Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    29-10-2015
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα είμαι εγγυήτρια σε ένα σπίτι που ενοικιάζεται και λόγω του ότι εμεινα από δουλειά δεν έχω πληρώσει κάποια ενοίκια και ο ιδιοκτήτης απειλεί ότι θα μας πάει δικαστικά!!! Για τα ενοίκια που έχω δώσει δεν έλαβαν ποτέ απόδειξη παρά μόνο του Ιουνίου γιατί το έβαλα μέσω τραπέζης!! Τώρα τα χρέη πάνε στην εφορία μου??? Τι κάνω τώρα???

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Areth20 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα είμαι εγγυήτρια σε ένα σπίτι που ενοικιάζεται και λόγω του ότι εμεινα από δουλειά δεν έχω πληρώσει κάποια ενοίκια και ο ιδιοκτήτης απειλεί ότι θα μας πάει δικαστικά!!! Για τα ενοίκια που έχω δώσει δεν έλαβαν ποτέ απόδειξη παρά μόνο του Ιουνίου γιατί το έβαλα μέσω τραπέζης!! Τώρα τα χρέη πάνε στην εφορία μου??? Τι κάνω τώρα???
    Τι εννοεις οτι εισαι εγγυητρια ; Μηπως οτι εσυ νοικιαζεις το ακινητο, ειναι δηλαδη στο ονομα σου το συμβολαιο;

    Τα ενοικια που εχεις πληρωσει μεσω τραπεζας αλλα δεν εχεις λαβει αποδειξη απο τον ιδιοκτητη, δεν "χανονται" αλλα αποδεικνυονται απο τα αποδεικτικα καταθεσης τα οποια φυσικα και θα πρεπει να εχεις. Ακομα καλυτερα αν στην αιτιολογια αναφερεται κατι σαν "πληρωμη ενοικιου".

    Ο ιδιοκτητης μπορει να σας παει δικαστικα και να απαιτησει τα ενοικια που δεν εχετε πληρωσει ή και ακομα τα υπολοιπα που θα λαμβανε εως το τελος του τριετους συμβολαιου. Εαν τα κερδισει ( δικαστηρια ειναι αυτα ) θα σας τα ζητησει κι αν δεν τα παρει θα τα χαρισει-παραχωρησει στην εφορια ( ακομα υπαρχει αυτη η δυνατοτητα ) και ετσι αυτος μεν δεν θα παρει τα λεφτα του αλλα θα απαλλαγει απο τους φορους που συνεπαγεται η εισπραξη τους. Εσεις παλι θα χρωστατε ολοκληρο το ποσο των απληρωτων ενοικιων, στην εφορια.

Παρόμοια Θέματα

  1. Grandstream HandyTone 503 και FreePBX [mini how to]
    Από kronos911 στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Sip/Iax Hardware
    Μηνύματα: 487
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-24, 12:37
  2. Αποδοτικό και Αθόρυβο Ανεμιστηράκι 8cm
    Από trd64 στο φόρουμ Κουτιά, τροφοδοτικά και ψύξη
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-16, 03:38
  3. Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-10-15, 22:01
  4. Ενοίκιο & εγγύηση.
    Από pan.nl στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 179
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-05-15, 13:22
  5. είμαι σε ενοίκιο..........
    Από LOUKAS32 στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-02-15, 09:13

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας