Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-20 από 20
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis1111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αν τελικα δεν βρουμε λυση......και προχωρησει σε κατασχεσεις....εγω μπορω να κανω κατι? μπορω για παραδειγμα να απευθεινθω στην σδοε επειδη περνει χρηματα καθε μηνα χωρις να αποδωσει φ.π.α.?μεχρι τωρα εχει παρει 9000 ευρω περιπου.μπορω να κανω κατι? οχι καραμπινες...

    Αυτο λέγεται κουτοπονηριά, το φπα κλπ το πλήρωσε όταν κάνατε την συμφωνία και πλήρωσες εσυ με την συναλλαγματική

    τελικά θέλεις να τον πληρώσεις ή ψάχνεις τρόπο να μην τον πληρώσεις;
    Ακόμα μιλάς για 10 που του χρωστάς, τις προηγούμενες τις πλήρωσες στην ώρα τους;

  2. #17
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Αυτο δεν λεγεται κουτοπονηρια, αλλα καπως αλλιως πολυ πολυ χειροτερα. Απο το γραμμα Π ξεκιναει η λεξη.

    Γενικα ολο το νημα δεν εχει νοημα. Ειναι μια εμπορικη συναλλαγη, στην οποια το ενα μερος δεν τηρει τα συμφωνημενα και το αλλο μερος απλα διεκδικει το δικηο του. Κομπινες, κολπα, υπεκφυγες,μεσα και τροποι πιεσης που μπορουν να ακολουθησουν και τα 2 μερη, παρα πολλα.

    Επισης η καθε δραση εχει και αντιδραση. Δηλαδη το "πληρωνω την δοση" σηνεπαγεται αποδειξη+εξοφληση+εξω απο τον λογαριασμο, αλλα και το "καταγγελια στο ΣΔΟΕ" και μαλιστα με τροπο "εκει που μας χρωσταγαν μας πηραν και το βοδι", συνεπαγεται επισης ....... "εξωθεσμικου τυπου" αντιδραση.

    Κοιτα να συννεονοηθεις μαζι του, δες μηπως μπορειτε να αλλαξετε τα γραμματια με αλλα μικροτερα και με αλλες ημερομηνιες και ασε τα πονηρα.

  3. #18
    Εγγραφή
    24-11-2010
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    εγω ειμαι σε πολυ χειροτερη οικονομικη κατασταση απο τον αντθρωπο που του χρωστω. παρολα αυτα δεν περασε ουτε ενασ μηνας που να μην εχει παρει λεφτα...εστω 500 ευρω. ειχε δοση σε δανειο 400 ευρω και με το που καναμε την συμφωνια πηγε και αυξησε την δοση με την λογικη να το ξεχρεωσει πιο γρηγορα βασιζομενος στις συναλλαγματικες. αφου λογω της κρισης ο τζιρος εχει μειωθει γιατι δεν καταλαβαινομαστε? αποεσας εδω, πηγαινει κανεις στην δουλεια του με ανοδο στα κερδη του σε σχεση με περισυ ή προπερσυ? ολα τα μαγαζια κλεινουν, τα ενοικια εχουν πεσει, κοσμος χανει την δουλεια τους....αυτα ολα τι δειχνουν? ευημερια της ελλαδος? τελοσπαντων εγω ζητησα απο εδω συμβουλες ειδικα απο γνωστες επι του θεματος. εδω παιεται να χασω το σπιτι και ο ανθρωπος που του χρωστω και να το βγαλει σε πληστιριασμο δεν θα παρει τα λεφτα του γιατι το σπιτι ειναι υποθηκευμενο 2 φορες απο τραπεζα για τι πηρα δανειο και συνεταιριστικα με αυτον. εφυγε και του χρωστω αυτα τα λεφτα. εαν το βγαλει σε πληστηριασμο, πρωτα οι τραπεζες θα παρουν τα χρηματα τους και για αυτον δεν μενει τιποτα. αρα γιατι το κανει????γνωριζει πως το σπιτι ινει υποθυκευμενο 2 φορες και για παραπανω φυσικα λεφτα απο οτι αξιζει. μου λετε εσεις γιατι θα βγαζατε ενα σπιτι σε πληστηριασμο απο ανθρωπο που θα σας χρψστουσε εαν ξερατε πως δεν θα παρετε λεφτα ή τουλαχιστον θα παρετε 4-5 χιλιαρικα. δεν θα προτιμουσατε εναν συμβιβασμο με 500-600 τομ μηνα ???

  4. #19
    Εγγραφή
    21-05-2008
    Μηνύματα
    497
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    Forthnet - ΕΡΜΟΥ
    1) υπάρχει το ιδιωτικό συμφωνητικό
    2) υπάρχουν τα σώματα των συναλλαγματικών

    οπότε τσαμπουκάδες δεν χωράνε. Πληρώνεις ότι έχετε συμφωνήσει και στο χρόνο που έχετε συμφωνήσει.

    Αλλιώς μπορεί να τα διεκδικήσει άμεσα. Μπορεί επίσης να πάρει πίσω και την επιχείρηση, μιάς και θεωρητικά είναι ακόμα δικό του περιουσιακό στοιχείο.

    Αν έχεις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ πρόβλημα, προσπάθησε να κάνεις μία πιό ελαστική συμφωνία την οποία και θα τηρήσεις με θρησκευτική ευλάβεια, αλλίως...

  5. #20
    Εγγραφή
    08-02-2006
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    427
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    σερνεται
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    δε ξερω
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sakis1111 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω ειμαι σε πολυ χειροτερη οικονομικη κατασταση απο τον αντθρωπο που του χρωστω. παρολα αυτα δεν περασε ουτε ενασ μηνας που να μην εχει παρει λεφτα...εστω 500 ευρω. ειχε δοση σε δανειο 400 ευρω και με το που καναμε την συμφωνια πηγε και αυξησε την δοση με την λογικη να το ξεχρεωσει πιο γρηγορα βασιζομενος στις συναλλαγματικες. αφου λογω της κρισης ο τζιρος εχει μειωθει γιατι δεν καταλαβαινομαστε? αποεσας εδω, πηγαινει κανεις στην δουλεια του με ανοδο στα κερδη του σε σχεση με περισυ ή προπερσυ? ολα τα μαγαζια κλεινουν, τα ενοικια εχουν πεσει, κοσμος χανει την δουλεια τους....αυτα ολα τι δειχνουν? ευημερια της ελλαδος? τελοσπαντων εγω ζητησα απο εδω συμβουλες ειδικα απο γνωστες επι του θεματος. εδω παιεται να χασω το σπιτι και ο ανθρωπος που του χρωστω και να το βγαλει σε πληστιριασμο δεν θα παρει τα λεφτα του γιατι το σπιτι ειναι υποθηκευμενο 2 φορες απο τραπεζα για τι πηρα δανειο και συνεταιριστικα με αυτον. εφυγε και του χρωστω αυτα τα λεφτα. εαν το βγαλει σε πληστηριασμο, πρωτα οι τραπεζες θα παρουν τα χρηματα τους και για αυτον δεν μενει τιποτα. αρα γιατι το κανει????γνωριζει πως το σπιτι ινει υποθυκευμενο 2 φορες και για παραπανω φυσικα λεφτα απο οτι αξιζει. μου λετε εσεις γιατι θα βγαζατε ενα σπιτι σε πληστηριασμο απο ανθρωπο που θα σας χρψστουσε εαν ξερατε πως δεν θα παρετε λεφτα ή τουλαχιστον θα παρετε 4-5 χιλιαρικα. δεν θα προτιμουσατε εναν συμβιβασμο με 500-600 τομ μηνα ???
    Περα απο συμβιβασμο, δε μπορεις να κανεις κατι. Υστερα επιμενεις οτι ο τζιρος εχει μειωθει λογω κρισης. Εξαρταται για τι ειδους επιχειρηση μιλαμε.
    less than 20Hz
    -2dB right 0dB left

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 33
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-06-08, 20:36
  2. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει...
    Από geroplatanos στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 23-12-07, 05:19
  3. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-07-07, 14:59
  4. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει???
    Από legend_l13 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-06-06, 13:27
  5. Μπορεί κάποιος να βοηθήσει;
    Από Eleni2002 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-04-05, 19:12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας