Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    Δεν ξέρω τι έχω κάνει. Μετά από restart που έκανα πριν λίγο δεν μπορώ πλέον να δω τα 2 από τα 3 partition που είχα στο σκληρό μου, εμφανίζεται μόνο το C:/

    Στο disk management, ο χώρος που καταλάμβαναν τα 2 partitions εμφανίζεται σαν free space.

    Οι μόνες ενέργιες που έκανα πριν να συμβεί αυτό είναι ότι με το ccleaner έκανα wipe free space στον C:/ και όχι στα άλλα 2 partitions, και έσβησα το swap file από τον C:/

    Αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα να χαθούν όλα μου τα data???

    Δεν έχω ενεργό system restore.

    Κάποιος να βοηθήσει μήπως βρω άκρη, γιατί αν και έχω αρκετά πράγματα σε backup είναι και άλλα πολλά που δεν έχω την πολυτέλεια να χάσω.

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Εγγραφή
    06-11-2010
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    78
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2048/512
    ISP
    Forthnet
    Spoiler:
    Δεν ξέρω τι έχω κάνει. Μετά από restart που έκανα πριν λίγο δεν μπορώ πλέον να δω τα 2 από τα 3 partition που είχα στο σκληρό μου, εμφανίζεται μόνο το C:/

    Στο disk management, ο χώρος που καταλάμβαναν τα 2 partitions εμφανίζεται σαν free space.


    Ανέβασε εικόνα για να έχουμε μια καλύτερη άποψη, θα μας βοηθούσε πολύ, καθώς και τι επιλογές έχεις εάν κάνεις δεξί κλικ πάνω στο χώρο που καταλαμβάνουν τα 2 partitions μέσα στο disk management.

    Spoiler:
    Οι μόνες ενέργιες που έκανα πριν να συμβεί αυτό είναι ότι με το ccleaner έκανα wipe free space στον C:/ και όχι στα άλλα 2 partitions, και έσβησα το swap file από τον C:/

    Αυτά είχαν σαν αποτέλεσμα να χαθούν όλα μου τα data???


    Για την διαγραφή του swap δεν είμαι και τόσο σίγουρος εάν είναι εκεί το πρόβλημμα, θα το ψάξω και θα σου πώ.

  3. #3
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    αυτή τη στιγμή αντιγράφω τα αρχεία μου σε εξωτερικό σκληρό με το getdataback γιατί έχω κάποια σημαντικά αρχεία που δεν πρέπει να χαθούν.

    προτού με κράξετε για backup, κάνω κάθε μήνα, απλά το τελευταίο μήνα μαζεύτηκε κάμποσο πράμα.

    @wizard32 με δεξί κλικ η μόνη επιλογή που έχω είναι να φτιάξω new volume.

    Η μόνη εξήγηση που μπορώ να δώσω τώρα που καθάρισε το μυαλό μου είναι να έχει γ@μπιπ κάτι στο mbr και δεν βλέπει την εγγραφή για τα partitions εκτός του C...

    Τώρα πως φτιάχνεται αυτό δεν ξέρω, τα αρχεία μου τα βρήκα 100% μέχρι στιγμής.

    Κάποιος που κατέχει το αντικείμενο ας μας διαφωτίσει αν λύνεται πιο εύκολα το πρόβλημα μου.

  4. #4
    Εγγραφή
    17-07-2010
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    10.599
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    30/5,5
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    Speedport Entry Plus
    SNR / Attn
    9(dB) / 12(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gallahant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι μόνες ενέργιες που έκανα πριν να συμβεί αυτό είναι ότι με το ccleaner έκανα wipe free space στον C:/ και όχι στα άλλα 2 partitions, και έσβησα το swap file από τον C:/
    ειπε κανεις οτι επιτρέπετε να πειραζεις με τετοιο τροπο το swap space? (αυτο το πειραζεις ΜΟΝΟ πειραζοντας το paging file).

    επισης τετοια ΤΟΣΟ χαλια προγραμματα σε κατηγοριες οπως το ccleaner δεν τα βαζουμε καν στο pc μας.... εαν νομιζεις πως κερδιζεις σε κατι (οπως ταχύτητα η χωρο) εισαι γελασμενος.... υπαρχουν αλλοι πιο safe τροποι για να ΔΙΑΤΗΡΕΙΣ το συστημα σου (ΦΥΣΙΚΑ δεν υπαρχει κατι που δινει ταχυτητα)...

    ξερω πολυ καλα οτι δεν λυνει το προβλημα σου αλλα επρεπε να στα πω για να λυσω τα μελλοντικα προβληματα σου...
    OS: Win 10 Pro x64, MoBo: Asus P5QD Turbo, CPU: E5450 (E0) @3.6Ghz, RAM: Trancend DDR2 4x2gb 6-6-6-18 800 MHz, GPU: Saphire RX 480 8gb Nitro+, PSU: Enermax EG565AX-VE(G) FMA II 535W (Modded), SDD: Samsung 840 PRO 128GB, Case: Thermaltake VB1000BWS (Modded), CPU Cooler: Zalman CNPS9700 LED (Modded), Monitor: AOC Q3279VWFD8 32'' 2560x1440.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-07-2006
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    34
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΑ
    Router
    LINKSYS - WAG354G
    SNR / Attn
    28(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δες αυτό το βίντεο και ακολούθησε τις οδηγίες
    http://www.youtube.com/watch?v=EncqYP1ijFg.
    Σε εμένα πάντως δούλεψε μιά χαρά με έσωσε θα έλεγα, δεν το πίστευα όταν επανέφερε το χαμένο partition με τα αρχεία άθικτα. Απλά θα χρειαστείς ένα ubudu boot cd. Καλή τύχη.

  6. #6
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    Πάφος-Κύπρος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    5.235
    Downloads
    19
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/768
    ISP
    Primetel
    Router
    PTL-VDL-N5
    @iakoboss7: Έχεις δίκαιο για το ccleaner, δεν έπρεπε να το χρησιμοποιήσω καθ αυτόν τον τρόπο.

    @teddy67: Ευχαριστώ, θα το κοιτάξω αν και μάλλον θα φτιάξω τα partition μου ξανά, αφού κατάφερα να πάρω όλα μου τα αρχεία πίσω 100%.

Παρόμοια Θέματα

  1. Εχασα τα αρχεία μου ....υπάρχει ελπίδα ;;
    Από antonbest στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-12-09, 13:32
  2. Έχασα τον ένα μου πυρήνα!
    Από arkara στο φόρουμ Unix - Linux
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-09, 11:23
  3. ΒΟΗΘΕΙΑ!! ΕΧΑΣΑ ΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΜΟΥ!!
    Από Giannis_1986 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 42
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-07, 23:21
  4. έχασα τα lower μου,,,,και τώρα?
    Από weakwire στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-09-06, 06:24
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-02-05, 10:35

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας