Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της δημοσκόπησης: Είστε υπερ της πλήρης αποποινικοποίησης των ναρκωτικώ

Ψήφισαν
196. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναι, πλήρης αποποινικοποίηση - έλεγχος με άλλα μέσα

    45 22,96%
  • Όχι, θα ήμουν υπέρ μόνο μιας αποποινικοποίσης των "ελαφρών ναρκωτικών"

    84 42,86%
  • Όχι, είμαι αντίθετος / θα πρέπει να αυξηθούν τα μέτρα καταστολής

    67 34,18%
Σελ. 6 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 350
  1. #76
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i
    Ναι, πλήρης αποποινικοποίηση - έλεγχος με άλλα μέσα!
    Ψηφισα αυτο ΑΛΛΑ κρινω πως σε ενα τοσο ακανθωδες ζητημα, δεν μπορει να ειναι πληρης μια δημοσκοπηση με μονο 3 επιλογες, τη στιγμη που υπαρχουν ακομα 9 διαθεσιμες, νομιζω ειναι υπερ-απλουστευτικη!
    Ειμαι υπερ του πληρους ελεγχου της διαθεσης και της χρησης ολων των εθιστικων ουσιων και κατα της ποινικοποιησης. Σπευδω να πω οτι απο την διεθνη εμπειρια δεν μπορουν να υπαρξουν στατιστικες και αποδειξεις αξιοπιστες, μονο αποχρωσες ενδειξεις του τι ειναι καλυτερο στην πραξη, και εκατερωθεν επιχειρηματα με βαση τη λογικη και την ηθικη.
    Απλα τη στιγμη αυτη διεθνως, οι φυλακές γεμιζουν ασφυκτικα απο χρηστες εθιστικων ουσιων.
    Οδηγηθηκαν εκει γιατι εκαναν απο μικρες κλοπες εως στυγερες εγκληματικες πραξεις, λογω της χρησης και υπο την επηρεια των τοξικων ουσιων. Θα επρεπε να θεωρηθει μετα την εκδικαση και κατα περιπτωση, ξεχωριστα παντα οτι ηταν ψυχασθενεις. Οχι να απαλλαγουν, ομως να μπουν σε ειδικες κλινικες για παρακολουθηση και απεξαρτηση.
    Το περιβοητο κοστος που εχει φτασει να καθοριζει καθε πλευρα της ζωης μας, σιγουρα θα ηταν κατα πολυ μικροτερο σ΄αυτη την περιπτωση απ ο.τι ειναι τωρα! Και ο μεγαλυτερος παραγοντας ειναι η καταστροφη μερους της νεολαιας και η τεραστια διαφθορα και καταπτωση καθ ειδους θεσμου που εμπλεκεται.
    Δεν κανω διαχωρισμο στις εθιστικες ουσιες, γιατι η αποσταση απο το απλο δηθεν φυσικο "τσιγαριλικι" και τα χαλαρωτικα πολυχρωμα χαπακια, μεχρι την απολυτα ελευθερη πτωση της ενεσιμης ηρωΐνης καλυπτεται σε χρονο dt. Οσοι εχουν ταση στις ουσιες μπορει ανετα να ξεκινησουν απο αγχολυτικα, αλκοολ και καταληξουν στην περιλαλητη "ασπρη σκονη"... Το γιατι ειναι πολυ βαθια κοινωνιολογικη και ψυχολογικη συζητηση!
    Δεν ειναι αδικια απεναντι στα ωριμα και συγκροτημενα παιδια, ειναι ρεαλιστικοτερη αντιμετωπηση των ηδη εξαρτημενων, που μπορουν να παρασυρουν ευκολα πολλους ευαλωτους συναισθηματικα εφηβους. Ουτε θα μπω στην παραπειστικη λογικη τα πρεζονια ειναι μεσα και οι μεγαλεμποροι εξω. Δεν ειναι τιποτε τοσο απλο οσο φαινεται... Ο διαχωρισμος σκληρων/μαλακων ειναι γελοιος, και ειναι επισης γνωστο οτι τα ορια χρησης/εμποριας ειναι δυσδιακριτα.
    Θησαυριζουν μεγαλεμποροι, γιατροι, φαρμακοτριφτες, δικηγοροι, δικαστες, αστυνομικοι, φυλακες, στην καμπουρα θυματων ξετρελλαμενων που σερνονται ολη μερα στους δρομους στην αναζητηση της δοσης και οδηγουνται στο εγκλημα, προσπαθωντας να εξασφαλισουν τα χρηματα που χρειαζονται.
    Αυτη την υποκρισια, την ξεφτιλα και τη διαφθορα που διαπερνα ολα τα επιπεδα της κοινωνιας και κυριως θυματα εχει το μελλον της κοινωνιας τη νεολαια μας, μου ειναι αδυνατον να την δεχτω και να την ανεχτω!
    Ας καθησουν οχι μονο στην Ελλαδα, αλλα και εξω να βρουν μια λυση μεταβατικη, που να ειναι εφαρμοσιμη και οχι να εθελοτυφλουν ολοι νομιζοντας οτι δεν τους αφορα προσωπικα, αμεσα και τοπικα.
    ΥΓ
    Δεν παριστανω την ειδικη, λεω απλα αυτα που πιστευω σαν σωστα και δικαια,
    και με συγχωρειτε για την εκταση του μηνυματος, αποφευγω εκ συστηματος τα σεντονια...
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  2. #77
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis79
    Εσυ πηγες να το καταγγειλεις μια και ευαισθητοποιηθηκες τοσο πολυ ή εκανες τον "αλεκο" λεγοντας "ε θα το ακουσαν ,δεν γινεται να μην το ακουσαν....εδω ακουστηκε στην...Κρητη"και την εκανες σιχτιριασμενος με ελαφρα πηδηματακια(ποιος μπλεκει τωρα,εχω το φαι στη φωτια διαφορετικα θα πηγαινα κ.τλ) νοιωθοντας την γνωστη αγανακτηση του Νεοελληνα"γιαολαφταινεοιαλλοικαιοχιεγω"?
    Ο πολιτης αν ειναι ενεργος δεν νομιζω οτι θα μπορει να εχει κανεις δικαιολογιες για παραλειψεις κ.τ.λ
    Σου απάντησε ο Xguru αντί για μένα.

    α) Δεν είμαι μπάτσος εγώ ούτε κουβαλάω γκλοπ ή πιστόλι.
    β) Αδιαφόρησα γιατί ήταν πρεζάκι αυτός που βαράγανε καλά να πάθει αφού έμπλεξε.
    γ) Και να ήθελα/έπρεπε να κάνω κάτι είμουνα μόνος μου θα με πλακώνανε και εμένα στο ξύλο. 2 με 1 θα είμασταν. Άσε που μπορεί να κουβαλάγανε (σίγουρα, τι μπορεί) σουγιάδες, πιστόλια κλπ
    δ) Αν το ανέφερα στους μπάτσους όχι μόνο θα έμπλεκα με τους εμπόρους αλλά θα έμπλεκα και με τους ίδιους τους μπάτσους.
    ε) Δεν ευαισθητοποιηθηκα όπως είδες απο αυτά που είπα στο β). Το σκηνικό το ανέφερα για να δείξω τι ασφάλεια προσφέρουνε οι μπάτσοι. Κότες είναι και μεγάλες μάλιστα, το δείχνουνε καθημερινά αυτό.
    Ελπίζω να σε κάλυψα στην λανθασμένη σου άποψη.

    Εσύ που είσαι ενεργός πολίτης τι θα έκανες?

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis79
    H Oλλανδια εχει επισης ποδηλατοδρομους,οι οδηγοι σταματανε στις διαβασεις πεζων και δεν περνανε τα φαναρια με βαθυ πορτοκαλι(κοκκινο),ουτε διανουνται 100 ατομα σε πορεια να κλεισουνε κεντρικες οδικες αρτηριες στην πολη,οσο δικιο και να εχουνε,ταλαιπωροντας ετσι χιλιαδες αλλους πολιτες....με αλλα λογια στην Ολλανδια υπαρχει τεραστια διαφορα παιδειας με την Ελλαδα,οποτε μην εισαι σιγουρος οτι θα εχουμε τα ιδια αποτελεσματα και εδω....
    Σε αυτό συμφωνώ. Γιαυτό είπα να γίνει τουλάχιστον δοκιμαστικά.

  3. #78
    Εγγραφή
    26-05-2005
    Περιοχή
    παντού
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    812
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    11995/1023
    ISP
    On Telecoms
    Router
    Pirelli
    SNR / Attn
    10(dB) / 27(dB)
    Φοβερό!!!

    Ακριβώς όπως το λές.
    Μια εικόνα = Εκατομύρια λέξεις!!!

  4. #79
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    α) Δεν είμαι μπάτσος εγώ ούτε κουβαλάω γκλοπ ή πιστόλι.
    Και να ήθελα/έπρεπε να κάνω κάτι είμουνα μόνος μου θα με πλακώνανε και εμένα στο ξύλο. 2 με 1 θα είμασταν.
    Δεν σου ειπα να πας ο ιδιος να <<καθαρισεις>>, στο τμημα σου ειπα να πας να το καταγγειλεις


    Αδιαφόρησα γιατί ήταν πρεζάκι αυτός που βαράγανε καλά να πάθει αφού έμπλεξε.
    Ασχολιαστο...τι ψαχνεις τοτε??



    Αν το ανέφερα στους μπάτσους όχι μόνο θα έμπλεκα με τους εμπόρους
    Ναι θα σε κυνηγουσανε οι δολοφονοι του Εσκομπαρ για ολη σου τη ζωη


    Το σκηνικό το ανέφερα για να δείξω τι ασφάλεια προσφέρουνε οι μπάτσοι.
    Να σου προσφερουνε ασφαλεια πως αν δεν το καταγγειλεις?Μεσω χειρομαντειας να το μαθουνε?


    Εσύ που είσαι ενεργός πολίτης τι θα έκανες?

    ΔΕΝ ειμαι ενεργος πολιτης...ειμαι ο ορισμος του "ωχ αδελφε δε βαριεσαι τωρα" αλλα τουλαχιστον δεν μου φταιει κανεις για οσα συμβαινουνε γυρω μου εφοσον εγω <<κοιμαμαι>>
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alexis79 : 18-04-06 στις 12:55.

  5. #80
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Ψηφισα αυτο ΑΛΛΑ κρινω πως σε ενα τοσο ακανθωδες ζητημα, δεν μπορει να ειναι πληρης μια δημοσκοπηση με μονο 3 επιλογες,
    Θα ήθελα να ακούσω την σκέψη σου, ποιες 9 επιλογές θα έβαζες. Κανονικά δυο θα έπρεπε να υπήρχαν. (Disc:Δεν επιτεθεσαι και δεν αμύνομαι, απλα για τη συζήτηση και μόνο).

  6. #81
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Δεν βρίσκω τον λόγο να καταγγείλω τίποτα εφόσον το ακούγανε (απο Αγ. Κωσταντίνου πήγαινα Ομόνοια, ακουγόυτανε σίγουρα και μάλιστα δυνατά όταν είχα φτάσει στην Πλατεία).
    Το ότι θα με κυνηγάγανε θα το κάνανε στα σίγουρα μην ανησυχείς καθόλου. Μπλέξιμο είναι απο μπροστά πέρασα λές να μην ξέρουνε ποιός θα το κάρφωσε ? Και πες πως είναι λαδομένοι οι μπάτσοι και όχι πως κάνουν τα στραβά μάτια άν το μάθέναν οι άλλοι ότι το κάρφωσα πάλι θα με κυνηγάγανε.

    ΔΕΝ ειμαι ενεργος πολιτης...ειμαι ο ορισμος του "ωχ αδελφε δε βαριεσαι τωρα" αλλα τουλαχιστον δεν μου φταιει κανεις για οσα συμβαινουνε γυρω μου εφοσον εγω <<κοιμαμαι>>
    Σου φταίνε γιατί πληρώνοντε και αυτή είναι η δουλειά τους.
    Αν δεν γουστάρουνε ή αν είναι κότες ας αλλάξουνε δουλειά ή να μείνουνε άνεργοι.

  7. #82
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis79
    Δεν σου ειπα να πας ο ιδιος να <<καθαρισεις>>, στο τμημα σου ειπα να πας να το καταγγειλεις
    Να σου εξηγήσω τι γίνεται σε περίπτωση του ευαισθητοποιημένου πολίτη στις περιπτώσεις αυτές έτσι για να ξέρεις.

    Συνήθως δε θα βρεθούν άλλοι ευαισθητοποιημένοι πολίτες σαν κι εσένα και θα είσαι ο μόνος που το κατήγγειλε.

    Φυσικά, θα βρεθούν όλοι οι γύρω αστυνόμοι που ήταν στο συμβάν να προσπαθούν να καλύψουν τον συνάδελφό τους. Οπότε είναι η δικιά σου κατάθεση Vs κατάθεση 2-3 αστυνομικών.

    Αν οι δύο τρεις αστυνομικοί είναι και αληταράδες, θα σε στιμώξουν σε μια γωνία στο τμήμα που πήγες να τους καταγγείλεις και θα σου πούνε ¨από εδώ και πέρα αγόρι μου να προσέχεις".
    Αν τα πάρουν μάλιστα μαζί σου μπορεί να βρουν τρόπο να σου κάνουν τη ζωή ποδήλατο.

    Καλό να είσαι ευαισθητοποιημένος πολίτης αλλά αν δε σε παίρνει το καταπίνεις και πας παρακάτω και σε τέτοιες περιπτώσεις συνήθως δε σε παίρνει. Τα σταθμίζεις και αποφασίζεις.

  8. #83
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Ολα αυτά που ακούγονται στο thread περί ευαισθητοποίησης του πολίτη, περί δοκιμής του συστήματος αποποινηκοποίησης των ναρκωτικών κλπ αγγίζουν τα όρια του ρομαντικού (το λεω ευγενικά).

    Να το θέσω αλλιώς. Υπάρχουν μηχανισμοί προστασίας του ευαισθητοποιημένου πολίτη; ΠΟΙΟΣ θα προστατεύσει εμένα ή οποιονδήποτε που θα προσπαθήσει να κάνει το καθήκον του απέναντι σε μια ΣΑΠΙΑ κοινωνία (αυτό περιλαμβάνει ΣΑΠΙΟΥΣ ελεγκτικούς μηχανισμούς, μηχανισμούς καταστολής κλπ κλπ κλπ);

    Υπάρχουν ελεγκτικοί μηχανισμοί για αυτές τις ιδέες περί δοκιμής του συστήματος μερικής απελευθέρωσης ναρκωτικων; Δεν ειναι τόσο απλό το συστημα. Και συμφωνώ με την manoulamou που λέει οτι υπάρχουν (πιθανότατα) και άλλες λύσεις -ασχετα οτι εγώ προσωπικά θεωρώ οτι πρέπει να χτυπηθεί το πρόβλημα στη ρίζα του που ειναι οι εμποροι ναρκωτικών.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  9. #84
    Εγγραφή
    06-02-2003
    Περιοχή
    Tο δοχείο του καφέ, που βρίσκεταi στο Montreal!
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    1.599
    Downloads
    77
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    10240/512
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΔΑΦΝΗ
    Router
    Zyxel 660H DSL Router
    Ε ρε Rodney King και βιντεοκάμερα που μας χρειάζεται...

    ( Τα σχόλια μου περι του θέματος αργότερα. Απλά δεν άντεξα να ακούω για 'ευαισθητοποιημένους' πολίτες )
    "If you believe in forever, then life is just a one-night stand,
    If there's a rock 'n' roll heaven, well you know they've got a hell of a band"
    ...


    Storm, by Tim Minchin

  10. #85
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wizardakis
    Να δεις ομως πως ειναι οταν περναει η επηρεια ..
    Τοτε κλεβουνε , γινονται επιθετικοι και αδιστακτοι προκειμενου να ξαναγυρισουν στην προηγουμενη κατασταση.
    Καμμια σχεση αυτο που λες απολυτος. Οταν θελουνε και δεν εχουνε την δοση τους τοτε γινονται ετσι που λες. Οσο δεν την χρειαζονται ειναι μια χαρα παιδια.



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiwi
    Ψήφισα υπέρ της νομιμοποίησης των "μαλακών" ναρκωτικών μόνο, απλά σαν πρώτο βήμα ώστε αργότερα να επέλθει και η πλήρης νομιμοποίηση. Διαφορετικά νομίζω πως (όπως έχει ήδη επισημανθεί) ξαφνικά θα είχαμε χιλιάδες πιτσιρίκια μέσα στην ηρωίνη.

    Τι λες μωρε εισαι με τα καλα σου ??? Επικοινωνεις μετον εξω κοσμο ???
    ΕΕΕ !!! Τι νομιζεις ρε συ οτι ειναι τα ναρκωτικα. Οποτε θελω παιρνω οποτε θελω τα κοβω ???

    Εκτος εαν μας κανεις πλακα δηλαδη.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  11. #86
    Εγγραφή
    10-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελογκάρντεν
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Sagem Fast 1540WG
    SNR / Attn
    21(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_StarGazer
    Τι λες μωρε εισαι με τα καλα σου ??? Επικοινωνεις μετον εξω κοσμο ???
    ΕΕΕ !!! Τι νομιζεις ρε συ οτι ειναι τα ναρκωτικα. Οποτε θελω παιρνω οποτε θελω τα κοβω ???

    Εκτος εαν μας κανεις πλακα δηλαδη.
    Υποθέτω πως η εμπειρία σου, η σχέση σου και οι γνώσεις σου για τα διαφόρων ειδών ναρκωτικά είναι πλήρης οπότε γνωρίζεις 100% για τί μιλας. Σωστα;

    Μάααααλλον εχώ κάποιες αμφιβολίες.
    Η ζωή είναι δύσκολη;; Σε σχέση με τί;;;

  12. #87
    Το avatar του μέλους alexis79
    alexis79 Guest
    Επιδη ισως μερικοι δεν καταλαβανε τι εγραψα,δεν ειπα ποτε οτι οφειλουμε να γινουμε ενεργοι και ευαισθητοποιημενοι πολιτες και να χαλασουμε τη βολεψια μας(με οτι αυτο συνεπαγεται) για τιποτα...πρωτος εγω ειμαι πληρως αδιαφορος εξαλλου.Αλλα απο το να εξστομιζουμε κορωνες γκρινιας π.χ για το κρατος κ.τ.λ,χωρις να εχουμε πραξει τιποτα για το αντιθετο το θεωρω μιζιερια.

    Εξαλλου οι παλαιοτεροι σε αυτο το σαιτε εχετε πραξει ακριβως το αντιθετο σε αυτο που ονομαζουμε "αδιαφορια"(και εμμεσως αυτο δινετε ως μυνημα,δλδ "ενοχληστε για να δουμε αποτελεσμα" στελνοντας εκεινη την περιβοητη επιστολη(εγω ετσι σας εμαθα ) για το θεμα του adsl στην ελλαδα ετσι δεν ειναι?
    Σκεψου τωρα εγω απο τον καναπε μου να ερθω και να αρχισω τα μπινελικια π.χ για τον ΟΤΕ και τις χρεωσεις του χωρις να εχω κουνισει το μικρο μου δαχτυλακι(και δεν το εχω κουνισει).Στο τελος θα καταντουσα γραφικος νομιζω....

  13. #88
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Μάααααλλον εχώ κάποιες αμφιβολίες.
    Μηπως θα επρεπε να διαβασεις τοτε ooooooλλοο το thread ???
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  14. #89
    Εγγραφή
    10-02-2006
    Περιοχή
    Αμπελογκάρντεν
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    702
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑΣ
    Router
    Sagem Fast 1540WG
    SNR / Attn
    21(dB) / 17(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από The_StarGazer
    Μηπως θα επρεπε να διαβασεις τοτε ooooooλλοο το thread ???
    Δηλαδή οι γνώσεις σου γύρω από τα ναρκωτικά είναι από αυτά που διαβάζεις στο συγκεκριμένο thread??
    Η ζωή είναι δύσκολη;; Σε σχέση με τί;;;

  15. #90
    Εγγραφή
    01-04-2005
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    861
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Crypto F200 Ultra Super
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexis79
    Επιδη ισως μερικοι δεν καταλαβανε τι εγραψα,δεν ειπα ποτε οτι οφειλουμε να γινουμε ενεργοι και ευαισθητοποιημενοι πολιτες και να χαλασουμε τη βολεψια μας(με οτι αυτο συνεπαγεται) για τιποτα...πρωτος εγω ειμαι πληρως αδιαφορος εξαλλου.Αλλα απο το να εξστομιζουμε κορωνες γκρινιας π.χ για το κρατος κ.τ.λ,χωρις να εχουμε πραξει τιποτα για το αντιθετο το θεωρω μιζιερια.

    Εξαλλου οι παλαιοτεροι σε αυτο το σαιτε εχετε πραξει ακριβως το αντιθετο σε αυτο που ονομαζουμε "αδιαφορια"(και εμμεσως αυτο δινετε ως μυνημα,δλδ "ενοχληστε για να δουμε αποτελεσμα" στελνοντας εκεινη την περιβοητη επιστολη(εγω ετσι σας εμαθα ) για το θεμα του adsl στην ελλαδα ετσι δεν ειναι?
    Σκεψου τωρα εγω απο τον καναπε μου να ερθω και να αρχισω τα μπινελικια π.χ για τον ΟΤΕ και τις χρεωσεις του χωρις να εχω κουνισει το μικρο μου δαχτυλακι(και δεν το εχω κουνισει).Στο τελος θα καταντουσα γραφικος νομιζω....
    Ε, και τι να κάνουμε δηλαδή? Θα ασχολούμαστε συνέχεια με τις βλακίες του καθενώς επειδή δεν κάνει σωστά την δουλειά του και με τις βλακείες του ΟΤΕ?
    Ούτε συ άλλος δεν πρόκειτε να αλλάξει τίποτα.. (όπως και με τη διαμαρτυρία του ΟΤΕ)
    Όσον αφορά την διαμαρτυρία εγώ υπόγραψα μόνο και μόνο μπάς και γίνει τίποτα 1 στις 1000. Το ADSLgr.com το έκανε προφανώς για θέμα δωρεάν διαφήμισης του, και καλά έκανε και ώς 2ο σκοπό το καλό όλων μας στις τιμές! Είδες πόσα άτομα μαζευτήκαμε?
    Είδες πόσα άτομα φάγαμε χλαπάτσα απο όλη την υπόθεση?

Σελ. 6 από 24 ΠρώτηΠρώτη ... 456781116 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Αγορά νέου pc. Σας παρακαλώ την γνώμη σας!!!
    Από kostaspngs στο φόρουμ Συνθέσεις Η/Υ και αναβαθμίσεις
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-04-08, 20:59
  2. Την γνωμη σας αν σας εχει τυχει
    Από minder στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-02-08, 21:13
  3. Σας παρακαλώ πείτε μου τη γνώμη σας
    Από geletos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-10-07, 22:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας