Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 93
  1. #76
    Το avatar του μέλους tzelen
    tzelen Guest
    Βάζεις κανένα τέτοιο να τρέχει μπροστά σου και κάνεις jogging και με γαλότσα
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  stock-photo-portrait-of-a-young-woman-jogging-in-an-outdoor-setting-vertical-shot-49563790.jpg 
Εμφανίσεις:  11 
Μέγεθος:  36,9 KB 
ID: 142387

  2. #77
    Εγγραφή
    23-07-2012
    Περιοχή
    Καβάλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και μιας και βαλαμε αρκετά κιλά τους προηγούμενους μήνες,είπαμε να ξεκινήσουμε έντονο περπάτημα τις πρώτες μέρες και αν τα καταφέρουμε αργότερα και λίγο διαλειματική.Η άσκηση θα είναι περίπου μία ώρα 4-5 φορές τη βδομάδα.
    Τι θα προτείνατε σε υπέρβαρα άτομα σχεδόν είκοσι κιλά πάνω από το ιδανικό για το ύψος τους βάρος;
    Υπάρχουν παπούτσια για μας τους ευχάριστα στρουμπουλούς,άρα;

  3. #78
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seleste Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μιας και βαλαμε αρκετά κιλά τους προηγούμενους μήνες,είπαμε να ξεκινήσουμε έντονο περπάτημα τις πρώτες μέρες και αν τα καταφέρουμε αργότερα και λίγο διαλειματική.Η άσκηση θα είναι περίπου μία ώρα 4-5 φορές τη βδομάδα.
    Τι θα προτείνατε σε υπέρβαρα άτομα σχεδόν είκοσι κιλά πάνω από το ιδανικό για το ύψος τους βάρος;
    Υπάρχουν παπούτσια για μας τους ευχάριστα στρουμπουλούς,άρα;
    Κοίταξε και στα προηγούμενα posts, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τα Nike Pegasus και αυτά συνεχίζω να παίρνω.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #79
    Εγγραφή
    23-07-2012
    Περιοχή
    Καβάλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Τα βρίσκω λίγο αλμυρούτσικα στην τιμή για να είμαι ειλικρινής,όπου κι αν έψαξα στο διαδίκτυο ηταν κοντά στο κατοστάρικο Και λίγο πιο πάνω.Πιο συγκεκριμένα ψάχνω μέχρι 70 ευρώ και από όσο έχω διαβάσει καλό θα ήταν να έχουν χοντρό πάτο(αφρό ή gel).


    (Απόψε δοκίμασα τα asics kayano 20 και τα αγάπησα..Όμως,δυστυχώς είναι πανάκριβα για τα οικονομικά μου.)

  5. #80
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.670
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίταξε και στα προηγούμενα posts, έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος από τα Nike Pegasus και αυτά συνεχίζω να παίρνω.
    Αυτά αγόρασα πρόσφατα και είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος σε σχέση με κάτι ASICS που είχα παλιά, δεν θυμάμαι μοντέλο.

  6. #81
    Εγγραφή
    23-07-2012
    Περιοχή
    Καβάλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ψάχνω στα σκρουτζομάγαζα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τα Pegasus κοντά στο budget μου.Τα δέκα ευρώ πιο πάνω είναι μεγάλη υπέρβαση.Τα είκοσι πιο πάνω,είναι απαγορευμένα.

  7. #82
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seleste Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω στα σκρουτζομάγαζα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τα Pegasus κοντά στο budget μου.Τα δέκα ευρώ πιο πάνω είναι μεγάλη υπέρβαση.Τα είκοσι πιο πάνω,είναι απαγορευμένα.
    Ψάχνεις συγκεκριμένα μόνο απο Ελλάδα? Δες και στο : http://www.sportsdirect.com/
    Εχω ψωνίσει αρκετές φορές.

  8. #83
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seleste Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψάχνω στα σκρουτζομάγαζα αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να βρω τα Pegasus κοντά στο budget μου.Τα δέκα ευρώ πιο πάνω είναι μεγάλη υπέρβαση.Τα είκοσι πιο πάνω,είναι απαγορευμένα.
    Kαλή ποιότητα και πολύ χαμηλή τιμή, δεν πάνε μαζί. Ότι βρείς σε πολύ χαμηλή τιμή θα σου ταλαιπωρεί τα πόδια και την μέση στην άσφαλτο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #84
    Εγγραφή
    23-07-2012
    Περιοχή
    Καβάλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλή ποιότητα και πολύ χαμηλή τιμή, δεν πάνε μαζί. Ότι βρείς σε πολύ χαμηλή τιμή θα σου ταλαιπωρεί τα πόδια και την μέση στην άσφαλτο.
    Kατανοητό αυτό που λες και ισχύει,απλά λόγω περιορισμού στα διαθέσιμα χρήματα πρέπει να ψάξω για κάτι οικονομικό.
    Ας μην είναι και κορυφαία ποιότητα(pegasus) αρκεί να είναι κάτι επαρκές για αυτό που θέλω(περπάτημα αρχικά,λίγο τρεξιματάκι στη συνέχεια).
    Ανεξαρτήτως μάρκας λέμε πάντα.

  10. #85
    Εγγραφή
    23-12-2004
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    912
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    DrayTek
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seleste Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μιας και βαλαμε αρκετά κιλά τους προηγούμενους μήνες,είπαμε να ξεκινήσουμε έντονο περπάτημα τις πρώτες μέρες και αν τα καταφέρουμε αργότερα και λίγο διαλειματική.Η άσκηση θα είναι περίπου μία ώρα 4-5 φορές τη βδομάδα.
    Τι θα προτείνατε σε υπέρβαρα άτομα σχεδόν είκοσι κιλά πάνω από το ιδανικό για το ύψος τους βάρος;
    Υπάρχουν παπούτσια για μας τους ευχάριστα στρουμπουλούς,άρα;
    Για να κανεις διαλλειματικες φιλε μου πρεπει να τρεχεις τουλαχιστον ενα εξαμηνο,να βελτιωθει η αεροβια σου κατασταση και να χασεις κιλα.Διαφορετικα θα κανεις πλουσιους τους ορθοπεδικους της περιοχης.Στο τρεξιμο δε χωραει βιασυνη
    Για τα παπουτσια το εχω ξαναγραψει.Δεν υπαρχει καλο και κακο.Το τι μας ταιριαζει εξαρταται απο το πως παταει το ποδι μας οταν τρεχουμε δηλ. αν εχουμε υπερπρηνισμο ή υποπρηνισμο.Επισης παιζει ρολο το πως πεφτει το ποδι μας στο εδαφος οταν τρεχουμε δηλ. με τη φτερνα ,με το μεσο ή με τα δαχτυλα.Αυτα ολα μπορουμε να μαθουμε αμα κανουμε βιντεοσκοπηση κατα τη διαρκεια του τρεξιματος σε καποιο καταστημα.Με το πελματογραφημα δεν μαθουμε τιποτα απο αυτα,διοτι καποιοι τα μπερδευουν
    ΥΓ Ο γραφων τρεχει πανω απο 30 χρονια με μεσο ορο 100χλμ την εβδομαδα.Απλα το αναφερω για να μην θεωρηθει οτι απλα το παιζω εξυπνος.

  11. #86
    Εγγραφή
    14-04-2005
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.278
    Downloads
    97
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/900
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΣΚΑΓΙΟΠΟΥΛΕΙΟ
    Router
    Netfaster IAD 2
    SNR / Attn
    11(dB) / 33.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αν και δεν είναι τρέξιμο η χρήση που θέλω να κάνω ενδεχομένως κάποιος να ξέρει κάτι.

    Ψάχνω παπούτσια για off road περπάτημα. Trekking νομίζω το λένε αυτό.

    Είμαι αρκετά υπέρβαρος, και πατάω κυρίως στις μύτες. Δεν σκοπεύω να τρέχω, περπάτημα μόνο και σε αργούς ρυθμούς. Όχι άσφαλτο και τσιμέντα, μόνο χώμα και πέτρες. Γιαυτό υποθέτω δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η απόσβεση κραδασμών.

    Με ενδιαφέρει να μη γλυστράνε και να είναι σχετικά ανθεκτικά, μην τα αλλάξω σε ένα μήνα. Το κόστος καλό θα ήταν να μείνει χαμηλά. Η χρήση θα είναι μόνο σε κατα καιρούς μικρές εκδρομές και διακοπές, για να μη πηγαίνω με τα σκαρπίνια η τα All Star στα χώματα

    Φοράω μικρό νούμερο για τον όγκο μου, 41 με 180cm ύψος και 110kg βάρος, οπότε το πόδι μου είναι σχετικά πλατύ για 41.

  12. #87
    Εγγραφή
    23-07-2012
    Περιοχή
    Καβάλα
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    18
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stratus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να κανεις διαλλειματικες φιλε μου πρεπει να τρεχεις τουλαχιστον ενα εξαμηνο,να βελτιωθει η αεροβια σου κατασταση και να χασεις κιλα.Διαφορετικα θα κανεις πλουσιους τους ορθοπεδικους της περιοχης.Στο τρεξιμο δε χωρα βιασύνη.
    Μα δε βιάζομαι.Για αυτό διευκρίνισα από την αρχή ότι θέλω να ξεκινήσω με έντονο περπάτημα και αν τα καταφέρω αργότερα να έκανα και λίγο διαλειμματική.
    Έχω γνώση ότι όντας υπέρβαρος,δεν μπορώ για το επόμενο διάστημα να δοκιμάσω καν τζογκινκ,λόγω πολύ πιθανών τραυματισμών και καταπονίσεων σε μέση,γόνατα,αστραγάλους.
    Για αυτό κατ'αρχήν ψάχνω για κάποιο οικονομικό,αλλά ποιοτικό, παπούτσι που να προστατεύει όσο το δυνατόν καλύτερα,ένα υπέρβαρο άτομο σαν κι εμένα.
    Τουλάχιστον για έντονο βάδισμα.

  13. #88
    Εγγραφή
    08-07-2012
    Περιοχή
    Σπάρτη
    Μηνύματα
    1.403
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΙΛΙΑ
    Router
    D-LINK DSL-2640B
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν είναι τρέξιμο η χρήση που θέλω να κάνω ενδεχομένως κάποιος να ξέρει κάτι.

    Ψάχνω παπούτσια για off road περπάτημα. Trekking νομίζω το λένε αυτό.

    Είμαι αρκετά υπέρβαρος, και πατάω κυρίως στις μύτες. Δεν σκοπεύω να τρέχω, περπάτημα μόνο και σε αργούς ρυθμούς. Όχι άσφαλτο και τσιμέντα, μόνο χώμα και πέτρες. Γιαυτό υποθέτω δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η απόσβεση κραδασμών.

    Με ενδιαφέρει να μη γλυστράνε και να είναι σχετικά ανθεκτικά, μην τα αλλάξω σε ένα μήνα. Το κόστος καλό θα ήταν να μείνει χαμηλά. Η χρήση θα είναι μόνο σε κατα καιρούς μικρές εκδρομές και διακοπές, για να μη πηγαίνω με τα σκαρπίνια η τα All Star στα χώματα

    Φοράω μικρό νούμερο για τον όγκο μου, 41 με 180cm ύψος και 110kg βάρος, οπότε το πόδι μου είναι σχετικά πλατύ για 41.
    Καλήσπέρα. Επειδή και εγω το τελευταίο καιρό είχα παρατήσει τον ευατό μου είχα πάρει κιλά πολλά. ημουν 120 κιλά και ύψος 1.84cm
    Εγω ψώνισα το συγκεκριμένο : http://www.sportsdirect.com/karrimor...lcode=21111537
    και τα έχω για όλες τις χρήσεις .
    Μπορω να πώ οτι ψώνιζα απο Ελληνικά καταστήματα με 60-80 ευρώ επώνυμα και μέσα σε 3 μήνες χαλάγαν.Τα παραπάνω τα έχω απο τον οκτωβρη και δεν έχουν πάθει το παραμικρό.
    Συνδύασα την διατροφή και σιγά-σιγά περπάτημα και έχω χάσει 5 κιλά. Κάθε αρχή και δύσκολή.
    Οσο για τα νούμερα συνήθως έχει οτι θές. Κάνει περίπου 15 ημέρες να έρθουν Ελλάδα.

  14. #89
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.452
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Asics Gel Kayano 21.
    Γι' αυτούς που θέλουν απλώς το κορυφαίο.

  15. #90
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nozomi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Asics Gel Kayano 21.Γι' αυτούς που θέλουν απλώς το κορυφαίο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Seleste Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα βρίσκω λίγο αλμυρούτσικα στην τιμή για να είμαι ειλικρινής,όπου κι αν έψαξα στο διαδίκτυο ηταν κοντά στο κατοστάρικο Και λίγο πιο πάνω.Πιο συγκεκριμένα ψάχνω μέχρι 70 ευρώ και από όσο έχω διαβάσει καλό θα ήταν να έχουν χοντρό πάτο(αφρό ή gel).


    (Απόψε δοκίμασα τα asics kayano 20 και τα αγάπησα..Όμως,δυστυχώς είναι πανάκριβα για τα οικονομικά μου.)



    Μizuno, τρέχουν στο μαραθώνιο, άμα δεν μπορεί να τα αγοράσει..........

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kourampies Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και δεν είναι τρέξιμο η χρήση που θέλω να κάνω ενδεχομένως κάποιος να ξέρει κάτι.

    Ψάχνω παπούτσια για off road περπάτημα. Trekking νομίζω το λένε αυτό.

    Είμαι αρκετά υπέρβαρος, και πατάω κυρίως στις μύτες. Δεν σκοπεύω να τρέχω, περπάτημα μόνο και σε αργούς ρυθμούς. Όχι άσφαλτο και τσιμέντα, μόνο χώμα και πέτρες. Γιαυτό υποθέτω δεν με ενδιαφέρει ιδιαίτερα η απόσβεση κραδασμών.

    Με ενδιαφέρει να μη γλυστράνε και να είναι σχετικά ανθεκτικά, μην τα αλλάξω σε ένα μήνα. Το κόστος καλό θα ήταν να μείνει χαμηλά. Η χρήση θα είναι μόνο σε κατα καιρούς μικρές εκδρομές και διακοπές, για να μη πηγαίνω με τα σκαρπίνια η τα All Star στα χώματα

    Φοράω μικρό νούμερο για τον όγκο μου, 41 με 180cm ύψος και 110kg βάρος, οπότε το πόδι μου είναι σχετικά πλατύ για 41.
    Ρίξε μια ματιά εδώ
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 6 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 4567 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 65
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-11-09, 20:25
  2. Ηχεία 2.1 για μουσική, ποιά είναι καλύτερα;
    Από Jazzer στο φόρουμ Κάρτες ήχου, γραφικών, ηχεία και οθόνες
    Μηνύματα: 99
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-07-09, 16:42
  3. Ποια notebooks είναι τα καλύτερα;
    Από papajohn777 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 126
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-01-07, 00:56
  4. Ποια έιναι τα καλύτερα settings για video 700kbps ?
    Από ANDiTKO στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-06, 18:23
  5. Τι modem να επιλέξω? Ποια είναι τα καλύτερα?
    Από Kinakos` στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 14
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-02-04, 22:00

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας