Σελ. 17 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 241-255 από 595
  1. #241
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.736
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από amoyda Εμφάνιση μηνυμάτων
    το τηλεφωνο ειναι πανω στο splitter και οχι στον router,και το τηλεφωνο λειτουργει κανονικα.
    νομιζα οτι ειχαμε pots
    Προφανώς και έχεις POTS... τώρα γιατί πήρε ΙΡ το VC2 είναι μια καλή ερώτηση
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  2. #242
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    και μαλιστα prive απο 10.xxx......

    http://whatismyipaddress.com/staticp...ate-ip-address

  3. #243
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.736
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από amoyda Εμφάνιση μηνυμάτων
    και μαλιστα prive απο 10.xxx......

    http://whatismyipaddress.com/staticp...ate-ip-address
    Ναι, αυτές είναι οι ΙΡ της τηλεφωνίας
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  4. #244
    Εγγραφή
    20-11-2005
    Περιοχή
    Άλιμος - Αθήνα
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από amoyda Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν και δεν εχω internet ακομα,δεν εχω παραπονο,με πηραν και με ενημερωσαν τουλαχιστον.
    ειναι η πρωτη μερα ετσι και αλλοιως,να δουμε και την συνεχεια.
    Σχετικά με αυτό το θέμα, πήρα τηλ στη τεχνική υποστήριξη και σε 2 λεπτά είχαν απαντήσει. Μου ζήτησαν το κινητό και είπαν πως αφού τσεκαρουν τη γραμμή θα με καλέσουν μεσα σε ένα 24ωρο.

    Μετά απο 20 λεπτά έλαβα SMS πoυ έγραφε:
    "Αποσυνδέστε τον ISDN εξοπλισμό απο τη πριζα του τηλεφώνου και συνδέστε σε αυτή το τηλέφωνο για να γίνουν οι απαραίτητοι έλεγχοι στη γραμμή σας."

    Τρελό ξενέρωμα, δεν ήξερα οτι πρέπει να μπλέξω πάλι με καλώδια για να έχω σταθερό τηλέφωνο. Μαλιστα την φάση με το ISDN την είχα κάνει πριν αρκετά χρόνια, και το να μπλέκω με καλώδια και τηλεφωνικές συνδέσεις είναι κάτι που σιχαίνομαι. Anyway, δεν ξέρω ούτε θυμάμαι τι παίζει με το ISDN και πως θα κάνω πάλι τη γραμμή μου όπως ήταν.

    Μετά απο 3-4 ωρες, κατα τις 11 το βράδυ δηλαδή, με πήρε τηλ ενας τεχνικός τους να μου πει οτι διαπιστώθηκε πρόβλημα και οτι σε κάποιες ώρες θα έχει λυθεί. Βέβαια όταν ανέφερα το SMS σχετικά με το ISDN μου είπε πως αυτό πρέπει να ειναι ο λόγος που διαπιστώθηκε πρόβλημα στη γραμμή μου και πως πρέπει να κάνω οτι το SMS για να διορθωθεί το θέμα. Ένα θέμα που προέκυψε απο το πουθενά.

    Anyway, θα σας ενημερώσω αν βγάλω άκρη με το ISDN, γιατί έχει πλάκα η υπόθεση. Ζητάς μία απλή μεταφορά σε άλλο παροχο και βρίσκεσαι 7 μερες χωρίς σταθερό και με κατσαβίδια και καλωδια στο χέρι (έτσι ήμουν τουλάχιστον όταν εκανα αίτηση για ISDnN) αφου το σπίτι ειναι παλιό και η καλωδίωση κάπως περίεργη (αυτό ειχε αναφέρει ο τεχνικός του ΟΤΕ πριν 5-6 χρόνια που μου έφερε το ISDN modem)

  5. #245
    Εγγραφή
    29-04-2007
    Μηνύματα
    5.328
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    ISP
    wind
    Router
    3g
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι, αυτές είναι οι ΙΡ της τηλεφωνίας
    ολα καλα λοιπον

  6. #246
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Μηνύματα
    795
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    ~15000/1020
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    FritzBox Fon 7140
    SNR / Attn
    (dB) / 26(dB)
    Post
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 29gk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με online αιτηση στις 28/3/ 2009 για μεταβαση απο Forthnet 2play economy σε Hol lite, σε Αθηνα κεντρο ( Ομονοια ), πηρα πιθανη ημερομηνια στις 1/05 αλλα τελικα με ενεργοποιησαν χτες 29/4 χωρις ομως να εχω παραλαβει ακομα κωδικους.

    Καθαρη γραμμη, ανεκαθεν, κλειδωνε και κλειδωνει καπου στα 19, αλλα φυσικα ειμαι σε 6αρι προφιλ, λογω lite.
    και 8α το αφησεις στο Lite?

    ........Auto merged post: rav3n πρόσθεσε 2 λεπτά και 18 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnrasta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχετικά με αυτό το θέμα, πήρα τηλ στη τεχνική υποστήριξη και σε 2 λεπτά είχαν απαντήσει. Μου ζήτησαν το κινητό και είπαν πως αφού τσεκαρουν τη γραμμή θα με καλέσουν μεσα σε ένα 24ωρο.

    Μετά απο 20 λεπτά έλαβα SMS πoυ έγραφε:
    "Αποσυνδέστε τον ISDN εξοπλισμό απο τη πριζα του τηλεφώνου και συνδέστε σε αυτή το τηλέφωνο για να γίνουν οι απαραίτητοι έλεγχοι στη γραμμή σας."

    Τρελό ξενέρωμα, δεν ήξερα οτι πρέπει να μπλέξω πάλι με καλώδια για να έχω σταθερό τηλέφωνο. Μαλιστα την φάση με το ISDN την είχα κάνει πριν αρκετά χρόνια, και το να μπλέκω με καλώδια και τηλεφωνικές συνδέσεις είναι κάτι που σιχαίνομαι. Anyway, δεν ξέρω ούτε θυμάμαι τι παίζει με το ISDN και πως θα κάνω πάλι τη γραμμή μου όπως ήταν.

    Μετά απο 3-4 ωρες, κατα τις 11 το βράδυ δηλαδή, με πήρε τηλ ενας τεχνικός τους να μου πει οτι διαπιστώθηκε πρόβλημα και οτι σε κάποιες ώρες θα έχει λυθεί. Βέβαια όταν ανέφερα το SMS σχετικά με το ISDN μου είπε πως αυτό πρέπει να ειναι ο λόγος που διαπιστώθηκε πρόβλημα στη γραμμή μου και πως πρέπει να κάνω οτι το SMS για να διορθωθεί το θέμα. Ένα θέμα που προέκυψε απο το πουθενά.

    Anyway, θα σας ενημερώσω αν βγάλω άκρη με το ISDN, γιατί έχει πλάκα η υπόθεση. Ζητάς μία απλή μεταφορά σε άλλο παροχο και βρίσκεσαι 7 μερες χωρίς σταθερό και με κατσαβίδια και καλωδια στο χέρι (έτσι ήμουν τουλάχιστον όταν εκανα αίτηση για ISDnN) αφου το σπίτι ειναι παλιό και η καλωδίωση κάπως περίεργη (αυτό ειχε αναφέρει ο τεχνικός του ΟΤΕ πριν 5-6 χρόνια που μου έφερε το ISDN modem)
    Κοιτα επι της ευκαιριας εγω θα εφερνα καποιον τεχνικο σε περιπτωση που δεν εχεις τις γνωσεις ο ιδιος να μου φτιαξει ολη την καλωδιωση..εφοσον λες και συ ειναι προβληματικη..ποιος ξερει τι προβληματα μπορει να σου βγαλει στο μελλον..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rav3n : 29-04-09 στις 14:58. Αιτία: auto merged post
    .: Indifferent Suns :.

  7. #247
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    2.730
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από harris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην forthnet να πάρεις
    Ωραία...
    - Η Forthnet λέει ότι δεν έχει λάβει κανένα αίτημα για τη γραμμή μου.
    - Η HOL επιμένει οτι έχει κάνει τα πάντα, όχι δεν έχει απορριφθεί τίποτε αλλιώς θα το βλέπανε και πως αφού η Forthnet δεν έχει λάβει κάτι είναι το σύστημα του ΟΤΕ που βρίσκεται στη μέση και απλά περιμένουμε....
    - Ο τελευταίος της εξυπηρέτησης πελατών από τη HOL μάλιστα μου είπε πως "λογικά την άλλη εβδομάδα θα έχουμε έγκριση". Α, επίσης πως "όχι, δεν υπάρχει κανένας χρονικός περιορισμός για το πότε πρέπει να έρθει ή όχι αυτή η αναμενόμενη έγκριση του αιτήματος"

    Για την ιστορία:
    - 30 Μαρτίου αίτηση online και αποστολή δικαιολογητικών με email
    - 2 Απριλίου: SMS, λάβαμε την αίτηση και την προωθούμε για υλοποίηση
    - 6 Απριλίου: στον online έλεγχο το μήνυμα λέει "Έχει αποσταλεί αίτημα υλοποίησης στον ΟΤΕ. Αναμονή για έγκριση αιτήματος."

    ...
    "... στη γαλέρα της ζωής μου τράβηξα άγριο κουπί." - Θ.Β.
    ----
    Είναι να απορείς πώς ο λαός που γνώρισε καλύτερα από τον καθένα την θηριωδία του ισχυρού, ώντας στην θέση αυτού πράττει τα ίδια!!!
    It's a marvel to me that the people who have an intimate knowledge of the brutality brought by the mighty, being in their place act the same!!!

  8. #248
    Εγγραφή
    04-03-2006
    Περιοχή
    xalkida
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    625
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΚΑΝΗΘΟΣ
    ενω περιμενω 7 μηνες για double-play με πηραν εχτες τηλεφωνο να κανω λεει αλλη αιτηση κι επιμενουν,ειπα δεν υπογραφω κι αυτοι εκει μεχρι στη δουλεια λενε ερχονται,τι να κανω?

  9. #249
    Εγγραφή
    14-04-2003
    Περιοχή
    Πολύδροσο Λακουβοχωρίου
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    19.736
    Downloads
    11
    Uploads
    2
    Άρθρα
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    ZTE Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    14.6(dB) / 6.2(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sardel Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενω περιμενω 7 μηνες για double-play με πηραν εχτες τηλεφωνο να κανω λεει αλλη αιτηση κι επιμενουν,ειπα δεν υπογραφω κι αυτοι εκει μεχρι στη δουλεια λενε ερχονται,τι να κανω?
    Είμαι σχεδόν βέβαιος πως αυτός που στα λέει αυτά είναι εξωτερικός συνεργάτης της hol που θέλει να πάρει την προμήθειά του

    Μην κάνεις νέα αίτηση
    Crisis is the time when the old is dead, but the new cannot be born... Antonio Gramsci

  10. #250
    Εγγραφή
    14-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    asus dsl n17u
    σημερα ενεργοποιήθηκα πιλοτικα απο οτι λεει το site
    τηλεφωνο εχω κανονικα και ιντερνετ.

  11. #251
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - 28ΗΣ ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ
    Router
    Netfaster
    SNR / Attn
    10(dB) / 11(dB)
    εγω ενεργοποιηθηκα πιλοτικα αλλα δεν εχω τηλεφωνο παρα μονο ιντερνετ

  12. #252
    Εγγραφή
    14-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30000/3000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    asus dsl n17u
    @ lazos s
    σε ποιο κεντρο ανηκεις?

    και κατι αλλο. στο webaccount μου λεει οτι η συνδρομη ενεργοποιηθηκε 1/4/2009 ομως εγω εχω κανει αιτηση 31/3/2009 για να προλαβω και την προσφορα για τους τρεις μηνες.
    οι τρεις μηνες δωρο ειναι στην αρχη της συνδεσης η στο τελος για να δω αν τελικα θα με χρεωσουν?

  13. #253
    Εγγραφή
    07-02-2007
    Περιοχή
    Αλιμος
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    2.114
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Vodafone Power Station
    Από εχτές έχω το εξης πρόβλημα. Ανα διαστήματα έχω τρομερό φύσημα στο τηλέφωνο. Φυσιμα που κρατάει τρια τεσσερα λεπτά, μετά ως δια μαγείας εξαφανίζεται και ξαναεπανέρχεται. Το κάνει από όλες τις συσκευες ασυρματες και μη
    Στοιχεία.....
    Τηλεφωνία Pots.
    Ο συγχρονισμός δεν εχει πρόβλημα παρότι με 37db Att και 13db noise margin δεν μπορω να συγχρωνήσω πάνω από τα 2

    Εχει παρουσιαστεί σε κάποιον παρόμοιο πρόβλημα?

  14. #254
    Εγγραφή
    01-10-2007
    Μηνύματα
    795
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    ~15000/1020
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    FritzBox Fon 7140
    SNR / Attn
    (dB) / 26(dB)
    Post
    Το πρωτο πραμα που μου ρχετε στο νου ειναι να εχεις πιθανο προβλημα με φιλτρα..
    δοκιμασε εναλαξ τις συσκευες σε 1-2 πριζες να δεις εαν παρουσιαζεται.. και χωρις το ρουτερ δοκιμασε μονο την τηλεφωνικη συσκευη.

    ........Auto merged post: rav3n πρόσθεσε 10 λεπτά και 9 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimitris_74 Εμφάνιση μηνυμάτων
    @ lazos s
    σε ποιο κεντρο ανηκεις?

    και κατι αλλο. στο webaccount μου λεει οτι η συνδρομη ενεργοποιηθηκε 1/4/2009 ομως εγω εχω κανει αιτηση 31/3/2009 για να προλαβω και την προσφορα για τους τρεις μηνες.
    οι τρεις μηνες δωρο ειναι στην αρχη της συνδεσης η στο τελος για να δω αν τελικα θα με χρεωσουν?
    Στην αρχη ειναι..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος rav3n : 13-05-09 στις 22:59. Αιτία: auto merged post
    .: Indifferent Suns :.

  15. #255
    Εγγραφή
    07-01-2007
    Περιοχή
    Αγ.Νικόλαος
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    153
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    15360/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΣ
    Router
    NETFASTER IAD2
    SNR / Attn
    9(dB) / 23(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αστικό Κέντρο: 47 - ΚΑΛΑΜΑΤΑ
    10/04 αίτηση διακοπής adsl από την τρισκατάρατη forthnet (θέλω ενεργοποίηση ΗΟΛ σε ανενεργό βρόγχο)
    11/05 διακοπή ADSL από Forthnet
    12/05 online αίτηση HOL dp lite (φορητότητα από ΟΤΕ) και αποστολή δικαιολογητικών με mail
    13/05 sms από hol οτι έλαβαν την αίτηση και την προωθούν για υλοποίηση. θα με ενημερώσουν για την πιθανή ημ. ενεργοποίησης

Σελ. 17 από 40 ΠρώτηΠρώτη ... 7121516171819222737 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 2952
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-02-09, 17:10
  2. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-07, 12:03
  3. Μηνύματα: 294
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-07, 00:44

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας