Εμφάνιση 1-2 από 2

Θέμα: Daytona DY50

  1. #1
    Εγγραφή
    20-02-2009
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HCN
    Καλησπερα παιδια, μια συντομη απορια για μενα, αλλα θα εκτιμουσα καποια ουσιωδη βοηθεια. Αγορασα σημερα διαφορα ημιτασιον πραγματα απο supra, για το daytona DY μου. Ολα οκ, τα εβαλα. Με παιδεψε το κοντερ, γιατι ειχε παραπανω βυσματα ( προφανως γιατι απο οσο ειδα εχει και επιλογες να φαινεται η 1η, η 2α, και η 3η ταχυτητα, ενω το μηχανακι μου στο κοντερ εχει μονο τη νεκρα και την 4η ). Οποτε τα αλλα τα συνεδεσα και νομιζω ειναι οκ αν και καποια δεν καναν συχνα και καλη επαφη ισως λογω οτι ειναι και ημιτασιον, πιστευω τελικα οτι δε θα χω προβλημα. το προβλημα μου, ηρθε στο καινουργιο πισω φαναρι ( που εχει ενσωματωμενα φλας ). Εχει 5 βυσματα, ενω απο το δικο μου βγαινουν 7 ( μαζι με τα φλας, που το καθενα εχει απο 2 ). Μετά κόπων, βασάνων και πατεντών τα συνέδεσά και λειτουργούν όλα μια χαρά.. Μετα απο μια μεγαλη βολτα, διαπιστωσα οτι ΣΙΓΟΥΡΑ θελουν αλλαγη τα καλωδια, για τον πολυ απλο λογο οτι βαζω τη σκαλα φωτων τη μικρη, ολα στραβα κουτσα δουλευουν ( με συχνα τρεμοπαιγματα στα φωτα/καντρα ), βαζω τη μεσαια σκαλα δε δουλευουν τα φλας, πεφτει η ενδειξη βενζινης, σταματησα, και ξανα ανεβηκε μονο του. Απλα το περιεργο ηταν, οτι η μεσαια και η δυνατη σκαλα μπροστα στα φωτα, δουλευει κανονικα, χωρις τρεμοπαιγματα, προφανως τραβαει ολο το ρευμα και δεν αφηνει τα καημενα φλας να δουλεψουν γι αυτο και οταν θελουμε φλας βαζουμε τη μικρη σκαλα, και οοοοοολα μια χαρα .
    Κανεναν της προκοπης μηχανικο/ηλεκτρολογο για τα θεματα της συγκεκριμενης μηχανης, και μηχανολογικα μελλοντικα, ξερετε προς Ηρακλειο,Ν. Ιωνια, Ανω Πατησια; ( μη μας μαδαει κιολας ) .. ευχαριστω ! και συγγνώμη για το μακροσκελές

  2. #2
    Εγγραφή
    20-02-2009
    Μηνύματα
    167
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HCN
    Exclamation
    το παρον για κλείδωμα!!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας