Σελ. 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 4789
Εμφάνιση 121-125 από 125
  1. #121
    Εγγραφή
    10-03-2004
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    263
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τόσο καιρό αγνοούσα το συγκεκριμένο topic γιατί ήξερα ότι η ανάγνωσή του θα με "έφτιαχνε".
    Περιληπτικά:

    - Έχω πλακωθεί με ταξιτζή γιατί με έκλεισε ενώ ήμουν με τη μηχανή(είχα και δικαστήριο για αυτό). Αλλά μιλάμε για πολύ ξύλο,παραλίγο να πάθει καρδιά...

    - ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΘΕΙ(ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΧΕΙΡΟΔΙΚΗΣΩ) ΜΕ ΤΑΡΙΦΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ(ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ) ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΔΑΦΝΗ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ(ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ). ΜΙΚΡΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Η ΚΟΥΡΣΑ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΥΘΡΟ ΣΤΑΥΡΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΒΓΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΔΕΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,ΕΓΚΑΥΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΧΕΡΙ(ΤΙΣ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ). Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΚΕΡΑΤΑΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΣΙΑ

    - Έχω κάνει free κουρσες με τους ταξιτζηδες στη Μύκονο αφού δούλευα εκεί στα 19 μου και με ήξεραν όλοι λόγω ηλικίας και δουλειάς. Βέβαια και εγώ τους έδινα τσάμπα ποτά και τους έκανα γνωριμίες "υψηλού" επιπέδου.(όσους πετύχαινα στο διάβα μου)

    - Έχω περπατήσει 2 χλμ γιατί δεν ήθελα να πάρω ταξί.

    - Έχω αλλάξει τη χρήση του ταξι καθώς το χρησιμοποιώ μόνο όταν έχω νεύρα και θέλω να ξεσπάσω κάπου.

    Δεν χαρίζω ούτε cent εκτός και αν είναι σωστός οπότε μπορεί να πάρει και το δωράκι του(όταν έκοβαν τιμολόγια το έκανα αυτό)

    Συμπέρασμα:

    Καλύτερα πεζο 2 παρα με ταξί.

  2. #122
    Εγγραφή
    28-09-2005
    Περιοχή
    αθήνα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BadCluster
    Τόσο καιρό αγνοούσα το συγκεκριμένο topic γιατί ήξερα ότι η ανάγνωσή του θα με "έφτιαχνε".
    Περιληπτικά:

    - ΕΧΩ ΤΣΑΚΩΘΕΙ(ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΧΕΙΡΟΔΙΚΗΣΩ) ΜΕ ΤΑΡΙΦΑ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΡΝΗΘΗΚΕ ΝΑ ΜΕ ΠΑΕΙ ΑΠΟ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ(ΗΘΕΛΕ ΝΑ ΠΑΜΕ ΑΠΟ ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗΣ) ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΣΤΗΚΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΩ ΔΑΦΝΗ ΣΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΜΕΤΡΟ(ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ). ΜΙΚΡΗ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ ΤΟ ΟΤΙ Η ΚΟΥΡΣΑ ΕΙΧΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΡΥΘΡΟ ΣΤΑΥΡΟ ΑΠΟ ΟΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΙΧΑ ΒΓΕΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΡΟΧΑΙΟ ΑΤΥΧΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΔΕΜΕΝΟ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ,ΕΓΚΑΥΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΚΑΙ ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΧΕΡΙ(ΤΙΣ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΠΑΡΑΜΑΣΧΑΛΑ). Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΗΤΑΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΑΛΛΑ Ο ΚΕΡΑΤΑΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΣΗΜΑΣΙΑ
    Α ΠΑ ΡΑ ΔΕ ΚΤΟ!
    human blood...

  3. #123
    Εγγραφή
    03-10-2005
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pelasgian
    Τι περισσότερες φορές, πιστεύω ότι κάποιος θα τους βρει εξαιρετικά φιλικούς (ή τουλάχιστον ουδέτερους), αν δεν έχει το ύφος: «με τα λεφτά μου μαμω και τη κυρά μου».

    Δηλαδή, η αντιμισθία για τη παροχή μίας συγκεκριμένης υπηρεσίας, δεν κάνει την ευγένεια προαιρετική. Μη γελιόμαστε, σε κανέναν δεν του αρέσουν οι διαταγές. Όταν κάτι είναι ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ, ακόμα και αν υπάρχει συμβατική υποχρέωση του για αυτό, κάνει τα πράγματα πολύ πιο άνετα.

    Μεταξύ του:
    «σας παρακαλώ να μη καπνίζεται, να κλείσετε το παράθυρο και να βάλετε πιο χαμηλά το ράδιο».

    Υπάρχει και το:
    «ρε αδελφέ, δεν το φυσάς λίγο πιο κει γιατί με τσάκισες, είμαι και κρυωμένος»
    «ρε, συ τι ψοφόκρυο είναι αυτό; σε πειράζει να το ανεβάσεις λίγο;»
    ή όταν αλλάξει το κομμάτι και βγει κάνα ΣΚΥΛΑΔΙΚΟ:
    «ώρε μάνα μου, βγήκαν τα ΜΠΟΥΛΝΤΟΓΚ στη πίστα, ρε φίλε, τα ακούς αυτά; Σοβαρά; είσαι της φιλοζωικής μήπως;»

    Εμένα μου έχει τύχει να πάω σε κηδεία με τη μάνα μου και μας είδε ο ταξιτζής ότι είμασταν «από κάτω» και μας έφτιαξε πνευμόνι. Φτάσαμε γελώντας στο νεκροταφειό. Δεν είναι ΟΛΟΙ τους απαράδεκτοι.

    Α, σχετικά με το «πού πάτε;» το αποφεύγω ως εξής:
    ΠΡΙΝ ρωτήσει, τον ρωτάω: «ελεύθερος;» -> «ναι/όχι» -> μπαίνω/δε μπαίνω!
    Αν μου πει «παντρεμένος», μπαίνω μέσα ακόμα και αν πάει ανάποδα!
    Ξέρω ότι θα ακολουθήσει «φάση»!


    ετσι ετσι

  4. #124
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nickolas2005
    Χειρότερη "ράτσα" απο τους ταξιτζίδες δεν υπάρχει... Μπορεί να είμαι καυστικός αλλα έτσι είναι...Προχθές που περίμενα με άλλα τρία παιδιά σε κεντρικότατο δρόμο για να μας πάει στο γήπεδο που παίζαμε μπάλα κανένας δεν σταματούσε να μας πάρει (περιμέναμε πάνω απο μισή ώρα) και αναγκαστήκαμε να πάρουμε τηλ για να έρθει...Εκτός αυτού όταν μας άφησε του ζήτησα απόδειξη για να πάρω τα λεφτά απο το σχολείο και δεν ήθελε να μου κόψει! Όταν του είπα ότι δεν θα τον πληρώσω βρήκε ξανφνικά ένα μπλοκ αποδείξεων και μου έκοψε..
    Τους μπατσους που τους βαζεις?

  5. #125
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    πλανητης Happy
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.665
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ
    Router
    speedtouch 585
    Παντως εγω παιδια απο τοτε που πηρα αμαξι εχω υιοθετησει μια αρχη οσον αφορα τους ταριφες που "τσαμπουκαλευονται" προσπαθωντας να βγουν σποντα ενω δεν εχουν προτεραιοτητα ή σε αλλαγη λωριδας, (τα ξερεται).

    Προτιμω λοιπον να τον τρακαρω παρα να τον αφησω να περασει, ας με πληρωνει μετα!

    Εντω μεταξυ εχει πολυ γελιο γιατι μεχρι και οπισθεν στο φτερο εχω δει να κανουν οι μ@λ@κες ! πολλυ γελιο!

Σελ. 9 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 4789

Παρόμοια Θέματα

  1. ΠΡΟΣΟΧΗ - Απάτη στην Αθήνα με οδηγούς ταξί
    Από PopManiac στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 31
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-07-08, 12:26
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-06, 15:31
  3. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-06, 15:18
  4. Πολιτική, Πολιτικοί, και.... ταξί (όχι στην ημεδαπή βέβαια)...
    Από kubiak στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-06-05, 11:25

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας