Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    14-02-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Στο άλλο άκρο, θέλω να θίξω και το θέμα της ετοιμότητας και πληρότητας του ΟΤΕ, όσον αφορά το θέμα ADSL. Όχι εδώ δεν θα είμαι επιεικής. Αντίθετα, ο κύριος ΟΤΕ, μεσα από τον οποίο διέρχονται όλες οι κλήσεις προς Internet, ήταν σε θέση να γνωρίζει πολύ καλά, πόσοι αριθμοί σε κάθε περιοχή συνδέονταν τακτικά στο Internet, και να προμηθευτή αναλόγως τα DSLAM
    Προσωπικά, αν ήμουν σε σχετική θέση, θα παρατηρούσα το πλήθος των τηλεφωνιών συνδέσεων που μένουν απασχολημένες για πάνω από 3-4 ώρες ημερησίως στο δίκτυο και θα έλεγα, ότι αυτοί θα είναι από τους πρώτους που θα κάνουν αιτήσεις + 20 % πάνω για στατιστικό σφάλμα + 10 % πάνω για παράγοντες ασφάλειας.

    Αλλά φαίνεται ότι είχαν διαφορετική άποψη οι Οτετζήδες (και παρακαλώ να απαντήσουν)

    Αν κάνω λάθος, τότε ας μου απαντήσει κάποιος :Γιατί σήμερα, 6 μήνες μετά την πρώτη του ADSL, πολλά τα DSLAM είναι σχεδόν πλήρη ?

  2. #2
    Το avatar του μέλους hikoc
    hikoc Guest
    Αυτά υπολόγισε και ο ΟΤΕ και για να μην πάθει έμφραγμα απο τα λεφτά που θα έχανε απο το ΕΠΑΚ έκανε διασπορά των DSLAM.

  3. #3
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    καλά, πιστεύης ότι υπάρχουν άτομα στον ΟΤΕ που μπορούν να κάνουν τόσο δύσκολους συλλογισμούς;

  4. #4
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Και βεβαια υπαρχουν, αφου ολοι μπηκαν με δημοσιο διαγωνισμο, η με το ΑΣΕΠ η με αξιοκρατικα κριτήρια.
    Γιαυτο οποιος δεν πιανει θεσουλα στο δημοσιο, πρωτα το βριζει και μετα το λαδωνει για να λειτουργησει καλυτερα.
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    dsl_ole σωστοοος !

    manoula Αυτο με τα αξιοκρατικα κριτηρια μου άρεσε.. ! Μπορω να το λέω κι εγω ?? (μετά απο αυτό με τον τοτό ! )

    Ο οτε το απεχθάνεται το dsl λεμεεε ! Αν ηταν στο χερι του δεν θα το έβαζε ποτε..

    Το εχει αποδείξει και συνεχίζει καθημερινα να το κάνει..

  6. #6
    Το avatar του μέλους mavlok
    mavlok Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoula
    Και βεβαια υπαρχουν, αφου ολοι μπηκαν με δημοσιο διαγωνισμο, η με το ΑΣΕΠ η με αξιοκρατικα κριτήρια.
    Γιαυτο οποιος δεν πιανει θεσουλα στο δημοσιο, πρωτα το βριζει και μετα το λαδωνει για να λειτουργησει καλυτερα.
    Ελπιζω να ηταν σαρκαστικο αυτο...

  7. #7
    Εγγραφή
    14-02-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Με τις απαντήσεις σας, δώσατε ένα μικρό δείγμα των αιτιών που ο ΟΤΕ μας συμπεριφέρεται με αυτόν τον τρόπο. Δεν πρέπει όμως να διερευνήσουμε και λίγο βαθύτερα τις αιτίες ?

    Ναι ο ΟΤΕ επειδή για πολλά χρόνια ανήκε στον δημόσιο τομέα, ακόμα και σήμερα πολλοί υπάλληλη έχουν τη δημοσιουπαλληλική νοοτροπία (κακώς), το κλασικό ξυσ@@@δισμα και δε βαριέσαι. (τι κοινό έχουν τα σπερματοζωάρια με τους δημόσιους υπαλλήλους)

    Αλλά, το θέμα της εγκατάστασης DSLAM, δεν είναι θέμα των χαμηλόβαθμων υπαλλήλων , αλλά υψηλόβαθμων στελεχών. Οπότε, ναι ας θεωρήσουμε ότι ο ΟΤΕ δεν θέλει DSL. Γιατί ? Και δεν μου αρκεί μονολεκτική απάντηση. Θέλω επιχειρήματα και αιτιολογημένες αποδείξεις.

    Φίλε Αχιλλέα, λές ότι δεν συμφέρει στον ΟΤΕ και ότι αν ήταν στο χέρι του δε θα το έβαζε ποτέ. Ας πούμε ότι έχεις δίκιο. Μπορείς σε παρακαλώ να το αιτιολογήσεις ?
    Και επιπλέον θέτω και μια ακόμα απορία. Αφού δε συνέφερε στο ΟΤΕ, λογικά δε θα συνέφερε σε πολλούς ΟΤΕδες ανα τον κόσμο. Γιατί αυτοί το βάλανε ? (και μη πείς ότι αναγκαστήκαν, αφού με την ίδια λογική δεν θα είχε αποκτήσει αυτη την εμπορική επιτυχία και την τόσο μεγάλη διείσδυση)

  8. #8
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    εμμ δεν τον συμφερει -αρχικα και κοντοφθαλμα βεβαια- διότι θα χασεί την.. κονόμα απο το ΕΠΑΚ. Οι ξένοι ανάλογοι οργανισμοι προσφέρουν ολοκληρωμενες υπηρεσιες σε όσους τις χρειάζονται και κερδιζουν απο αυτες, χωρίς να κατασπαταλούν τις εισπραξεις τους σε μίζες και προμήθειες... Δεν κοιτανε -υποθέτω- να τα πέρνουν με κοροϊδίες και πεπαλαιωμένες υπηρεσίες απο τους ατυχείς καταναλωτές

  9. #9
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Ναι συμφωνώ και γω με τον Αχιλλέα.Ο οτε δεν ήθελε το DSL και αυτό το αφήνει να φαίνεται με την κάθε ευκαιρία. Ας τα πάρουμε ένα ενα.Καταρχήν αυτό το περίφημο πιλοτικό πρόγραμμα κράτησε αισίως 3 ολόκληρα χρόνια και ουσιώδες αποτέλεσμα δεν είχε.Τα προβλήματα ειδικά στην αρχή ήταν μύρια,το ουσιαστικό beta testing το κάναν οι χρήστες που βάλαν στα αρχικά στάδια της υπηρεσίας μέσα στο καλοκαίρι.Ο οτε πρακτικά ήταν έτοιμος να δώσει την υπηρεσία απο το 2001 αλλά χωρίς κανένα ουσιαστικό λόγο το καθυστερούσε μέχρι να φτάσει η κατάσταση στο νυν και αει, να τον πιέσει και να τον απειλησει η E.E για να αναγκαστεί να το δώσει. Κατα δεύτερον οι αρχικές τιμές της υπηρεσίας ήταν επιοικώς απαράδεκτες.Αν δεν το γνωρίζει κάποιος στην αρχή ζητούσε για την 384 55€ μόνο για το πάγιο.Λίγο αργότερα βλέποντας αυτές τις τιμές οι ISP βγάλαν επίσης πανάκριβα πακέτα, και στην ουσία αν ήθελες να βάλεις DSL θα πρεπε να σκας πάνω απο 100€ τον μήνα για την μικρότερη ταχύτητα. Ύστερα βέβαια απο το εποιικές κράξιμο που έφαγε,μείωσε τις τιμές στο 50% για τους 3 πρώτους μήνες της υπηρεσίας demek, οι οποίες και παρέμειναν φυσικά διότι δεν τον έπαιρνε με τπτ να τις ξανανεβάσει. Και κατα τρίτον σε έβαζε σωνει και καλά να πάρεις μόνο τα δικά του μόντεμ που στην αρχή τα είχε επίσης πανάκριβα(διπλάσιες τιμές απο οσο έχουν τώρα) και σε υποχρέωνε η εγκατάσταση να γίνει απο αυτούς η οποία εγκατάσταση μπορούσε να έκανε και 1-1,5 μήνα ειδικά στην αρχή. Ε αν όλοι αυτοί οι λόγοι δεν κάνουν μπαμ οτι δεν ήθελε να δώσει την υπηρεσία ο οτε,τότε ποιοί είναι.

    Ο οτε όπως πολλές φορες το χει πει δεν περίμενε τέτοια ζήτηση. Γιαυτο όταν έβγαλε την υπηρεσία ουσιαστικά δεν περίμενε τπτ αξιόλογο,παρα μόνο απο κάποιες εταιρίες που είχαν μισθωμένη και οσο να ναι το DSL θα τους έβγαινε αρκετά λιγότερο.Όμως όπως όλοι έχουμε δει,διαψεύθηκε πανηγυρικώς,η ζήτηση ξεπέρασε κάθε προηγούμενο οπότε γιαυτο και τα DSLAM άρχισαν να γεμίζουν το ένα μετα το άλλο, σε χρόνο dt. Και βέβαια η ακόμα μεγαλύτερη βλακεία ήταν οτι βάλαν τις μισές πόρτες για ISDN από ότι σε PSTN με αποτέλεσμα οι ΙSDN να γεμίσουν αμέσως και μετά οι PSTN να τις έχουν να κάθονται. Έναν απλο συλλογισμό αν έκανε, που μπορούσε να τον κάνει και ένα μικρό παιδι, οτι αυτοι που έχουν ISDN θα είναι οι πρώτοι που θα βαζαν DSL μιας και έχουν μεγαλύτερες ανάγκες bandwidth και ήδη πλήρωναν πάρα πολλά λεφτά για στην ISDN. Αλλά ούτε και αυτό το σκέφτηκαν με αποτέλεσμα να έχουμε τα γνωστά παρατράγουδα και αρκετοί αναγκάζονται να κάνουν downgrade σε PSTN για να βάλουν ADSL. Τι άλλο να πει κανείς, με λίγα λόγια οργάνωση μηδέν, την υπηρεσία την βγάλαν με εντελως λανθασμένα κριτήρια και επιδιώξεις γιαυτο και γινεται αυτος ο αχταρμάς.

    Πάντως αν ήταν καθαρά στο χέρι του οτε,DSL δεν θα βλέπαμε στον αιώνα τον άπαντα. Μια χαρά τα οικονομούσε απο τον ΕΠΑΚ, μεγάλες απαιτήσεις σε bandwidth δεν υπήρχαν, και όλα θα ήταν ωραία και καλά.Ευτυχώς όμως,για εμάς, που δεν ήταν στο χέρι του

  10. #10
    Εγγραφή
    16-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    726
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    TG 585 V8
    "να έχουμε τα γνωστά παρατράγουδα και αρκετοί αναγκάζονται να κάνουν downgrade σε PSTN για να βάλουν ADSL" , για μένα μιλάς έ? 8) Να σου πώ, περα απ'το οτι θα πληρώσω μεσα σε 5 μήνες 2 μετατροπές "νταβατζιλίκια", την isdn την είχα βαλει αποκλειστικά και μονο για Internet. Αλλα κατα 99% ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ αν ο οτε είχε στην περιοχή μου ελευθερες θέσεις για adsl over isdn. Να φανταστείτε ότι ήμουν ο πρωτος στην αναμονή (δηλ. θα έπρεπε να περιμένω πότε θα βάζαν επιπλέον dslam για isdn τουλάχιστον μέχρι το καλοκαίρι... :? ) ενώ για Pstn ήταν οι μισές θέσεις αδειες!!!! Αυτο για μένα σημαίνει 2 πράγματα: Eιται ότι ο οτε νόμιζε ότι είμασταν ευτιχισμένοι με το "αρμεγμα" της χρονοχρέωσης για πρόσβαση στο Internet (ΕΠΑΚ) οπώτε υπολόγιζε για πολύ μικρότερη ζήτηση και περισσότερο απο τις εταιρείες, ή βλακωδώς έβαλε τα dslam 50% isdn -50% pstn αγνοοντας ΤΕΛΕΙΩΣ τον ΑΠΛΟΥΣΤΑΤΟ ΣΥΛΟΓΙΣΜΟ ότι το 90% αυτών που ειχαν προσβαση internet απ'το σπίτι και θέλαν όσο το δυνατόν μεγαλύτερη ταχύτητα θα είχαν ήδη ΚΑΙ isdn ενω η συντριπτική πλειοψηφία αυτων που έχουν Pstn είναι αυτοι που δεν τους ενδιαφέρει η ταχύτητα σύνδεσης διότι συνδεονται για λίγες ώρες το μήνα , (οπώτε το ΕΠΑΚ δεν τους ενοχλέι και πολύ ) ή δεν είχαν καθόλου σύνδεση στο Internet οπώτε ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να θέλαν το adsl! ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΘΑ ΦΤΑΣΕΙ ΤΟ ΑΡΠΑΚΟΛΛΗΚΙ Σ'ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ?!!! :?

  11. #11
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    ikonsgr συναδελφεεε ! και εγω τα ίδια έκανα.. αλλιως δεν έβλεπα dsl ουτε το 2010 !!


    Nick2k2 σωστα.. βρε καλύτερο παραδειγμα απο το φερέσυχνο υπαρχει ?? Που προκειμένου να βαλεις ιsdn.. το επερναν και το πεταγαν στον.. Κιαδα ! ενω αν θελεις να βαλεις dsl, και εισαι απο τους ατυχους να εχεις στην γραμμη σου φερεσυχνο , εχει δωθει εντολη να μην μετακινήται ! kαι να σου απορρύπτουν την αίτηση.
    Εμμ βέβαια για τι με τις isdn υπήρχαν χοντρα συμφέροντα.. netmod.. επιπλέον ΕΠΑΚ.. ( τι ωραια που παει με την isdn.. πεταει το ατιμο.. ας σερφαρουμε λιγο ακομα.. ) επιπλέον τηλεφωνήματα.. (δυο γραμμες ηταν αυτες.. αντε να τηλεφωνει η μάνα απο την μια.. και να μιλάει με τις ωρες η 14χρονη κόρη απο την αλλη.. και να γράφει ο οτες )
    Ενω εδω με τις dsl δεν εχει τέτοια.. του λες : ελα εδω κ. οτε ! παρε τα 25 ευρω σου, και για ενα μήνα.. μην σε ξαναδώ να χρεώσεις τπτ θα στα κόψω τα ποδάρια !

    Πως να την κανει κεφι την dsl ??

  12. #12
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Ναι,μπράβο Αχιλλέα,το χα ξεχάσει,το φερέσυχνο που το βάζουμε δηλαδή. Χαχα πάντως αυτό το ISDN ρε παιδί μου.Θυμάμαι τους οτετζήδες που ερχόντουσαν σε μένα το αμαξάκι τους απ'ακρη σ'άκρη έγραφε ISDN και ότι συμπράγαλα κουβαλούσαν πάντα στην σακούλα ISDN με μεγάλες γραμματάρες. Αν αυτό ποτέ το δούμε με ADSL τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον, να μου τρυπήσετε την μύτη, ούτε μια διαφήμιση υπάρχει και ούτε πρόκειται να υπάρξει απο τον οτε.Το DSL περνάει όσο πιο ήσυχα και απαρατήρητα γίνεται,όσοι λιγότεροι το μάθουν τόσο καλύτερα για αυτούς,αυτό είναι σίγουρο.Θα ακούν DSL και θα αρρωσταίνουν,χαχαχα. Πάντως αυτό με τα φερέσυχνα το χουν παράπονο οι άνθρωποι. Την άλλη φορα που συζητούσα με τους τεχνικούς για τις γραμμές και αν υπάρχουν ελεύθερα ζευγάρια μου λεγαν παλιότερα βάζαμε αυτά τα φερέσυχνα και είμασταν εντάξει,τώρα πια κανείς δεν τα θέλει λόγω του οτι δεν μπορει να μπει η ADSL αλλά και οι ταχύτητες είναι μικρές στο dialup. Άκου λογική δηλαδή, εμ βέβαια, προκειμένου να παιδεύονται να βάζουν νέες γραμμές, δε βαριέσαι κοπανάν ένα φερέσυχνο και δεν πα να μπαίνεις και με 9600bps εσύ. Εκείνη την ώρα θα τους έλεγα τπτ,αλλά είπα να δώσω τόπο στην οργή

  13. #13
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    xexexe ναι.. με φερεσυχνο.. ουτε φαξ δεν στελνεις !
    Το dsl το απεχθάνονται και το φοβούνται.. αυτο ειναι σιγουρο.
    Αφου να φανταστεις οταν ειχα παρει το 134 να κανω αιτηση.. λεω στον υπαλληλο.. Καλημερα σας.. θα ηθελα να κανω μια αιτηση για dsl.. -αυτος ομως αγριεψε..- : Σας παρακαλω κυριε μου λεει ! Μας πηρατε εδω πρωι-πρωι, στην υπηρεσια μας, να μας προσβαλετε ?? εργαζομενους ανθρώπους ?? Ντροπή σας ! Μα.. -λεω- δεν σας ειπα τπτ κακο.. μια dsl θελω.. Να το ! -μου απανταει αυτος- Το ξαναπατε ! Μην την λετε αυτη την λεξη ! Εγω : Σας παρακαλω.. εχετε μια υπηρεσια που ονομαζεται ετσι.. δεν ειναι τπτ κακο.. αληθεια σας λεω.. κοιταξτε τα χαρτια σας.. καπου θα γραφει για αυτην.. Καλα -μου απανταει νευριασμενος ! - θα δω ! κι αν ειναι καλο ή κακο.. ασε να το κρίνουμε εμείς..! Τελος πάντων...ναι.. χμμ.. κατι βλεπω.. ας προσπαθησουμε να κανουμε την αιτηση.. αν και τσαμπα κοπος δλδ.. δεν νομιζω οτι θα σας την βαλουμε.. δυσκολα τα πραγματα... μα τι την θέλετε... ναι ?? καλα... αλλα μην ξαναπειτε αυτη την λέξη..!! δεν ειναι καλο πραγμα ! Δεν θελετε να σας πω για το.. οτε-επιχειρω καλυτερα ??

    Τελος παντων, με τα πολλα εκανα την αιτηση..

    Περναγαν οι μερες.. απο dsl ομως τπτ ! Λεω.. ας παω μεχρι το καταστημα του οτε να μαθω τι γινεται. Παω λοιπον.. μπαινω μεσα, βρισκω εναν υπαλληλο:
    -Καλημερα εχω κανει μια αιτησουλα για dsl και θελω να δειτε τι γινεται..
    -Σσσσσσσσσσττττ ! Μηηηη μιλατε ετσι δυνατα κυριε μου λεει ! Θελετε να ακουσουν ολοι αυτα που λετε ??
    -Μα δεν λεω τπτ μυστικο.. για την dsl μου να μου πητε..
    -ΣΣΣΣΣσσσσσσσσσσσσσστττττττ !!! Μπα σε καλο σου ανθρωπε μου ! Βαλτος εισαι να μας καψεις ! Τι θες δλδ ?? να το ακουσουν κι αλλοι και να ζητανε κι αυτοι ??? !!! Θα μας το κλεισεις το σπιτι !! Μη μιλας δυνατα.. ψυθιριστα να τα λες, και θα στα πω ολα..!

    Υ.Γ. φυσικα δεν εγιναν ακριβως ετσι τα πραγματα.. Πιστευω ομως οτι ο καθενας μας που εκανε αιτηση, αντιμετωπισε ενα ..μικρο κομματι της παραπανω υποθετικης ιστοριας.. Παντως όπως πανε τα πραγματα δεν απεχουν και πολυ απο το να συμβουν αυτα που περιγραφω στο προσεχες μελλον..

  14. #14
    Εγγραφή
    20-11-2002
    Περιοχή
    Greece,Salonica
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.095
    Downloads
    43
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    ZTE H288A
    Χαχαχαχαχα βρε Αχιλλέα με έκανες και γέλασα
    Και γώ κάπως έτσι την έχω σκεφτεί την κατάσταση,και συ την περιέγραψες με τον πιο παραστατικό τρόπο. Σε λίγο αντι να μιλάμε θα πηγαίνουμε με τα καρτελάκια που θα γράφουν αυτή την επικίνδυνη λέξη και θα τα έχουμε όλα γραμμένα, η θα μιλάμε με συνθήματα,πχ "θέλω να κάνω την "απο κείνη" αίτηση,ξέρετε εσεις"
    Αχ ρε που είναι οι ΑΜΑΝ να κάνουν κανένα νουμεράκι για αυτή την κατάσταση,χαχαχα.

  15. #15
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    Nαι, ναι.. Οπως ζηταγαν παλια το προφυλακτικα ! Με κλεισιμο του ματιου

    χεχεχ Τι να κανουμε.. καλαμπουριζουμε τον πονο μας.. Παλι καλα που ξεμπλεξαμε..
    Δλδ αν δεν ειχαν βρεθει κανα-δυο οτετζιδες που με ..λυπηθηκαν , να ναι καλα οι ανθρωποι, οχι dsl δεν εβαζα.. αλλα ουτε φαξ δεν θα λειτουργουσε εδω μεσα !
    Για να μην λεμε τα ασχημα μονο : υπαρχουν στον οτε ανθρωποι που κανουν καλα και ευσυνηδητα την δουλεια τους.. υπαλληλοι που προσπαθουν να βοηθησουν, και τεχνικοι αρτια καταρτησμενοι. Και το κανουν κυριολεκτικα απ την καλη τους την καρδια, μια και δεν τους αναγνωριζεται ουτε οικονομικα , ουτε ηθικα.. Και εχουν και αυτοι να παλεψουν με το βραδυκινητο κτηνος που λεγεται οτε, και σε καθε βημα τους βρισκονται αντιμετωποι με τους συναδελφους τους.. τους αλλους.. αυτους που ειναι ζωα ορθια. (αυτα τα παρατηρησα και τα διεπιστωσα ιδιοις ομασι , οταν προσπαθουσε ο δ/ντης που καταστηματος να βγαλει ακρη για την γραμμη μου, και τον εκαναν μπαλακι τον ανθρωπο απο την μια υπηρεσια στην αλλη... Σκεψου να μην ηταν δ/ντης και να ηταν απλος πολιτης σαν εμας τι ειχε να γινει.. )

    Αυτα λοιπον φιλε Nick σηκωνουν απο οτι βλεπεις να γινουν οχι μια.. αλλα πολλες χιουμοριστες εκπομπες.. μια και ειναι νουμερο απο μονη της η υποθεση.. !
    Show πανελλαδικης εκτασης με παραγωγο τον οτε !!

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 89
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-08-07, 22:01
  2. ΕΞΑΠΑΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ !!!
    Από costasgoods στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 47
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-06-07, 17:22
  3. Μηνύματα: 30
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-05-07, 20:23
  4. Η μεγάλη αγανάκτηση για το ADSL
    Από thama στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-03, 16:18

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας