Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9402/1021
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Έχω το Windows 7 professional 64 bit και εδώ και καιρό έχω ένα πρόβλημα με την εξερεύνηση των windows.
    Όταν πατάω πάνω σε ένα φάκελο και με δεξί κλικ πατάω ιδιότητες μου εμφανίζει την εξερεύνηση των windows και ψάχνει για λύση στο πρόβλημα και στην συνέχεια μου κάνει restar την επιφάνεια εργασίας,

    Δεν μπορώ να καταλάβω το τι φταίει και τι πρέπει να κάνω εκτός από format.
    Το αντιβάριους δεν έχει βρει τίποτα μην πως είναι κανέναν ιος , έχω το αντιβάριους kasperky internet secirity 2011.

    Καμία ιδέα ?

  2. #2
    Εγγραφή
    04-03-2010
    Μηνύματα
    1.835
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pirobola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω το Windows 7 professional 64 bit και εδώ και καιρό έχω ένα πρόβλημα με την εξερεύνηση των windows.
    Όταν πατάω πάνω σε ένα φάκελο και με δεξί κλικ πατάω ιδιότητες μου εμφανίζει την εξερεύνηση των windows και ψάχνει για λύση στο πρόβλημα και στην συνέχεια μου κάνει restar την επιφάνεια εργασίας,

    Δεν μπορώ να καταλάβω το τι φταίει και τι πρέπει να κάνω εκτός από format.
    Το αντιβάριους δεν έχει βρει τίποτα μην πως είναι κανέναν ιος , έχω το αντιβάριους kasperky internet secirity 2011.

    Καμία ιδέα ?
    Εννοείται πως όχι format για κάτι τέτοιο!

    Διευκρίνισέ λίγο αν μπορείς αυτό που έχω στα κόκκινα. Δηλαδή σε πετάει πίσω απο εκεί που άρχισες;

    Μου ακούγεται σαν σπασμένο index, μπορεί και να κάνω λάθος, αλλά για δοκίμασε να το κλείσεις το indexing, o πιο απλός τρόπος:

    Ανοιξε το "Ο υπολογιστής μου" δεξί κλικ πάνω στον σκληρό σου δίσκο --->Ιδιότητες ---> ξετικαρε το δεύτερο κουτάκι ("Να επιτρεπεται στα αρχεία αυτής......") πάτα οκ , ξανα ok στα δικαιώματα διαχειριστή που θα ζητήσει, και "αγνόηση όλων" σε ένα error που θα πετάξει σε λίγο.

    Κάνε restart μόλις τελειώσει η διαδικασία και δες αν έχεις πάλι το ίδιο πρόβλημα.

  3. #3
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9402/1021
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Ευχαριστώ για την βοήθεια θα το δοκιμάσω το βράδυ.

    Έχω έναν φάκελο στην επιφάνει εργασίας ή κάπου αλλού στο δίσκο και με δεξί κλικ πατάω ιδιότητες φακέλου.

    Μου πετάει μήνυμα Το στοιχειο "Εξερευνηση των windows" σταματησε να λειτουργει και κάνει σαν ένα είδοσ restar την επιφαάνεια εργασίας.Δηλαδή εξαφανίζονται όλα από την οθόνη από την επιφάνεια εργασίας και ξανά φορτώνονται όλα από την αρχή.
    Όλα τα προγράμματα που εμφανίζονται κάτω δεξιά και όλα τα εικονίδια που υπηρχαν στην επιφάνεια εργασίας,

  4. #4
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.524
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Προφανως εκεινη τη στιγμη σκαει και επανερχεται ο windows explorer, γιατι αυτος "ζωγραφιζει" την επιφανεια εργασιας και οτι αλλο βλεπεις εκει.

    Εγκατεστησες καποιο προγραμμα προσφατα? Αν ναι, προσθετε κατι στον windows explorer, πχ στο δεξι κλικ το "Scan with avg" ή σε καποιο υπομενου του (File, Edit κλπ)?
    ديميتريس

  5. #5
    Εγγραφή
    11-02-2008
    Μηνύματα
    649
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    9402/1021
    ISP
    Forthnet
    SNR / Attn
    (dB) / 34(dB)
    Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με ένα format.

    Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά μερικές φορές να εντοπίσεις το πρόβλημα και την λύση είναι πολύ χρονοφόρα διαδικασία και το format είναι η ποιο γρήγορη λύση.

  6. #6
    Εγγραφή
    29-01-2009
    Μηνύματα
    4.504
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από pirobola Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά το πρόβλημα λύθηκε με ένα format.

    Ευχαριστώ για την βοήθεια αλλά μερικές φορές να εντοπίσεις το πρόβλημα και την λύση είναι πολύ χρονοφόρα διαδικασία και το format είναι η ποιο γρήγορη λύση.
    Ναι αλλά δεν είναι η πιο σωστή .....

Παρόμοια Θέματα

  1. προβλημα με εξερευνηση windows
    Από oneiro στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-01-11, 14:34
  2. εξερευνηση των windows
    Από adpapa1971 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 21
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-01-11, 09:03
  3. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 14-07-10, 11:10

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας