Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    05-06-2005
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Το τελευταιο καιρο μου συμβαινει το εξης:
    Οταν μπαινω μεσα στο C:,κανω δεξι κλικ και οταν το mouse περναει πανω απο το sendto crashαρει πριν προλαβει να το ανοιξει.
    Το μηνυμα λαθους ειναι 0x00643f9d referenced memory at (αλλαζει καθε φορα αναλογα τον φακελο).

    Μετα το crash ανοιγει ο explorer σε tree view και τοτε το sendto δουλευει κανονικα.Επισης στο desktop λειτουργει κανονικα παντα!

    Πηγα στο Documents&Settings και εσβησα ολα τα περιεχομενα στο φακελο sendto στο δικο μου user&τον default οποτε πλεον το sendto εμφανιζεται αδειο αλλα το προβλημα παραμενει.Πιο πριν ειχα δοκιμασει να τα κρυψω μεσω TweakXP αλλα παλι το προβλημα υπηρχε.

    Το error message δεν δινει αποτελεσματα στο google ενω οι λυσεις που διαβασα στην θεωρια λενε οτι να σβησεις το shell extension που μπορει να φταιει,ελα ομως που εμενα τωρα ειναι αδειο!Καμμια ιδεα?

    υγ.Το pc τρεχει τα WinXP,SP2 με τα τελευταια updates.Εκανα και ενα memtest μπας και αλλα κανενα προβλημα,ενω η registry ειναι καθαρη απο ΤuneUP&jv16.
    -----BEGIN PALM CODE BLOCK-----
    Version: 1.1
    PC(J) f+ h-- b p+@ o+ m+ F-- v++ g-- k r++ c++ n++ t- a- G+ E M++ DS{TH55/E2}
    ------END PALM CODE BLOCK------

    . Ars et Labor

  2. #2
    Εγγραφή
    03-02-2006
    Περιοχή
    Αγία Παρασκευή
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    1.435
    Downloads
    29
    Uploads
    16
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/512
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Cisco 857W
    SNR / Attn
    6(dB) / 31(dB)
    Μήπως αυτό συνέβη μετα την εγκατασταση κάποιων windows updates ?

    έχει αναφερθεί νομίζω ξανα ένα παρόμοιο πρόβλημα μετά απο windows update με κάποιο process το οποίο δυστυχώς δεν θυμάμαι τώρα, μόνο ότι το όνομα του ξεκίναγε με v... και ότι το συγκεκριμένο process εμφανιζόταν όταν συνέβαινε το προβλημα

  3. #3
    Εγγραφή
    05-06-2005
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    O anon ηταν
    Εχω ένα πρόβλημα που με τρελαίνει. Συγκεκριμένα σε δεξί κλικ του ποντικιού πχ στο my computer, κάνει περίπου 20 δεύτερα να εμφανίσει το μενού (contextmenu).
    To προβλημα του ηταν η καθυστερηση ενω σε εμενα ειναι το ολοκληρωτικο κρασαρισμα.Επισης το ειχα το update απο τον Απριλιο χωρις προβλημα.

    Ομως για να ειμαι σιγουρος εκανα uninstall και το συγγεκριμενο update και κανω exit απο το Kerio αλλα το προβλημα παραμενει.Πρεπει να εχω κανει 40 restart τις τελευταιες 5 μερες....
    -----BEGIN PALM CODE BLOCK-----
    Version: 1.1
    PC(J) f+ h-- b p+@ o+ m+ F-- v++ g-- k r++ c++ n++ t- a- G+ E M++ DS{TH55/E2}
    ------END PALM CODE BLOCK------

    . Ars et Labor

  4. #4
    Εγγραφή
    12-01-2006
    Περιοχή
    not in your heart
    Μηνύματα
    14.355
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL HOL Full
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    Router
    Netfaster IAD
    Ισως να εχεις στις τοποθεσιες καποια που δημιουργει προβλημα. Δες ποιες ειναι στο send to και αν υπαρχει καποια περιεργη βγαλε την.

    Δες και εδω γενικα, εκτος απο το προβλημα του anon που οπως ανεφερες το εχεις μελετησει.

  5. #5
    Εγγραφή
    05-06-2005
    Μηνύματα
    113
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Patentman
    Ισως να εχεις στις τοποθεσιες καποια που δημιουργει προβλημα. Δες ποιες ειναι στο send to και αν υπαρχει καποια περιεργη βγαλε την.
    Οπως ειπα τις ειχα βγαλει ολες,το sendto ηταν ολοκληρωτικα αδειο.

    Δες και εδω γενικα, εκτος απο το προβλημα του anon που οπως ανεφερες το εχεις μελετησει.
    Και εδω σε παραδεχομαι!!
    To αρθρο το ειχα δει και το ειχα κατεβασει το εργαλειο αλλα δεν μου ειχε κανει δουλεια...νομιζα.
    Οταν το ξαναπροτεινες,ειπα να το μελετησω μηπως εκανα λαθος καπου και τελικα βρηκα το προβλημα.Οταν ειχα κανει disable ολα τα extension παλι ειχα crash,αλλα οταν το ξαναδοκιμασα μετα απο την συμβουλη σου δεν ειχα.Μολις που ειπα να η λυση,τα κανω enable->crash->disable ξανα->crash ενω θα επρεπε να δουλευει.Τελικα το προβλημα ηταν οταν δεν εφτανε το log off για να ξαναφορτωσω τον explorer μεταξυ των crash και ουτε απλο reboot.Χρειαζονταν σβησιμο και μετα ανοιγμα,η επανεκκινηση περιεργως δεν εφτανε.

    Anyway το προβλημα ηταν ενα shell extension του Nokia PCSuite που πρεπει να εγινε corrupted,μια και την εχω απο περσι -> SOLVED&ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ PATENTMAN ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ!
    -----BEGIN PALM CODE BLOCK-----
    Version: 1.1
    PC(J) f+ h-- b p+@ o+ m+ F-- v++ g-- k r++ c++ n++ t- a- G+ E M++ DS{TH55/E2}
    ------END PALM CODE BLOCK------

    . Ars et Labor

Παρόμοια Θέματα

  1. Πρόβλημα explorer.exe
    Από boza στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-08, 20:19
  2. Προβλημα με explorer.exe
    Από nikos1984 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 29-04-08, 00:24
  3. explorer.exe
    Από pascalistas στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 05:23
  4. explorer.exe
    Από k0nan στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-07, 19:22
  5. explorer.exe-πρόβλημα(;)
    Από kafao1 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-07, 12:51

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας