Σελ. 1 από 21 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 311
  1. #1
    Εγγραφή
    13-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    497
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTB
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΛΙΘΕΑ
    Router
    TP-Link Archer C7
    Τι πιστεύετε οτι θα γινόταν ; Ας πάρουμε το υποθετικό σενάριο ( το οποίο ας ευχηθούμε να μη συμβεί ποτέ, και προσωπικά πιστεύω οτι δύσκολα μπορεί να γίνει πραγματικότητα κίολας ) οτι μια μέρα ξαφνικά ανακοινωνεται οτι η Τουρκία μας κύρηξε το πόλεμο ..... Τι γίνεται τότε ;Πανικός και σύγχηση; Γεγονός ειναι οτι έτσι όπως έχει διαμορφωθεί η εικονά της ελληνικής κοινωνίας σήμερα, μάλλον θα είχαμε κάθε είδους εκδηλώσεις. Τι πιστεύετε εσείς;

    Και τέλος, αν γινόταν κάτι τέτοιο ... Ποιός θα πήγενε να πολεμήσει και ποίος θα τη "έκανε" πρως άγνωστη κατεύθυνση;

  2. #2
    Εγγραφή
    14-03-2005
    Περιοχή
    Σλοβακία
    Μηνύματα
    2.256
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    20480/2048
    ISP
    Chello
    Εσύ ποιος λες να πήγαινε να πολεμήσει? Οι πλούσιοι της χώρας? Δεν το νομίζω..Αυτοί όλοι θα έφευγαν στο εξωτερικό..
    Imac 24" | 2GB Ram | 7600GT | Logitech Z 5500 |

    Αluminum Macbook 2.4 Ghz | 2GB Ram| 250GB HDD |

    Lian Li V2000 | Watercooled by Zalman | Chieftec 560W Modular | Intel Core Duo 6750 | 4GB RAM Mushkin | Asus 8800GTS Watercooled | Raptor-X 150GB |

    8GB iPhone v 2.1 UNLOCKED

  3. #3
    Εγγραφή
    08-03-2006
    Περιοχή
    Λυκόβρυση
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.171
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49.999 / 4.999
    ISP
    Forthnet
    πανικος...θα παρατηρηθει συνωστισμος στα αεροδρομια και στα συνορα!!!ελπιζω να προλαβω να φυγω κ εγω μονο....
    Πίστευε και μη ερεύνα....
    Ψήφιζε και μη ερεύνα....

  4. #4
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει PC με δίκτυο :)
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    10 Gbps
    ISP
    ΕΔΕΤ
    Router
    Cisco μαραφέτια
    Εγώ έχω αναβολή

    Πέρα από την πλάκα, άμα έβλεπες το σπίτι σου να γεμίζεται θα έπαιρνες το όπλο και θα πολεμούσες βέβαια παίζει να σκοτωνόσουν σε μια μέρα, άλλο θέμα αυτό. Επίσης, ο πόλεμος παίζει απλά να διαρκούσε μια εβδομάδα.

    @antreas9: Νομίζεις ότι θα μπορούσες να φύγεις??? Άμα κυρυχθεί στρατιωτικός νόμος κλείνουν τα πάντα

  5. #5
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    29
    Uploads
    16
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Cisco 857W
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Θα αναγκαστώ να μιλήσω λίγο σκληρά, τόσο ευθυνόφοβοι είσαστε ?
    λίγος εθνικισμός στα όρια του επιτρεπτού και του αναγκαίου δεν βλάπτει αλλά την σήμερον ημέρα έχουμε συνηθίσει να μας πατάνε το κεφάλι κάτω και να λέμε ευχαριστώ.

    Εντάξει δεν λέω ότι θα πάρω το G3 και θα παρακαλάω να πάω στα σύνορα αλλά τουλάχιστον η λύση δεν είναι να το βάλω στα πόδια...

    Και για να λέμε τα πράγματα σωστά υπάρχουν επίλεκτες ομάδες οι οποίες θα κάνουν την βρωμοδουλειά και θα έχουν και τις μεγαλύτερες απώλειες, οπότε μην φοβάστε...δεν θα μας στείλουν κατευθείαν στα σύνορα όπως θα γινόταν 50 χρονια πριν.

  6. #6
    Εγγραφή
    20-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    71
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Και εγώ μαζι σου!
    Αμα δεν την προστατέψουμε εμείς την πατρίδα μας τότε ποίος θα την προστατέψει??
    Και δεν έχω πρόβλημα να πάω στα σύνορα και να τους φαω ολους.
    Αγάπησα και νόμιζα, πως θα 'βρω τη χαρά μου
    μα 'μένα εμεγάλωσε, ο πόνος στη καρδιά μου

  7. #7
    Το avatar του μέλους secjournalist
    secjournalist Guest
    αντε σταματάμε γιατί θα αρχίσουν τα με τους εθνικιστές.

  8. #8
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Kavala
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    384/384
    ISP
    Otenet
    Να μην υπαρχει καθολου εθνικισμος σε κανεναν..Τι πολεμοι και ιστοριες..? Ποιους να φατε? Κοιταχτε να φατε πρωτα εκεινους που σας απειλουνε καθε μερα και ειναι μεσα στην ιδια σας την χωρα και αργοτερα βλεπουμε...
    Υπαρχει ενα σημειο που οταν το φτασεις δεν γυριζεις πισω , ολοι πρεπει να φτασουμε αυτο το σημειο... - Franz Kafka

  9. #9
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    29
    Uploads
    16
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Cisco 857W
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Συγνώμη, η υποστήριξη και η διασφάλιση της ελευθερίας της χώρας σου είναι εθνικισμός ???

    Αν είναι έτσι, τότε καλύτερα εθνικιστής παρά πολυπολιτισμικός.....βαρεθηκα να ακούω για συμφωνίες και υποχωρήσεις απο το 74 και μετά.

    Μήπως κάποια στιγμή θα πρεπει να πατήσουμε και λίγο πόδι ?

    Ή έστω να πούμε και ένα "όχι, φτάνει, υπάρχουν και όρια" ?

    Όσον αφορά το αν οι εχθροί είναι ενδογενείς ή εξωγενείς είναι μια άλλη μεγάλη πονεμένη ιστορία και επίσης θέλω να ξεκαθαρίσω ότι δεν είμαι σε καμία περίπτωση υπέρ τετοιων καταστάσεων, ούτε πιστεύω ότι θα γίνει ποτέ κάτι τέτοιο, αλλά καλό είναι να βλέπουμε τα πράγματα με τ' όνομά τους και στις πραγματικές τους διαστάσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος axeman : 29-05-06 στις 15:48.

  10. #10
    Εγγραφή
    25-05-2004
    Περιοχή
    POTS & Mobile γωνια
    Μηνύματα
    2.214
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    ~11700 / 775
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟΥ
    Router
    TP-Link TD-W8960N
    Path Level
    Interleaved
    Αμα ειχαμε πολεμο σημερα, θα με βολευε γιατι εχω να τελειωσω μια δουλεια που μου εχει σπασει τα νευρα (πακετο η υποθεση) οποτε θα την γλυτωνα. Απο την αλλη, αμα δεν τελειωσω τη δουλεια, η εταιρεια θα εχει προβλημα οποτε μαλλον ο πολεμος δε θα αρχιζε

    Σοβαρα, αμα ξεκιναγε ενας πολεμος, θα ηθελα να φυγω γιατι δε γουσταρω να πολεμαω για να γινει πιο πλουσιος ο καθε π@π@ρ@ς γιατι ως γνωστο, ολοι οι πολεμοι για οικονομικους λογους γινονται.

  11. #11
    Εγγραφή
    20-07-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    243
    Downloads
    71
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ηρεμήστε ρε παιδία!
    Δηλ όποιος θελει να προστατεψει την πατριδα του αμα γινει πολεμος (που να μην γινει) ειναι εθνικηστης?
    Οι αλλοι που θα παρουν το πρωτο αεροπλανο για να φυγουνε τι ειναι??
    Προσωπικα δεν ειμαι τιποτα απο ολα αυτα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος orestis7 : 29-05-06 στις 15:57.
    Αγάπησα και νόμιζα, πως θα 'βρω τη χαρά μου
    μα 'μένα εμεγάλωσε, ο πόνος στη καρδιά μου

  12. #12
    Εγγραφή
    22-02-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.414
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    2048/640
    ISP
    Vivodi
    Αν γινόταν πόλεμας στην Ελλάδα θα φεύγαμε για άλλη χώρα.

  13. #13
    Εγγραφή
    06-04-2006
    Περιοχή
    Moschato City
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    56 kB
    ISP
    Panafonet (Vodafone)
    Router
    Robotics
    Ο πόλεμος θα κρατούσε περι τις 2 με 3 εβδομάδες.

    Στον έβρο θα γινόταν κόλαση αλλά δεν θα άλλαζε σπιθαμή έδαφος αφου θα επικρατούσε ισορροπία του τρόμου.

    Η αεροπορία τον Τούρκων είτε θα καταστρεφόταν στις πρώτες μέρες από τους S300, τα ΜΟΙ45 και την ανωτερότητα των Ελλήνων πιλότων και αεροσκαφών. Αυτό θα επέτρεπε στην ΕΑ να ρυμάζει τα Μικρασιατικά παράλια, να παρενοχλέι τις μονάδες και τις συγκοινωνίες μετά την 5η -6η μέρα.

    Στον αντίποδα τα νησιά όπως Χίος, Σάμος, Κάλυμνος, Κάρπαθος, Λέσβος, Λήμνος θα καταληφθούν εντώς 3ων ημερών. Η ρόδος θα καταληφθεί κατα το ήμιση και ο ΕΣ θα διεξάγει αγών μετά την διεκπεραίωση σημαντικών Τουρκικών δυνάμεων με σκοπό να τις εγκλωβ ίσει (αυτό είναι το σχέδιο μάχης για την Ρόδο από το ΓΕΣ).

    Η Κύπρος θα έπεφτε ολόκληρη μετά από μάχες 1 μιση εβδομάδας απασχολόντας σημαντικές δυνάμεις των Τούρκων.

    Μετά την δεύτερη εβδομάδα η Τουρκία θα άρχιζε να νιώθει το Ευρωπαικό εμπάργκο, ενω η δικές μας τροφοδοσίες σε τεχνολογία (άρματα κτλ) και αναλώσιμα (τρόφιμα, καύσιμα) θα ήταν ακατάπαυστη από Γερμανία , Γαλλία.

    Η μόνη πηγή στήριξης της Τουρκίας θα ήταν των ΗΠΑ, αλλά διακριτική και με το γάντι.

    Την 3η εβδομάδα οι Κούρδοι θα είχαν δημιουργήσει διάσπαρτους πυρήνες αντιπερασπισμού σε όλη την έκταση της μικρασίας.

    Την 4η εβδομάδα θα εμπλεκότα πολιτικά η Ρωσσία καταλαμβάνοντας ορυχεία στα σύνορα με την Τουρκία και φέρνοντας τον στόλο της Μάυρης Θάλασσας έξω από την Κωνσταντινούπολη.


    Η Τουρκία παρα τα εδαφικά κέρδη της θα ήταν σε κατάσταση διαλύσεως. Οι δυνάμεις στον Έβρο θα υποχωρούσαν σταδιακά στις ευφορες εκτάσεις της Αν. Θράκης, οι φρουρες κατοχής των νησιών θα αποχωρούσαν από φθορά πίσω στη Μ.Ασία, ενώ παράλληλα σημαντικό μέρος της Ε.Α. θα ήταν ακόμη λειτουργικό και καταστροφικό.

    Η Τουρκία δεν θα συνθηκολογούσε υπο τις ψευδοπροτροπές των Η.Π.Α. και υποσχέσεις για άμεση και δραστική βοήθεια, μέχρι που θα έβλεπε τα παράλια να καταλαμβάνοντε από Ελληνοσυμμαχικές δυνάμεις υπο το Ευρωπαικό φλάμπουρο. Η Ρωσία θα καταλάμβανε την Κωνσταντινούπολη την 4η εβδομάδα και στην αρχή της 5ης - ίσως και στον 1μιση μήνα η Τουρκία θα συνθηκολογούσε.

    Ο ΟΗΕ μετά από μήνες διαπραγματεύσεων θα συνηγορούσε στην διχοτόμηση της Τουρκίας στο Δυτικό "Δημοκρατικό" κράτος το οποίο η Ε.Ε. θα δεχόταν στους κόλπους της, στο Ανατολικό "Κουρδικό" που θα εννονόταν με το Ιρακινό πρόσφατο "Κουρδιστάν" και στο κεντρικό "τουρκικό" κράτος της Άγκυρας.

    Οι ΗΠΑ θα έβλεπεαν το συμφέρον τους να βάλουν έστω και κατα ήμισι την Τουρκία στην ΕΕ και θα την παράσυραν σε επιμήκυνση του πολέμου ακόμα και όταν αυτός θα ήταν χαμένος.





    Και μετά ξυπνήσαμε. LoL!
    Ich will endlich meine Anfangsbeschaftigung bekommen!
    Ich will eine Zigarette rauchen!
    Es ist mir lieber, uber mich zwei als nur eine Dame zu fuhlen!

  14. #14
    Εγγραφή
    19-04-2004
    Μηνύματα
    6.372
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Άρθρα
    5
    Αν γινόταν πόλεμος, θα παίρναμε τα περισσότερα ολυμπιακά έπαθλα για κολύμβηση, άλμα εις ύψος, μήκος, βάθος κλπ. παγκόσμια ακατάριπτα ρεκόρ ταχύτητας.

    Αυτά στο πεδίο της μάχης.

    Στις πόλεις, θα είχαμε θύματα πλακωμού για κωλόχαρτα και νουνού. Θα σπάγαν πολλά νύχια και θα κοβόντουσαν πολλά καλσόν.

    Προσωπικά, θα το έβρισκα σαν μία καταπληκτική ευκαιρία να χάσω μερικά κιλά από τη πείνα, θα έλυνα το πρόβλημα της δυσκοιλιότητας γιατί μάλλον θα περνούσα το σύνολο του πολέμου χεσμένος (είμαι τεχνικάριος σε ταξιαρχία αρμάτων, αυτοί δηλαδή που θα φάνε τις περισσότερες και πρώτες μπόμπες στο κεφάλι).

    Γενικά, θα ευχόμουν οι άλλοι να μην έχουν τη δική μου γενναιότητα γιατί τη βάψαμε, επίσης άμα είναι να γίνω κιμάς, θα το εκτιμούσα να είναι από τις πρώτες μέρες, γιατί είναι μεγάλο σπάσιμο να σκοτωθείς λίγο πριν τελειώσει το πατιρντί.

    Τι άλλο; α, να σας πω ότι αυτά που δείχνουν ως ετοιμότητα, είναι μούφες, τα μισά οχήματα δεν δουλεύουν, γιατί έχουν ψόφιες μπαταρίες και άχρηστους ηλεκτρολόγους σα και μένα!
    ... when you damp oscillations, you lose the high points as well as the low.
    改善 - kai zen - continuous change for the better - the Tao of Linux.
    Linux χωρίς εγκατάσταση, δωρεάν ΝΟΜΙΜΟ office, browser χωρίς ιούς ,
    δωρεάν εγκατάσταση Linux, δωρεάν raytracer, γιατί το δωρεάν είναι όλα τα λεφτά...
    ΟΔΗΓΙΕΣ εγκατάστασης Linux

  15. #15
    Εγγραφή
    24-06-2003
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.067
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Tellas Full
    Ταχύτητα
    12288/512
    ISP
    Tellas
    Router
    SpeedStream
    Βασικά κανένας δεν θα προλάβει να φύγει. Σε περίπτωση πολέμου ισχύει αμέσως στρατιωτικός νόμος, κλείνουν να σύνορα και τα λιμάνια, ακυρώνονται όλες οι πτήσεις και όλα τα μέσα μαζικής μεταφοράς επιστρατεύονται μέσα σε μία ώρα για την μεταφορά έμψυχου και άψυχου υλικού στις γραμμές μάχης/άμυνας.

    Όταν λοιπόν ακουστεί η κλήση από την τηλεόραση και το ραδιόφωνο για την κλάση σας... μην πάτε. Το πολύ πολύ σε ένα μήνα να σας εκτελέσουν....!!!! Αυτά......

    Εγώ προσωπικά θα πάρω τηλέφωνο το νονό μου στην Κρήτη να μου στείλει κάνα καλάσνικοφ... γιατί με τα G3 δεν μας βλέπω καλά...

Σελ. 1 από 21 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Που θα ήταν το adsl στην Ελλάδα χωρίς τον ΟΤΕ?
    Από dimig33 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-10-08, 09:30
  2. Μηνύματα: 63
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-05-07, 20:43

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας