Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 91
  1. #31
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.358
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ρε φίλε δεν με βλέπω με καμία παναγία για δρομέα γιατί τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα για τη συγκεκριμένη καρέκλα και μου είπανε ξεκινάει από 350 μέχρι 500 ευρώ. Άρα δεν γενάτε θέμα αγοράς της....

  2. #32
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.060
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Αγόρασα την "δεμάρτινη διευθυντική καρέκλα γραφείου" που έχει σε προσφορά το alex pak.
    http://www.alexpak.gr/gr/entheto/page1.htm

    Η ποιότητά της φαίνεται καλή. Επίσης είναι αρκετά άνετη. Δεν συγκρίνεται βέβαια με τις διευθυντικές καρέκλες που έχουν άλλα εξειδικευμένα καταστήματα με 200-300 ευρώ, μιας και δεν στηρίζει το κεφάλι (όταν κάθεσαι αναπαυτικά), ούτε έχει πολλές ρυθμίσεις για να ταιριάξει απόλυτα στο σωματότυπο και στο είδος εργασίας της κάθε στιγμής. Μπορεί όμως άνετα να συγκριθεί με αντίστοιχες καρέκλες των 100 ευρώ, οπότε είναι άκρως δελεαστική, μιας και κοστίζει 50 ευρώ.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  karekla.jpg 
Εμφανίσεις:  457 
Μέγεθος:  52,9 KB 
ID: 22819
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ipo : 18-09-07 στις 19:33.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  3. #33
    Εγγραφή
    03-11-2005
    Περιοχή
    Συκιές
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    305
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    Nova
    Πάντως μη πάρετε αυτή:
    Welltrust Καρέκλα Διευθυντική Boston

    Την έχω 1μιση χρόνο. Όταν την αγόρασα το Πλαίσιο τη διαφήμιζε για γνήσιο δέρμα και στο 3μηνο η δερματίνη άνοιξε από τα πλάγια και φαίνονται τα αφρολέξ και το ξύλο. Ο μηχανισμός, χωρίς να τον χρησιμοποιώ καθόλου έχει φθαρεί με αποτέλεσμα εκεί που κάθεσαι και στηρίζεσαι στην πλάτη να "ξεκλειδώνει" και να πέφτεις προς τα πίσω. Μπαίνει η ανάκληση και η εμπειρία του να νιώθεις ότι έχεις φύγει πίσω και δε σε σώζει τίποτα δεν είναι καθόλου ευχάριστη. Με έχει κάνει να εμπλουτίσω το λεξιλόγιό μου με πολλά γαλλικά. Επίσης η τρύπα που έχει η βάση με τα ροδάκια για να κάθεται ο άξονας της καρέκλας ξεχείλωσε σε ένα χρόνο και ο άξονας πέρασε πέρα για πέρα και ακουμπούσε στο πάτωμα και με το που την μετακινούσες γρατσουνούσε τα πλακάκια. Αναγκάστηκα να τροποποιήσω κολλώντας με ηλεκτροσυγκόλληση ένα δακτύλιο στον άξονα για να μη περνάει. Το βάρος μου είναι περίπου 95 κιλά.

    Πάρτε και μερικές φωτογραφίες της σημερινής της κατάντιας όπου εκτός των άλλων φαίνεται πόσο γνήσιο δέρμα είναι...
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 18012008(002).jpg  

    18012008(003).jpg  

    18012008(005).jpg  

    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος babylonx : 18-01-08 στις 16:08.

  4. #34
    Εγγραφή
    25-06-2007
    Περιοχή
    Α.Πετραλωνα
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    829
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    Φωτος
    ISP
    Wind
    Router
    TP-Link TD-W8970 V3
    SNR / Attn
    5(6)(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγόρασα την "δερμάτινη διευθυντική καρέκλα γραφείου" που έχει σε προσφορά το alex pak.
    http://www.alexpak.gr/gr/entheto/page1.htm
    Τη χτυπησα και εγω την καρεκλα. Οντως ειναι αρκετα καλη. Για τα λεφτα της ειναι σουπερ.

    Υ.Γ Γεια σου συναδελφε "διευθυντη"
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος platanos : 18-01-08 στις 16:22.
    CASE:CM Elite 370 PSU:Thermaltake W0104 650W M/B:ASRock 880G Extreme3 CPU:AMD Phenom II X3 720 AM3 Cpu Cooler:Gigabyte G-Power RAM:8 GB DDR3-1600MHz VGA:MSI ATI HD6770 1024MB Monitor:LG 1900J 19" TFT HDD:1χ120GB W.D V300 SSD, 2χ640GB W.D SATA2, 1χ120GB W.D Passport DVD/RW:1χ LG GH22NS50, 1χ NEC-Optiarc AD-7203S ROUTER:TP-Link TD-W8970 V3 Speakers:Logitech X-210 UPS:Belkin 600VA

  5. #35
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    Eγω -πριν απο κανα 6μηνο- ειχα παρει μια καρεκλα για 69 ευρω απο το Praktiker και ειναι απο τις καλυτερες αγορες.

    Η καρεκλα για τα λεφτα της ειναι πολυ ανετη και ποιοτικη.

    Aυτην την στιγμη που βλεπω το φυλλαδιο (σελ. 4) εχει στην θεση της το ιδιο μοντελο αλλα σε "δερμα" απ'οτι μπορω να διακρινω (αλλιως δεν δικαιολογειται η διαφορα στην τιμη αφου ειναι ολοιδια με την δικια μου) στα 99,90 ευρω.

    Αν πατε απο το καταστημα μπορει να βρειτε και την αντιστοιχη υφασματινη (που εχω εγω).

    Αξιζει το ψαξιμο αν δεν θελετε οπωσδηποτε δερμα (το οποιο σε ιδρωνει και ειδικα το καλοκαιρι) και πλατη που να καλυπτει και το κεφαλι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ardi21 : 18-01-08 στις 16:36.
    No Justice - No Peace

  6. #36
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    729
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    netgear 834G v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Εγώ προσωπικά χρησιμοποιώ την ALLAK από το ΙΚΕΑ (μαύρη, τώρα τη φέρνουν και σε λευκό).
    Αν θυμάμαι σωστά, η τιμή είναι κάπου στα 70 Ευρώ (την έχω πάρει 2 χρόνια σχεδόν).

    Εξαιρετικά αναπαυτική για το σουλούπι μου (είμαι κοντά 100 κιλά, 1.80 ύψος), αλλά ιδρώνεις πολύ το καλοκαίρι (δέρμα γαρ), οπότε της βάζω ένα σεντόνι και είμαι μια χαρά.
    Ισως η λευκή έκδοση να είναι πιό δροσερή, αλλά σίγουρα θα λερώνεται πιό εύκολα.

    Τη χρησιμοποιώ αρκετές ώρες τη μέρα στο σπίτι.

    Ν.Φ.

  7. #37
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.358
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Ρε παιδιά επειδή σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ μια καρεκλά γραφείου(μέχρι 70 ευρώ) ποια μου προτείνετε γιατί προορίζετε για πολλές ώρες χρήσης λόγο της δουλειάς μου. Να είναι ανθεκτική καθότι είμαι 120κιλα και 1.85 ύψος.

    Σας ευχαριστώ πολύ.

  8. #38
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fits79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρε παιδιά επειδή σκέφτομαι να αγοράσω και εγώ μια καρεκλά γραφείου(μέχρι 70 ευρώ) ποια μου προτείνετε γιατί προορίζετε για πολλές ώρες χρήσης λόγο της δουλειάς μου. Να είναι ανθεκτική καθότι είμαι 120κιλα και 1.85 ύψος.

    Σας ευχαριστώ πολύ.
    Εγω προσωπικά πήγα στα καταστήματα και τις δοκιμάσα, καλό θα είναι να το δοκιμάσεις και εσύ, το πλαισιο καθώς και το μάκρο έχουν μερικές καλές

  9. #39
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.358
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Εννοείτε ότι θα τις δοκιμάσω πρώτα τι γουρούνι(Δεν μιλάω για τον εαυτό μου ) στο σακί θα πάρω.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος fits79 : 21-01-08 στις 03:14.

  10. #40
    Εγγραφή
    11-04-2007
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    729
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    OTEnet
    Router
    netgear 834G v2
    SNR / Attn
    9(dB) / 21(dB)
    Ρίξε μια ματιά και στην Allak από το ΙΚΕΑ, μπορεί να σου αρέσει.

    http://www.ikea.com/gb/en/catalog/products/10059716 - 70 Ευρώ, σύμφωνα με το Γερμανικό site.

    Ν.Φ.

  11. #41
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.060
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Η καρέκλα του ΙΚΕΑ που προτείνεις έχει βάση από πολυμερές. Αν και δε μου έχει παρουσιαστεί ποτέ πρόβλημα, έχω ακούσει κόσμο να παραπονιέται ότι αυτές οι βάσεις δεν αντέχουν πολλά χρόνια, αν ο αναβάτης είναι πολλά κιλά. Μην ξεχνάτε ότι τα συνήθη πολυμερή με το χρόνο χάνουν την ελαστικότητα (ανεπαίσθητη στα σκληρά υλικά, αλλά σημαντικότατη) και την αντοχή τους.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  12. #42
    Να προσθέσω κι εγώ πως η Welltrust Καρέκλα Διευθυντική Boston είναι όντως άθλια, μην ανεβάζω φωτός. Πάνω στο χρόνο σκίστικε η δερματίνη στο κάθισμα, άσε που έχει ασπρίσει όλη από το τρίψιμο. Στο 2ο χρόνο αυτές τις μέρες, σπάσανε τα πλαστικά κάτω στη βάση που είναι ο άξονας με αποτέλεσμα να γέρνει μπροστά όταν κάθομαι και να μη μπορείς να κάτσεις. Βασικά γέρνει και αριστερά, δεξιά, πίσω, ο ένας σωλήνας "χορεύει μέσα στον άλλο. Βγαίνανε κομματάκια σπασμένο πλαστικό από μέσα, τραγικά πράγματα. Ακόμα δεν πήρα νέα τα Stock είναι μια πολύ καλή ιδέα.

  13. #43
    Το avatar του μέλους enarxh
    enarxh Guest
    Χαιρετώ όλα τα μέλη του adsl.gr. Βρίσκομαι και εγώ στο δίλημμα για το ποια καρέκλα γραφείου να αγοράσω... Είμαι φοιτητής, τα οικονομικά μου δεν είναι και ότι καλύτερο... Παρ' όλα αυτά μάζεψα κάποια λεφτά (γύρω στα 250) και ήλπιζα πως θα μπορούσα να πάρω μια καλή (αναπαυτική δλδ) καρέκλα διευθυντού. Μετά από έρευνα όμως που έκανα στην αγορά είδα πως θα έπρεπε να έχω από 350 και πάνω, που δεν ξέρω αν αξίζει και δεν μπορώ και άλλωστε να διαθέσω.

    Η βασική μου ερώτηση είναι η εξής: πιστεύετε πως μπορώ να βρω κάτι καλό από κάποιο stock house??? Ή υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι ελαττωματικό και να βρεθώ από sato........ κάτω

  14. #44
    Εγγραφή
    20-08-2007
    Περιοχή
    Μαρούσι
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    2.782
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    την πηρα και βρηκα την υγεια μου...
    http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...23D319C1D6B494

    για την τιμη της ειναι φοβερη...
    και επειδη ειμαι ψηλος βολευει και το μαξιλαρακι που εχει γιατι η αμεσως προηγουμενη και πιο φθηνη στο plaisio αν τις δεις στη λιστα το μαξιλαρακι της επεφτε μετα τον αυχενα και με ενοχλουσε...
    γιαυτο καλο θα ειναι πριν αγορασεις τελικα να πας να τις δοκιμασεις κιολας...
    http://www.adslgr.com/forum/signaturepics/sigpic48706_4.gif

  15. #45
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nothing Εμφάνιση μηνυμάτων
    την πηρα και βρηκα την υγεια μου...
    http://www.plaisio.gr/product.aspx?p...23D319C1D6B494

    για την τιμη της ειναι φοβερη...
    και επειδη ειμαι ψηλος βολευει και το μαξιλαρακι που εχει γιατι η αμεσως προηγουμενη και πιο φθηνη στο plaisio αν τις δεις στη λιστα το μαξιλαρακι της επεφτε μετα τον αυχενα και με ενοχλουσε...
    γιαυτο καλο θα ειναι πριν αγορασεις τελικα να πας να τις δοκιμασεις κιολας...
    Την ίδια έχω κι εγώ σε μπλε εδώ και 2 χρόνια. Πολύ ευχαριστημένος και 0 φθορά.

Σελ. 3 από 7 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Σύνθεση pc γραφείου
    Από theod66 στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-11-07, 22:39
  2. Καρέκλα γραφείου επειγόντως !!!
    Από WAntilles στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 93
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-06-07, 21:05
  3. PC γραφείου ?
    Από civil στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-03-07, 00:08
  4. Σουίτα γραφείου;
    Από Eruyome(MMXGN) στο φόρουμ Apple Hardware και Software
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-05-06, 14:50

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας