Εμφάνιση 1-15 από 15
  1. #1
    Εγγραφή
    22-03-2008
    Περιοχή
    Ροδου
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα σε όλους παιδιά ,

    Έχω μια ερώτηση στο αν υπάρχει κάποιο προγραμματακι ή κάποιος τρόπος στο οποίον θα μπορούσαμε να κάνουμε να παίξει μια ταινία μέσα σε ένα usb με
    Spoiler:
    ξεχωριστούς τους υπότιτλους
    της ταινίας , Αν γνωρίζει κάποιος ας μας πει


    Με εκτίμηση Σταύρακας

  2. #2
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Ποιόν
    Spoiler:
    player

    χρησιμοποιείς;

  3. #3
    Εγγραφή
    22-03-2008
    Περιοχή
    Ροδου
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα φίλε μου washcloud ,

    Σχετικά με την ερώτηση σου αν χρησιμοποιώ Player μάλλον εννοείς σε pc
    Έπρεπε να το εξηγήσω καλύτερα sorry , θέλω το usb που έχω να μπορεί να παίξει όχι σε pc αλλά στην τηλεόραση του αυτοκινήτου μου μια ταινία μαζί με τους υπότιτλους χωρίς να τους ενσωματώσω και αν γίνετε αυτό με ποιον τρόπο, με κάποιο συγκεκριμένο προγραματάκι η θέλει κάποιο ειδικό usb για αυτά . Με αυτά που ξέρω εγώ ΜΑΛΟΟΝ δεν υπάρχει κάποιος τρόπος για αυτό και ζήτω την γνώμη σου

  4. #4
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    ...Επειδή καν αμάξι δεν έχω (2τροχος here),,,,,,μάλλον είμαι ακατάλληλος για γνώμες πέραν των pc.

    Αλλά πες κάτι περσσότερο για την συσκευή που χρησιμοποιείς γι' αυτό τον λόγο, καθώς και για το λογισμικό που χρησιμοποιεί, το πρόγραμμα αναπαραγωγής κτλ, μπας και βρεθεί κάποιος που να γνωρίζει σχετικά.

    Σε γενικές πάντως γραμμές, κι αν μπορείς να χρησιμοποιήσεις "κλασσικά" παντοδύναμα software αναπαραγωγής πολυμέσων (πχ VLC media player) στο εν λόγω USB stick, μάλλον μπορείς να κάνεις αυτό που θες (απλά φρόντισε το αρχείο υποτίτλων να έχει το ίδιο ακριβώς όνομα με το αρχείο video).

  5. #5
    Εγγραφή
    19-11-2007
    Περιοχή
    Αργυρουπολη-Athens -Greece
    Μηνύματα
    1.593
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    214900/23907kbps
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Sercomm H300-s
    Path Level
    Interleaved
    Τι αυτοκίνητο έχεις ?Η TV είναι εργοστασιακή ? (την δίνει το εργοστάσιο σας έξτρα αξεσουάρ?)
    Προγραμματισμός Εγκεφάλων http://www.chiptronic.gr

  6. #6
    Εγγραφή
    22-03-2008
    Περιοχή
    Ροδου
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα washcloud και f15,
    Σχετικά με αυτά που με ρωτάτε:
    Συγγνώμη παιδιά που σας παιδεύω έπρεπε να σας δώσω όλες τις πληροφορίες που ζητάτε από την αρχή για να με βοηθήσετε καλύτερα, λοιπών η τηλεόραση είναι αυτή: http://www.ebw.gr/el-GR/Product/6685...-4-GB-FM-TUNER
    Τώρα εγώ δεν μπορώ να καταλάβω με αυτά που αναφέρει για αυτήν την τηλεόραση αν γίνετε αυτό που σας ζητώ .
    Τώρα σχετικά με αυτό που μου είπες washcloud το αν δηλαδή βάλω μέσα στο usb την εφαρμογή του(πχ. Media player .exe) μπορεί να παίξει με αυτόν τον τρόπο η ταινία δεν ξέρω αλλά θα το δοκιμάσω εκτός αν δεν κατάλαβα καλά!
    Για αυτό που με ρώτησες F15 το αυτοκίνητο είναι του πατέρα μου και είναι μια Mercedes E270 avant-garde μην φανταστής δεν είμαστε πλούσιοι το πήρε από Γερμανία μεταχειρισμένο μισό τιμής είναι το παλιό μοντέλο έτος 2005 , όταν το πήρε είχε της μάνας του μέσα αλλά ο πατέρας μου έβαλε αυτήν την τηλεόραση στην αρχή
    http://www.dragiotis.gr/store/produc...=3&cpid=56&t=3
    μετά μας κάηκε και πήραμε αυτήν που αναφέρω πιο πάνω ,πιστεύω είναι πιο καλή έχει πιο πολλά από την προηγούμενη
    και κάτι άλλο που θέλω να σας ρωτήσω είναι ότι αν αυτό γίνετε και σε DvD player ξέρετε αυτό που συνδέετε με την TV του σπιτιού

  7. #7
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20023/951
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Netgear DG834 Router
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Απλά παίρνεις το όνομα της ταινίας με rename και copy και κάνεις rename και paste στον υπότιτλο ή το αντίθετο. Τα βάζεις σε ένα φάκελο και μετά θα είσαι οκ.
    Εγώ Ποτέ Δεν Απορρίπτω.... Ποτέ Δεν Αντιλέγω....
    Εγώ Απλά Ξεχνάω....!

  8. #8
    Εγγραφή
    22-03-2008
    Περιοχή
    Ροδου
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα gvenos,

    Δηλαδή φιλέ μου είναι ίδιος ο τρόπος όπως και στην διαδικασία που κάνω για να δω την ταινία στο pc μου , ναι αλλά στο pc έχω το «Media Player» που κάνει την δουλεία αυτή
    σε ένα usb πως θα γίνει από μόνο του χωρίς κάποια εφαρμογή που θα ενσωματώνει αυτόματα τους υπότιτλους μόνον κατά το διάστημα που βλέπω την ταινία
    τέλος πάντων δεν το έχω δοκιμάσει θα το κάνω και θα σου πω τι έγινε ,
    σε ευχαριστώ πάντως

  9. #9
    Εγγραφή
    24-05-2010
    Μηνύματα
    792
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Nαι θα είναι λίγο δύσκολο - δε νομίζω να έχει ενσωματωμένο κάτι ανάλογου του "Vob Sub", το πρόγραμμα που κάνει αναπαραγωγή media στην εν λόγω συσκευή...

    Μια μπακάλικη (...; Ή η μόνη...; ) λύση θα μπορούσε να είναι να ενσωματώσεις τους υπότιτλους στο εν λόγω αρχείο, από πριν

  10. #10
    Εγγραφή
    27-05-2007
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    620
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    20023/951
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    Router
    Netgear DG834 Router
    SNR / Attn
    9(dB) / 9(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από washcloud Εμφάνιση μηνυμάτων
    Nαι θα είναι λίγο δύσκολο - δε νομίζω να έχει ενσωματωμένο κάτι ανάλογου του "Vob Sub", το πρόγραμμα που κάνει αναπαραγωγή media στην εν λόγω συσκευή...

    Μια μπακάλικη (...; Ή η μόνη...; ) λύση θα μπορούσε να είναι να ενσωματώσεις τους υπότιτλους στο εν λόγω αρχείο, από πριν
    Εγώ Ποτέ Δεν Απορρίπτω.... Ποτέ Δεν Αντιλέγω....
    Εγώ Απλά Ξεχνάω....!

  11. #11
    Εγγραφή
    22-03-2008
    Περιοχή
    Ροδου
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα παιδία ,
    Τελικά παιδιά το δοκίμασα και ξέχασα να σας πω τι έγινε,
    έβαλα που λέτε τους υπότιτλους χωρίς να τους ενσωματώσω στην ταινία μέσα σε ένα usb και έπιασε αλλά δεν τους βγάζει ελληνικούς αλλά κάτι αλαμπουρνέζικα μου βγάζει
    συγκεκριμένα έβαλα όλα τα αρχεία του windows media player μαζί με τους υπότιτλους και την ταινία
    τώρα μάλλον κάποια κωδικοποίηση θα θέλει για να γίνει αλλά δεν ξέρω τι!
    αν ξέρετε εσείς να μου πείτε θα το εκτιμούσα πολλή
    και συγγνώμη παιδιά ξέχασα να σας πω και ευχαριστήσω για την βοήθεια που μου δώσατε εκείνες της μέρες
    Με εκτίμηση Σταύρακας

  12. #12
    Εγγραφή
    17-02-2010
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Με το notepad++ αλλάζεις το encoding στους υπότιτλους [ κάνεις convert σε UTF-8].

  13. #13
    Εγγραφή
    22-03-2008
    Περιοχή
    Ροδου
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    Path Level
    Interleaved
    Φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου αλλά γίνετε να μου πεις πως ακριβώς γίνετε με περισσότερες λεπτομέρειες όταν κάνω την μετατροπή των κωδικών μου, το αποθηκεύει σαν .txt και όχι σαν .srt κάνω κάτι λάθος σίγουρα αλλά τι δεν μπορώ να καταλάβω!

  14. #14
    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περιοχή
    C:/Temp
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    Router
    Thomson TG 585 v8
    Path Level
    Fastpath
    αλλαξε το file extension απο .txt σε .srt ....ή οταν το αποθηκευεις, μαζι με το ονομα προσθετε την καταληξη .srt στο τελος..

  15. #15
    Εγγραφή
    22-03-2008
    Περιοχή
    Ροδου
    Μηνύματα
    42
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    ISP
    OTEnet
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα φίλε Morx,

    Φίλε μου αυτό που μου λες δεν γίνετε το δοκίμασα και δεν μου δίνει την δυνατότητα να το αλλάξω όταν κάνω μετονομασία ή όταν το αποθηκεύω δεν μου δίνει ούτε αυτήν την δυνατότητα για κατάληξη .srt , εκτός αν κάνω κάτι λάθος στην μετατροπή των υπότιτλων με το συγκεκριμένο πρόγραμμα notepad++ μήπως μπορείς να μου πεις την διαδικασία που γίνετε

    Εγώ βάζω τους υπότιτλους, τους επιλέγω όλους με ctrl + a και κάνω κωδικοποίηση σε UTF-8 δεν μπορώ να κάνω μετατροπή σε UTF-8 αυτήν την επιλογή μου δεν μου την δίνει το πρόγραμμα, μπορεί να κάνω κάτι λάθος δεν ξέρω

    Δοκίμασα και το πρόγραμμα AVIAddXSub για να ενσωματώσω πολύ πιο γρήγορα τους υπότιτλους με την ταινία, στην ουσία το πρόγραμμα αυτό δημιουργεί ένα αρχείο τύπου DivX/Xvid και το χρησιμοποιώ για συσκευές που περιέχουν κάποιο player (π.χ. σε DVD players Xbox 360 ή σε PSP 3) και σε τηλεοράσεις με την δυνατότητα αυτή

    Βεβαία εγώ το δοκίμασα αλλά και πάλι κάτι κάνω λάθος και δεν μου τους βγάζει τους υπότιτλους αν μπορείς να με βοηθήσεις θα το εκτιμούσα πολύ

    Σταύρακας,

Παρόμοια Θέματα

  1. μπορω να δω τις ταινιες απο απο το λαπ τοπ σε dvd με usb?
    Από panostvtv στο φόρουμ DVB-T, Tηλεοράσεις, IPTV
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 19-08-10, 16:35
  2. Netbooks και ταινίες.
    Από yiankap στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-01-10, 12:24
  3. Μηνύματα: 56
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-11-09, 00:21
  4. Ταινίες και αναπαραγώγή τους και rapidshare
    Από sokis8 στο φόρουμ Software γενικά
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-09-07, 01:35

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας