Σελ. 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 58910
Εμφάνιση 136-140 από 140
  1. #136
    Εγγραφή
    12-11-2010
    Μηνύματα
    277
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Eιναι πολλοι οι gay στην Ελλαδα. Καποιοι τους ανεβαζουν σε 15%, ητοι εναμισυ εκατομμυριο!
    Βγαζουν κυβερνηση

  2. #137
    Εγγραφή
    03-12-2010
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    845
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MADx2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως θα μεγαλωσει σωστά το παιδί όταν δεν θα βρίσκεται σε ενα κανονικό περιβαλλον στο οποιο θα εχει 2 γονείς (πατερα -μητερα)?
    Θα δωσουμε λοιπόν ενα παιδί απο ορφανοτροφείο σε κάποιους που εχουν εξ αρχής συγκεκριμένες προσωπικές ιδιαιτεροτητες?
    Ποιος εγγυαται οτι δεν θα "μεταδώσουν" τα δικά τους ψυχολογικά βιώματα στο παιδί? Πως θα αντιμετωπίζεται το παιδί απο την υπολοιπη κοινωνια?
    Γνώριζεις φανταζομαι ότι αν το παιδί ειναι μωρό πληροφορείται σε μεγάλη ηλικια ότι εχει δωθεί για υιοθεσία για να αποφυγουμε διαφορα ψυχολογικά θέματα , πως θα ειναι αυτό εφικτό σε ομοφυλα ζευγάρια?
    Πως θα απαντήσουν στο παιδί όταν θα τους ρώτησει πως γεννήθηκε ειδικά αν μιλαμε για ζευγαρι ανδρών?
    Πως θα αισθανεται το παιδί αν τους βλέπει σε διαφορες περιπτύξεις (πχ να φιλιουνται κτλ ) και αν αποπειραθει να το αντιγραψει στο σχολείο γιατι το θεωρεί φυσιολογικο?

    Αλλα είπαμε πρώτα κοιτάμε τι επιβάλλει η μόδα και μετά θα ασχοληθούμε με τις λεπτομερειες.
    +10

    Και λίγα είπες.

    Όταν το παιδί κάποια στιγμή θα θελήσει να καλέσει φίλους στο σπίτι και δούνε τους "γονείς" του, οτι το μεγάλωσαν ομοφυλόφιλοι, πως θα αντιδράσουν οι φίλοι του ?
    Και ακόμα χειρότερα άμα γίνει γνωστό αυτό σε όλη την τάξη του ποια θα είναι η αντίδραση ? Και μην μου πει κανείς οτι δεν θα λέει ψέματα σταυς φίλους του ή δεν θα καλεί φίλους στο σπίτι κτλπ. Υπόψην, είχα στο σχολείο άτομο που συμπεριφερόταν σαν gay και για τι ομαδικό κράξιμο έπεφτε από ολο το σχολείο δεν περιγράφετε.

    Επίσης όταν είχα αναφέρει αυτά που είπε ο MADx2 σε ένα blog μου απαντάει ένας gay οτι υπάρχουν επιστημονικές μελέτες που λένε οτι από το μεγάλωμα ενός παιδιού από ομοφυλόφιλαυς γονείς δεν συνεπάγονται πιθανότητες οτι το παιδί θα γίνει και αυτό ομοφυλόφιλο ενώ αντίθετα το μεγάλωμα από κανονικούς γονείς σίγουρα μπορεί να κάνει το παιδί ομοφυλόφιλο. Αν και δεν πιστεύω σε αυτές τις "επιστημονικές" μελέτες που κάθε εβδομάδα όλο κάτι καινούργιο σκάει και το αναφέρουν τα κανάλια.

  3. #138
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Το πρόβλημα είναι καθαρά κοινωνικό (κάτι με το οποίο συμφωνώ). Σκέφτομαι μια τέτοια οικογένεια στην Ελλάδα όπου το παιδί θα έχει τη ταμπέλα "το παιδί των πουστ..δων". Είναι τρομακτικό αν το σκεφτείς τι θα τραβήξει ένα τέτοιο παιδί σε μια ανέτοιμη κοινωνία.

    Τώρα τα άλλα ότι "θα γίνει" gay κλπ είναι αστεία και δεν έχουν καμία βάση.

  4. #139
    Εγγραφή
    16-04-2003
    Μηνύματα
    931
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από grande Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eιναι πολλοι οι gay στην Ελλαδα. Καποιοι τους ανεβαζουν σε 15%, ητοι εναμισυ εκατομμυριο!
    Βγαζουν κυβερνηση
    Μέχρι στιγμής έχεις αποφύγει να απαντήσεις στις ερωτήσεις μου στα δύο τελευταία μηνύματα μου και να με ενημερώσεις σχετικά με το θέμα.
    Εδώ κάνουμε μία συζήτηση για να γίνουν αντιληπτά κάποια πράγματα.

    Πες μου κάτι άλλο, τι θα ζητούσαν οι gay από μία Κυβέρνηση που θα την έβγαζαν αυτοί με την ψήφο τους; Πες μου συγκεκριμένα πράγματα.

  5. #140
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Εδώ και αρκετές ημέρες ανακυκλώνεται την συζήτηση που είχε γίνε με αφορμή το σύμφωνο ελεύθερης συμβίωσης. Κάντε και καμία αναζήτηση ...

Σελ. 10 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 58910

Παρόμοια Θέματα

  1. Άρθρο στη Metropolis για το TS / συνέντευξη adslgr για το θέμα
    Από MNP-10 στο φόρουμ Γεγονότα και Απόψεις
    Μηνύματα: 32
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-03-08, 20:22
  2. Βοήθεια για θεμα στη VB
    Από royman στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-10-07, 14:25
  3. ΘΕΜΑ ΣΤΗ C
    Από tommar στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-06-07, 20:14
  4. Ξενοδοχείο στη συμπρωτεύουσα?
    Από asikamin στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-04-06, 14:45

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας