Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 51

Θέμα: Pro evo 5!

  1. #1
    Το πήρα σήμερα και μαμάει!!!!!!!!Το θέμα είναι οτι βρισκει πολύ δύσκολα καποιον για να παίξεις online...Ξέρει κανείς τι φταίει??Εχει μήπως σχεση οι ρυθμίσεις στους DNS servers tou xbox?Please help!!!!1

  2. #2
    Το avatar του μέλους kostas_tsel
    kostas_tsel Guest
    Για pc το έχει πάρει κανείς; Εγώ έχω το WE9 για ps2 και εδώ και καιρό και είναι αρκετά καλό αλλά θέλω να πάρω το pes5 για το pc για να παίζω online.. Το latency πως είναι ξέρει κανείς ακόμα; Γενικώς το online play τo φτιάξανε ή μούφα όπως το 4;
    Επίσης ξέρει κανείς αν μπορείς να παίξεις online με παίκτες που έχουν ps2 και xbox;

  3. #3
    Το avatar του μέλους silver
    silver Guest
    με το xbox υπαρχει πραγματι καποιο πρόβλημα...παντως ακουσα οτι η KONAMI δεσμευτηκε να διορθώσει τα πραγματα.
    οποτε φιλε ,το προβλημα ΔΕΝ ειναι δικο σου.
    σε οποιο φορυμ,ελληνικο η ξενο να μπεις,το ιδιο θα διαβάσεις...

    εγώ θα το εχω την Δευτερα για PS2 μαζι με τον ανταπτορα...
    για να δουμε...
    εχω 1024 συνδεση,αλλα πολυ φοβαμαι οτι και παλι θα σερνομαι..ειδωμεν...

  4. #4
    Το avatar του μέλους silver
    silver Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_tsel
    Για pc το έχει πάρει κανείς; Εγώ έχω το WE9 για ps2 και εδώ και καιρό και είναι αρκετά καλό αλλά θέλω να πάρω το pes5 για το pc για να παίζω online.. Το latency πως είναι ξέρει κανείς ακόμα; Γενικώς το online play τo φτιάξανε ή μούφα όπως το 4;
    Επίσης ξέρει κανείς αν μπορείς να παίξεις online με παίκτες που έχουν ps2 και xbox;

    γιατι δεν το παιρνεις για PS2 να παιζεις στο δικτυο?
    δεν υπαρχει κανενα προβλημα.
    απλα χρειαζεσαι και εναν network adaptor.

    το μονο ελληνικο site που ξερω οτι το εχει ειναι το modchip.gr .

  5. #5
    Το avatar του μέλους kostas_tsel
    kostas_tsel Guest
    Τον έχω τον adaptor δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ποτέ... Το έχω τσιπάρει το ps2 και όπως καταλαβένεις ποτέ δεν το έχω χρησιμοποιήσει... Πρέπει να είναι αυθεντικό το παιχνίδι έτσι;

  6. #6
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εμένα μου 'έρχεται' με 1kb.. αν κάποιος το 'πήρε' νωρίς ας στείλει πμ με το λίνκ...

  7. #7
    Το avatar του μέλους silver
    silver Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas_tsel
    Τον έχω τον adaptor δεν τον έχω χρησιμοποιήσει ποτέ... Το έχω τσιπάρει το ps2 και όπως καταλαβένεις ποτέ δεν το έχω χρησιμοποιήσει... Πρέπει να είναι αυθεντικό το παιχνίδι έτσι;
    και εγώ...δεν νομίζω οτι υπάρχει προβλημα αν έχεις ενα "καλο" τσιπ...
    στην χειρότερη περίπτωση ισως χρειαστει να το απενοργοποιησεις.
    οσο για το παιχνιδι...θεωρητικά υπάρχουν τρόποι να παίξουν ονλαιν και οι κοπιες,αν και εγω παράγγειλα το δικό μου αυθεντικο...

  8. #8
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    παιδια θα το έχω σε 1 αρχείο των 2,33 gb
    πως γίνεται αυτο να γραφτει σε cd?

  9. #9
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    θα παρακαλούσα να μην ξεφύγει απο τους κανόνες

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Μηνύματα
    414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τα ίδια προβλήματα που είχε και το demo έχει και η final version (αλοίμονο,το ήξερα.Αφού μιλάμε για την Konami).Μπάλες πάνε μέσα από τα σώματα,μερικές φορές σταματάνε την κίνηση τους οι παίκτες παρόλο που πατάτε τα κουμπιά κατεύθυνσης,φάουλ κάθε λίγο και λιγάκι σε σημείο να θυμίζει αγώνα rugby,πολύ αργό κοντρολάρισμα στις πάσες από τους παίκτες (γενικά είναι αργοί οι παίκτες,ακόμα και όταν αλλάζουν κατεύθυνση ενώ ελέγχετε την μπάλα),καθόλου πλήθος στην wide camera εξαιτίας του hardware του PS2 (έλα σου λέω τα conversions,κάνουν μπααααααααααααμ),οι συμπαίχτες σας είναι πανηλίθιοι την στιγμή που οι αντίπαλοι είναι πανέξυπνοι (μα μιλάμε για εντελώς ηλίθιους παίκτες,μέχρι και μερικές τρύπες θα τις δημιουργήσει η ηλίθια κίνηση των δικών σας παικτών κι όχι η κίνηση του αντιπάλου),το manual mode δεν είναι πλέον εντελώς Manual αφού όπουτε το θυμάται το παιχνίδι σε κάποια πάσα αλλάζει από μόνο του τον παίκτη (Helloooooooooooooooo Konami,διάλεξα manual mode γιατί θέλω να κάνω ότι θέλω εγώ,όχι ότι θέλεις εσύ).

    Για την ώρα περιμένω το PES6............αν και κάτι μέσα μου μου λέει ότι θα έχει τα ίδια bugs ακριβώς (ακόμα και το super cancel trick παραμένει όταν γίνονται ψηλές μπαλιές για να μπορέσεις να κινήσεις τον παίκτη όπως θες........για να μην πω ότι συνήθως πηγαίνει προς την πορεία της μπάλας,λες και υπάρχει μαγνήτης αντί για να πηγαίνει όπου γουστάρεις εσύ),απλά με καλύτερα γραφικά.Anyway για να δούμε και το Sensible Soccer.........ελπίζω να μην το βιάσουν κι αυτό όμως.

  11. #11
    Το avatar του μέλους silver
    silver Guest
    Johny2gr διαφωνω καθετα μαζι σου αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα.Εξαλλου καθε φορα που βγαινει ενα EVOLUTION ,οι ιδιοι ανθρωποι που το θαβουν,ερχονται μετα απο μερικες μερες και "προσκυνανε".Φυσικα δεν λεω οτι θα συμβει το ιδιο και με σενα.

    Τεσπα...Οσον αφορα την onine ιστορια...Με συνδεση 1mb,τσιπακι Messiah 2 και το παιχνιδι αυθεντικο,το PRO πεταει...
    Απλα προς ενημερωση οσων θελουν η θα θελησουν να εκμεταλευτουν το Online Mode.

  12. #12
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Μηνύματα
    414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Με 32packets limit και με 384/128 DSL το παιχνίδι παίζεται με το ζόρι.Lag-άρει σαφώς αλλά όχι σε υπερβιονικά επίπεδα.Βέβαια από ένα τέτοιο lag είναι δύσκολο εώς αδύνατο να μπορέσετε να κάνετε σωστές τρίπλες.Άρα αν έχετε κάτω από 40packets στο The-All Seeing Eye μην κάνετε τον κόπο να παίξετε Pro Evo 5 online.

  13. #13
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Εγω παντως το πηρα για pc και το παιχνιδι πεταει σε οποιον server και μπω , απο την επιλογη που εχει το παιχνιδι network ,με ταχυτητα 384/128.Δεν μου κολλαει καθολου

  14. #14
    Εγγραφή
    22-05-2005
    Μηνύματα
    826
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ρε παιδια τι γίνεται με τα μακρινα σουτ?ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ! πρεπει να έχουμε τον Γκερντ Μίλλερ μέσα στην περιοχη για να βάχουμε γκολ???

  15. #15
    Εγγραφή
    23-09-2005
    Περιοχή
    Παρεα με τους λιιλιιπουτειους καρναβαλιιστες...
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    37
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΩΝ/ΠΟΛΕΩΣ
    Κατα τη γνωμη μου το παιχνιδι εχει διορθωθει μονο στα γραφικα...
    Για να φτασεις αντιπαλη περιοχη πρεπει να φτυσεις αιμα και αν καταφερεις με το καλο και φτασεις ο παιχτης θα προετοιμαζει μια ωρα το σουτ ωστε την ωρα που σουταιρνεις να σε κοψουν...
    Το οτι οι αντιπαλοι φτανουν με χαρακτηριστικη ευκολια στην περιοχη σου δεν το σχολιαζω καν...
    Για να τους παρεις την μπαλα πρεπει πρωτα να κανεις αιτηση και αυτη πρεπει να εγκριθει απο το δημοσιο...

    Χαλια μαυρα...

Σελ. 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα με το pro evo 4...help pls
    Από nynick στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-06-05, 16:48

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας