Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 47
  1. #31
    Το avatar του μέλους union1
    union1 Guest
    ΠΑΙΔΙΑ MIA ειναι η λυση WWW.tellas.gr LLU 2048/512 και εχετε κορυφαια συνδεση εγω αυτο εχω και το προτεινω σε οποιον εχει διαθεσιμοτητα να το βαλει.Κατεβαζω torrents με 220-225εννοειται με private trackers!!! Aφηστε που παιζω και παιχνιδια on line χωρις καμια καθυστερηση!

  2. #32
    Εγγραφή
    17-01-2006
    Περιοχή
    Δανία του Κ*λου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    672
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από union1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑΙΔΙΑ MIA ειναι η λυση WWW.tellas.gr LLU 2048/512 και εχετε κορυφαια συνδεση εγω αυτο εχω και το προτεινω σε οποιον εχει διαθεσιμοτητα να το βαλει.Κατεβαζω torrents με 220-225εννοειται με private trackers!!! Aφηστε που παιζω και παιχνιδια on line χωρις καμια καθυστερηση!
    Enjoy while it lasts.Μέχρι δηλαδή να επεκταθεί το δίκτυο της tellas και πέρα από μερικές περιοχές της Αθήνας.

    Επίσης, δυστυχώς ή ευτυχώς, για την πλειοψηφία των χρηστών πραγματικά ΜΙΑ είναι η λύση www.ote.gr
    .

  3. #33
    Το avatar του μέλους magrigor
    magrigor Guest
    Γεια χαρα, ειμαι καινουρια στο site και ιδιαιτερα ασχετη στο adsl. Εχω και εγω το πακετο της ΟΤΕΝΕΤ 2048 με sagem f@st 1500/1540 WG και μετα απο αναμονη τριων εβδομαδων εφτασε επιτελους την προηγουμενη δευτερα. Ολα καλα και ολα ωραια (δεν αναφερομαι καθολου στις χαμηλες ταχυτητες γιατι μολις σημερα καταλαβα οτι δεν συμβαινει μονο σε μενα), μεχρι που απο χθες δεν μπορω να συνδεθω καθολου στο ιντερνετ. Επικοινωνησα με την ΟΤΕΝΕΤ και μου ειπαν να κλεισω ολα τα firewall και ο,τι antivirus εχω περασμένα μεσα. Χρειαζομαι πραγματικα βοηθεια γιατι δεν ξερω που πρεπει να κοιταξω για να απενεργοποιησω τα Firewall, όταν στο control panel μου εμφανιζει οτι το εχω ήδη απενεργοποιημένο. Σε καποιο μηνυμα γινεται αναφορα για ενα Firmware. Ti ειναι αυτό;
    Αυτα, πανω κατω, χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια...

  4. #34
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.767
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @magrigor
    Θα έλεγα να διαβάσεις το http://www.adslgr.com/forum/forumdisplay.php?f=133

    Καλώς ήρθες.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #35
    Εγγραφή
    22-10-2003
    Περιοχή
    Xolargos ,Athina
    Μηνύματα
    70
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Ε ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΑ. Η κοροϊδία του οτε δεν έχει όριο.Μέν αναβαθμίστηκαν οι γραμμές αλλά κατεβάζω με λιγότερο από όσο πρίν.Εδώ και βδομάδες που η γραμμή είναι 2048 υποτίθεται μία φορά είδα 170 kb/s και όλες τις φορές σχεδόν είναι κάτω απο 100.Εκεί γύρω στα 60-80.Σήμερα είναι στα 70.Με την 1024 έπιανα 100.Και όχι μόνο αυτό αλλά στον λογαριασμό που ήρθε μου κάνανε πάλι μλκίες.Μου χρεώνουνε 2 φορές το ποσό της συνδρομής ενώ είμαι στον τελευταίο μήνα του 6μηνου του connex.Μου το κάνανε και κάτι μήνες πρίν και μου είπανε οτι είναι αναδρομικά που θα τα βγάλουνε από τον επόμενο.Ε τώρα τί αναδρομικά?Από τον τελευταίο μήνα?

    Τους έχω πάρει για την άθλια ταχύτητα, είπανε ότι θα μιλήσουν μαζί μου οι τεχνικοί εντός 48ωρου και αυτό πρίν 2 βδομάδες.ΚΑι δεν έχει πάρει κανείς.Ε βέβαια.Αφού όλοι γι αυτόν τον λόγο τους παίρνουν.

    Δηλαδή πότε θα φτιάξουν οι ταχύτητες?Σε 3 μήνες?Αναβαθμίσεις γίνονται συνέχεια πλεόν.Κάθε φορά που μπαίνει καινούργια σύνδεση.ΔΙκαιολογίες είναι αυτά.Κάνανε αναβαθμίσεις χωρίς να έχουνε διαθέσιμο bandwith.

  6. #36
    Εγγραφή
    29-08-2005
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    610
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Thomson 585 v7
    SNR / Attn
    6(dB) / 28(dB)
    Αυτο ειναι που μου τη σπαει και μενα, οτι κατεβαζω λιγοτερο απο οσο πριν. Η λεξη αναβαθμιση πλεον πρεπει να αναθεωριθει σαν εννοια... Μπορει να τους παρει και κανενα 2 μηνο να τα φτιαξουν αλλα τοτε τι λεγανε οτι υπηρχε και πειραματικη περιοδος? Ποιος ο λογος υπαρξης αυτης της περιοδου ακομα δεν καταλαβα... Και στη τελικη γιατι να πληρωνουμε εμεις τα λαθη και την ανικανοτητα του οτε?

  7. #37
    Εγγραφή
    17-09-2006
    Περιοχή
    Hράκλειο Κρήτης,Ανάληψη(κέντρο)
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    16318/1021
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗΣ
    Router
    D-Link Dsl-G624T
    SNR / Attn
    6(dB) / 21(dB)
    Νταξ..Σήμερα συνδέθηκα με 2048.Κατεβάζω σταθερά(ΣΤΑΘΕΡΑ όμως) με 20-35!Τι να κάνω..Φταίει οτι είναι καινούργια η γραμμή? Να πάρω την Οτενετ?

  8. #38
    Εγγραφή
    09-09-2006
    Περιοχή
    Κορυδαλλός
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Μπα, πρέπει να είναι γενικό το χάλι. Και εγώ χθες και προχθές ήμουν με 30-40 max. Σήμερα το πρωί κάπως καλύτερα(~90ΚΒ). Ψυχραιμία

  9. #39
    Εγγραφή
    11-09-2005
    Περιοχή
    BlackWood GP
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    332
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    19634/1023
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Path Level
    Interleaved
    Πρέπει να υπάρχει και πρόβλημα με την otenet.Γιατί το upload έχει πέσει δραματικά (120-170kbp/s) ενώ την ίδια ώρα με μετρήσεις με άλλους isp το upload τουλάχιστον δείχνει φυσιολογικό 224-228 kbp/s.Καλά για download και pings δεν το σκέφτομαι καν...40-50Kb ΟΛΗ την ημέρα...
    It's Nice To Be Important But It's More Important To Be Nice
    Μας συγχωρείτε το μέλος ********* είναι συντονιστής / διαχειριστής και δεν επιτρέπεται να τον προσθέσετε στην λίστα αποκλεισμένων.

  10. #40
    Εγγραφή
    10-01-2005
    Μηνύματα
    13
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΥΛΟΥ ΜΕΛΑ
    Router
    3com 3CRWDR200B-75
    SNR / Attn
    8(dB) / 43.5(dB)
    TCP/Web100 Network Diagnostic Tool v5.2.1e
    click START to begin
    Checking for Middleboxes . . . . . . . . . . . . . . . . . . Done
    running 10s outbound test (client to server) . . . . . 224.81Kb/s
    running 10s inbound test (server to client) . . . . . . 471.03kb/s
    Your PC is connected to a Cable/DSL modem

    Παιδιά και εγώ μια απτα ίδια-μαύρα χάλια
    Να σκεφτει κανείς οτι με την 512 χτυπαγα 650

  11. #41
    Εγγραφή
    15-07-2006
    Μηνύματα
    16
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τι γίνεται ρε παιδιά ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ με 2048 και κατεβάζω τωρα με 30 ΚΒ τι παιζει ορε μας εχει σπασει τα νευρα ο ΟΤΕ με τις Edit: [ ήρεμα ] αναβαθμισεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nnn : 19-10-06 στις 23:24.

  12. #42
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Gathul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να δανειστώ λίγο απο την εμπειρία του Forum γιατί στην otenet, πέρα απο δικαιολογίες για σταδιακή αναβάθμιση του ΟΤΕ (τώρα τι σχέση έχει η ταχύτητα του isp με τον ΟΤΕ, αυτό μόνο στο δικό τους μικρόκοσμο θα μπορούσε να συμβαίνει...), δε μπόρεσα να βγάλω άκρη.
    Απο τις 21/08 το onDSL kit 384 που είχα διπλασιάστηκε στα 768. Τόσο πριν όσο και μετά οι ταχύτητες μου θα μπορούσε κανείς να τις θεωρήσει αρκετά ικανοποιητικές (75-80Kb/sec max μετά το διπλασιασμό), μιας και απέχω απο τον ΟΤΕ της περιοχής 2-3 στενά. Παραθέτω και τα στατιστικά με attenuation/noise κτλ για του λόγου το αληθές, απο το Zyxel 660R σε ETHERNET:

    -Upstream Noise Margin-

    noise margin upstream: 31 db
    output power downstream: 15 db
    attenuation upstream: 5 db

    -Downstream Noise Margin-

    noise margin downstream: 31 db
    output power upstream: 11 db
    attenuation downstream: 10 db

    Στις αρχές Σεπτεμβρίου κατέθεσα χαρτιά για επιπλέον ετήσια δέσμευση στα 2048 για να εκμεταλλευτώ την προσφορά.Η ενεργοποίηση της υπηρεσίας πιστωποιήθηκε τηλεφωνικά απο την Otenet πριν 3 μέρες, ενώ απο τουλάχιστον για 5 μέρες το router μου δείχνει πλέον 2048/256 (Το DSLAM θυμίζω οτι έχει αναβαθμιστεί απο 21/08)
    Εδώ και 3 μέρες κάνοντας συνεχόμενες δοκιμές είτε απο μεγάλα FTP του εξωτερικού είτε απο γνωστά ADSL SPEED TEST sites (καθώς τα peer to peer δε μπορούν να θεωρηθούν καθόλου αξιόπιστα), οι ταχύτητες κυμαίνονται μεταξύ 98 και 105Kb/sec. Μόνο μια φορά χτες ξημερώματα στις 4 πμ είδα για 1-2 λεπτά να αγγίζει τα 115-120Kb/sec και μετά πάλι να πέφτει.
    Θα ήθελα να μου δώσετε τις εκτιμήσεις σας, κυριώς όσοι είναι χρήστες 2048Kbps, για να δω αν υπάρχουν ανάλογες περιπτώσεις και τι πρέπει να κάνω, εφόσον πληρώνω για μια υπηρεσία που δεν έχω (Σύμφωνα με το 19-20% απωλειών απο otenet θα έπρεπε να πιάνω κοντά στα 200Kb/sec...τα διπλά απότι τώρα). Υφίστανται οι ισχυρισμοί τους; Είναι κάτι παροδικό; HELP!

    Η ταχύτητα στο μοντεμ σου μπορεί να κλειδώνει στα 2048 αλλα για να εχεις ακριβως αυτή την ταχύτητα παίζουν ρόλο πολλοι παράγοντες.. κάποιοι απο αυτους είναι.. η κακη ποιότητα γραμμών απο τον ΟΤΕ μας!!!! η αποσταση σου απο το dslam !!!! και το βασικό.. αν η συνδεση σου ενεργοποιηθηκε σήμερα για παραδειγμα χρειάζεται κάποιες μέρες για να λειτουργήσει ακριβώς όπως πρεπει.. ααα! και κατι τελευταίο... φυσικα.. οταν ζητησεις 2048 να μπορεί σωστα να το υποστηριξη το dslam και πραγματικα να εχει γινει ο διπλασιασμος στην περιοχη σου.. .. ελπίζω να βοηθησα...

  13. #43
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από union1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑΙΔΙΑ MIA ειναι η λυση WWW.tellas.gr LLU 2048/512 και εχετε κορυφαια συνδεση εγω αυτο εχω και το προτεινω σε οποιον εχει διαθεσιμοτητα να το βαλει.Κατεβαζω torrents με 220-225εννοειται με private trackers!!! Aφηστε που παιζω και παιχνιδια on line χωρις καμια καθυστερηση!
    με τις χρεωσεις φίλε εκει τι γίνεται.. εχω ακουσει πολλα τρελα για την τελλας.. για προσεξε το λιγο

  14. #44
    Το avatar του μέλους george19
    george19 Guest
    Επιτέλους μετά από ενάμηση μήνα μου ενεργοποιήσανε το adsl έχω πάρει την 2048 otenet on dsl kit μια χαρά όλα αλλά δεν έχω την επιθημητή ταχύτητα δεν λέω αγγίζει τα 256 αλλά μερικέ φορές όταν πάω να κατεβάσω κάτι η ταχύτητα πέφτη κάτω από τα εκατό τώρα δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό 3 μέρες έχω τη σύνδεση μπορώ να κάνω κάποιο τεστ στο μόντεμ μου να δω πόσο ακριβώς είναι η ταχύητα???΄΄Εχω ένα sagem 800-840 fast modem.

    Thanks

  15. #45
    Εγγραφή
    02-10-2006
    Περιοχή
    Σπίτι μου
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    127
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από george19 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επιτέλους μετά από ενάμηση μήνα μου ενεργοποιήσανε το adsl έχω πάρει την 2048 otenet on dsl kit μια χαρά όλα αλλά δεν έχω την επιθημητή ταχύτητα δεν λέω αγγίζει τα 256 αλλά μερικέ φορές όταν πάω να κατεβάσω κάτι η ταχύτητα πέφτη κάτω από τα εκατό τώρα δεν ξέρω αν αυτό είναι φυσιολογικό 3 μέρες έχω τη σύνδεση μπορώ να κάνω κάποιο τεστ στο μόντεμ μου να δω πόσο ακριβώς είναι η ταχύητα???΄΄Εχω ένα sagem 800-840 fast modem.

    Thanks
    θα χρειαστεί να κάνεις υπομονη λίγες μέρες. το πιθανότερο είναι να " στρώσει" η ταχυτητα σου.. κανε και ενα τσεκάρισμα αν εχεις σίγουρα διπλασιαστεί. γιατί μπορεί το μοντεμ σου να κλειδωνει στην 2048 αλλά να μην εχουν τελειώσει οι εργασίες και να εχεις πρόβληματα.. παντως.. να σου πω την προσωπική μου άποψη.. οταν ειχα το sagem 800 επειδη ακριβώς ειναι με usb συνδεση είχα χαμηλότερες ταχύτητες... ενω με το ρουτεράκι μου.. είμαι μια χαρα..
    Aν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας,θα πας εκεί που κοιτας!

Σελ. 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. onDSL kit 2048kbps
    Από babbar στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-11-07, 15:13
  2. Ταχύτητες έως 8Mbps από OnDSL Kit
    Από No-Name στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 352
    Τελευταίο Μήνυμα: 28-07-07, 01:51
  3. Νέα προσφορά OTENET OnDSL Kit & OnDSL Bundle
    Από aesir στο φόρουμ Ειδήσεις
    Μηνύματα: 51
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-03-06, 10:53
  4. Διαφορες!!! ondsl,ondsl kit, ondsl bundle, conn-x
    Από le0n09 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-10-05, 15:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας