Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 67
  1. #1
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ο τι τύχει σημερα είχα ραντεβου στο δερματολόγο στο ΙΚΑ.

    Ε λοιπον δευτερη φορά πάω σημερα στον ίδιο δερματολόγο, δευτερη φορά στο πρώτο η δεύτερο ραντεβου. Δευτερη φορά ο κύριος γιατρός έρχεται 40 λεπτά μετά και όπως ακουσα το σουσουρωσω
    Αυτός τέτοια ώρα έρχεται
    Τι λες ρε φιλε? Σοβαρά? Και γιατι δεν βάζει τα ραντεβου πιο μετά αφου κάθε γιατρος εχει ενα ευρος ωραρίου που μπορεί να διαλέξει. Το υποθέτω γιατι δεν έχουν όλοι τις ίδιες ώρες και ας ειναι ίδια κατηγορία γιατρου.

    Την ίδια ώρα ο γυναικολόγος απέναντι δεν μπορεί να παλουκωθεί στο Ιατρείο του, γνωστό και αυτο από το σούσουρο.Φυσικά κάθε ασθενής που ήρθε στην ώρα του να το ψάχνει να βρει τον γιατρό στο κτίριο.

    Οι παρατηρήσεις ερωτήσεις ειναι δυο?
    1. Μπορώ να κάνω κάποια διαμαρτυρία κάπου?
    2. Τι αποδοχή από τους μεγαλύτερους ειναι αυτή στο οτι ο άλλος τους κοροιδεύει?
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-09-2004
    Μηνύματα
    2.718
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    19.500/870
    DSLAM
    HOL - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αμα πας στη Διοικηση και παραπονεθεις ? Νομιζω οτι κατι θα καταφερεις, αν και αμφιβαλλω.
    "Life is what happens to you when you are busy making other plans." John Lennon







  3. #3
    Εγγραφή
    02-12-2005
    Μηνύματα
    159
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δε θα καταφέρει τίποτα απολύτως.


  4. #4
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Ξέρω επί της ουσίας δεν θα πάθει τίποτα ο γιατρός.
    Αλλα και εγώ να βγάλω το άχτι μου

    Δεν υπάρχει κάποιος πχ ιεραρχικά υπεύθυνος?
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-05-2006
    Μηνύματα
    876
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Αυτο που κάνεις τωρα ειναι μια μορφη διαμαρτυρίας. Και λόγω της εκτασης του διαδικτυου, αρχιζει και γινεται ισχυρη. Τωρα αν θες ονομαστικά για αυτους τους γιατρους, λογικά θα υπαρχει κάποιο ειδικο εντυπο στο ΙΚΑ, τουλάχιστον στον ΟΑΕΕ απο ο,τι μου εχουν πει, υπάρχει.

  6. #6
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    O υπευθυνος τα ξερει αυτα, αλλα τετοιος θα ειναι και εκεινος και τα επιτρεπει, σε μερικα ΙΚΑ που ειναι καπως σουλουπωμενα, υπαρχει σωστος υπευθυνος.

  7. #7
    Εγγραφή
    10-07-2006
    Μηνύματα
    5.279
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    219926/21999 kBit/s
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΛΥΦΑΔΑ
    Router
    Speedport Plus
    Path Level
    Fastpath
    Στείλε ένα e-mail στο ΙΚΑ. Αν τους τα "χώνουμε" όλο και περισσότερο ίσως οι υπηρεσίες κάποτε βελτιωθούν. Εγώ όσες φορές έχω στείλει έχω πάρει απάντηση και κάποιες φορές τα έχω πετάξει (τα e-mail) μπροστά στα μάτια των γιατρών και έχω βρει το δίκιο μου. Παράδειγμα, οδοντίατρος ισχυριζόταν ότι το ΙΚΑ δεν κάνει καθαρισμούς δοντιών ενώ ισχέι ότι ο κάθε ασφαλισμένος δικαιούται μία φοά τον χρόνο καθάρισμα.


  8. #8
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από thourios Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στείλε ένα e-mail στο ΙΚΑ. Αν τους τα "χώνουμε" όλο και περισσότερο ίσως οι υπηρεσίες κάποτε βελτιωθούν. Εγώ όσες φορές έχω στείλει έχω πάρει απάντηση και κάποιες φορές τα έχω πετάξει (τα e-mail) μπροστά στα μάτια των γιατρών και έχω βρει το δίκιο μου. Παράδειγμα, οδοντίατρος ισχυριζόταν ότι το ΙΚΑ δεν κάνει καθαρισμούς δοντιών ενώ ισχέι ότι ο κάθε ασφαλισμένος δικαιούται μία φοά τον χρόνο καθάρισμα.

    Χμμμμμ θα ασχοληθώ σίγουρα με αυτο
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  9. #9
    Εγγραφή
    16-10-2007
    Περιοχή
    while(true){ }
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    Conn-x OTE
    Ενημερωσε μας, γιατι δεν εισαι ο μονος που εχει θεμα.
    Hold my breath as I wish for death...Oh please God wake me

  10. #10
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Καποτε επαιρνες να κλεισεις ραντεβου στο ικα και σου κλεινανε μεσα στην επομενη εβδομαδα το πολυ να πας. Απο ενα σημειο και μετα δεν ξερω τι $#@$@ εγινε και παιρνεις τηλεφωνο για να πας στον δερματολογο παραδειγμα και τι σου λενε "Εεε τον νοεμβριο υπαρχει κενο..."

    Δλδ εστω οτι εχω προβλημα υγειας εστω και απλο ας πουμε και ραντεβου του αγιου ...λουτσου..

    Αυτο με καποιους γιατρους να ψαχνεις να τους βρεις ειναι γνωστο φαινομενο ετσι.

  11. #11
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Στη δυτική πλευρά της Νήσου Ντάσχαν
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Speedport 2
    SNR / Attn
    9(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποτε επαιρνες να κλεισεις ραντεβου στο ικα και σου κλεινανε μεσα στην επομενη εβδομαδα το πολυ να πας. Απο ενα σημειο και μετα δεν ξερω τι $#@$@ εγινε και παιρνεις τηλεφωνο για να πας στον δερματολογο παραδειγμα και τι σου λενε "Εεε τον νοεμβριο υπαρχει κενο..."

    Δλδ εστω οτι εχω προβλημα υγειας εστω και απλο ας πουμε και ραντεβου του αγιου ...λουτσου..

    Αυτο με καποιους γιατρους να ψαχνεις να τους βρεις ειναι γνωστο φαινομενο ετσι.

    Κάτσε ρε αδερφέ, οι άνθρωποι έχουν και τα ιδιωτικά ιατρεία τους να πάνε !
    Δηλαδή αυτοί ακομα μεγαλύτεροι κλέφτες θα γίνουν;
    - Albert Einstein: “Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the the universe.”

    -Terry Pratchett:
    “An education was a bit like a communicable sexual disease. It made you unsuitable for a lot of jobs and then you had the urge to pass it on.”

  12. #12
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καποτε επαιρνες να κλεισεις ραντεβου στο ικα και σου κλεινανε μεσα στην επομενη εβδομαδα το πολυ να πας. Απο ενα σημειο και μετα δεν ξερω τι $#@$@ εγινε και παιρνεις τηλεφωνο για να πας στον δερματολογο παραδειγμα και τι σου λενε "Εεε τον νοεμβριο υπαρχει κενο..."

    Δλδ εστω οτι εχω προβλημα υγειας εστω και απλο ας πουμε και ραντεβου του αγιου ...λουτσου..

    Αυτο με καποιους γιατρους να ψαχνεις να τους βρεις ειναι γνωστο φαινομενο ετσι.
    Φιλε μονιμη πονεμένη ιστορία και ειναι και για τα μπάζα οι περισσότεροι.
    Το ξέρετε οτι το ΙΚΑ δεν δινει βεβαιώσεις ποια (σίγουρα 1-2 χρόνια) για κολυμβητήρια πχ?

    Λοιπον οταν στείλω και πάρω απάντηση θα ενημερώσω.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  13. #13
    Εγγραφή
    28-08-2006
    Μηνύματα
    1.625
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30720/2560
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone H300S
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από OxAp0d0 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτσε ρε αδερφέ, οι άνθρωποι έχουν και τα ιδιωτικά ιατρεία τους να πάνε !
    Δηλαδή αυτοί ακομα μεγαλύτεροι κλέφτες θα γίνουν;
    Δεν αντιλεγω,απλως λεω οτι καποτε εκλεινες ραντεβου στο ικα και σου λεγανε ελα την αλλη εβδομαδα,τωρα σου λενε ελα μετα απο 1,5 μηνα,ελα και βρες κ το γιατρο μονος σου που μπορει να κανει βολτες σε ολο το ικα.

  14. #14
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.074
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    μου έχει τυχει πολλές φορές κάτι που ηθελα να δει γιατρός, να μου έχει περάσει οταν ήρθε το ραντεβου μετά από 600 αιώνες.

    Απλά θέλω να κράξω μέσα στο ΙΚΑ.
    Ζητώ συγνώμη εκ των προτέρων για κάποια χαζά λάθη, αλλά υπάρχει θέμα με τα μάτια.
    Αν τα djmixes2k και tranceaddict σου μιλάνε βαθιά στην ψυχή σου, pleaaaaase πμ.

  15. #15
    Εγγραφή
    01-12-2008
    Μηνύματα
    1.029
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Θα χάσουν τα ασφαλιστικά ταμεία οικονομικούς πόρους, βασανίζοντας τους ασφαλισμένους-πελάτες τους;
    Όσο και να τους εξευτελίζουν τους ασφαλισμένους-πελάτες τους, θα χάσουν τίποτα τα ταμεία;
    ΟΧΙ
    Όσο δεν έχουν επιπτώσεις τα ταμεία, δεν έχουν επιπτώσεις το προσωπικό τους.

    Άρα το πρόβλημα δημιουργείται από:

    Το θεσμικό πλαίσιο που διέπει την λειτουργία των επιχειρήσεων, δημιουργώντας τα πολλά ή λίγα προβλήματα.

    Όσο υπάρχει υποχρεωτική ασφάλιση αναλόγως του επαγγέλματος σε υποχρεωτικά συγκεκριμένο ασφαλιστικό ταμείο, πάντα θα δημιουργούνται πολλά προβλήματα, επειδή επιβάλλει μονοπωλιακές συνθήκες στην ασφαλιστική αγορά.

    Αν υπήρχε υποχρεωτική ασφάλιση σε ταμείο της επιλογής του ασφαλισμένου, θα δημιουργούσε λιγότερα προβλήματα επειδή επιβάλλονται ανταγωνιστικές συνθήκες στην ασφαλιστική αγορά.

    Το παραπάνω πλαίσιο είναι ανεφάρμοστο στην Ελλάδα, γιατί η πλειονότητα του ελλ. λαού είναι κρατικιστές.

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Η αθλιότητα του ΙΚΑ
    Από dhmk στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 38
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-03-12, 17:21
  2. Παράπονα απο ADSL tellas στο Βόλο
    Από Hristos52 στο φόρουμ Wind
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-01-09, 17:40
  3. Μητρώο ΙΚΑ
    Από DSLaManiaC στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-04-08, 22:15
  4. Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-12-07, 10:43
  5. Γειά σου ρε ΙΚΑ αθάνατο!
    Από New Bee στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-09-06, 16:19

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας