Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-23 από 23
  1. #16
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    οταν μιλας στο τηλεφωνο και τελειωνει το υπολοιπο σε ενημερωνει λεγοντας σου πχ "εχετε 1 λεπτο και 35 δευτερολεπτα". απο εκει και περα καλο ειναι σε κατι περιπτωσεις σαν αυτες να κοβεται αμεσως καθε σου δραστηριοτητα οταν τελειωνει η καρτα, αν εισαι στη μεση μιας σημαντικης κλησης ομως τοτε καλο θα ταν να σου λεει οτι ο χρονος σου τελειωνει αλλα να μην κοβει το τηλεφωνημα στη μεση. παρ ολ αυτα σ αυτη την περιπτωση δεν ξερω τι γινεται.
    Το έχω ακούσει αυτό το μύνημα στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν άκουσα κάτι τέτοιο επίσης
    άλλο ένα πρόβλημα που θελω να επισημάνω με την Whats up είναι ότι

    τα 1500 SMS εξαντλούνται γελοίο !!! Η Ελλάδα σε πλήρη παρακμή !!

  2. #17
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zounds Εμφάνιση μηνυμάτων
    άλλο ένα πρόβλημα που θελω να επισημάνω με την Whats up είναι ότι

    τα 1500 SMS εξαντλούνται γελοίο !!! Η Ελλάδα σε πλήρη παρακμή !!
    ["Καταργούνται" υποθέτω εννοείς, όχι "εξαντλούνται! ]
    Πές τα!!!! Εγώ, το έχω σχολιάσει και σε άλλο νήμα αυτό το ζήτημα (εδώ: http://www.adslgr.com/forum/images/s...n/post_old.gif) , και έγινε ακριβώς η αιτία (ως το κερασάκι στην τούρτα!) να πάψω να χρησιμοποιώ ως κύριο τηλέφωνό μου το what's up!!!
    Η μεγαλύτερη βλακεία που θα μπορούσαν να κάνουν ήταν αυτή η κατάργηση των 100 δωρεάν sms!! Θα χάσουν πολλούς πελάτες!!


    Σημ. Για λόγους ευκολίας, παραθέτω απ' όλη την δημοσίευσή μου, το απόσπασμα που αναφέρεται σε αυτό το ζήτημα με την κατάργηση των δωρεάν 100 sms:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Ερωτών Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θέμα 1ον (και κύριον!): Αν θυμάστε, παρά τα παράπονά μου που είχα και έχω από την whats'up, την είχα υπερασπιστεί σε κάποιον βαθμό, για κάποιες παροχές που αυτή προσφέρει. Συγκεκριμένα, στην πρώτη δημοσίευση αυτού του θέματος, έγραφα κάπου προς το τέλος: <<Και λυπάμαι που το λέω, διότι την έχω συνηθίσει την cosmote (what' s up) αφ' ενός λόγω των what' s up φίλων μου, που είναι πολλοί, αφ' ετέρου λόγω των 100 δωρεάν sms που κερδίζω με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας, και τα οποία με εξυπηρετούν πάρα πολύ>>

    Τα 100 αυτά δωρεάν sms (προς ΌΛΕΣ τις εταιρείες εντός Ελλάδος), τα κέρδιζες αν έβαζες κάρτες των 15, 20 ή 30 ευρώ. Με 15 και 20 όμως, είχες περιθώριο να τα καταναλώσεις 15 μέρες. Με των 30, είχες έναν ολόκληρο μήνα. Έτσι εγώ κάθε μήνα, έβαζα μια κάρτα των 30, ώστε να έχω τα 100 δωρεάν αυτά sms (που περίπου είναι όσα χρειάζομαι σε ένα μήνα, αφαιρώντας τους χρήστες whats up βεβαίως, που γι' αυτούς κατανάλωνα από τα 1500!), ενώ παράλληλα, χρησιμοποιούσα τα 30 ευρώ, για να μιλάω με όσους δεν είναι χρήστες what' up. Παρά τα προβλήματα με το δίκτυο, που τόσο αναλυτικά έχουμε όλοι περιγράψει, με βόλευε πάρα πολύ αυτό το συστηματάκι, ώστε ήταν ο κύριος λόγος που δεν αποφάσιζα να κάνω το "βήμα" για να απεξαρτηθώ από την cosmote!

    Όμως, την τελευταία φορά που ανανέωσα (με μια ακόμα 30άρα κάρτα) τσάμπα περίμενα να μου έρθει το ενημερωτικό sms ότι έχω έως την τάδε ημερομηνία (δηλ. ένα μήνα μετά) 100 δωρεάν μηνύματα προς όλους τους χρήστες κτλ! Δεν ήρθε ποτέ! Ώσπου, τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών, για να μάθω ότι το κατήργησαν!!!! Τώρα, λέει, έχουμε άλλο σύστημα, που σας στέλνουμε έναν κωδικό και με αυτόν μπαίνετε στο ίντερνετ στο σάιτ μας και από εκεί κερδίζετε δωρεάν μηνύματα.
    Το θέμα όμως είναι, απάντησα εγώ, ότι αυτό το σύστημα έχει αρχίσει να υπάρχει εδώ και κάποιο διάστημα, δίχως όμως να χάσουμε τα 100 μηνύματα για ένα μήνα που είχαμε έως τώρα. Άλλωστε, αυτά τα μηνύματα που κερδίζεις μέσα από το σάιτ τους, ισχύουν μόνο για.. μια εβδομάδα!!!! Τι να τα κάνω εγώ, ρε, για μια εβδομάδα;;; Πότε να προλάβω να τα ξοδέψω;;; Και ύστερα, τις άλλες 3, τι θα έχω;;;

    "Έτσι είστε;" σκέπτομαι, "Τελευταία φορά που ξαναβάζω 30άρα κάρτα λοιπόν και εγώ!!! Θα βάζω την χαμηλότερη που υπάρχει (ούτε ξέρω ποια είναι· δεν την είχα χρησιμοποιήσει έως τώρα ποτέ!), ίσα για να ανανεώνω μια φορά το μήνα τα 1500 λεπτά και sms προς χρήστες whats'up και όλα τα άλλα τηλεφωνήματα θα τα κάνω από την wind μου (που γι' αυτό τον λόγο, από free2go την μετέτρεψα σε Νέα Wind Καρτοκινητή), όπου ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΕΣ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΧΕΙ ΓΕΝΙΚΩΣ, ΚΑΙ ΔΩΡΕΑΝ ΧΡΟΝΟ ΟΜΙΛΙΑΣ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ (ακόμα και για σταθερά ή εξωτερικού!!) ΕΠΙ 15 ΜΕΡΕΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ, ΚΑΙ ΘΑ ΜΙΛΑΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ WIND και Q ENTEΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ ΓΙΑ ΟΛΟ ΤΟΝ ΜΗΝΑ, με τα 1500 λεπτά και sms που μου δίνει γι' αυτούς!!!!!!

    Λυπάμαι, κύριοι της Cosmote, αλλά μόνοι σας βάλατε τα χεράκια σας και βγάλατε τα ματάκια σας! Εγώ, δεν ήθελα να καταλήξουμε έτσι! [Διότι σε τελική ανάλυση, δεν με βολεύει να έχω και δύο κινητά σε άμεση χρήση, αλλά τι να κάνουμε! Δεν θα καθόμαστε να πιανόμαστε και κορόιδα!!]
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  3. #18
    Εγγραφή
    24-01-2003
    Περιοχή
    αρβανιτοχωριον
    Ηλικία
    69
    Μηνύματα
    15.364
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    speedport entry 2i

    Μηπως να το συμπτυξουμε με το παρομοιο αλλά να βαλουμε τον παροντα τιτλο;
    Τα πέντε "Α" του Μανόλη Γλέζου:
    Αγανάκτηση
    , Αμφισβήτηση, Αυτογνωσία, Αλληλεγγύη, Αντίσταση.

    Μένανδρος:
    Όσοι δεν έχουν
    δικά τους προσόντα, καταφεύγουν στους ενδόξους προγόνους και παππούδες τους, με άλλα λόγια, σε τάφους και μνήματα.

  4. #19
    Εγγραφή
    29-12-2008
    Μηνύματα
    330
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από utp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελευταια παρατηρητε πολυ αυτο το φαινομενο με αρνητικα υπολοιπα και ειναι τεχνικο λαθος απο την κοσμοτε. Παρτε τηλ. στο 1313 πατηστε το 9 για να μιλησετε με εκπρόσωπο και αν διαπιστωθει οτι δεν τα ξοδεψατε θα σας επιστραφουν.
    Λές αυτό να έχει σχέση και με το γεγονός ότι εμένα μου κατεβαίνει πολύ γρήγορα η κάρτα, παρ' όλο που δεν την κάνω και τρομερά μεγάλη χρήση;;; Διότι, ούτως ή άλλως, εγώ, ποτέ δεν αφήνω να φτάσει κοντά στο μηδέν, αφού ούτως ή άλλως, κάθε μήνα, προκειμένου για να έχω τα 100 δωρεάν sms που έδινε (και βλακωδώς κατήργησε!) για 30 μέρες, έβαζα μια 30άρα κάρτα. Και πόσες φορές, είχα διαπιστώσει ότι έχει κατέβει ξαφνικά υπερβολικά. Πάντα το έριχνα όμως σε μένα, θεωρώντας ότι κάποια στιγμή δεν κλείδωσα το τηλέφωνο, και έτσι αυτό πατήθηκε καταλάθος και πήρε μόνο του και χρεώθηκα!! Λες τελικά να ήταν σφάλμα της Εταιρείας;;

    ........Auto merged post: Ερωτών πρόσθεσε 3 λεπτά και 17 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manoulamou Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μηπως να το συμπτυξουμε με το παρομοιο αλλά να βαλουμε τον παροντα τιτλο;
    Α, εγώ το είχα πει*, ότι έπρεπε να μου είχαν κρατήσει τον παλιό μου τίτλο, ώστε να μπορούμε να περιλαμβάνουμε μέσα όλα όσα μας "σπάνε τα νεύρα" με την cosmote!




    * << Βεβαίως, να πω εδώ, πως για να ήμουν τυπικά εντάξει, θα έπρεπε να είχε διατηρηθεί ο αρχικός τίτλος που εγώ είχα επιλέξει όταν δημιούργησα το νήμα, δηλαδή ο "Η cosmote έχει.. τον τρόπο να μας σπάει τα νεύρα!" και όχι ο τωρινός που έπέλεξε η διαχείριση (δηλ. "Cosmote: Πρόβλημα με κλήσεις!"), καθώς αυτός είναι πιο περιοριστικός (μόνο για προβλήματα κλήσεων), ενώ αυτός που είχα εγώ, θεωρώ ότι ήταν ευρύτερος, δηλαδή περιελάμβανε κάθε τι που μας ενοχλεί και μας εκνευρίζει στην cosmote και όχι μόνο τα προβλήματα κλήσεων! Τέλος πάντων, έστω και έτσι, προχωρώ...>>
    ( http://www.adslgr.com/forum/images/s...n/post_old.gif )
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Ερωτών : 12-10-10 στις 23:34. Αιτία: auto merged post
    Ξύπνησα και είχε συννεφιά, και εγώ ερωτήματα πολλά!...

  5. #20
    Εγγραφή
    21-01-2009
    Μηνύματα
    4.463
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    τελικα zounds εκανες κατι? υπηρξε λυση?

  6. #21
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefan_city Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα zounds εκανες κατι? υπηρξε λυση?
    Τεχνικό πρόβλημα μου είπαν... και αναμένω να μου επιστραφούν πίσω οι χαμένες μου μονάδες !!

  7. #22
    Εγγραφή
    11-12-2005
    Περιοχή
    @ground
    Μηνύματα
    842
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    879 / 11.997
    ISP
    Net One
    DSLAM
    Net One - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    Thomson Speedtouch 780(i)
    SNR / Attn
    11,5(dB) / 37(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οπότε όλο το θέμα περί κλεψιάς αφορόσουε ένα μεμονωμένο τεχνικό πρόβλημα το οποίο παραδεχτήκανε και όχι προσπάθεια να φάνε 10 ευρώ από σένα και άλλα τόσα από τον φίλο "Ερωτών".

  8. #23
    Εγγραφή
    20-12-2009
    Μηνύματα
    879
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΛΙΣΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Tsour_ee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε όλο το θέμα περί κλεψιάς αφορόσουε ένα μεμονωμένο τεχνικό πρόβλημα το οποίο παραδεχτήκανε και όχι προσπάθεια να φάνε 10 ευρώ από σένα και άλλα τόσα από τον φίλο "Ερωτών".
    Εδω και 10 μέρες παραμένει άλυτο το "τεχνικό πρόβλημα".

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Whats up - 3g!
    Από Sofos στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-03-09, 18:28
  2. μεταφορα χρόνου ομιλιας από whats up σε whats up
    Από audis στο φόρουμ Σταθερή & Κινητή Τηλεφωνία
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-07, 21:05
  3. Ο ΟΤΕ μας κλέβει BW?
    Από giwrgosth στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 28
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-06-05, 01:43
  4. Ο ΟΤΕ μας κλέβει και στο ΦΠΑ (ή οχι; )
    Από Sadead Neth στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 44
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-05, 16:54
  5. Μηνύματα: 74
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-05-04, 12:33

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας