Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 84
  1. #31
    Εγγραφή
    08-04-2005
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    90
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΗΡΑΚΛΕΙΟ
    Router
    fritz BOX Fon(No wifi)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από touristen
    Από την μία τους καταλαβαίνω...αλλά από την άλλη...να έχω κάνει την αίτηση 21 του μήνα...και να έχει πάει 29 και να μην έχει ενεργοποιηθεί ακόμα η συνδρομή (όχι η dsl γραμμή), ενώ σε άλλους φίλους να ενεργοποιείται στο 10λεπτο που στέλνουν το fax...ε...παραπάει...

    Αν δεν γίνει και τπτ αύριο, με βλέπω να πηγαίνω στα κεντρικά ζωσμένος με εκρηκτικά...

    Εγώ που την έχω από 12/12 τιν αίτηση, και ακόμα τίποτα, ... τι να πω?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος melontas : 29-12-05 στις 15:10.

  2. #32
    Το avatar του μέλους didisies
    didisies Guest
    ποιο φαξ ρε παιδια;
    Σιγα μην ειχανε hardware φαξ!
    Ενα φαξ server(που αποθηκευει το φαξ σε pdf) εχουνε το οποιο και μπουκωσε με ολα τα φαξ το δευτερολεπτο που δεχεται..

  3. #33
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    Kallithea-Athens
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ForthNet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson TG585 v7 8.2.7.7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 23,0(dB)
    Εγώ ένα έχω να πώ προςς το παρόν , ότι ι εταιρίες :
    Multirama , Γερμανός, και MediaMarkt είναι για το @@ο. , Εντελώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ και μη επαγγεματίες , και εκτός από πολλά γιαουρτώματα , θέλλουν και τις ανάλογεσ καταγγελίες ...
    θά γράψω περισσότεα το βράδυ γιατί τώρα έχοθν ανάψει πολλά λαμπάκια ύστερα σπό πολλά τηλέφωνα και προσπάθειανός καταναλωτη να μάθει αν προσφέρεται σε ποια κταστήματα και σε τι τιμές το πακέτο της HOL (6+6) .....

    κατι πρεπει να αλλάξειι ...

  4. #34
    Εγγραφή
    04-12-2005
    Περιοχή
    Kallithea-Athens
    Μηνύματα
    38
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ForthNet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    Thomson TG585 v7 8.2.7.7
    SNR / Attn
    6,5(dB) / 23,0(dB)
    όλα αυτά οφείλονται όμως σε μια εταιρεία , που είναι αντεπαγγελματική ... την HOL ....... , γιατί αν ήξερε σε ποια καταστήματα προσφέρεται το πακέτο online , δεν θα χρειαζότανε να πάρω τηλέφωνα σε όλες τις παραπάνω ετιαρίες ....
    και περιμέναμε και 20 λεπτά στο τηλέφωνο να μας συνδέσει η γραμματεία με το τμήμα πωλήσεων ... όχι οτι απάντησε , αλλα ωαρέθηκα να περιμένω και την κοροιδία......

    ΑΛΗΤΕΣ επιεικώς!

  5. #35
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ipo
    να αναφέρεις το πρόβλημα που αντιμετώπισες στη διοίκηση και των δύο εταιρείων, επισημαίνοντας ότι ήταν η αιτία για διακοπή της συνεργασίας σου με τις παραπάνω εταιρείες και της δημοσιοποίησης της ανάρμοστης αντιμετώπισης σε γνωστό forum.



    Σε αυτο εχεις απολυτο δικιο αλλα δεν βρηκα πουθενα καποια διευθυνση ειτε email για την περιπτωση της HOL για επιστολες υποψιν της διοιηκησης.Ολα σε παραπεμπανε σε πωλητες,τεχνικους ή στο managmet(στο τελευταιο εστειλα e-mail αλλα τιποτα ουτε καν διαβαστηκε) και ημουνα στο τσακ σημερα να παρω τηλ σε καποια οργανωση καταναλωτων η στην ΕΕΤΤ που μου προτεινε και ο χρηστης no logo.


    Τελως παντων το κομφουζιο συνεχιστηκε και σημερα,πηγα παλι εκει ζητησα την κυρια που μιλησα χτες και της εξηγησα οτι παλι δεν ενεργοποιηθηκανε οι κωδικοι κ.τλ. μου λεει :αδυνατον γεματη εκπληξη,της λεω:"ω ναι ειναι δυνατον για ψαξτο" της λεω.
    Μετα απο λιγο ξαναηρθε ζητωντας χιλια συγνωμη και λεγοντας μου οτι η αιτηση εχει ενεργοποιηθει απο πλευρας HOL και θα στειλει η ιδια την αιτηση στον ΟΤΕ με την ενδειξη επειγον(εκει με πιασανε γελια δεν αντεξα,εδω δεν μπορουνε να ενεργοποιησουνε μια αιτηση που εκανα μεσα στα γραφεια τους, το επειγον στον ΟΤΕ με μαρανε σκεφτηκα)
    Οι κωδικοι μου ενεργοποιηθηκανε παντως αλλα adsl με βλεπω απο...του χρονου-και κανω και το σταυρο μου μια και ειμαι αρχαριος να μην παει κατι στραβα με την εγκατασταση του εξωπλισμου και χρειαστει να ξαναεποικινωνησω με την ταλαιπωρια...εεε μπερδευτηκα σορυ,με την εξυπηρετηση πελατων της HOL -


    p.s: ipo ο οδηγος σου μεσω του λινκ που διαβασα εναι πολυ κατατοπιστικος,κριμα που δεν επεσε στην αντιληψη μου νωριτερα θα γλυτωνα απο αρκετη ταλαιπωρια.

    p.s2:δεν γκρινιαζω, απλα σας εκθετω αυτο που περασα και ισως ετσι καποιοι αλλοι χρηστες του φορουμ (που ειναι αρχαριοι σαν εμενα) μπορεσουνε επιλλεγοντας μια αλλη εταιρια να αποφυγουνε την ταλαιπωρια που περασα εγω.Για μενα οταν ληξει αυτο το συμβολαιο,η HOL γιοκ,δε παει κανουνε προσφορες και ξαναπροσφορες δεν θελω να εχω καμια σχεση μαζι τους.Θα παρακολουθω πιο τακτικα το site,οσο μπορω παντα, ετσι ωστε την επομενη επομενη φορα να κανω μια καλυτερη επιλογη σε θεμα εταιριας και σεβασμο του πελατη απο αυτην.(υπαρχουνε αραγε τετοιες)?


    p.s3Οσοι διαβασατε το προβλημα μου και κανατε τον κοπο και ποσταρατε(σας ευχαριστω για αυτο)μπορειτε να μου προτεινετε καποιοες ενεργειες που μπορω να κανω για να καταγειλλω αυτην μου την ταλαιπωρια,με ποιον τροπο και σε ποιους?Θα ηθελα υπευθυνες προτασεις εφ οσον γνωριζετε τη διαδικασια και το αποτελεσμα

  6. #36
    Εγγραφή
    02-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    720
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    15.872 / 792
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    SpeedTouch 585(i) v6
    ipo μην κατηγορείς τον alexis79 για την επιλογή του. Δεν τα έχουν όλοι να τα στάζουν και δεν έχουν όλοι την εμπειρία που έχουμε εμείς. Ο alexis79 είναι νεος στο χώρο του adsl μη περιμένεις να κρίνει λες και έχει adsl χρόνια όπως εσύ και εγώ.

    Και στο φινάλε όχι ότι έκανε κάτι λάθος. Για ένα νεο χρήστη είναι ότι καλύτερο αυτή η προσφορά, έτοιμα όλα στη πιο φτηνή τιμή της αγοράς για την ώρα. Το θέμα είναι ότι του έκατσε στραβή.

    Και όλα αυτά που του προτείνεις ωραία αλλά να τα κάνει αφού περάσει η περίοδος του πακέτου που πλήρωσε και δει ότι το πακέτο σαν πακέτο και η HOL σαν isp δεν κάνει τότε να την στείλει και να πάει σε άλλη εταιρία, γιατί τώρα όλα αυτά τα τραβάει απο ανευθυνότητα των υπαλλήλων του Γερμανού. Γιατί και απο γνώσεις είναι τσακάλια, είχα παει με έναν φίλο μου πριν ένα 20ήμερο και σκάσαμε στα γέλια με την άγνοια τους (πάντα όταν μπαίνω σε τέτοια καταστήματα δεν βγάζω άκρη γιατί δεν ξέρουν) εμείς τους ενημερώναμε για αυτά που δεν ήξεραν και δεν ήθελαν να το δεχτούν και σαν επιχείρημα έλεγε ο συγκεκριμένος πωλητής "έχω adsl στο σπίτι" (από μέσα μου έλεγα, ακόμη χειρότερα, έχεις και adsl δουλεύεις και σε κατάστημα και δεν ξέρεις τα βασικά περι adsl) σε αντίθεση με έναν πωλητή στα Mutlirama που δεν ήξερε να μου απαντήσει και μου είπε καλύτερα να ρωτήσεις την HOL και τον ΟΤΕ απο το να μου λέει αρλούμπες. Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απο την αμάθεια. Αυτά και απο προσωπική εμπειρία.

  7. #37
    Εγγραφή
    02-02-2003
    Μηνύματα
    1.291
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    35.000 / 35.000
    ISP
    Nova UNLIMITED 4G
    Router
    Archer MR600 v3
    μαλλον πρεπει να παιρνουμε τηλ. σε ωρες μή αιχμης...

    ΨΑΧΝΩ ΚΟΜΙΚΣ DISNEY
    - αν εχετε στειλτε μου μυνημα

  8. #38
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wizardakis
    πιστευω οτι η διαδικασια για το συγκεκριμενο πακετο οπως περιγραφεται ειναι λιγο λαθος και γραφειοκρατικη.H hol μπορουσε να φτιαξει ενα software για τον Γερμανο και ο πωλητης να τα εκανε ολα online και οχι φαξ κλπ.Στην περιπτωση της Forthnet εδωσα τα λεφτα στον Γερμανο και μπηκαμε online και καναμε την ενεργοποιηση του username και αυτο ηταν .(βεβαια γραμμη ειχα ηδη απο οτε) .Απλα οι διαδικασιες στις περισσοτερες φορες δεν ειναι καθολου πρακτικες αντιθετα ειναι χρονοβορες και γραφειοκρατικες .Θα μπορουσε πχ και ο Οτε να εφτιαχνε ενα Software που να εκανες online την αιτηση για γραμμη και να το εδινε στους providers.
    Πριν από 1,5 χρόνο είχα πάρει προσφορά της HOL και η διαδικασία είχε γίνει on-line από κατάστημα του Γερμανού (όπως λες με τη FORTHnet). Το πρόβλημα είναι ότι ο ΟΤΕ θέλει έγγραφη (ή με fax, αλλά όχι με e-mail ή on-line) δήλωση για να βάλει μεσάζοντα στη γραμμή σου.

    Αν η διαδικασία ήταν on-line, δεν θα υπήρχε καμία καθυστέρηση. Σε 1-2 μέρες θα είχαν όλοι ενεργοποιημένη τη γραμμή τους.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  9. #39
    Εγγραφή
    15-09-2005
    Περιοχή
    looney land
    Μηνύματα
    365
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Πιστεύω οτι όλη αυτή η ιστορία είναι ελληνική παράδοση πλέον και ισχύει παντού και πάντα. Η ασυνεννοησία, το γενικό αλαλούμ και η λογική του "Πλήρωνε και μην μιλάς, μην απαιτείς γιατί θα τα ακούσεις και απο πάνω" είναι το μόνο σίγουρο που θα συναντήσεις σε κάθε σου αγορά.
    Επειδή έχει χρειαστεί να περιμένω και γω με τις ώρες την τεχνική υποστήριξη της hol (να μην πούμε για οτε που εκεί ούτε καν αναμονή δεν έπιανα, αμέσως έβγαζε σήμα οτι μιλούσε) σε καταλαβαίνω απόλυτα.
    Η μόνη πραγματικά άμεση λύση που μπορώ να προτείνω είναι το να μαζεύεις σαν σφούγγαρι οτι πληροφορίες μπορείς πριν κάνεις μια αγορά και όσο το δυνατόν να το παρακολουθείς από κοντά, να τους κυνηγάς από πίσω! Και να αποφεύγεις τους μεσάζοντες όπως ο διάολος το λιβάνι, γιατί ο σοφός λαός κάτι ξέρει όταν λέει "όπου ακούς πολλά κεράσια, κράτα μικρό καλάθι". Συνήθως στις σούπερ-ντούπερ προσφορές που απλώς πατάς ένα κουμπί και όλα γίνονται μόνα τους κρύβεται η παγίδα.
    Τι να πω, κουράγιο και να εύχεσαι να μην αναγκαστείς να μπλέξεις ποτέ με κουριεράδες γιατί εκεί παίζει το χειρότερο σενάριο (όσοι έχουν ζήσει κάτι τέτοιο θα με καταλάβουν)
    Σε σχέση μ'αυτούς, το να βγάλεις άκρη με την hol είναι το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο, ασε που δεν σε βρίζουν κιόλας

  10. #40
    Εγγραφή
    17-02-2005
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.413
    Downloads
    123
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΙΑΒΑΤΩΝ
    αυτό γιατί δεν το κολλάμε εδώ ?

    απαράδεκτη η εξυπηρέτηση πελατών της HOL
    edit by nnn,topics merged

    και ας διορθωθεί ο τίτλος σε help desk HOL..

    Και τα 2 αναφέρονται στο ίδιο πράγμα ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 30-12-05 στις 00:29.
    CPU:i7 965+Hydro™ MOBO: Classified DDR:3x2GB Corsair 1866C7 GPU........SSD:Intel® X25-M HDD: 2x1TB Speedpoint F1-F3 PSU: Revolution 1050W CASE: Obsidian TFT: ASUS VW266H 26''

  11. #41
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    City
    Μηνύματα
    496
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    Router
    fritzbox 5140
    SNR / Attn
    12(dB) / 13(dB)
    Παιδιά νομίζω ότι υπερβάλουμε λιγάκι. Βασικά είμαστε αχάριστοι και δεν ικανοποιούμαστε με τίποτα.Βγαίνει μία εταιρία πριν 1 μήνα και προσφέρει internet σε μισή τιμή, τη στιγμή που όλοι βρίζουμε για την ακρίβεια στην αγορά του adsl. ΚΑι φυσικά ο Έλληνας ως αχάριστος και αχόρταγος πάντα, βρήκε πάλι κάτι για να κλαφτεί. Επειδή δηλαδή κάποιες αιτήσεις δεν ενεργοπόιήθηκαν, ήρθε το τέλος του κόσμου. Χαλαρώστε ρε παιδιά. Αυτά τα λάθη γίνονται ΠΑΝΤΟΥ και όποιος ισχυρίζεται το αντίθετο είναι είτε ανίδεος έιτε ψεύτης. Η μισή Ελλάδα πήγε και έβαλε adsl στην ΗΟl. Λογικό είναι το μέγεθος των αιτήσεων να δημιουργήσει καθηστερήσεις και μικροπροβλήματα. Το αν η εταιρία δεν πρόβλεψε ώστε να μην έχει προβλήματα οφείλεται σε εμάς τους αγοραστές και στην παιδεία του Έλληνα. Το έχω ξαναπει, οι εταιρίες θα σεβαστούν τον πολίτη όταν και ο πολίτης σεβαστεί τις εταιρίες. Δεν πρέπει να τα περιμένουμε όλα από τους άλλους.Πρέπει και εμείς να γίνουμε άνθρωποι, ως λαός εννοώ. Δουλεύω σε ένα κατάστημα που πουλάει κινητά και το τι βλέπω κάθε μέρα δε λέγεται.Ο καθένας νομίζει ότι είναι ο γαμιάς και ο μάγκας που θα μπει να κοροιδέψει τον πωλητή και μετά θα πάει να καυχηθεί στην παρέα του και όταν ο πωλητής του φορέσει καπέλο, γκρινιάζει!!Έλεος, η αγορά δεν είναι πεδίο μάχης,με νικητές και ηττημένους, αλλά ένας χώρος που όλοι μπορούμε να κερδίσουμε!
    Η μεγαλύτερη λαλακία που έχω ακούσει στην Ελλάδα είναι ότι για το χάλι μας φταίνε οι πολιτικοί. Χα....

  12. #42
    Εγγραφή
    08-05-2004
    Περιοχή
    Νομός Αττικής
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    21.043
    Downloads
    43
    Uploads
    2
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 Mbps
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Arcadyan Speedport Smart
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimarass
    Έλεος, η αγορά δεν είναι πεδίο μάχης,με νικητές και ηττημένους, αλλά ένας χώρος που όλοι μπορούμε να κερδίσουμε!
    Συμφωνώ με αυτά που λες και είναι ωραίο να ακούμε και την αντίθετη πλευρά για να μετριάζονται λίγο τα πάθη.

    Το πρόβλημα όμως συνήθως ξεκινάει από κακή οργάνωση εταιρειών, οι οποίες στην περίπτωση λάθους δεν έχουν προβλέψει κάποιες φορές ούτε μηχανισμό άμεσης επικοινωνίας με τον πελάτη και ενημέρωσή του για τη διάρκεια της καθυστέρησης στην παροχή της υπηρεσίας που θα έπρεπε να ήταν ήδη σε ενέργεια, ούτε το ήθος να βγει κάποιος και να ζητήσει συγγνώμη για την ταλαιπωρία που οφείλεται σε κακή πρόβλεψη της ζήτησης ή οποιουδήποτε άλλου παράγοντα.

    Αντιθέτως, όταν κάτι δεν πάει καλά, ο πελάτης από μόνος του και καλοπροαίρετα αρχίζει να ψάχνει το πρόβλημα. Στη συνέχεια δεν απαντάνε στα e-mail, ενώ στο τηλέφωνο δεν υπάρχει κάποιος υπεύθυνος που να απαντάει αναλαμβάντας την ευθύνη και να σε ενημερώνει για την πορεία επίλυσης του προβλήματος για το οποίο μόνο ο πελάτης δεν φταίει.

    Πληρώνεις μία υπηρεσία η οποία διαφημίζεται ότι ενεργοποιείται σε 12 εργάσιμες μέρες και καταλήγεις να είσαι για ένα μήνα με τις ώρες στην αναμονή τηλεφωνικού κέντρου ή να μιλάς με ανίδεες τηλεφωνήτριες (αφού δεν είναι η δουλειά τους να επιλύουν προβλήματα) οι οποίες σου μιλάνε απλά ευγενικά, μέχρι να βαρεθείς να ζητάς κάποιον υπεύθυνο και να αποφασίσεις να παρατείνεις την αναμονή.

    Δεν φταίνε οι υπάλληλοι των εταιρειών, ούτε φυσικά ο πελάτης. Η οργάνωση φταίει, αλλά κανένας από εκείνους που φέρουν την ευθύνη δεν σηκώνεται από την καρέκλα αν δεν το απαιτήσεις ασκώντας τα δικαιώματά σου.

    Έχω αντιμετωπίσει αρκετές φορές πρόβλημα σε διάφορες τηλεπικοινωνιακές υπηρεσίες. Κάποτε νευρίαζα με την έλλειψη σεβασμού και απλά έκανα υπομονή. Πλέον δίνω μόνο μία ευκαιρία καλοπροαίρετης συμπεριφοράς, κατόπιν κρατάω το ονόμα του προϊσταμένου και κάνω καταγγελία. Ως δια μαγείας όλα τα προβλήματα λύνονται πιο γρήγορα. Απλά τα πράγματα.
    Προπληρωμένες κάρτες ........... 2 savings 4 safety

    Τι εστί IBAN, BIC, OUR, SHA, BEN;
    "Yesterday is History, Tomorrow a Mystery, Today is a Gift, Thats why it's called the Present."

  13. #43
    Εγγραφή
    26-09-2005
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΔΑΦΝΗ
    Router
    USR 9108
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 22(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jimarass
    Το έχω ξαναπει, οι εταιρίες θα σεβαστούν τον πολίτη όταν και ο πολίτης σεβαστεί τις εταιρίες.
    Λοιπόν έχουμε και λέμε.
    Πρώτα είδα την διαφήμηση της HOL, μετά πήγα στην ιστοσελίδα της, διάβασα προσεκτικά, και εν συνεχεία κατέβασα και την σχετική αίτηση. Φυσικά διάβασα και πάλι όλους τους όρους που περιείχε η αίτηση. Αποφάσισα λοιπόν να γίνω συνδρομητής.
    Μια ωραία ημέρα αγόρασα το πακέτο από έναν μεταπωλητή, συμπλήρωσα την αίτηση, τηλεφώνησα στην HOL, ρώτησα πως να στείλω την αίτηση μου, με το ΦΑΞ μου είπαν, μου έδωσαν και τον αριθμό, ά να τους περάσω και τον λογαριασμό του ΟΤΕ στο ΦΑΞ.
    Ευχαριστώ πολύ, απάντησα, αύριο σας στα στέλνω.
    Και τα έστειλα... ΟΚ μου είπε το ΦΑΞ εστάλησαν τέσσερις (4) σελίδες (οι τρείς πρώτες σελίδες της αίτησης και ο λογαριασμός ό,τι μούχαν ζητήσει).
    Πάλι τηλέφωνο... πήρατε την αίτησή μου; Βεβαίως! και θα την στείλουμε στον ΟΤΕ.
    Όλα ωραία και καλά...
    Και περιμένω και περιμένω και περιμένω και περιμένω και τίποτα.
    Τηλέφωνο στον ΟΤΕ ένα adsl από HOL ρωτάω, θα το φας εδω με ρωτάνε ή να στο τυλίξουμε; Δεν υπήρχε αίτηση!
    Αντε πάλι τηλέφωνο στη HOL, εγκω καρντιά μου ντεν έχει φαξ δικό σου, μου λέει μια γλυκιά φωνή, να το ξαναστείλετε.

    Και τώρα μερικές χαζές ερωτήσεις

    Σέβομαι την HOL, όταν κάνω ότι μου έχει ζητήσει;
    Σέβομαι την HOL, όταν έχω πληρώσει προκαταβολικά όσα μου έχει ζητήσει;

    Η HOL με σέβεται, όταν δεν μπορώ να επικοινωνήσω με τις πωλήσεις γιατί κλείνει η γραμμή επειδή δεν απαντάει κάποιος;
    Η HOL με σέβεται, όταν δεν μπορώ να επικοινωνήσω με τη διευθύντρια του τμήματος πωλήσεων γιατί έχει την ίδια τηλεφωνική γραμμή με το τμήμα πωλήσεων;
    Η HOL με σέβεται, όταν οι τηλεφωνήτριες δεν ξέρουν να με συνδέσουν παρά αποκλειστικά και μόνο με το τμήμα πωλήσεων, που είναι το μόνο αρμόδιο. Όλες οι εταιρείες έχουν ιεραρχία, η HOL μόνο τμήμα πωλήσεων!
    Η HOL με σέβεται, όταν """"χάνονται"""" τα φαξ;
    Η HOL με σέβεται, όταν το φαξ της είναι επί ημέρες μόνιμα απασχολημένο;
    Η HOL με σέβεται, όταν δεν αναφέρει πουθενά συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα ενεργοποίησης; Με αποτέλεσμα να πρέπει να περιμένω επ΄ αόριστον χωρίς να ξέρω πότε πρέπει να αρχίσω να ανησυχώ. Απαξιεί να αναφέρει ούτε το σε πόσες ημέρες από την αποστολή της αίτησης ενεργοποιείται το αίτημα στη HOL.

    Αυτά τα λίγα προς το παρόν.

  14. #44
    Το avatar του μέλους Salvador
    Salvador Guest
    συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ με τον φιλο
    δες λιγο και εδω,θα θυμηθεις πολλά (και αλλα ετοιμασου να βιωσεις στο αμεσο μελον)
    http://www.adslgr.com/forum/showthre...t=28335&page=2
    μαζευτειτε μαγκες να κανουμε κομα.

  15. #45
    Το avatar του μέλους axristos13
    axristos13 Guest
    kalimera kai kali xronia.eimai kainourgios sto magiko xwro tou ADSL kai elpizw na ma8w polla edw.
    H dikh mou timwria twra.Ekana aithsh stis 15/12 STO Multirama sto Marousi.Apo tis 27 mexri 29/12 prospa8ousa na ma8w mesw help/desk ths hol ti egine kai den eixe energopoih8ei h sundesh.Fysika stous metapwlites panta katellimenh h grammh.Paraskeuh 30/12 anagkastika na paw sta grafeia tous sto Marousi.Ekei pou dhlwsan,meta apo dekades sugnwmh,oti h aithsh xa8eike eksaitias tou fax kai anagasthka na grapsw kainourgia.
    Elpizw mexri to Pasxa na exw ADSL.

Σελ. 3 από 6 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Απαράδεκτη εξυπηρέτηση της ON !!!!!
    Από alekons στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-11-07, 12:59
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-11-06, 03:00
  3. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-08-06, 11:30
  4. Μηνύματα: 15
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-05, 15:56

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας