Εμφάνιση 1-3 από 3

Θέμα: Double Play

  1. #1
    Εγγραφή
    01-04-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Xαιρετω και καλησπερίζω είμαι νέος στο forum με λένε πέτρο και είμαι από τερψιθέα γλυφάδας. εχω για πάροχο οτε τοσο καιρο και εχω βλαστημισει την ωρα και την στιγμη που τον εβαλα. η ταχυτητα μου δεν ξεπερασε ποτε τα 8mbps σε 24αραμε διακοπες τον τελευταιο χρονο κιολας σε σημειο εκνευριστικο καθε 5 λεπτα σχεδον! το μοντεμ χαλασε! και τους περνω τηλεφωνο για να κλεισω ραντεβου με τους τεχνικους (πιο γρηγορα θα ερχοταν ο καραμανλης απο αυτους μετα απο 1 μηνα) αλλα δεν μπορω να πω! το λυσανε! ηπγανε την συνδεση απο 24mbps σε 4 καθως ακομα και στα 8 ειχε διακοπες.νταξ δεν ζηταω 15mbps (εως 24 λενε οι αθλιοι δεν λενε μεχρι 19 το πολυ καλυτερα) αλλα τουλαχιστον να ειμαι στα 10 και να μη κοβεται κατι παραπανω απο 4 δηλαδη για ονομα του θεου! και εκτος τελικα απο μια ερευνα αγορας ειδα οτι πληρωνω υπερβολικα πολλα στον οτε χωρις λογο καθως εξυπηρετηση και υπηρεσιες = 0.εχετε να προτεινετε καπια εταιρια και κυριως οσοι ειναι τερψιθιωτες οι γλυφαδιωτες να πουν καμια εμπειρια απο τις δικες τους. και για τον οτε ενα αλλο κορυφαιο ειναι οτι δεν με ρωτησανε για να την κανουνε 4αρα ουτε δηλωσανε τιποτα στο τμημα της συνδεσης.εκεινοι με ειχανε οτι εχω 8αρα τοσο καιρο.. παντως 2 ειναι αυτες που παιζουνε να βαλω forthnet δικο της δικτυο (ετσι λεει τουλαχιστον και οτι καλυπτει και την γλυφαδα) και hol. οποιαδηποτε γνωμη θα ηταν ευπροσδεκτη

  2. #2
    Εγγραφή
    05-11-2005
    Περιοχή
    Ηλιουπολη
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    το θεμα συνδεσης σε καθε σπιτι εξαρταται καθαρα απο το ποσο μακρυα ειναι το καθε σπιτι με το τεχνικο κεντρο του οτε..αν εισαι μακρυα οτι εταιρεια κ να βαλεις την ιδια ταχυτητα θα πιασεις..αντε να παιξεις 1mbps πανω κατω...
    Το αν ετυχες σε κακο τεχνικο η σε καποια κακια συννενοηση , αυτο δεν αντικατοπριζει την εικονα του οτε!!
    Σε ολες τις εταιρειες υπαρχουν προβληματα , το θεμα ειναι να μην σου κατσει...οσο για την μειωση της ταχυτητας γινεται αυτοματα για να μην πληρωνεις τσαμπα την 24αρα..παντως θα επρεπε να το βλεπεις θετικα αυτο και οχι να το κατακρινεις κατα την γνωμη μου!!

  3. #3
    Εγγραφή
    01-04-2009
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    τι να βλεπω θετικα οτι για 1 χρονο ειχα 24αρα (8πραγματικο με 1mbps upload) χωρις διακοπες και ξαφνικα μετα απο 1 ολοκληρο χρονο να μου κανει διακοπες απανοτες και για να λυσουν το προβλημα μου το κατεβασανε στα 4? οτιδηποτε και να φταιει δεν εξηγει το γεγονος οτι για 1 ολοκληρο χρονο ειχα χωρις διακοπες συνδεση 24αρα.και βλεπω αρνητικα και τους υπερογκους λογαριασμους του οτε που πραγματικα δεν βλεπω να παρεχουν καμια τρομερη υπηρεσια που να τους δικαιολογει.και παλι καλεσα τεχνικο 3η φορα και θα επικοινωνησει μαζι μου σε κανα μηνα και αυτος.

Παρόμοια Θέματα

  1. HOL double play vs Tellas Double Play
    Από therock003 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 13
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-08, 18:39
  2. Tellas double play VS Adsl Fortnet double play
    Από souperarni στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-08-08, 02:46
  3. Double Play Firmware
    Από dtomgr στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-12-07, 22:34
  4. Voip Double play
    Από nk83 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-10-07, 15:16
  5. Double play
    Από angelfirep στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-07, 00:18

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας