Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Το αρχικό post το έκανα σε avclub στο παρακάτω link:

    http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=44834

    και απλά θεωρώ πως αυτό το θέμα καλό είναι να γίνει γνωστό για να ξέρει όσος περισσότερος κόσμος γίνεται τι εταιρία είναι η γνωστή μας SONY.

    Πριν 10 μέρες περίπου (στις 13/5) αγόρασα δύο χειριστήρια Dual Shock 3 εκ τον οποίων στο ένα προχτές (20/5) ξαφνικά άρχισε να μην ανταποκρίνεται το αριστερό βελάκι (!).

    Πρώτη μου κίνηση ήταν να το πάω στο κατάστημα εχτές (21/5) που το αγόρασα όπου πήρα την απάντηση ότι υπεύθυνη για το service ήταν η "γνωστή" COMETRON στο Χαλάνδρι όπου έπρεπε και να απευθυνθώ. Σε αυτό το σημείο μου είπε ο υπεύθυνος ότι ίσως να έχω και πρόβλημα διότι το προϊόν αυτό έχει 7 ημέρες εγγύηση καθώς η SONY το θεωρεί αξεσουάρ (??) και δίνει μόνο τόσες μέρες!!! Έπαθα ένα πρώτο σοκ αλλά δεν έδωσα πάρα πολύ σημασία για πίστεψα ότι δεν ήξεραν τι έλεγαν (εγω όμως δεν ήξερα...).

    Σήμερα λοιπόν (22/5) πήγα από τη COMETRON (το front office που τα ακούει για τη SONY και δεν φταίει σε τίποτα ποτέ!) για να πάθω το δεύτερο πιο σοβαρό σοκ. Μόλις έφτασα λοιπόν στην υποδοχή, είπα στον υπάλληλο το πρόβλημά μου, έδωσα το τιμολόγιο αγοράς και άκουσα έκπληκτος το φοβερό: "το προϊόν αυτό έχει 7 ημέρες εγγύηση και ίσως να έχουμε πρόβλημα με τη SONY διότι έχουν περάσει 10 μέρες από την ημερομηνία αγοράς"!!!!!!!!!!!!

    Ε?!?!?!?!?!

    "Τι πουλάτε ρε παιδιά" ρώτησα, "μελάνια για εκτυπωτή"? "Αξεσουάρ είναι" (όχι ηλεκτρονική συσκευή) μου απάντησε ένας άλλος υπάλληλος, "και για αυτό έχουν 7 ημέρες εγγύηση", για να συμπληρώσει ένας τρίτος "δηλαδή στα bluetooth ακουστικά πόσο δίνουν εγγύηση?" (σε άλλη χώρα ζω εγώ μάλλον)!

    Μετά από μια μικρή συζήτηση που δεν έβγαζε πουθενά, γιατί με τις βλακείες που μου λέγανε ("φέρε μας την απόδειξη του PS3, εάν το έχεις κάτω από έτος, για να σου το αλλάξουμε κατευθείαν, λες και το χειριστήριο που ήταν μέσα στην κονσόλα θα είχε διαφορά) εάν τις έπαιρνα στα σοβαρά δεν ξέρω τι έπρεπε να κάνω, γύρισα πάλι πίσω στο μαγαζί που είχα αγοράσει αρχικά το χειριστήριο, όπου ο υπεύθυνος μου έδωσε ένα ολοκαίνουργιο και μου είπε πως θα βρει αυτός κάποιο τρόπο (με απόδειξη κάποιας κονσόλας) για να του το αλλάξουν (θέλει αλητεία η SONY δε γίνεται αλλιώς)!!

    Ψάχνοντας λοιπόν στο internet βρήκα το forum σας με την ιστορία του PS3 "εκτός εγγύησης" και το φοβερό post http://www.avclub.gr/forum/showthread.php?t=44572 του vaggos13, και λέω "δε μπορεί να είναι έτσι, κάποιο λάθος έκαναν στη COMETRON". Εντάξει δεν το πήγα πίσω μετά από ένα χρόνο, αλλά μετά από 10 μέρες, γιατί να τα τραβάω όλα αυτά? Επί προσθέτως, άνοιξα και το νέο χειριστήριο και βρήκα το ένα έγγραφο που αναφέρει 1 χρόνο εγγύηση αλλά αναγράφει πως ισχύει μόνο για USA και Canada (καλά για Ελλάδα δεν είχα απαίτηση αλλά ούτε Europe ρε παιδιά?). Τίποτε άλλο βέβαια... Στα site διαφόρων e-shop στη Ελλάδα (πλαισιο, e-shop) σαν εγγύηση γράφει κανονικά το λογικό, "1 έτος". Ε, λέω, λάθος κάνανε, ας πάρω και τηλέφωνο τη SONY!

    Βγαίνει λοιπόν ένας φοβερός κύριος στο τηλέφωνο (που δεν ήξερε την τύφλα του) και πρώτη ερώτηση που του κάνω κατευθείαν είναι πόσο καιρό εγγύηση έχει ένα χειριστήριο. Χωρίς λοιπόν να ξέρει, απαντάει κατευθείαν "1 έτος"! "Ε καλά" του λέω "και γιατί η COMETRON μου είπε 7 ημέρες" (κόλλησε λίγο), "μισό λεπτό" μου απαντάει για να ρωτήσει... Για να μην τα πολυλογώ, μέσα από τη συζήτηση μου είπε πάνω κάτω πως ναι 7 ημέρες εγγύηση έχουν τα αξεσουάρ της SONY κι ότι σε μερικές περιπτώσεις λυπάται τον καταναλωτή η SONY ("για να μη δυσανασχετεί ο πελάτης", ήταν τα ακριβή λόγια του) και μπορεί να του τα αλλάξει και μέσα σε ένα χρόνο από την ημερομηνία αγοράς!!!!!!!

    Πολύ ωραία πράγματα, εδώ μιλάμε ότι οι εταιρίες παρανομούν και δε δίνουν 2 χρόνια εγγύηση και η φοβερή και τρομερή SONY πουλάει "αξεσουάρ" και δίνει (χωρίς να το λέει πουθενά) 7 ημέρες εγγύηση, "γιατί έτσι καλύπτει τις κατασκευαστικές ατέλειες" όπως μου δικαιολόγησε ένας εκ τον απίθανων τριών στην COMETRON, λες κι άμα χαλάσει από μόνο του σε 5 μήνες δε θα είναι κατασκευαστική ατέλεια αλλά φυσικό επακόλουθο...

  2. #2
    Εγγραφή
    25-04-2007
    Μηνύματα
    5.267
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    BaudTec ADSL USB C802
    Το sega mega drive (η ιδια η κονσολα) ειχε καποτε χρυση εγγυηση 90 ημερων... :P
    Δεν δικαιολογω κανενα (αλλωστε αυτο συνεβαινε πριν 20 χρονια) απλα αναφερω οτι ειναι πολλα αυτα που δεν ξερουμε και αξιζει να αναφερουμε οπως συμβαινει κι εδω.

  3. #3
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εδώ είναι το ζουμί :

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επί προσθέτως, άνοιξα και το νέο χειριστήριο και βρήκα το ένα έγγραφο που αναφέρει 1 χρόνο εγγύηση αλλά αναγράφει πως ισχύει μόνο για USA και Canada (καλά για Ελλάδα δεν είχα απαίτηση αλλά ούτε Europe ρε παιδιά?).
    Από τη στιγμή που έστω σε κάποια μέρη δίνει ετήσια εγγύηση σημαίνει ότι κάθε άλλο παρα παράλογη απαίτηση είναι και προφανώς το κατατάσσουν στις συσκευές και όχι στα αξεσουάρ.

    Καταλαβαίνω ότι τα χειριστήρια δεν είναι και ότι πιο σώφρον να δίνουν μεγάλη εγγύηση μιας και υπάρχουν χέρια και χέρια όπως νεύρα και νεύρα (έχω γνωστούς μου που σχεδόν κάθε 2 μήνες χαλάνε χειριστήριο) αλλά 7 μέρες δεν είναι εγγύηση... ουσιαστικά είναι επιστροφή ελαττωματικού προϊόντος (αν πάρεις κάτι από ένα κατάστημα και προκύψει πρόβλημα, το κατάστημα υποχρεούται να στο αντικαταστήσει).

  4. #4
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Καλά δε λέω να το έχω σπάσει και να το πάω πίσω, αλλά όπως φαίνεται μπορεί να χαλάσει κι έτσι ξαφνικά το προϊόν χωρίς να του κάνεις τίποτα το περίεργο. Δηλαδή τι θα γινόταν εάν το χρησιμοποιούσα μετά από ένα μήνα και χάλαγε τότε?

  5. #5
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hab Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλά δε λέω να το έχω σπάσει και να το πάω πίσω
    Δεν εννοούσα αυτό.... ούτως ή αλλος η εγγύηση δεν καλύπτει ποτέ σπάσιμο.

    Αυτό που εννοούσα είναι ότι άλλη πατάνε τα πλήκτρα πιο δυνατά... ή πιο συχνά και άλλοι λιγότερο... όπως επίσης άλλων τα χέρια ιδρώνουν περισσότερο και άλλοι λιγότερο κ.ο.κ. Αλλά σε καμία περίπτωση δεν επιτρέπετε να χαλάσει σε 7 μέρες. Αυτές οι 7 μέρες ουσιαστικά δεν είναι εγγύηση αλλά αντικατάσταση από κατάστημα

    Εγώ πιστεύω ότι μια εγγύηση 3 μηνών επιβάλλεται... ή να είναι 3 μηνών για τα πλήκτρα + 1 χρόνο για συνδεσιμότητα

    Αλλά τι το συζητάμε... εδώ σε άλλες χώρες δίνουν εγγύηση έτους... όλα τα άλλα είναι κουβέντα να γίνεται

  6. #6
    Εγγραφή
    04-10-2003
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Ναι ρε συ, έλεος, όλα αυτά που λες πρέπει να προλαμβάνονται από τον κατασκευαστή ενός χειριστηρίου (κι άρα να καλύπτονται), ειδικά όταν αυτό κοστίζει 40-50€....

  7. #7
    Εγγραφή
    30-03-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    884
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    Speedport smart
    ειναι και αυτο θεμα πολιτικησ που δεν μπορεισ να κανεισ αλλιως παρα να εισαι καλα πληροφορημενοσ γιατο τι καλυπτει η εγγυηση και για ποσο.

  8. #8
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Μην ψαρωνεται με τις απατεωνιες της καθε εταιρειας και του καθε τυχαρπαστου αντιπροσωπου.

    Ειναι ευρωπαικη νομοθεσια ολα τα καταναλωτικα αγαθα να εχουν εγγυηση τουλαχιστον 2 χρονια. Ολα τα αλλα ειναι ιστοριες για αγριους.
    Οποιος ενδιαφερεται υπαρχει και η σχετικη νομοθεσια, που εχει ενσωματωθει στο ελληνικο δικαιο, στο site του υπουργειου εσωτερικων αν δεν κανω λαθος.

    Οποιοι τωρα δεν ακουνε απο λογια, τοτε τους πας δικαστικα και ζητας περα ολων των
    αλλων και αποζημιωση για την ταλαιπωρια που τραβηξες.

    Για να γινουμε λιγο USA, γιατι σαν πολυ "Untouchable" την εχουν δει μερικοι.
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  9. #9
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ksipsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μην ψαρωνεται με τις απατεωνιες της καθε εταιρειας και του καθε τυχαρπαστου αντιπροσωπου.

    Ειναι ευρωπαικη νομοθεσια ολα τα καταναλωτικα αγαθα να εχουν εγγυηση τουλαχιστον 2 χρονια. Ολα τα αλλα ειναι ιστοριες για αγριους.
    Οποιος ενδιαφερεται υπαρχει και η σχετικη νομοθεσια, που εχει ενσωματωθει στο ελληνικο δικαιο, στο site του υπουργειου εσωτερικων αν δεν κανω λαθος.

    Οποιοι τωρα δεν ακουνε απο λογια, τοτε τους πας δικαστικα και ζητας περα ολων των
    αλλων και αποζημιωση για την ταλαιπωρια που τραβηξες.

    Για να γινουμε λιγο USA, γιατι σαν πολυ "Untouchable" την εχουν δει μερικοι.
    Έχω την εντύπωση πως από τη στιγμή που το βαπτίζουν αξεσουάρ δεν το πιάνει.

  10. #10
    Εγγραφή
    04-08-2005
    Μηνύματα
    699
    Downloads
    18
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    Αναλογα τα κεφια του ΟΤΕ
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Speedtouch 585v6
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω την εντύπωση πως από τη στιγμή που το βαπτίζουν αξεσουάρ δεν το πιάνει.
    Η λεξη αξεσουρ δεν υπαρχει γραμμενη, απο οσο γνωριζω τουλαχιστον, πουθενα γραμμενη στο νομο αυτο. Μονο οι λεξεις "κινητα" και "ακινητα". Αρα για τον νομοθετη το "αξεσουαρ" δεν υφισταται ιδιαιτερης μεταχειρισης ουτε εξαιρεσης.
    Η λεξη-ορος "κινητα" ειναι υπερσυνολο και αισθανομαι οτι σαφως περιλαμβανει και τα λεγομενα ως αξεσουαρ.
    Μη μου το ιντερνετ ταραττε !

  11. #11
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ksipsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η λεξη αξεσουρ δεν υπαρχει γραμμενη, απο οσο γνωριζω τουλαχιστον, πουθενα γραμμενη στο νομο αυτο. Μονο οι λεξεις "κινητα" και "ακινητα". Αρα για τον νομοθετη το "αξεσουαρ" δεν υφισταται ιδιαιτερης μεταχειρισης ουτε εξαιρεσης.
    Η λεξη-ορος "κινητα" ειναι υπερσυνολο και αισθανομαι οτι σαφως περιλαμβανει και τα λεγομενα ως αξεσουαρ.
    Αν είναι όντως υπερσύνολο το κινητά του αξεσουάρ, τότε ναι έχεις δίκιο. Αν όμως το αξεσουαρ δεν υπάγεται στα κινητά... τότε ...

    Ελπίζω βέβαια να είναι όπως τα λες

  12. #12
    Εγγραφή
    19-10-2004
    Περιοχή
    Ανάμεσα σε Sentry Gun και Dispenser
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3.444
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Vodafone
    Router
    FRITZ!Box 7530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Antre Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν όμως το αξεσουαρ δεν υπάγεται στα κινητά... τότε ...
    Μήπως πρέπει να τα περνάμε και στο κτηματολόγιο αν είναι ακίνητα;
    And how can we win, when fools can be kings ISO-approved?
    [MUSE: Knights of Cydonia]

  13. #13
    Εγγραφή
    25-01-2008
    Περιοχή
    Καλαμάκι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    2.276
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    4900/980
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    Netgear DGN2200
    SNR / Attn
    6(dB) / 48(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Πύρρος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως πρέπει να τα περνάμε και στο κτηματολόγιο αν είναι ακίνητα;
    Και το γελάς; Ήδη βλέπω την επόμενη διαφήμιση

  14. #14
    Εγγραφή
    28-06-2005
    Μηνύματα
    228
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Και σε 'μένα είχε χαλάσει ένα χειριστήριο για PS2, πριν χρόνια. Πήγαινα από το ένα επίσημο service της Αττικής, στο άλλο. Η δυσλειτουργία δε προήλθε από βίαιη χρήση κ.λπ. παρά μόνο, κανονική χρήση λίγων ημερών. Κανείς δεν το άλλαζε ή το επισκεύαζε. Από τότε ρίχνω μαύρο στα MADE IN KOREA προϊόντα γενικότερα (τα άλλα controller ήταν "Made in China", νομίζω).

    ΥΓ. Μπορεί να ήταν του PS1 το χειριστήριο, δε πολυθυμάμαι...

  15. #15
    Εγγραφή
    23-05-2007
    Μηνύματα
    1.871
    Downloads
    30
    Uploads
    1
    μηπως δεν δινουν εγγυηση και σου δινουν D.O.A.???

    ........Auto merged post: noname85 πρόσθεσε 1 λεπτά και 46 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    απο το e-shop:

    Υπηρεσία DOA (Dead On Arrival)

    Το e-shop.gr θωρακίζει τις αγορές σας: Αγοράζοντας από το e-shop.gr οποιοδήποτε προϊόν, πέρα από την επίσημη εγγύηση του κατασκευαστή, σας παρέχουμε επιπρόσθετα εγγύηση άμεσης αντικατάστασης του σε περίπτωση DOA (εξαρχής ελαττωματικό προϊόν), μηδενίζοντας έτσι τον χρόνο αναμονής service για προϊόντα που δεν λειτούργησαν ποτέ. Η εγγύηση DOA παρέχεται για έως 7 ημέρες από την ημερομηνία αγοράς του προϊόντος, υπό τις παρακάτω προϋποθέσεις:

    Το προϊόν πρέπει να επιστραφεί από τον πελάτη σε οποιοδήποτε e-shop point εντός 7 ημερών από την ημερομηνία αγοράς του, με την πλήρη συνοδευτική συσκευασία του
    Η αδυναμία λειτουργίας του προϊόντος πρέπει να οφείλεται σε ελάττωμα του κατασκευαστή και όχι σε βλάβη που προκλήθηκε από κακή χρήση του προϊόντος, όπως για παράδειγμα και όχι αποκλειστικά από πτώση, λειτουργία εκτός προδιαγραφών κατασκευαστή, επέμβαση στο εσωτερικό του από μη εξουσιοδοτημένους τεχνικούς κτλ
    Για τα e-shop points των Αθηνών, καθώς και Θεσσαλονίκης, Ηρακλείου Κρήτης, Καλαμάτας, Πάτρας, Κατερίνης, Λάρισας που διαθέτουν τεχνικό τμήμα, εφόσον το προϊόν παραδοθεί εντός των ωρών λειτουργίας του service, ο έλεγχος και η ενεργοποίηση της διαδικασίας άμεσης αντικατάστασης γίνεται επιτοπου
    Σε περίπτωση που το ελαττωματικό προϊόν επιστραφεί σε e-shop point που δεν διαθέτει τεχνικό τμήμα, αυτό επιστρέφει στα κεντρικά για έλεγχο και άμεση αντικατάσταση με νέο εφόσον εμπίπτει στην κατηγορία DOA, και αποστέλλεται στο e-shop point που παραδόθηκε αρχικά, για παραλαβή
    Σε περίπτωση που δεν υπάρχει επαρκές απόθεμα για την αντικατάσταση του προϊόντος DOA, το e-shop.gr υποχρεούται να αντικαταστήσει το προϊόν με άλλο ιδίων ή ανώτερων τεχνικών προδιαγραφών ή να προχωρήσει σε επιστροφή των χρημάτων στην αρχική τιμή αγοράς στον πελάτη
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος noname85 : 05-06-09 στις 15:56. Αιτία: auto merged post

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. splitfish Frag FX2 Controller (PS3)
    Από UberMaverick στο φόρουμ Games και Online Gaming
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-04-09, 14:27

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας