Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Το avatar του μέλους Poseilus
    Poseilus Guest
    Πήρα σήμερα τηλέφωνο στον ΟΤΕ μας εδώ στην Κάλυμνο να τους ρωτήσω αν γνωρίζουν κάτι για την ADSL.

    Μου λέει κάποιος με την Καλύμνικη προφορά:

    'Έν η ξέρω πότε θα βάλουσει τα κουτάτσια που μας φέρασει για το ADSL. Πρέπει να ρθούσει από την Αθήνα οι τεχνιτσοί. Το ψηφιακό μας κέντρο εν είναι έτοιμο για να δεχθεί ακόμα αυτά τα κουτάτσια πρέπει να ρθούσει από την Αθήνα να τα βάλουσει και μετά θα μπορέσουμε να σας δώσουμε ADSL.'

    Είχε τη πλάκα του ο τύπος. Τέλος πάντων εγώ ήμουν εκπληκτος που γνωριζαν εκει μεσα για το ADSL. Ακομα τους ρωτησα αν ειναι σιγουρος αν προκειται να μπει το ADSL ποτε. Μου ειπε σιγουρα θα μπει γιατι τους εχουν στειλει και την εγκυκλιο. Αντε να δουμε τωρα ποτε θα φεξει του πΟΤΕ να φερει κανα δυο τεχνικους σε εμας να δουμε ασπρη μερα.

  2. #2
    Εγγραφή
    22-01-2003
    Μηνύματα
    109
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    AXAXAXAXAXAXAXAXXA.....Ου το παιι μας θελει μαθες α βαλει απο αυτο το πραμα του ντι εσ ελ?Λααζε αμα ερτουσει αυτοι οι τεχνικοι απο την αθηνα για να κανουσει τα κουτατσια α πεξουσει α μας το πεις το χαμπερι....Χερετισματα στην Πατριδα!!! Πραγματικα φιλε Poseilus οταν εχεις καποιο νεο ειδοποιησε με καποιο post.Υπαρχει αρκετος κοσμος (γνωριζοντας απο φιλους μου) που απλα περιμενουν ποτε θα αρχισει η παροχη ΑDSL και στην Καλυμνο.Για οργανωθειτε λοιπον...Αν δουν οτι υπαρχει ζητηση ισωσ επισπευθουν καποιες διαδικασιες!!! 8) 8) 8)

  3. #3
    Το avatar του μέλους Poseilus
    Poseilus Guest
    Ελα παιχτουρα....

    2243029599 οτε καλυμνου

    Παρε και εσυ τηλ να τους λολανουμε εδω στη καλυμνο. Μπας και ξυπνησουν και φερουν κανα τεχνικο απο αθηνα. Εχει πλακα παντως γιατι ψαρωνουν μολις τους ρωτησεις για το ADSL. Δεν ξερω ισως το εχουν παρει απο φοβου. Αλλα δειχνουν ενδιαφερον.

    Οσοι ειναι απο καλυμνο ας περνουν τηλ καθημερινα μονο ετσι πιστευω οτι θα γινουν ενεργειες απο πΟΤΕ. Δεν ειναι και τιποτα το σπουδαιο για εμας ενα τηλ... Σιγα τα 5 λεπτα...

  4. #4
    Το avatar του μέλους parnwnas
    parnwnas Guest
    Καλησπέρα ακρίτες,

    δεν λέω....στη χώρα μας δεν δίνει σημασία το κράτος στις ακριτικές περιοχές και σίγουρα καλα κάνετε και το διακομωδείτε.

    Ωστόσο θα πρέπει να καταλάβετε οτι το πρόβλημα υπάρχει σε όλους τους τομείς της ζωής μας. Αν πηγαίναμε στις δημοσιες υπηρεσίες στην Αθήνα και τελειώναμε σε 10 λεπτά τότε και στο νησί σας θα είχε adsl.

    Δυστυχώς όμως ούτε το πρώτο συμβαίνει ούτε το 2ο. Είναι θέμα νοοτροπίας της φυλής μας. Όλοι κατα βάθος θα θέλαμε να είμασταν στη θέση του δημόσιου υπαλλήλου του τοπικου σας ΟΤΕ και να παίρνουμε τον παχυλό μισθό που πέρνει και να σχολάμε στις 1 το μεσημέρι και τα Σαββατοκύριακα να μη δουλεύουμε.

    αυτά ακρίτες μου....και κρατάτε γερά...που θα πάει σιγα σιγά θέλουμε δεν θέλουμε θα γίνουμε καλίτεροι

  5. #5
    Εγγραφή
    06-10-2003
    Περιοχή
    Αθηνα- Aγ.Ανάργυροι
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    980
    Downloads
    16
    Uploads
    1
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    Router
    Sercomm H300-s
    SNR / Attn
    14.0(dB) / 28.5(dB)
    χεχεχε καλο.. οπως ειπε και ο parnwnas, εδω μες την αθηνα και δεν ξερουν τιποτα ! (ναι υπηρξε περιπτωση στα Γλυκα Νερα -μιση ωρα απο Ομονοια !- που ουτε το ειχαν ακουσει ! )
    Να επιμεινετε με συχνα τηλεφωνηματα...
    Υπομονη.. (κανεις μας δεν εβαλε dsl ευκολα, αλλα εντελει το αποτελεσμα δικαιωνει την αναμονη..)

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-08, 05:51
  2. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-07, 20:37
  3. ΟΤΕ: Συμμετοχή του Ομίλου ΟΤΕ στην 72η ΔΕΘ
    Από EvilHawk στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-07, 13:33
  4. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-06-07, 11:35
  5. Μηνύματα: 163
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-06, 15:09

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας