Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Sagem F@st 1500WG
    Καλησπέρα και καλή χρονιά,

    Τον τελευταίο 1, 1μιση μήνα έχω ακριβώς το πρόβλημα που είχε όλη η Ελλάδα στις 6 Ιανουαρίου. Δηλαδή, όποτε ο αγαπητός μας πάροχος μου δίνει IP starting from 91, απλά δεν δουλεύει τίποτα. Δεν μπορώ να δω ούτε τον πρώτο router μέσω traceroute. Με ένα, δύο reboot, o router παίρνει IP 79.X.X.X και όλα δουλευουν ρολόι... μέχρι να μου ξαναλλάξει IP (αυτό παίζει από 20 λεπτά μέχρι πολλές ώρες) και να μου ξαναδώσει 91.Χ.Χ.Χ οπότε φτου και από την αρχή...

    Δεν με πειράζει τόσο που πληρώνω 24 και παίρνω 4..με πειράζει που και αυτά τα ρημάδια τα 4 δεν τα έχω πλέον.

    Κοίταξα τα routing tables που παίρνει αυτόματα ο router μου και είναι ίδια και στις 2 περιπτώσεις..δεν έχω άλλες ιδέες. Κλασσικά η Tellas... "το δηλώσαμε σαν βλάβη".

    Έχει κανείς παρόμοια προβλήματα?...όχι τίποτα..να μην νιώθω μόνος βρε αδερφέ

  2. #2
    Εγγραφή
    05-11-2008
    Μηνύματα
    95
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    839 / 6.216
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΣΟΛΩΝΟΣ
    Router
    ST 585v6
    SNR / Attn
    7.5(dB) / 42.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από timepasser Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα και καλή χρονιά,

    Τον τελευταίο 1, 1μιση μήνα έχω ακριβώς το πρόβλημα που είχε όλη η Ελλάδα στις 6 Ιανουαρίου. Δηλαδή, όποτε ο αγαπητός μας πάροχος μου δίνει IP starting from 91, απλά δεν δουλεύει τίποτα. Δεν μπορώ να δω ούτε τον πρώτο router μέσω traceroute. Με ένα, δύο reboot, o router παίρνει IP 79.X.X.X και όλα δουλευουν ρολόι... μέχρι να μου ξαναλλάξει IP (αυτό παίζει από 20 λεπτά μέχρι πολλές ώρες) και να μου ξαναδώσει 91.Χ.Χ.Χ οπότε φτου και από την αρχή...

    Δεν με πειράζει τόσο που πληρώνω 24 και παίρνω 4..με πειράζει που και αυτά τα ρημάδια τα 4 δεν τα έχω πλέον.

    Κοίταξα τα routing tables που παίρνει αυτόματα ο router μου και είναι ίδια και στις 2 περιπτώσεις..δεν έχω άλλες ιδέες. Κλασσικά η Tellas... "το δηλώσαμε σαν βλάβη".

    Έχει κανείς παρόμοια προβλήματα?...όχι τίποτα..να μην νιώθω μόνος βρε αδερφέ


    βασικά έχω παρόμοιο πρόβλημα αλλα δεν έχω παρατηρήσει αν είναι από 91 IP, πάντως ολα τα router έχουνε κουμπί connect και disconnect με αυτόν τον τρόπο αλλάζεις IP σε μερικά δευτερόλεπτα και όχι μιση ώρα

    συγκεκριμένα μπαίνεις στην 192.168.2.1 και στο STATUS στην δεύτερη στήλη (WAN) έχει αυτό το κουμπί

  3. #3
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Sagem F@st 1500WG
    Προφανώς και οι routers έχουν connect & disconnect για την WAN σύνδεση. Το θέμα είναι ότι εγώ δεν συμφώνησα ποτέ στο συμβόλαιο, να παίζω κρυφτούλι με συγκεκριμένες IP...

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-2005
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Tellas
    Παιδιά είμαι Ηράκλειο Κρήτης με Tellas Zisto στα 24. Το router μου συνδέεται συνήθως στα 15896 και τις 'καλές' μέρες στα 17 κάτι... Να είμαι ευχαριστημένος με αυτές τις τιμές? Η μέγιστη ταχύτητηα που φτάνω είναι 1,38mb/sec και αυτό μόνο από rapidshare με Premium Acc..

Παρόμοια Θέματα

  1. Ιδιόκτητο Tellas στο Ηράκλειο Κρήτης;
    Από dzadelis στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 199
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-11-09, 20:58
  2. TELLAS 2 PLAY ΘΕΡΙΣΣΟΥ (ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ)
    Από minosdam στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-09-08, 07:23
  3. Tellas 24/1 στο Ηράκλειο Κρήτης (ΟΕΟ!)
    Από grafista στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-08, 17:50
  4. Από ηράκλειο-κρήτης
    Από lybe21 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-06-07, 13:58
  5. κανεις απο ηρακλειο κρητης:
    Από Azgaz στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-12-03, 12:47

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας