δρομο οπου και απογοητευτηκα
    less than 20Hz
    -2dB right 0dB left

  7. #82
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aglaisma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιασαμε τις 70 χιλιαδες.
    Τι αγοραζεις με αυτα? -Αλλης κατηγοριας αυτοκινητα.
    Αν και αυτό που θέλεις να ξεκινήσεις είναι εντελώς υποκειμενικό και άσχετο προς το θέμα, θα σου πως εγώ θα έδινα και 100.000 για μια Alfa Romeo Brera 3.2 με φουλ έξτρα και σύστημα compressor από την Autodelta. Αυτό προφανώς διότι αυτό το αυτοκίνητο γουστάρω. Εδώ δε κάνω πλάκα, η επόμενη αγορά Brera θα είναι.

    Φυσικά και μπορώ να πάρω πολλά άλλα αυτοκίνητα με 100.000 Ευρώ. Αλλά ουδεμία σημασία έχει.

  8. #83
    Εγγραφή
    16-02-2005
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    5.002
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από linkinp Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ sebu : Με την αρχη του μηνυματος σου συμφωνω,στα τελειωματα εισαι πολυ λαθος.Ειδικα στην τελευταια παραγραφο.Μια γνησια ιταλιδα θα σε πορωσει οσο τιποτα αλλο αλλα πλεον και τα αλλα αμαξια σου προσφερουν συγκινησεις.Διαφορετικου ειδους μεν,συγκινησεις δε.

    Εξηγουμαι για να μην παρεξηγουμαι.Ειμαι καργα ιταλοφιλος μεχρι εκει που δεν παει και κατοχος μιας alfa 156 1.6 και ενος octavia mkII RS.Και τα 2 αυτοκινητα με φτιαχνουν,η αλφα με το ζυγισμα της στην στροφη και το skoda με το γκαζι του και με την ρυθμισημοτητα του πανω στην στροφη ελεω aftermarket coilover.

    Συνεχιζουμε.Ο ''φτωχος συγγενης'' skoda octavia 5 rs μου προσφερε με 26500 α)ενα εξαιρετικο πατωμα (golf,a3,leon),β)ενα εξαιρετικο 2λιτρο μοτερ(κινητηρας της χρονιας ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ),γ)μια πολυ καλη αναρτηση(πολλαπλων συνδεσμων πισω),δ)μια χαρα στανταρ εξοπλισμο(δερματινα,διζωνικο,6 airbags κλπ),ε)απλετους χωρους και στ)τελος πολυ καλα μαλακα πλαστικα στην συναρμογη κλπ κλπ.

    Με αυτα τα χρηματα τι θα μπορουσα να παρω απο το gruppo?η lancia?τπτ.η fiat?τπτ.η alfa romeo?οταν πηρα εγω το skoda ΤΙΠΟΤΑ.

    Αρα φιλε μου η alfa romeo φταιει που ολοι εμεις οι ιταλοφιλοι εχουμε καταληξει με skoda,seat,vw Κλπ κλπ.Γτ παντα οι ιταλοι βγαζουν κατι καθυστερημενα.Αμα ειχαν βγαλει την 159 1.75 t πιο πριν θα επαιρνα την 159.Αλλα ως συνηθως κοιμηθηκαν και εβγαλαν μοτερ τουρμπο μετα απο 2 χρονια απο τον ανταγωνισμο.

    Και τελος,δεν νομιζεις πως ειναι ντροπη για μια εταιρια σαν την alfa που τα μοτερ της μεγαλουργουσαν το 70 και το 80 σημερα να μην εχει ενα δυνατο μοντελο στην γκαμα της??Δεν ειναι ντροπη εγω με το skoda μου με τα 250 ++ αλογα μου να πετυχαινω αλφα στον δρομο και να την κανω ρεζιλι γιατι το πιο δυνατο μοτερ της αλφα βγαζει 220-230 απο 3200 κυβικα σε 2 τονους αμαξι οταν ο ανταγωνισμος βγαζει 300 τουρμπατα?

    ολα αυτα τα λεω φιλικα,μην παρεξηγηθει το υφος μου.
    Κανεις ελα μεγαλο λαθακι

    Αυτα στα προσφερε η "σαυρα" Οκταβια αφου εβαλες την καλη coilover αναρτηση.

    Δεν υπαρχει περιπτωση Οκταβια ρσ μαμα, με τη σαπια αναρτηση που φοραει (δεδομενου του κινητηρα) να παταει και να κραταει στο δρομο.

    Πηγαινα προπερσι Λευκαδα, εμεις πισω με φτιαγμενο (λαστιχα, φρενα, αναρτηση) 147 και μπροστα μας ενα Οκταβια ρσ. Στις ευθειες εκανε μαγκιες και ανοιγε γκαζι (γιατι μπορουσε) αλλα στις στροφες εμπαινε με 80-100 γιατι το αμαξι πηγαινε βαρκα γυαλο, δεν το κρατανε τα μαμα αμορτισερ/λαστιχα, ενω εμεις στα ιδια στροφιλικια επειδη τα εχουμε κανει πολλες φορες μπαιναμε και μπαινουμε με 120-140-160 (αναλογα την στροφη) και εννοειται σε μια στροφη που τον πιεσαμε με 120-130 πισω του και κοντεψε να του φυγει το αμαξι, χεστηκε, εκανε στην ακρη και δεν τον ξαναειδαμε στον καθρεφτη.

    Αμαξι δεν ειναι μονο τα αλογα . Ειναι το βασικοτερο λαθος που κανουν οσοι δεν ξερουν. Και το βασικοτερο πραγμα που γνωριζουν στην Αλφα για αυτο και ολα τα αυτοκινητα της, ειναι στημενα σωστα και οδηγοκεντρικα, χωρις να κοστιζουν απαραιτητα οσο μια Φερραρι.

    Καλο το RS σου αλλα μονο με καλη coilover και αριστοτατα φρενα για να το σταματανε και να στριβει στο δρομο/μπαινει τρενο στις στροφες, αλλιως ειναι νεκροφορα .

    Πχ με σημερινα δεδομενα δεν θα εδινα με τιποτα τα λεφτα που θελει το Golf οταν με 25.000 παιρνω φουλ εξτρα με δερματα, ηλιοροφες, ηλεκτρικη αναρτηση κτλ τη Μιτο QV με 170 αλογα, απιστευτο στησιμο και κρατημα στο δρομο και κορυφαια φρενα με 4πιστονα Μπρεμπο.
    Που να με πληρωνες δεν θα επαιρνα το Golf. Mε τον ανωτέρω εξοπλισμο της Μιτο και το στησιμο της, το Golf θα ειχε πανω απο 30.000 ευρω (χωρις να τα αξιζει κιολας) γιατι σχεδιαστικα παραμενει ενα παραλληλογραμμο κουτι.
    Ακομα και το νεο Astra ειναι πιο σεξυ και ομορφο ως αμαξι.
    Γενικα αυτο που οδηγας πρεπει να σε φτιαχνει κιολας αλλιως θα αγοραζαμε ολοι θωρακισμενα βανακια χρηματαποστολων ή Leopard για να ειμαστε ασφαλεις

    Γνώμη μου παντα μην πεσετε να με φατε (οι αντιαλφικοι)

    ........Auto merged post: Sebu πρόσθεσε 9 λεπτά και 6 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από oforous_bilatos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχάς όποιος δώσει 50.000 χιλιάρικα για να "σβουρίζει" το αυτοκινητό του, του προτείνω αμα δεν είναι κωτάρα να δώσει 20.000 για ένα καλό αγωνιστηκό και να πάει να τρέξει σε καναν αγώνα από το να σβουρίζει το αυτοκίνητό του στους δημόσιους δρόμους.

    Η αγγελία που έβαλες τι θέλει να πει? Ότι όποιος αγωράζει Brera δεν κάνει πολλά χιλιόμετρα? Και?

    Παρεπιπτώντος δεν απάντησα επειδή πιστεύω ότι κάποιος με 50.000 πρέπει να πάρει μπρέρα.
    Οποιος δινει 50.000 δεν σημαινει απαραιτητα οτι ειναι γκαζοφονιας ή κ@υλωμενος με την ταχυτητα. Μπορει να θελει να απολαμβανει ενα ωραιο αμαξι (πχ Brera) και οταν εχει ορεξη σε ενα δρομο με στροφιλικι να δινει λιγο γκαζακι .

    Ή να "εξαφανιζει" κατι παιδακια με Golf
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Sebu : 03-09-10 στις 17:31. Αιτία: auto merged post

  9. #84
    Εγγραφή
    16-11-2007
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.175
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    Θα συμφωνήσω με τα 1000 για mito qv αν μιλάμε για καινούριο αν και πλέον το 4φυλο έχει γίνει μάλλον περισσότερο marketing και λιγότερο ουσία (οχι οτι ισχύει μονο στην alfa αυτό βεβαια...)

    +1 επισης για την αισθητική του golf 6... Και τo astra πάντως δεν με ενθουσίασε!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος and64 : 03-09-10 στις 19:11.
    Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE/Corsair RM850X/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250gb/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech mx master/Dell UP2716+SE2419/

    Dell Latitude 6320/i5 2520m/8gb ram/Intel 160gb ssd/Logitech MX keys mini/Logitech MX anywhere 2

    My Flickr

  10. #85
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Τι εχει συμβει με το alfisti.gr ?
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  11. #86
    Εγγραφή
    15-01-2008
    Περιοχή
    Πατρα
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    585 v6
    @ hellenicsun : α)ειμαι κι εγω στο αλφιστι φιλε μου και δεν θυμαμαι να εχω δει καμια δυναμομετρηση απο brera 3.2 της προκοπης...
    β)Φιλε μου δεν ξερω πως σου εχουν εξιστορηθει τα γεγονοτα αλλα αμα καποιος σου ειπε πως 159 1.75 tb 200 ηταν μπροστα απο clio rs ή golf gti (200) ειναι ειτε ψευτης ειτε ονειροπολος!Επειδη ασχολουμαι με το ''αθλημα'' των ''φιλικων ανοιγματων'' σε διαβεβαιωνω πως η alfa θα ειναι πολυ πισω και στις 2 περιπτωσεις!Εχω οδηγησει τα παραπανω αμαξια και ξερω.
    γ)Τα 200 κιλα δεν ''οσο να'ναι φαινονται'' αλλα καραφαινονται!!!Παρε εναν φιλο σου με παρομοιας κατηγοριας αμαξι και καντε ενα ανοιγμα.Μετα φορτωσε του 3 ενηλικες(200 κιλα περιπου) και ξαναπατηστε.θα ειναι τουλαχιστον 3-4 αμαξια πισω!
    δ)Αν ειναι δυνατον φιλε μου να παρεξηγηθω.Αντιθετως χαιρομαι οταν μιλαω στα φορουμ με ατομα που γνωριζουν για τι μιλανε!!Δυστυχως εχουν μεινει λιγοι..!

    @ sebu : a) κανεις ενα μεγαλο λαθακι!!
    β) εισαι ο τυπος που ανεφερα πιο πανω!Αυτος που δεν γνωριζει και μιλαει στα φορουμ!
    γ)πχ δεν γνωριζεις οτι το octavia 5 rs εχει το ιδιο πατωμα/μοτερ/αναρτηση με το golf gti/audi s3/leon cupra και ιδια φρενα με το golf gti!!Τα παραπανω αμαξια(ειδικα τα 2 πρωτα) εχουν εκθειαστει απο ολους για το κρατημα τους!Και ερχεσαι λοιπον εσυ και μας λες οτι τα παραπανω αμαξια εχουν μια σαπια αναρτηση πολλαπλων συνδεσμων!!Συγνωμη φιλε μου αλλα δεν μπορω να σε παρω στα σοβαρα!!
    δ)Καλη η ιστοριουλα με την λευκαδα αλλα βγαζεις συμπερασμα οτι τα octavia δεν στριβουν πετυχαινοντας ενα αμαξι (το οποιο δεν μας εξηγησες ποιο ειναι) το οποιο δεν ξερουμε σε τι κατασταση ηταν σε μια διαδρομη την οποια εσεις ξερατε απ'εξω και ο αλλος μπορει να περνουσε πρωτη φορα με εναν οδηγο ο οποιος δεν ξερουμε τι οδηγικων ικανοτητων ηταν με το δικο σας αυτοκινητο το οποιο ηταν καργα στημενο!!Αυτα,λοιπον, φιλε μου ειναι αυθαιρετα συμπερασματα καφενιακου επιπεδου και επετρεψε μου να μην σε ΞΑΝΑπαρω στα σοβαρα.
    ε)σε βλεπω και αναφερεις συνεχεια octavia rs.εχω διευκρινησει πως εχω το octavia rs mkII ή octavia ''5'' rs.καταλαβες ποιο ειναι?
    στ)Επειδη πρεπει να νομιζεις οτι δεν εχω ιδεα το πως στριβουν τα ιταλικα να σου πω πως εχω στριψει την alfa μου,μια 159 1,75 και μια παλιοdeltona 280 αλογων.

  12. #87
    Εγγραφή
    16-10-2006
    Περιοχή
    Καλλιθέα, Αθήνα
    Μηνύματα
    6.627
    Downloads
    46
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    212751/21998
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H 300s
    SNR / Attn
    17.6(dB) / 0.0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nimik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι εχει συμβει με το alfisti.gr ?
    Αναβάθμιση του server ή κάτι παρόμοιο. Έχουν βάλει επίσημη ανακοίνωση στο facebook group. Λογικά θα λυθεί συντομα!

    ........Auto merged post: hellenicsun πρόσθεσε 15 λεπτά και 7 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από linkinp Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ hellenicsun : α)ειμαι κι εγω στο αλφιστι φιλε μου και δεν θυμαμαι να εχω δει καμια δυναμομετρηση απο brera 3.2 της προκοπης...
    β)Φιλε μου δεν ξερω πως σου εχουν εξιστορηθει τα γεγονοτα αλλα αμα καποιος σου ειπε πως 159 1.75 tb 200 ηταν μπροστα απο clio rs ή golf gti (200) ειναι ειτε ψευτης ειτε ονειροπολος!Επειδη ασχολουμαι με το ''αθλημα'' των ''φιλικων ανοιγματων'' σε διαβεβαιωνω πως η alfa θα ειναι πολυ πισω και στις 2 περιπτωσεις!Εχω οδηγησει τα παραπανω αμαξια και ξερω.
    γ)Τα 200 κιλα δεν ''οσο να'ναι φαινονται'' αλλα καραφαινονται!!!Παρε εναν φιλο σου με παρομοιας κατηγοριας αμαξι και καντε ενα ανοιγμα.Μετα φορτωσε του 3 ενηλικες(200 κιλα περιπου) και ξαναπατηστε.θα ειναι τουλαχιστον 3-4 αμαξια πισω!
    Είσαι κι εσύ; Πως γράφεις; Παίζει να γνωρίζουμε ο ένας τον άλλο

    Όσο αφορά τη δυναμομέτρηση των 3.2 JTS πρέπει να υπάρχει κάποια στο αντίστοιχο θέμα. Εκτός κι αν θυμάμαι λάθος. Δυστυχώς δε μπορώ να επιβεβαιώσω. Δε μπορώ να δεχτώ όμως - χωρίς να είμαι απόλυτος - πως αποδίδει στη πραγματικότητα λιγότερο

    Όσο αφορά την 159 και τα RS/GTI ε, να πω την αλήθεια κι εμένα μου φάνηκε κάπως αλλά ουτε το ένα αμάξι γνωρίζω, ούτε το άλλο. Φαντάζομαι αν μου φάνηκε γρήγορη μια 159 από μια βόλτα (που κατά βάση είναι - 200 άλογα δεν είναι και λίγα) πόσο γρήγορα θα είναι τα προαναφερθέντα.

    Για το βάρος, θα συμφωνήσω. Ήμουν πιο mild στη 1η μου αναφορά

    Πάντως δε πιστεύω πως θα ξαναδούμε μοτέρ τύπου Busso ή TS. Στο κάτω - κάτω οι εποχές αλλάζουν. Να λέμε πάλι καλά που τη δεδομένη στιγμή υπάρχει μια Giulietta QV.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος hellenicsun : 03-09-10 στις 21:54. Αιτία: auto merged post

  13. #88
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παντως η Giulietta απιστευτη κουκλαρα
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  14. #89
    Εγγραφή
    15-01-2008
    Περιοχή
    Πατρα
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΙΟ
    Router
    585 v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hellenicsun Εμφάνιση μηνυμάτων

    Είσαι κι εσύ; Πως γράφεις; Παίζει να γνωρίζουμε ο ένας τον άλλο

    Όσο αφορά τη δυναμομέτρηση των 3.2 JTS πρέπει να υπάρχει κάποια στο αντίστοιχο θέμα. Εκτός κι αν θυμάμαι λάθος. Δυστυχώς δε μπορώ να επιβεβαιώσω. Δε μπορώ να δεχτώ όμως - χωρίς να είμαι απόλυτος - πως αποδίδει στη πραγματικότητα λιγότερο

    Όσο αφορά την 159 και τα RS/GTI ε, να πω την αλήθεια κι εμένα μου φάνηκε κάπως αλλά ουτε το ένα αμάξι γνωρίζω, ούτε το άλλο. Φαντάζομαι αν μου φάνηκε γρήγορη μια 159 από μια βόλτα (που κατά βάση είναι - 200 άλογα δεν είναι και λίγα) πόσο γρήγορα θα είναι τα προαναφερθέντα.

    Για το βάρος, θα συμφωνήσω. Ήμουν πιο mild στη 1η μου αναφορά

    Πάντως δε πιστεύω πως θα ξαναδούμε μοτέρ τύπου Busso ή TS. Στο κάτω - κάτω οι εποχές αλλάζουν. Να λέμε πάλι καλά που τη δεδομένη στιγμή υπάρχει μια Giulietta QV.
    Ειμαι εγγεγραμενος στο alfisti αλλα λογο μη κατοχης alfa στο προσφατο παρελθον πρεπει να εχω ελαχιστα post.Ισως να εχεις δει να γραφει ο κολλητος μου johnythedriver ο οποιος συντομα θα παρει Mito 155.

    Φιλε μου το θεμα με τα ατμοσφαιρικα και της δυναμομετρησεις ειναι πονεμενο...Ελαχιστα ατμοσφαιρικα μοτερ υψηλης αποδοσης βγαζουν τα αλογα που υποσχονται...Honda s2000 240 αλογα (220 πραγματικα),bmw m3 e46 343 αλογα(308 πραγματικα) bmw m5 507 φιλου(460 πραγματικα).Στον ειδικο τυπο που διαβαζω ειχε μια δυναμομετρηση brera 3.2 τετρακινητης 221 αλογα μοτερ-194 ροδα.

    Οσον αφορα τα golf gti και clio rs,μην φανταστεις πως η διαφορα ειναι χαωδης με την 159.Απλα λογο βαρους η 159 μενει πισω.

    Οσο και να με λυπει,πιστευω πως η εποχη των 4κιλυνδρων και 5κιλυνδρων τουρμπο μοτερ του γκρουπο εχει περασει ανεπιστρεπτι...Μακαρι να βγαλουν ενα 2λιτρο multiair μοτερ να ξαναγουσταρουμε κι εμεις οι ιταλοφιλοι!!



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nimik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως η Giulietta απιστευτη κουκλαρα
    Οντως κουκλαρα,ειδα μια σημερα σε κοκκινο metallizato και ηταν πανεμορφη!!!

  15. #90
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Alfa Romeo Giulietta
    Spoiler:
    80-120 with 6th gear
    Audi TT-RS 5"9 (Autobild)
    Lamborghini Gallardo LP560-4 6"4 (AMuS)
    Porsche 911 GT2 7"1 (AMuS)
    BMW M3 Sedan 7"4 (Autobild)
    BMW M3 Coupe 7"7 (Autobild)
    Audi TT-S 272hp 7"9 (Autobild)
    Alfa Giulietta QV 235hp 8"3
    Μercedes Benz C63 AMG 8"3 (Autobild)
    Audi S3 Sportback 265hp 8"4 (Autobild)
    Ferrari 430 Scuderia 8"5 (Autobild)
    ΒΜW 330d 245hp/520Nm 8"5 (AMuS)
    Mazda 3 MPS 260hp 8"5 (Autobild)
    Audi R8 R-Tronic 8"7 (AMuS)
    Porsche Cayman S 320hp 8"8 (AMuS)
    Ford Focus ST 225hp 8"8 (Autobild)
    Porsche Carrera 345hp 9"0 (AMuS)
    Αudi TT Roadster 2.0TFSi 9"1 (AMuS)
    BMW 130i 5d M Pack 9"1 (Autobild)
    Renault Megane Coupe' RS 250hp 9"1 (Sport Auto)
    Alfa Giulietta 1.4 TB MultiAir 170hp 9"3
    Audi A4 3.0TDI 240hp/500Nm 9"4 (AMuS)
    VW Golf VI 3p GTi 9"4 (Sport Auto)
    Alfa Giulietta 2.0JTDm-2 10"0
    Lotus Evora 10"0 (Autobild)
    Nissan 370Z 331hp 10"2 (Autobild)
    Cayman 2.9 265hp 10"2 (Autobild)
    Audi A3 Sportback 2.0TDi 170hp 10"5 (autobild)
    Alfa Giulietta 1.4 TB 120hp 11"0
    BMW 120d Coupe 177hp 11"2 (Autobild)
    BMW 120d 5d 177hp 11"2 (Autobild)
    Mercedes Benz CLC220 CDi 11"7 (Autobild)
    Subaru Impreza STi 11"9 (Autobild)
    Honda Civic Type R 12"9 (AMuS)
    Audi A4 Avant 1.8 TFSi 160hp 14"2 (Autobild)
    Mercedes Benz SLK200 Kompressor 14"1 (AMuS)
    Audi A5 1.8 TFSi 170hp 14"7 (AMuS)
    BMW 320i Coupe 15"7 (AMuS)
    BMW 320i Touring 16"2 (Autobild)
    Audi A3 1.4TFSi 125hp 17"0 (AMuS)
    MB C180 T Kompressor 156hp 18"1 (Autobild)
    BMW 116i 26"6 (AMuS)

    60-100 with 5th gear
    Lamborghini Gallardo LP560-4 5"0
    Ferrari 430 Scuderia 5"9
    Audi S4 333hp 6"2
    BMW 335i 306hp 6"4
    Porsche 911 GT2 6"7 (AMuS)
    Porsche Cayman S 320hp 6"7(AMuS)
    Alfa Giulietta QV 235hp 6"9
    Audi R8 R-Tronic 6"9 (AMuS)
    Porsche 911 Carrera 345hp 6"9 (AMuS)
    BMW 330d 245hp/520Nm 7"1 (AMuS)
    Alfa Giulietta 1.4 MultiAir TB 170hp 7"3
    Audi A4 3.0TDi 240hp/500Nm 7"7
    Alfa Giulietta 2.0 JTDm-2 7"9
    Alfa Giulietta 1.4 TB 120hp 8"2

    Honda Civic Type R 8"8
    Mercedes Benz SLK200 Kompressor 10"5 (AMuS)
    Audi A5 1.8TFSi 170hp 11"1 (AMuS)
    Audi A3 1.4 TFSi 125hp 11"2 (AMuS)
    BMW 320i Coupe 170hp 11"7 (AMuS)
    BMW 116i 14"7 (AMuS)[/QUOTE]

Σελ. 6 από 8 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Ποιά είναι η γνώμη σας για αυτό...
    Από stefan στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-12-08, 23:44
  2. Ποια ειναι η γνωμη σας για Packard Bell λαπτοπ ?
    Από ozma στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-07, 18:31
  3. 24. Ποιά είναι η γνώμη σας για τη σειρά;
    Από vaggos_fromhell στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 11:25
  4. Ποια είναι η γνώμη σας για αυτόν;
    Από papajohn777 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-10-06, 10:49
  5. Ποια ειναι η γνωμη σας για τα προϊοντα της TRUST?
    Από apos74 στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-02-05, 04:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας