Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 61
  1. #1
    Το avatar του μέλους blond
    blond Guest
    Μου γδάρανε την πόρτα (οδηγού)του αυτοκινήτου και είναι σε μεγάλος μήκος και πλάτος μην σας πω και βάθος...Έχω ακούσει οτι υπάρχει τεχνική σε συνεργεία που στο βάφουν τοπικά σαν tatoo.Στην δική μου περίπτωση δεν ξέρω αν γίνεται γιατι είναι μεγάλο το σημάδι.Ξέρει κανείς τίποτα για αυτην την τεχνική ή καλύτερα να βάψω όλη την πόρτα?Πάντως το αυτοκίνητο δεν μπορω να το αφήσω έτσι είναι μεγάλη ζημιά.
    PS παίζει να πήγαν να μου το κλέψουν γιατί όλα τα σημάδια ξεκινάνε γύρω απο την κλειδαριά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος blond : 02-06-06 στις 00:02.

  2. #2
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τοπικα δεν γινεται οπως λες. Εκτος εαν εννοεις να κανεις καμια αερογραφια. Για βαφη σε ολη την πορτα πας 100%.

    Δεν εχεις γκαραζ εε ??
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  3. #3
    Το avatar του μέλους blond
    blond Guest
    όχι ρε γμτ και το θέμα είναι οτι κάνει μπαμ το τουτου
    πρέπει να περιμένω πολλά τέτοια στο μέλλον...

  4. #4
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Χε@ε μεσα. Το ξερω. Καλλυτερα βρες κατι γιατι δε λεει καθολου.
    Εδω εγω ειδα τι επαθες και εσκασα. ΜΧ-5 ειπαμε εε ?? Βρες γκαραζ οσο πιο γρηγορα.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  5. #5
    Το avatar του μέλους blond
    blond Guest
    Μένω σε μονοκατοικία δική μου και δεν έχω γκαράζ,
    άσε που στην περιοχή είναι όλα πιασμένα ,τουλάχιστον εδώ κοντά ...
    τι να κάνω να μετακομίσω?

  6. #6
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ισως εαν εκανες καποιο modification (εαν σε παιρνει) στο σπιτι σου και να εφτιαχνες μια θεση. Καποιος κηπος να γινοταν πιο μικρος ή κατι παρομοιο. Καπως ετσι εχουμε κανει εμεις.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  7. #7
    Το avatar του μέλους blond
    blond Guest
    έχω υπόγειο ,αλλα δυστυχώς επειδή υπάρχει και ισόγειο δεν παίρνει σε ύψος να κάνω το υπόγειο γκαράζ...
    κήπος δεν παίζει..

  8. #8
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Το μονο που σκεφτομαι τοτε ειναι να εχεις το νου σου μηπως και αδειασει καμια θεση σε κανενα Parking. Γιατι αμαρτια ειναι ρε γμτ με τους αλητες και κατι κωλ@παιδια.
    Και γω 1ος μηνα αυτοκινητο εχω και σε καταλαβαινω απολυτα.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  9. #9
    Το avatar του μέλους blond
    blond Guest
    Προσεχε όλα στον πρώτο μήνα συμβαίνουν..
    το τραγελαφικό είναι ότι ένα απο τα θέμτα που έχω βγάλει στο forum μιλάει για το πόσο ένα αμάξι μπορεί να ανεβάσει τις μετοχές κάποιου.
    Τώρα λες να το κοιτάνε το τουτου έτσι όπως έγινε?

  10. #10
    Εγγραφή
    12-06-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    68
    Μηνύματα
    6.463
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Alcatel 585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blond
    Προσεχε όλα στον πρώτο μήνα συμβαίνουν..
    το τραγελαφικό είναι ότι ένα απο τα θέμτα που έχω βγάλει στο forum μιλάει για το πόσο ένα αμάξι μπορεί να ανεβάσει τις μετοχές κάποιου.
    Τώρα λες να το κοιτάνε το τουτου έτσι όπως έγινε?
    Ολα ειναι θεμα συνηθειας . Μετα τις πρωτες 5-6 γρατζουνιες και βαθουλωματα δενθα δινεις σημασια. Καλυτερα ομως σε συνεργειο για βαφη ολης της πορτας.
    Προσοχη!!!!!!!! Τα αυτια εχουν τοιχους.

    Ιστοριες καθημερινης τρελλας και παλης.
    Ημερολογιο ανεργου

  11. #11
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Μ'αρεσει που γελας κιολας. Χαρα στο κουραγιο σου. Εγω θα κατεβαζα.... !!!
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  12. #12
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Τοπικη βαφη γινεται, και βεβαια!!!
    Βαφουν το κοματι που εχει προβλημα. Γενικα ειναι μια τεχνικη να ξεγελασει το ματι οταν βαφουμε ενα κοματι που ερχεται πολυ κοντα στο επομενο, π.χ οταν βαφουν την πορτα για να μην φαινεται η διαφορα με το φτερο τοτε κανουν ενα "σβησιμο" με τοπικο βαψιμο του φτερου ωστε να μην υπαρχει αποτομη αλλαγη χρωματος αλλά κατι σαν fading.

    Προσεξε, ολα τα φανοποιεια θα σου πουν τις δικιες τους εκδοχες:
    Θα την βαψουμε ολοκληρη (μην νομιζεις οτι το τοπικο ειναι πιο φθηνο, μην κολωσεις σκεφτοντας μπαλωματα, μην νομιζεις οτι ειναι τσαπατσουληδες)
    Θα το βαψουμε με μεθοδο στρωσεων που θα καλυψουν τις γρατζουνιες/μικρα λακουβακια (απατεωνες)
    Θα το βαψουμε τοπικα (αυτος θα σου λεει την αληθεια και θα σημαινει οτι δεν φοβαται να δεχτει κριτικη)

    Ομως η τοπικη βαφη εφαρμοζεται μονο σε καλοδιατηρημενα χρωματα και οχι σε ξεθωριασμενα/ταλαιπωρημενα.

    Αν ειναι καλος ο τεχνιτης ουτε που θα καταλαβαινεις οτι εχει βαφτει με τετοια μεθοδο, αλλωστε σχεδον ολοι ξερουν και βαφουν ετσι, συμφερει και τους ιδιους αλλά και σενα, π.χ θα λες ειναι αβαφο αφου πραγματικα δεν θα εχει πουθενα "κοψιμο".

    ΥΓ. πολυ αυτοκινητου μας εχεις βγει.

  13. #13
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ναι υπαρχουν κατι σαν μαρκαδορακια που μπορουν να στο διορθωσουν
    Αυτο ομως γινεται οταν δεν εχει μεγαλη σε βαθος χαρακια και ειδικα οταν δεν εχει φυγει χρωμα.

    Τωρα το να πετυχει ο φανοποιος (εχοντας ακομα και τον κωδικο χρωματος) ακριβως τη βαφη, ειναι παρα παρα πολυ δυσκολο εως απιθανο.
    Γιαυτο και σε περιπτωση ζημιας βαφουν ολοκληρο το κομματι. Αλλιως θα βγει μια διχρωμια μουρλια. Μπορει οχι μεγαλη, αλλα μισος -χρωματικος- τονος αρκει.

    Αλλωστε καινουργιο αμαξι ειναι. Να ηταν 3-4 χρονων να πεις "παει σιχτιρ".

    edit τουλαχιστον εαν ειναι να κανεις κατι τετοιο (πειραματικο θα ελεγα εγω) καντο στον αντιπροσωπο και ας τσουξει λιγο η τιμη.
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  14. #14
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Μα ακριβως αυτο ειπα απο πανω, οτι ετσι δεν βγαινει διχρωμια. Ακομα και οταν αναγκαστικα θα πρεπει να βαψουν ενα κοματι (επειδη αλλαχθηκε ας πουμε) τοτε και παλι για να μην βγει διχρωμια κανουν σβησιμο (βαφουν τοπικα) τα γειτονικα κοματια.
    Οταν δε υπαρχει κατι μικρο σε καποιο κοματι το βαφουν μονο ετσι, και μονο ετσι δεν θα δεις διχρωμια.

    Τους μαρκαδορους, μπουκαλακια κτλ δεν τα εχω σε εκτιμηση.

  15. #15
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Μα το κεντρο του σβυσιματος (εκει που ειναι η ζημια δηλαδη) με την ακρη του (εκει που τελειωνει) δεν θα εχει διαφορα ???
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

Σελ. 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-07-08, 16:05
  2. Ξέρει κανείς τί γίνεται;
    Από odd στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-06-04, 01:02
  3. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-03, 10:53

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας