Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 125
  1. #76
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bill2003 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xouzouri σε τι δεν σε καλύπτει το uTorrent? Τι advance λειτουργίες χρειάζεσαι?
    Χρειαζομαι να εχω δεκαδες τορρεντ φορτωμενα στον client και να ξεκινανε/σταματανε αυτοματα μερικα απο αυτα αναλογως του S/L ratio, του ποσα τορρεντ εχω ορισει να ειναι ενεργα ταυτοχρονα, του κατα ποσο μοιραζονται/κατεβαινουν επιτυχως η του ποσο τα εχω σηνταρει.

    Χρειαζομαι να εχω stuffer για να μην δινω ουτε byte σε γνωστους απατεωνο-clients.

    Χρειαζομαι να μπορω να αλλαζω θεση μαζικα στα αρχεια που κατεβαζω με ενα κλικ χωρις να χρειαζεται να ξανακατεβαζω το .torrent η να αλλαζω χειροκινητα το download location+force check καθε φορα (AzCatDest).

    Ειναι αρκετα νομιζω, αλλα αμφιβαλλω αν απασχολουν τον αρχαριο στο torrenting, γι'αυτο εγραψα τα παραπανω.

  2. #77
    Εγγραφή
    03-09-2003
    Περιοχή
    Όπου υπάρχει PC με δίκτυο :)
    Μηνύματα
    1.647
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    10 Gbps
    ISP
    ΕΔΕΤ
    Router
    Cisco μαραφέτια
    Όντως αρκετά είναι!

    Σίγουρα δεν απασχολούν τον αρχάριο χρήστη ή τον χρήστη που κάνει seeding από το Πανεπιστήμιο (εδώ είμαι εγώ )

  3. #78
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.362
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    μtorrent και εγώ

  4. #79
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Το uΤοrrent σύντομα θα βγαίνει με τις ευλογίες της RIAA. Αυτή τη στιγμή είναι πολύ καλό αλλά στερείται πολλών advanced features. Για παράδειγμα, τo Traffic Shaping encryption σε σχέση με το αντίστοιχο του Azuereus είναι κωμωδία. Η διαφορά είναι ότι το Azureus βγαίνει από άτομα που οδηγούν την τεχνολογία P2P. Να θυμίσουμε ότι το Traffic Shaping encryption το ξεκίνησαν κι εξέλιξαν οι προγραμματιστές του Azureus. Το uTorrent βγαίνει/έβγαινε από καλούς προγραμματιστές, απλά. Για παράδειγμα, για το παραπάνω encryption ζήτησαν τη συμβολή από τους developers του Azureus. Για το μέλλον ξεχάστε το. Μην κάνετε το λάθος να ασχοληθείτε. Απενεργοποιείστε την επιλογή να τσεκάρει για updates και μείνετε στο 1.6.

  5. #80
    Εγγραφή
    30-10-2006
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    οτε conn-x
    Router
    telindus
    Smile
    καλησπερα σε ολουσς!!!!εγω προσοπικα δουλευω το bit-comet 0,70.gia mena einai to ποιο ευκολο και το ποιο ασ το πο φιλικο.εχω dsl 768/192 con-x toy οτε βεβαια.σκεφτηκε οτι αναλογα την κινηση τις περιοχης μου κατεβαζω ενα dvd 700-800mb σε 8 με 9 ωρες αναλογα.μαχιμουμ download σημερα συγκεκριμενα κατεβενε dvd me 50-75 kbyte/sec.αξιο το bit comet.τα εχω δοκιμασει ολα τα υπολοιπα προγραμματα p2p που κυκλοφορουν...τιποτα ποιο καλοοο.

  6. #81
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manicx Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το uΤοrrent σύντομα θα βγαίνει με τις ευλογίες της RIAA. Αυτή τη στιγμή είναι πολύ καλό αλλά στερείται πολλών advanced features. Για παράδειγμα, τo Traffic Shaping encryption σε σχέση με το αντίστοιχο του Azuereus είναι κωμωδία. Η διαφορά είναι ότι το Azureus βγαίνει από άτομα που οδηγούν την τεχνολογία P2P. Να θυμίσουμε ότι το Traffic Shaping encryption το ξεκίνησαν κι εξέλιξαν οι προγραμματιστές του Azureus. Το uTorrent βγαίνει/έβγαινε από καλούς προγραμματιστές, απλά. Για παράδειγμα, για το παραπάνω encryption ζήτησαν τη συμβολή από τους developers του Azureus. Για το μέλλον ξεχάστε το. Μην κάνετε το λάθος να ασχοληθείτε. Απενεργοποιείστε την επιλογή να τσεκάρει για updates και μείνετε στο 1.6.

    Σχεδόν τίποτα από ότι είπες δεν είναι ακριβές.

  7. #82
    Εγγραφή
    29-06-2005
    Μηνύματα
    7.517
    Downloads
    56
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    11.7(dB) / 34.0(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σχεδόν τίποτα από ότι είπες δεν είναι ακριβές.
    Χωρίς επιχειρήματα όμως και με το να δίνεις μια ξερή απάντηση δεν μου λες τίποτε όμως.

  8. #83
    Εγγραφή
    27-06-2002
    Περιοχή
    ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    751
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    90972 kbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    SPEEDPORT
    SNR / Attn
    10.2(dB) / 10.4(dB)
    Ψαχνοντας βρηκα το Torrent101 (://www.torrent101.com )...To εχει δοκιμασει κανενας?Εγω εχω καιρο το μtorrent και δεν εχω το παραμικρο προβλημα...απλα σκεφτομαι να δοκιμασω κατι αλλο ετσι για...αλλαγη.

    edit..Μακρια."Don`t try the new bittorrentclient torrent101! There is really nasty adware named "Zone Media" added to this f#$%ing program."
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 14-01-07 στις 02:47. Αιτία: αφαίρεση Link για να μην την πατήσει κανένας
    Βρε ουστ......και οι 300 της Βουλης

  9. #84
    Εγγραφή
    13-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    8.720
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300000/30000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από coftaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ψαχνοντας βρηκα το Torrent101 (://www.torrent101.com)...To εχει δοκιμασει κανενας?Εγω εχω καιρο το μtorrent και δεν εχω το παραμικρο προβλημα...απλα σκεφτομαι να δοκιμασω κατι αλλο ετσι για...αλλαγη.

    edit..Μακρια."Don`t try the new bittorrentclient torrent101! There is really nasty adware named "Zone Media" added to this f#$%ing program."
    μακρυά λοιπόν απο αυτό. Το μtorrent μάλλον είναι με διαφορά το καλύτερο
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 14-01-07 στις 02:48. Αιτία: αφαίρεση linl από το quoted κείμενο

  10. #85
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Να θυμίσουμε ότι το Traffic Shaping encryption το ξεκίνησαν κι εξέλιξαν οι προγραμματιστές του Azureus
    Το bitcomet είναι το πρώτο. Αν και ήταν της πλάκας έκανε τη δουλειά της για κάμποσο καιρό. Στη συνέχεια ο ludde σε συνεργασία με τους developers του Azureus έφτιαξαν τον τωρινό κώδικα PEX.

    Για παράδειγμα, τo Traffic Shaping encryption σε σχέση με το αντίστοιχο του Azuereus είναι κωμωδία
    Και τα δύο προγράμματα χρησιμοποιούν την ίδια μηχανή. Απλά το μtorrent τα εμφανίζει πιο απλά.

    Το uTorrent βγαίνει/έβγαινε από καλούς προγραμματιστές, απλά.
    Το ανέπτυσε ένας και μόνο προγραμματιστής.

    Το uΤοrrent σύντομα θα βγαίνει με τις ευλογίες της RIAA
    O Cohen συνεργάζεται με κινηματογραφικές εταιρίες aka MPAA

    Χωρίς επιχειρήματα όμως και με το να δίνεις μια ξερή απάντηση δεν μου λες τίποτε όμως.
    Τώρα σου λέω τίποτα;;;

  11. #86
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Bit Comet εχω και εγω ομως τωρα που μιλαμε κατεβαζω το photo shop SC2 που ειναι (300περιπου) mb και κανει ωωωωωωωωρες να κατεβει εδω και 3 ωρες ειναι στο 23% γιατι ?
    με τον azureus πριν βγαλει το προβλημα και το κανω uninstall εκανε λιγο .
    θα μου πειτε αναλογα τους sedders & leachers ( ΟΚ εβλεπα διαφορα με περισσοτερους sedders αλλα εως ενα σημειο ). Tελος παντων ...
    Ο (azureuakos) ηταν το αγαπημενο μου προγραμμα πριν 1 μερα ( χτες δηλαδη ) αρχισα με το ΒIT COMET το χρσημοποιουσα και παλια αλλα σπανια , λογος : δεν με ενδιεφερε με το αχαλινοτο dowloading .
    1)Ο azureuς σου @@@ το pc .ομως κανεις τη δουλεια σοu
    2)Bit Comet ελαφρυ προγραμμα και αποτελεσματικο ...( πιστευουν )
    3)Bit Tornado..kalo prog ομως αργει ( πιστευω )
    Ελπειζω να μην σε ζαλησα

  12. #87
    Το avatar του μέλους shaq141a
    shaq141a Guest
    Bit comet the cheater client. Ήδη το απαγόρευσε το bit tornado και αν δεν είχε σταματήσει το development του μtorrent θα είχε προστεθεί η επιλογή για μη σύνδεση με bitcomet

  13. #88
    Εγγραφή
    31-07-2004
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Μηνύματα
    5.247
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30 mbps
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ
    Router
    ASUS RT68U
    Παιδιά το azureus με το χθεσινό νέο update έγινε απίστευτα ελαφρύ!
    Δεν το πιστεύω δηλαδή!
    Ενώ πρώτα μπούκωνε όλη τη μνήμη και ήθελε πάρα πολύ ωρα να κάνει shut down (και πολλές φορες κολούσε) τώρα φορτώνει και ξεφορτώνει ακαριαία!

    Δοκιμάστε το και πες το μου!

  14. #89
    Εγγραφή
    18-01-2006
    Μηνύματα
    2.630
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΑΛΗΡΟ
    SNR / Attn
    4.5(dB) / 25.5(dB)
    Συμφωνω κι εγω ως προς το χρονο εκκινησης οτι μειωθηκε δραστικα. Η καταναλωση μνημης μου φαινεται ιδια μεχρι στιγμης ομως.

  15. #90
    Εγγραφή
    17-03-2006
    Μηνύματα
    489
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ HOL Full
    Ταχύτητα
    17000/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΠΑΛΛΗΝΗΣ
    Router
    NetFaster WLAN3
    SNR / Attn
    11(dB) / 23(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Xouzouris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω κι εγω ως προς το χρονο εκκινησης οτι μειωθηκε δραστικα. Η καταναλωση μνημης μου φαινεται ιδια μεχρι στιγμης ομως.
    ποσα στα ποσα διαθεσιμα MB ειναι δηλαδη παιδια;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shaq141a
    Bit comet the cheater client. Ήδη το απαγόρευσε το bit tornado και αν δεν είχε σταματήσει το development του μtorrent θα είχε προστεθεί η επιλογή για μη σύνδεση με bitcomet
    απο TD
    "We've come to the conclusion that the following clients cause more trouble than they are worth on this tracker, and are also the cause of false ratio reporting:
    - BitComet
    - BitLord (new ban, reports statistics wrong more often than not)."

Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-09-08, 10:14
  2. Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-01-08, 01:45
  3. Μηνύματα: 81
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-08-07, 12:19
  4. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-07-07, 21:33
  5. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 25-09-05, 02:12

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας