Σελ. 11 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 319
  1. #151
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Αν ο αντρας νιωθει ανετα σε μια παρέα 10 ατόμων να ανοίγει πορτοφολι η γυναίκα, σιγουρα δεν μας πεφτει κανενας λογος που εχει εναν τετοιον δίπλα της να την κάνει ρομπα δημόσια. Βεβαια στη δική μου περίπτωση ανεφερα οτι θα μπορουσα να του πάρω και καναπέ αν εκείνος ηταν πραγματικός κύριος οταν συνοδεύει καποια έξω. Αλλά πάντα μιλάω για την περίπτωση που έχουμε να κανουμε με αληθινους κυρίους και κυρίες.....

    @hammer21 πραγματικά διαβάζεις αλλ'αντί αλλων.. Ισως φταιει η μαλλον νεαρή ηλικία σου ή οι ανώριμες γυναίκες που εχεις συναναστραφεί που δε μπορείς να κατανοήσεις τον εντελως απλό γραπτό μου λόγο... Δε σε χαλασε ο καναπες παντως ε? Για αυτον έκανες μοκο Ευχομαι να βρεις μια γυναικα που να στα πληρώνει ολα (αν αυτο θες)

  2. #152
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Να σου πω, αν δεν μπορει να διπλασιασει τα εξοδα του σε μια νυχτα τι θα κανει?Να μην παει ποτε με γυναικα?
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  3. #153
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο αντρας νιωθει ανετα σε μια παρέα 10 ατόμων να ανοίγει πορτοφολι η γυναίκα, σιγουρα δεν μας πεφτει κανενας λογος που εχει εναν τετοιον δίπλα της να την κάνει ρομπα δημόσια.

    Διαφωνω λιγο. Οταν εισαι με καποιον δεν εισαι για να σε πληρωνει συνεχεια ο αλλος στις εξοδους. Οτι εισαι ζευγαρι σημαινει οτι μοιραζεστε και πραγματα, ειτε αυτο σημαινει μια εξοδο ειτε σημαινει κατι συναισθηματικο.

    Ισως ο αλλος να αισθανετε οτι εχει μια πετυχημενη γυναικα διπλα του επαγγελματικα, που μπορει να στεκεται οσο αυτος, να μη τον κανει να νοιωθει ρομπα αλλα και περηφανεια και θαυμασμο.

    Αλλα αυτα ειναι τα δικα μου ιδεωδη. Ο καθενας μας εχει και διαφορετικη γνωμη
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  4. #154
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Αντε παλι Βρε arial διαβασες τί εγραψα ή απλα θες και συ να σχολιαζεις μονομερως?
    Αναφερα ξεκαθαρα οτι εχει τοσα πολλα πραγματα να μοιραστει ενα ζευγαρι, οπου η γυναικα μπορει να βοηθα οικονομικά και σε άλλα πραγματα οπως πχ την αγορά ενος καναπε΄ή αλλων υλικών αγαθών που ξεπερνούν κατα πολύ την αξία ενος γεύματος.

    ........Auto merged post: alwaysalone πρόσθεσε 7 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από hammer21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σου πω, αν δεν μπορει να διπλασιασει τα εξοδα του σε μια νυχτα τι θα κανει?Να μην παει ποτε με γυναικα?
    Να μην επιλέγει γυναίκες που θα τον κάνουν να διπλασιάσει τα εξοδα του. Απλό ε?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alwaysalone : 29-07-09 στις 21:14. Αιτία: auto merged post

  5. #155
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Ευχομαι να βρεις μια γυναικα που να στα πληρώνει ολα (αν αυτο θες)
    Οπως δεν τιμαει τη γυναικα να την εχεις "υπαλληλο" ετσι και δεν τιμαει τον αντρα.Δεν μπορω να καταλαβω πως προεκυψε αυτο, ειδικα απο τη στιγμη που το ειπα ξεκεθαρα πιο πισω:

    Θεωρεις οτι σας τιμαει σαν οντα και που πλεον ειστε οικονομικα ανεξαρτητες να σας πληρωνει(κατ'εξακολουθηση, το τονιζω) τα εξοδα ο αντρας για να του κ@θεστε?
    δεν καταλαβαινω.


    Δε σε χαλασε ο καναπες παντως ε? Για αυτον έκανες μοκο
    Spoiler:
    Αφου αν χωρισουμε θα τον πεταξω, τι να τον κανω


    Στην τελικη αφου λες οτι δεν εχεις προβλημα στο να ξοδεψεις για το συντροφο ποιο το προβλημα σου να πληρωσεις τον καφε?Τι θα πει ο κοσμος?Ειναι δυνατον νεα παιδια να συντηρουμε τα στερεοτυπα των προπαππουδων μας?

    Aν μας "αρεσε" ο καναπες παμε εμεις στη μερια της πουτ@ν@ς(ετσι το βλεπω εγω τουλαχιστον).Ο καφες και το ποτο ειναι συμβολικα.


    Να μην επιλέγει γυναίκες που θα τον κάνουν να διπλασιάσει τα εξοδα του. Απλό ε?
    Που να πληρωνουν που και που στις εξοδους δηλαδη?
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  6. #156
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    @hammer21 (άρα τωρα το 2009, εισαι 23 αν εχω σωστή αναλυτική σκέψη σε ενα προβλέψιμο nick ) εχω να σου πω, οτι επειδή σε εχω δει και σε αλλα παρομοια threads, πώς απαντας, νομίζω οτι αισθανεσαι λιγάκι, οκ δε θα το πώ , οταν έχεις να αντιμετωπίσεις απαντησεις που απλά σε κανουν να νιωθεις οτι απειλείσαι ως αντρας.

    Στο θεμα μας τωρα, και σε ο,τι σχολιαζεις δε θα το ξαναπώ. Οταν φτασεις 30 θα καταλαβεις πώς φερονται οι σωστοι αντρες και πώς οι σωστες κυρίες. Τι κανει μια γυναικα κυρία και τί οχι. Αυτά .
    Επισης, ενας αντρας νιωθει θαυμασμό για μια γυναικα οταν εχει πετυχει σε τομεις οπως ειναι η οικογενεια, η εργασία και οχι αν πληρώνει ΕΞΩ. Απο εκεί δε φαίνεται η αξία της γυναίκας. Αλλωστε η επιδειξιομανία ειναι προνόμιο των αντρών. Εγω προτιμώ να πληρώνω τα εξοδα που δε φαίνονται.

    Τωρα αν εσύ, hammer,, κολλησες στο ποτακι των 7,5 ευρώ ....Ο καθενας παίρνει ο,τι του αξίζει σε γυναικα, σε αντρα ή σε ο,τι προτιμά... (general speaking).

  7. #157
    Το avatar του μέλους hemlock
    Το μέλος hemlock δεν είναι συνδεδεμένο Τι εννοείς δεν ξέρεις πως το deadline ειναι ΑΥΡΙΟ?
    Εγγραφή
    13-05-2006
    Περιοχή
    ΑΧΑΡΝΑΙ -ΑΤΤΙΚΗΣ(ΜΕΝΙΔΙ)
    Μηνύματα
    10.044
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΧΑΡΝΩΝ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο θεμα μας τωρα, και σε ο,τι σχολιαζεις δε θα το ξαναπώ. Οταν φτασεις 30 θα καταλαβεις πώς φερονται οι σωστοι αντρες και πώς οι σωστες κυρίες. Τι κανει μια γυναικα κυρία και τί οχι. Αυτά .
    Απο τωρα εσυ σκεφτεσαι τα 30?
    Απο τα 25 σκεφτεσαι τον γαμο?
    ΚΑΙ 50.000 ΚΡΟΎΣΜΑΤΑ ΤΗΝ ΜΈΡΑ Κ ΤΙ ΈΓΙΝΕ? ΤΣΆΜΠΑ ΡΑΜΠΙΤ = ΣΟΒΙΕΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ.
    ΑΥΤΟ ΘΈΛΕΤΕ, ΤΟΝ ΣΤΆΛΙΝ? ΤΕΛΟΣ ΤΑ ΜΝΗΜΌΝΙΑ, ΖΩΉ ΜΑΓΙΚΉ.
    ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΤΥΝ ΚΟΥΒΈΝΤΑ ΈΤΣΙ, ΜΟΝΌ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΕΘ ΛΈΤΕ. ΞΥΔΑΚΙ ΜΑΔΟΥΡΙΑ.

  8. #158
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    @hammer21 (άρα τωρα το 2009, εισαι 23 αν εχω σωστή αναλυτική σκέψη σε ενα προβλέψιμο nick ) εχω να σου πω, οτι επειδή σε εχω δει και σε αλλα παρομοια threads, πώς απαντας, νομίζω οτι αισθανεσαι λιγάκι, οκ δε θα το πώ , οταν έχεις να αντιμετωπίσεις απαντησεις που απλά σε κανουν να νιωθεις οτι απειλείσαι ως αντρας.

    Στο θεμα μας τωρα, και σε ο,τι σχολιαζεις δε θα το ξαναπώ. Οταν φτασεις 30 θα καταλαβεις πώς φερονται οι σωστοι αντρες και πώς οι σωστες κυρίες. Τι κανει μια γυναικα κυρία και τί οχι. Αυτά .
    Επισης, ενας αντρας νιωθει θαυμασμό για μια γυναικα οταν εχει πετυχει σε τομεις οπως ειναι η οικογενεια, η εργασία και οχι αν πληρώνει ΕΞΩ. Απο εκεί δε φαίνεται η αξία της γυναίκας. Αλλωστε η επιδειξιομανία ειναι προνόμιο των αντρών. Εγω προτιμώ να πληρώνω τα εξοδα που δε φαίνονται.

    Τωρα αν εσύ, hammer,, κολλησες στο ποτακι των 7,5 ευρώ ....Ο καθενας παίρνει ο,τι του αξίζει σε γυναικα, σε αντρα ή σε ο,τι προτιμά... (general speaking).

    Δεν εχεις καταλαβει Χριστο απο την αποψη μου αλλα δεν πειραζει.Αντιδραω γενικα αποτομα οταν εχω να κανω με κλειστα με μυαλα.Το σιχαινομαι οσο λιγα πραματα στον κοσμο.Τα αλλα αστα, γιατι ξέρω και γω να ριχνω μπιχτες...και δεν θες να το κανω.
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  9. #159
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Ρε ηρεμήστε, πάνε οι καιροί που πλήρωνε μόνο ο Άντρας, δεν γίνεται

  10. #160
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Γινεται...αν σου παρει ενα καναπε που θα αραζεις και μετα να σε βριζει που εκανες μπυροκοιλια απο το πολυ καθισιο.
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  11. #161
    Το avatar του μέλους TheCondor
    TheCondor Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω το καλύτερο, και αυτο που κανω και εγω ειναι το εξής:

    -Οταν βγαινουμε ΕΞΩ, για φαγητο/καφε/ποτό και γενικά οτιδήποτε μπορεί να χρειαστεί να πληρωθεί επιτόπου, ΠΑΝΤΑ πληρώνει αυτος.

    -Εγω προτιμώ να αγοράζω εκ των προτέρων και χωρις να ειναι αυτος παρον, τα εισητηρια για το θεατρο, για το πλοίο, ή πχ να προπληρώσω ενα πακετο διακοπών.

    Γιατί τωρα να βγεις εξω για να φαγητο, να τα βαζει το καθε ατομο στο τραπεζι, -20 ευρω εγω, 20 ευρω εσυ αγαπη μου, μου φαινεται εντελώς κουλό. Η' να ανοίγει η γυναικα το πορτοφόλι.

    Η καλύτερη λυση ειναι αυτη που προτεινα παραπανω.

    Εσύ αγαπη μου πληρωνεις οταν βγαινουμε εξω, ενώ εγω πχ μπορεί να πληρώσω (ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΛΙΣ ΦΤΑΣΟΥΜΕ ΣΤΟ ΝΗΣΙ) ενα διημερο (δωματιο+εισητηρια) στην Υδρα.

    Ετσι και ισορροπία υπαρχει στο ζευγάρι (παντρεμένο ή μη) και ο αντρας νιωθει τη χαρα μπροστά σε τρίτους οτι πληρωνει.
    Ρε παιδια, 2009 εχουμε.

    Ελεος δηλαδη...

    Τι σημαινει δηλαδη το αν θα ανοιξει η γυναικα το πορτοφολι?

    Τοσο σημαντικο ειναι πια?

    Η μηπως νιωθετε ( οι αντρες ) λιγοτερο μάτσο και δεν ξερω και εγω τι αν πληρωσει η γυναικα ?

    Τι μανια ειναι αυτη πια, ισοτητα υποτιθεται οτι εχουμε, τα ταμπου σιγα σιγα πρεπει να φευγουν.

    Εγω πχ με την κοπελα που ειμαι τωρα αρκετο καιρο και συζουμε κιολας πληρωνει παντα αυτη απο το πορτοφολι της καθως κραταει αυτη τα λεφτα και των δυο, τα κρατουσε ανεκαθεν και ο καθενας παιρνει οσα και οποτε θελει για τις αναγκες του, και ολα ωραια και καλα.

    Σιγα μην ντραπω η μην νιωσω καπως επειδη θα ανοιξει το πορτοφολι και θα πληρωσει, ποσο πισω μπορει να ειμαστε πλεον?

    ........Auto merged post: TheCondor πρόσθεσε 7 λεπτά και 25 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alwaysalone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εντάξει δε θα τα βάλουμε και στο ζύγι. Η ουσία ειναι οτι πάντα στις εξόδους πληρώνει ο άντρας.

    Αφού μιλάμε για το οικονομικό, δεν είναι ανάγκη να ειναι μονο τα εξοδα των εισιτηρίων.

    Είναι τόσα άλλα υλικά που μπορεί να μοιραστεί ενα ζευγάρι στα οποία μπορεί να βοηθά διακριτικά η γυναίκα.

    Αλλά οι έξοδοι ανήκουν στον άντρα. Κι ας παω την άλλη μερα να του αγοράσω καινουριο καναπέ. Αλλά να ανοίξω πορτοφόλι σε μια έξοδο, απλά δε νιώθω ανετα.

    Προσωπικά δεν ειπα οτι ειμαι (απολύτως) υπεράνω χρημάτων. (Σιγουρα παντως δεν ειμαι υπεράνω τσιγγουνιάς).

    Αλλά οσο και να το πεις αν ενας άντρας 30 plus βγαζει 770 ευρώ, ε ενταξει, απλά δεν προσπαθεί και άρα δεν τον νοιάζει να ανοιχτεί και σε "άλλους τομείς" ή εστω δεν το χει μεσα του να νιώθει προστατευτικός και ετοιμος να αντεπεξελθει σε διάφορες καταστασεις.

    Αλλωστε τα χρήματα πανε σε συνάρτηση με την ηλικία του άλλου. Σίγουρα αν ημουν 19 δε θα περιμενα απο τον 24χρονο φιλο μου να του τρέχουν απο τα πατζάκια, αλλά για εναν αντρα 30 plus , έ αμα δεν εχει καταφερει και τιποτα στη ζωη του, τί να τον κάνω.. Αλλωστε αντρας 30 something που δεν ειναι φιλόδοξος (με μετρο) στον επαγγελματικό τομέα, απλα η κοινή λογική λεει οτι θα ειναι χλιαρός και σε αλλους ιδιωτικούς τομείς..

    (Μιλάω πάντα για τους τριανταρηδες, οχi για άντρες κατω των 28).

    Edit: [ Δε νομίζω οτι χρειάζεται να διευκρίνισω οτι ανάμεσα στον τελειο φτωχό αντρα και στον κάφρο πλούσιο αντρα, θα διάλεγα τον πρωτο, απλώς η συζήτηση δεν αφορά τις ακρότητες αλλά τα καθημερινά φυσιολογικά ζευγάρια και αυτά σχολίαζω σε ο,τι αφορα τον οικονομικό τομέα . ]
    Και ο ρολος της γυναικας σε ολα αυτα που ειναι?

    Εσυ στα 30+ σου τι προσδοκιες εχεις απο τον εαυτο σου ας πουμε?

    Γιατι αναφερεις μονο το πως θα επρεπε να ειναι ο αντρας και οχι το πως θα περιμενες τον εαυτο σου ωστε να σου "αναλογει" και ο αντιστοιχος αντρας? ( κατα τη δικη σου συλλογιστικη.. )

    Γιατι παντα δηλαδη στα καλα και στα ωραια να σχολιαζουμε τα των γυναικων, και στα κακως κειμενα να ειναι το επικεντρο ο αντρας ( ακομα και απο αντρες γινεται αυτο, ειναι γνωστο οτι οι περισσοτεροι ειναι ασυγκρατητα μ@94οδουλοι δυστυχως ).

    Το να λες ( στο επομενο σου ποστ ) πως το να βγαζει η γυναικα πορτοφολι αναμεσα σε παρεα πολλων ατομων κανει τον αντρα ρομπα, αυτοματα υποτιμας τον εαυτο σου τοσο πολυ που δεν σε εχεις ικανη για να δειξεις οτι εχεις μια Α ανεξαρτησια, τσαγανο, και πολλα αλλα.

    Και αν ειναι τοσο σημαντικο πλεον το πορτοφολι και το που βγαινει και απο ποιον, τοτε εχετε τους συντροφους που σας αξιζουν ( δεν το λεω απαραιτητα με κακο υφος )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TheCondor : 30-07-09 στις 04:16. Αιτία: auto merged post

  12. #162
    Εγγραφή
    10-02-2009
    Περιοχή
    Germany
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    O2
    Το ότι πρέπει να πληρώνει ο άντρας είναι καθαρά ελληνική ή καλύτερα βαλκανική αντίληψη! Όταν είμαι στην ελλάδα και τύχει να βγώ με κάποια κοπέλα θα πληρώσω εγώ, γιατί ξέρω τις σκουριασμένες αντιλήψεις των ανθρώπων, στο εξωτερικό δεν ισχύουν τέτοια πράγματα, καμία γυναίκα δεν σου επιτρέπει να της πληρώσεις τον καφέ, το ποτό ή οτιδήποτε! Στην ελλάδα οι γυναίκες τους αρέσει να το παίζουν ανεξάρτητες αλλά στην πραγματικότητα προσπαθούν να βρούν τον άντρα που θα επιβάλει την κυριαρχία του πάνω τους!

  13. #163
    Εγγραφή
    11-07-2005
    Περιοχή
    Λουξεμβούργο
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    12.570
    Downloads
    6
    Uploads
    1
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500Μ Download/260M Uploa
    ISP
    Διάφοροι. Ολο
    Router
    Fritzbox!7490
    Διάβασα 'ολο το νήμα (τα μυνήματα του πελασγού μπορώ να πώ ότι ήταν το δέλεαρ). Απο ότι διάβασα βγαίνει το εξής συμπέρασμα.

    1) Η γυναίκα πρέπει να είναι όμορφη, σε καλή κατάσταση, και να μην έχει κρεμάσει ο μπροστινός προφυλακτήρας ούτε να εχει πεσμένο το πίσω διαφορικό. Μάλιστα ορισμένοι προτείνουν κάποιες αλλοδαπές, που γονιδιακά "στέκουν" πολύ ψηλοτερα απο τις γηγενείς ελληνίδες.
    2) Να έχει λεφτά. Πολλά λεφτά. Βέβαια τα λεφτά βασικά θαναι της οικογένειάς της, αλλά ο πεθερός ναναι πρόθυμος να τα δώσει ολα (ή σχεδόν όλα) στο τεφαρίκι που κουβάλισε η κόρη του.
    3) Ο πεθερός ναναι κανας πορνόγερος γερομπιζμπίκης ανατολίτης, ώστε να κάνεις μαζί του κολλεγιά, και να κάνετε μαζί γούστα, και να ρίχνει καμμιά ξανάστροφη όταν η κόρη σηκώσει κεφάλι και ο γαμπρός δυσκολεύεται να την φέρει στην τάξη. Η ξανάστροφη μπορεί ναναι είτε λεκτική είτε φυσική (σε βαριές καταστάσεις αποθράσυνσης).
    4) Να δουλεύει και να πληρωνει. Μάλιστα συνίσταται η τήρηση λογιστικών βιβλίων εσόδων - εξόδων (βασικά εξόδων), και πρέπει οι λογαριασμοί εξόδων αντρός - γυναικός ναναι ισοσκελισμένοι.

    Ενίοτε εξυπηρετούν καλύτερα εαν η μέλλουσα γυναίκα είναι όμορφη, κοντή, μουγκή, ορφανή αλλά με λεφτά, και με σύνδρομα μαζοχισμού και δούλας μαζί.

    Οι δικές μου παρατηρήσεις: (παντρεμένος με τρία παιδιά μέχρις στιγμής)

    1) Δεν παντρεύεσαι εαν δεν είναι να κανεις παιδιά. Θεωρώ τελείως ηλίθιο, και για τον άντρα και για την γυναίκα να μπαίνουν στην νομική διαδικασία του γάμου (και των προβλημάτων ύστερα σε πιθανό διαζύγιο), απλά για ναναι μαζί. Εαν κάνεις παιδιά χρειάζεται ο γάμος, για τα παιδιά. Εαν όχι, τότε δεν χρειάζεται γάμος.
    2) Οσο όμορφη γυναίκα και να πάρεις, το διάβα του χρόνου θα περάσει απο πάνω της. Μόνο εαν είσαι πολύ φραγκάτος, ώστε να μην δουλεύει και ειναι συνέχεια με τις δίαιτες και με τα σπα και τα ινστιτούτα και γυμναστήρια όλη μέρα, μπορείς να πείς ότι και στα σαράντα θα ειναι εξαιρετικά ελκυστική (ή και περισσότερο μερικές φορές) όσο στα 20. Α, και οι καλές πλαστικές θέλουν επίσης λεφτά. Διαφορετικά η επίδραση της βαρύτητας ειναι ανεπανώρθοτη στον μπροστινό προφυλακτήρα (εαν έχει "γεμάτο" αλα στυλ αμερικέν 60'ς) εκτός και εαν είναι μπροστά σανίδα (δεν υπάρχει τίποτα που να προεξέχει για να "κρεμάσει"). Η ηλικία και ειδικά τα παιδιά φέρνουν κατα κανόνα αλλοίωση / γήρανση στο δέρμα, στην σφρυγιλότητα κλπ. Οι σπάνιες περιπτώσεις εξαιρέσεων δεν μετράνε, εξάλλου δεν μπορείς να ξέρεις ότι η μέλλουσα γυναίκα σου ανήκει σε αυτές προκαταβολικά, ακόμα και εαν η πεθερά φαίνεται ότι είναι εξαίρεση (οπότε ευελπιστείς ότι θα είναι και η κόρη).
    3) Προσωπικά πιστεύω ότι κουμάντο κάνει η πεθερά και όχι ο πεθερός. Οπότε εαν τα έχεις καλά με την πεθερά, είσαι πολύ καλά. Τουλάχιστον στην ελληνική πραγματικότητα. Μπορεί βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν έχει μπαρότσαρκες (και άλλου είδους -τσάρκες) με τον πεθερό, αλλά η πολύ καλή σχέση με την πεθερά είναι εγγύηση για την καλή πορεία του γάμου.
    4) Οι σημερινές ελληνίδες δεν είναι τόσο καλές νοικοκυρές όπως παλιότερα, ίσως έχει να κάνει και με το γεγονός ότι στην σημερινή κοινωνία περιμένουν απο αυτές να εργάζονται και όχι να κρατάνε ένα σπίτι.
    5) Συμφωνώ ότι ο άντρας πρέπει να έχει μια διαφορά ηλικίας με την γυναίκα 10-15 έτη. Μερικοί θα παντρευτούν στα 37 μια 22χρονη πχ που δεν έχει φιλοδοξίες καριέρας κλπ (εννοείται ότι προυπάρχει και κάποιος χρόνος με δεσμό/αρραβωνα κλπ 2έτη το λιγότερο). ΟΙ καριερίστριες γυναίκες μπορούν να παντρευτούν μεταξύ 30-35 κάποιον στα 45-50. Βέβαια εκεί έχουμε άλλα προβλήματα, μια γυναίκα που είχε εραστές συνομίλικους ή και μικρότερους πως θα συμβιβαστεί με την φαλάκρα και την κοιλίτσα ενός 10+ χρόνια μεγαλύτερου, αλλά αυτό είναι θέμα άλλου νήματος. Αν και μια γυναίκα καριερίστρια, που δεν έχει κάνει οικογένεια (οικογένεια = σύζυγος+παιδιά) μέχρι τα 35, μετά είναι δύσκολο, κακά τα ψέμματα, η καλύτερη ηλικία για μητρότητα είναι απο τα 20 έως τα 28 άντε βαριά βαριά 30, και θα σας το πεί ο κάθε γυναικολόγος αυτό.
    6) Τα λεφτά στον γάμο βοηθάνε παααάρααα πολυυυυύ... Απο την άλλη βέβαια υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που μπορεί να λειτουργήσει αρνητικά, δηλαδή προσπάθεια ελέγχου του ζευγαριού απο τους χρηματοδότες γονείς (είτε τα πεθερικά είτε τους γονείς τους ίδιους). Οι οικονομικές δυσκολίες σε κάποιες περιπτώσεις μπορεί να λειτουργήσουν θετικά, να δέσουν το ζευγάρι, ειδικά όταν υπάρχει πρόοδος (οικονομική), αλλά εαν τα οικονομικά συνεχίζουν επι μακρόν να μην πάνε καλά, είναι εγγύηση αποτυχίας του ζεύγους. Παλαιότερα που τα πράγματα - θεσμοί ήταν πιο συγκεκριμένοι, ήξεραν όλοι ότι η νύφη έδινε προίκα (και ο άντρας την εργασία και το οικογενειακό εισόδημα δια βίου μιας και η γυναίκα δεν έφερνε εισόδημα στο σπίτι). Ηταν συγκεκριμένα τα πράγματα, καθαρά και ξάστερα. Σήμερα έχει γίνει της πόπης. (με συγχωρείς Πόπη).
    7) Το σέξ είναι το μεγάλο πρόβλημα για τους άντρες. Οι γυναίκες (οι ελληνίδες, για τις αλλοδαπές δεν γνωρίζω, ρωτήστε τον iloxo) κατα κανόνα μόλις παντρευτούν και ακόμα περισσότερο όταν κάνουν παιδιά, αλλάζουν προφιλ. Σαν να έχεις αλλάξει τσιπάκι στην μηχανή ένα πράγμα. Οπερ σημαίνει ότι κατα κανόνα εαν κάνετε οικογένεια (παιδια), ξεχάστε το σεξ. Μια στην χάση μια στην φέξη. Η΄δεν θαναι ποιοτικό. Επίσης μπορεί να συμβαίνει και το κάθε μέρα κύριε ελέησον το βαριέται και ο παπάς, αλλά δεν μπορείς να κάνεις και αλλιώς. Και που να βρείς πίτσα στις 3 η ώρα την νύχτα, που σου ήρθε ξαφνικα μια λιγουρα; (αυτό στην περίπτωση που ο φούρνος δεχτεί να ανάψει, λέμε τώρα).
    8) Στο θέμα των οικονομικών είναι που έμεινα. Δεν θα σχολιάσω τα περί ποιός πληρώνει, όταν και οι δυο ειναι ελεύθεροι και εργάζονται και οι δύο και ειναι σε παρόμοιες ηλικίες. Αλλά άκουσα για παντρεμένους που μια πληρώνει ο ένας μια ο άλλος και έμεινα. Συγνώμη παιδιά, παντρεύεσαι ή εστω συζείς και απο εκεί και πέρα έχεις έναν συναιτερισμό όλα είναι μαζί. Δεν είναι ούτε η γυναίκα ούτε ο άντρας κάποιος άσχετος για να κρατάει ο καθένας ξεχωριστό πορτοφόλι. Εαν δεν μπορείς να εμπιστευτείς την γυναίκα σου (ή τον άντρα σου) οικονομικα, κάπου κάτι πήγε λάθος. Ναι, μπορεί ναναι πχ η γυναίκα πιο σπάταλη απο όσο θαθελες, ή να έχει διαφορετικές προτεραιότητες στα έξοδα (να πάρει πχ την τάδε κρέμα αντί να πληρώσει για μια 24άρα γραμμή ιντερνετ), αλλά όχι και ξεχωριστό πορτοφόλι. Δηλαδή για να καταλάβω, στην οικογένεια κρατάτε λογιστικά βιβλία ποιός πληρώνει τι, και εαν δεν πληρώσει τι γίνεται; Το να έχει κάποια χρήματα ο καθένας σαν χαρτζιλίκι για τα δικά του μικροέξοδα είναι άλλο πράγμα, και άλλο να βγαίνουμε οικογένεια και να μοιραζόμαστε τα έξοδα. Εχουμε ήδη κοινό ταμείο. Τώρα για τους ελεύθερους ή με δεσμό (όχι οικογένεια ή να συζούν), αλλάζει το πράγμα. Εκεί έχει να κάνει με την περίπτωση. Εαν είσαι 15 χρόνια μεγαλύτερος και με δουλειά και η άλλη 20 χρονών φοιτήτρια, περιμένεις να σου πληρώνει το τραπέζι ή να πληρώνει τα μισά; Οπότε έχει να κάνει με την οικονομική επιφάνεια του καθενός και τις δυνατότητές του. Το αν τελικά έρχεται για τα λεφτά είναι άλλο θέμα (και είναι και λόγος επιλογής alpha male).

    συνταγή επιτυχίας δεν υπάρχει. Ειναι ανάλογα με την περίπτωση πάντα. Το σημαντικό είναι να αγαπάς τον άνθρωπο σου (και εκείνη το ίδιο), με τα ελλατώματά του/της. Παντρεμένος (ή να συζείς) σημαίνει ότι θα δείς τον άλλο όχι με τα καμουφλαρίσματα του ΠΣΚ (φυσικά και ψυχολογικά), οπότε πρέπει να είσαι σε θέση να ζησεις μια ζωή με αυτό. Σημαίνει ότι να μπορείς να δείς τον άλλο όπως την πρώτη φορά (σε μένα συμβαίνει αυτό). Κάποιες φορές θα εξοργίσεσαι, αλλά θα πρέπει να έχεις την δυνατότητα εσύ και ο άλλος να κάνετε υποχωρήσεις, να υπάρχει συγκαταβατικότητα. Χωρίς αυτά πάει τέλειωσε μόλις τελειώσει το παραμύθι. Στο τί μπορεί ο καθένας να κάνει παραχωρήσεις διαφέρει, αλλά νομίζω γίνεται ένα υποσυνείδητο ζύγι. Εαν το ζύγι είναι θετικό, όλα καλά, αντέχεις και κάποια φάουλ. Εαν είναι αρνητικό, άστα μεγάλε, έπαιξες και έχασες.

    Και όπως είπε ο Νικαετός, κάνεις οικογένεια για τα παιδιά, και τις χαρές (και τις λύπες) που θα σου προσφέρουν. Εξάλλου έτσι είμαστε προγραμματισμένοι (να κάνουμε παιδιά). Και η επιθυμία μας για το άλλο φύλο, για σεξ κλπ, οδηγούνται απο αυτό το firmware.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος anon : 30-07-09 στις 06:43.

  14. #164
    Εγγραφή
    10-02-2009
    Περιοχή
    Germany
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    342
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    O2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα 'ολο το νήμα ....................................................................................................................... Και η επιθυμία μας για το άλλο φύλο, για σεξ κλπ, οδηγούνται απο αυτό το firmware.
    τα είπες όλα φίλε μου

  15. #165
    Εγγραφή
    26-03-2009
    Περιοχή
    N.S
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    392
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    Router
    Thomson TG585v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από anon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα 'ολο το νήμα (τα μυνήματα του πελασγού μπορώ να πώ ότι ήταν το δέλεαρ). Απο ότι διάβασα βγαίνει το εξής συμπέρασμα.

    1) Η γυναίκα πρέπει να είναι όμορφη, σε καλή κατάσταση, και να μην έχει κρεμάσει ο μπροστινός προφυλακτήρας ούτε να εχει πεσμένο το πίσω διαφορικό. Μάλιστα ορισμένοι προτείνουν κάποιες αλλοδαπές, που γονιδιακά "στέκουν" πολύ ψηλοτερα απο τις γηγενείς ελληνίδες.
    2) Να έχει λεφτά...............................................


    Ολα σε ενα......

Σελ. 11 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112131621 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Πότε είναι μια γυναίκα ευχαριστημένη ?
    Από BlindG στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 676
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-04-09, 10:38
  2. Η γυναίκα που δεν ήθελε τα πόδια της!
    Από katafitos στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 27
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-07, 19:42
  3. For Men: Πως προτιμάτε να πλησιάζετε μια γυναίκα;
    Από Nakraal στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-06, 22:18
  4. Πόσο πληγωθήκατε από γυναίκα;
    Από balander στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 106
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-05-05, 17:34

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας