Σελ. 11 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 660
  1. #151
    Εγγραφή
    12-02-2007
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    1.508
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Που βρέθηκαν τα λεφτά για πολεμικές επιχειρήσεις που δεν έχουν σχέση με την ασφάλεια της χώρας μας;

  2. #152
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλάκα κάνεις...! Πως λέγεται το βιβλίο;
    Μπορείς εδώ να δεις το εξώφυλλο (το έχω και στην υπογραφή μου).

    Δε ξέρω αν και πόσο ενδιαφέρεσαι, πάντως αν διαβάζεις αυτά που γράφω τα τελευταία χρόνια, τότε ξέρεις πάνω κάτω τι λέει.

    Για το ποστ μου πως σου φάνηκε; (όχι τίποτα άλλο, αλλά μου φάνηκε λίγο σουρεαλιστικό απ' όλο αυτό το ποστ να σου μείνουν 2-3 γραμμές που πήρα από το βιβλίο μου)
    “The world is not going back to normal after the magnitude of what they have done.”
    -Tom Fitzpatrick, US bank Citigroup chief technical strategist

    "Capitalists can buy themselves out of any crisis, so long as they make the workers pay"
    -Lenin

  3. #153
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ciaoant1 Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μπορείς εδώ να δεις το εξώφυλλο (το έχω και στην υπογραφή μου).

    Δε ξέρω αν και πόσο ενδιαφέρεσαι, πάντως αν διαβάζεις αυτά που γράφω τα τελευταία χρόνια, τότε ξέρεις πάνω κάτω τι λέει.

    Για το ποστ μου πως σου φάνηκε; (όχι τίποτα άλλο, αλλά μου φάνηκε λίγο σουρεαλιστικό απ' όλο αυτό το ποστ να σου μείνουν 2-3 γραμμές που πήρα από το βιβλίο μου)
    Αψογο,δε το συζητω!!

    Νόμισα ότι ήταν όλο από βιβλίο,γι'αυτο ρώτησα!

    Το έχω τσιμπησει με την πρώτη ευκαιρεια!!

    Ευχαριστώ.

  4. #154
    Εγγραφή
    18-11-2005
    Περιοχή
    Sofia/BG
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1.221
    Downloads
    32
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    mtel/BG
    Router
    ZXV10 W300 IGD
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo
    Νέα κτηνωδία του αμερικανικού στρατού στο Αφγανιστάν αποκαλύπτει το Spiegel

    Νέα κτηνωδία του αμερικανικού στρατού στο Αφγανιστάν αποκαλύπτει το Spiegel
    Χωρίς να θέλω καθόλου να δικαιολογήσω τον αμερικανικό στρατό και τις εισβολές σε Ιράκ και Αφγανιστάν τις οποίες θεωρώ πολύ πιο απαράδεκτες από αυτό που γίνεται τώρα στη Λιβύη, νομίζω ότι ο τίτλος του άρθρου του tvxs είναι παραπλανητικός και ψευδής.
    Δε μπορείς να μιλάς για κτηνωδία του στρατού τη στιγμή που ο στρατός διώκει ακριβώς την κτηνωδία αυτή και την οποία δε διέταξε.

    Εάν θέλεις να μιλάς για κτηνωδίες του Αμερικανικού στρατού, τότε μπορείς κάλιστα να αναφέρεις τη Φαλούτζα, αμερικανικές επιδρομές κατά περιοχών αμάχων, τα όπλα απεμπλουτισμένου ουρανίου, ή ακόμη και τις ίδιες τις εισβολές (στο σύνολό τους).
    Αλλά το να φορτώνεις στο στρατό την κάθε αλητία του κάθε στρατιώτη, την οποία μάλιστα ο στρατός απαγορεύει και διώκει ποινικά, είναι κατά τη γνώμη μου συκοφαντία και ψέμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος YiannisM : 22-03-11 στις 12:47. Αιτία: auto merged post

  5. #155
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0

    Ποιος την γαμεί την δημοκρατία;
    Spoiler:
    Επί τέλους, αποκαθίσταται η διεθνής νομιμότης! Οι ισχυροί της γης, απηυδισμένοι από την συμπεριφορά του παρανοϊκού δικτάτορα Μουαμάρ Καντάφι, έκαναν την καρδιά τους πέτρα κι αποφάσισαν να επέμβουν στην Λιβύη. Ο διεθνής εσμός της ιμπεριαλιστικής δημοκρατίας χτύπησε την γροθιά στο τραπέζι, αναφώνησε με αγανάκτηση "ως εδώ και μη παρέκει" και εξαπέλυσε το δημοκρατικό του οπλοστάσιο κατά του ίσαμε χτες αγαπητού φίλου και από σήμερα μισητού εχθρού.

    Μπροστά ο Σαρκοζύ. Αυτό το παλληκάρι, όσο μπόι του λείπει τόση μαγκιά του περισσεύει. Εδώ, τσάκισε τους πιτσιρικάδες των παριζιάνικων προαστίων και εξαπέλυσε πογκρόμ κατά των ρομά της χώρας του. Θα λυπηθεί τους λίβυους τώρα; Αναρωτιέμαι, όμως: αν οι δημοσκοπήσεις δεν τον έφερναν τρίτο και καταϊδρωμένο στην κούρσα για την επόμενη προεδρία της Γαλλίας, θα έκανε το ίδιο; Ποια δημοκρατία και παπάρια τώρα; Όταν μιλάμε για πολιτικές σκοπιμότητες, ποιος την γαμεί την δημοκρατία;

    Από δίπλα του κι ο Κάμερον, κλασσικό φυντανάκι του βρεττανικού τυχοδιωκτισμού. Μάλιστα, ο βρεττανός πρωθυπουργός δεν είχε κανένα πρόβλημα να παραδεχτεί δημοσίως ότι η επέμβασή του στην Λιβύη υπαγορεύθηκε από τα συμφέροντα της χώρας του! Ποια δημοκρατία και παπάρια τώρα; Όταν μιλάμε για πετρέλαια, ποιος την γαμεί την δημοκρατία;

    Πίσω κι από τους δυο αυτούς, ο -τιμημένος με Νόμπελ Ειρήνης- Ομπάμα. Ο πρόεδρος των ΗΠΑ δήλωσε, με περισσή ξετσιπωσιά, ότι η χώρα του δεν θα παίξει πρωτεύοντα ρόλο στην επίθεση κατά της Λιβύης αλλά, απλώς, θα προσφέρει τεχνική υποστήριξη. Εμ, βέβαια! Σιγά μην αφήσει άγγλους και γάλλους να διαφημίζουν μονάχοι την αποτελεσματικότητα των οπλικών τους συστημάτων! Τι διάολο; Κοτζάμ αμερικανός πρόεδρος επιτρέπεται να μην εκμεταλλευτεί την ευκαιρία για ένα promotion των awacs και των φάντομ που παράγει η χώρα του; Ποια δημοκρατία και παπάρια τώρα; Όταν μιλάμε για μπίζνες, ποιος την γαμεί την δημοκρατία;

    Ξοπίσω τους κι άλλοι δημοκράτες. Σαν τον δικό μας, τον Παπανδρέου, ας πούμε. Βέβαια, η Ελλάδα είναι φιλειρηνική χώρα και δεν ανακατεύεται σε πολέμους. Απλώς, στέλνει 2-3 αεροπλανάκια να κρατάνε το σεγόντο κι ανοίγει τα αεροδρόμιά της για να ανεφοδιάζονται τα μη φιλειρηνικά αεροπλάνα των απανταχού προστατών της δημοκρατίας, όσο κι αν μας κοστίζει αυτη η επιλογή. Άλλο αν ταυτόχρονα ξεχνάει ότι η Λιβύη αποτελεί τον βασικό μας πετρελαιικό προμηθευτή (και εξαιρετικής ποιότητας πετρέλαιο σε καλή τιμή παίρνουμε και μεταφορικά γλιτώνουμε, αφού η Λιβύη είναι δίπλα μας), ώστε το εθνικό μας συμφέρον υποδεικνύει να τα έχουμε καλά μαζί της. Το κακό με τον Παπανδρέου είναι ότι δεν μπορεί να ισχυριστεί ότι η ελληνική εμπλοκή αποτελεί συμμαχική υποχρέωση στα πλαίσια του ΝΑΤΟ, αφού -επίσημα, τουλάχιστον- η επίθεση στην Λιβύη δεν έγινε από το ΝΑΤΟ αλλά από μεμονωμένες χώρες. Έλα, όμως, που η κυβέρνηση θέλει να δείξει στον διεθνή ιμπεριαλισμό ότι είμαστε "καλά παιδιά"! Ποια δημοκρατία και παπάρια τώρα; Όταν μιλάμε για πιστοποιητικά νομιμοφροσύνης, ποιος την γαμεί την δημοκρατία;

    Να μη ξεχάσουμε και τον Κι-Μουν, τον γενικό γραμματέα του ΟΗΕ. Υποτίθεται ότι ο ΟΗΕ ιδρύθηκε για να προασπίζει την ειρήνη απανατχού της υφηλίου και, συνεπώς, δεν θα έπρεπε ποτέ να δίνει την συγκατάθεσή του σε πολεμικές επιχειρήσεις. Έλα, όμως, που μόνο αυτό δεν συμβαίνει. Παλιότερα, είχαμε τον Ανάν, εκείνο το κουτσούνι που ευλόγησε τον διαμελισμό της Γιουγκοσλαβίας και την εισβολή στο Ιράκ. Τώρα έχουμε τον Κι-Μουν να ευλογεί την επίθεση κατά της Λιβύης. Αλλά τι περιμένουμε να κάνει ο άνθρωπος; Να προασπίσει την δημοκρατία και την ειρήνη και μην εξυπηρετήσει το διεθνές κατεστημένο, το οποίο τον προώθησε στην θέση που κατέχει; Αφού γι' αυτό τον προώθησαν εκεί! Ποια δημοκρατία και παπάρια τώρα; Όταν μιλάμε για αλλαξοκωλιές υψηλού επιπέδου, ποιος την γαμεί την δημοκρατία;

    Τελικά, ο μακαρίτης ο Ροβεσπιέρος θα παραμένει πάντοτε επίκαιρος: "Δημοκρατία! Πόσα εγκλήματα γίνονται στο όνομά σου..."
    “The world is not going back to normal after the magnitude of what they have done.”
    -Tom Fitzpatrick, US bank Citigroup chief technical strategist

    "Capitalists can buy themselves out of any crisis, so long as they make the workers pay"
    -Lenin

  6. #156
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.247
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από YiannisM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς να θέλω καθόλου να δικαιολογήσω τον αμερικανικό στρατό και τις εισβολές σε Ιράκ και Αφγανιστάν τις οποίες θεωρώ πολύ πιο απαράδεκτες από αυτό που γίνεται τώρα στη Λιβύη, νομίζω ότι ο τίτλος του άρθρου του tvxs είναι παραπλανητικός και ψευδής.
    Δε μπορείς να μιλάς για κτηνωδία του στρατού τη στιγμή που ο στρατός διώκει ακριβώς την κτηνωδία αυτή και την οποία δε διέταξε.

    Εάν θέλεις να μιλάς για κτηνωδίες του Αμερικανικού στρατού, τότε μπορείς κάλιστα να αναφέρεις τη Φαλούτζα, αμερικανικές επιδρομές κατά περιοχών αμάχων, τα όπλα απεμπλουτισμένου ουρανίου, ή ακόμη και τις ίδιες τις εισβολές (στο σύνολό τους).
    Αλλά το να φορτώνεις στο στρατό την κάθε αλητία του κάθε στρατιώτη, την οποία μάλιστα ο στρατός απαγορεύει και διώκει ποινικά, είναι κατά τη γνώμη μου συκοφαντία και ψέμα.
    Το οτι διώκουν την κτηνωδία, δεν νομίζω ότι αναιρεί το γεγονός του ότι έγινε η κτηνωδία. Ασε ότι παλαιές πρακτικές και η ιστορία διδάσκει ότι οι ποινές στην Αμερική σε τέτοιες περιπτώσεις (που περνούν από στρατοδικίο) ειναι τελείως χαλαρες σχετικά με το έγκλημα...


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

  7. #157
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από aroutis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι διώκουν την κτηνωδία, δεν νομίζω ότι αναιρεί το γεγονός του ότι έγινε η κτηνωδία. Ασε ότι παλαιές πρακτικές και η ιστορία διδάσκει ότι οι ποινές στην Αμερική σε τέτοιες περιπτώσεις (που περνούν από στρατοδικίο) ειναι τελείως χαλαρες σχετικά με το έγκλημα...
    Off Topic αλλά αν δε το πω θα σκάσω!!!

    Τι περιμένεις από στρατό χώρας όπου έχει διατελεσει Αρχιστρατηγος ο Μπους;! :Ρ

  8. #158
    Το avatar του μέλους opener
    opener Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Off Topic αλλά αν δε το πω θα σκάσω!!!

    Τι περιμένεις από στρατό χώρας όπου έχει διατελεσει Αρχιστρατηγος ο Μπους;! :Ρ
    ??? Λινκ;

    Οι Μπουςτηδες ηταν προεδροι νομιζω (και αρχηγος της CIA ο μπαμπας).
    http://en.wikipedia.org/wiki/George_H._W._Bush
    http://en.wikipedia.org/wiki/George_W._Bush
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος opener : 23-03-11 στις 15:05.

  9. #159
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opener Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Προεδρος των ΗΠΑ είναι ( ως αξίωμα ) και Αρχιστρατηγος των Ενοπλων Δυναμεων.

    Δεν εννοώ ότι έκανε θητεία...αυτό έλειπε.

    Να γίνει στρατιωτικός ο καθυστερημένος.

  10. #160
    Το avatar του μέλους opener
    opener Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Anasazi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο Προεδρος των ΗΠΑ είναι ( ως αξίωμα ) και Αρχιστρατηγος των Ενοπλων Δυναμεων.

    Δεν εννοώ ότι έκανε θητεία...αυτό έλειπε.

    Να γίνει στρατιωτικός ο καθυστερημένος.
    Ας τα σαπια. . Αν εννοουσες αυτο, τοτε γιατι εγραψες τον ενα μονο;
    Και τωρα παλι ενικο γραφεις.
    Δυο ηταν οι Μπους....

  11. #161
    Εγγραφή
    11-12-2009
    Μηνύματα
    1.849
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από opener Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ας τα σαπια. . Αν εννοουσες αυτο, τοτε γιατι εγραψες τον ενα μονο;
    Και τωρα παλι ενικο γραφεις.
    Δυο ηταν οι Μπους....
    Προφανώς κάνεις πλακα.

    Τι ήθελες; Να αναφέρω ονομαστικά όλους τους προέδρους; :Ρ

  12. #162
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    μέλος του ιδρύματος Καντάφι ο Γιωργάκης Παπανδρέου
    Και στην Βουλή όταν του το επισήμαναν δεν είχε τα αχαμνά να το παραδεχτεί. Έφτασε στο σημείο να πει πως τον έβαλαν ως μέλος χωρίς την δικιά του συγκατάθεση. Τελικά αποδείχτηκε πως μέχρι και ομιλίες είχε κάνει ως μέλος του ιδρύματος προφανώς χωρίς την συγκατάθεση του ή δεν είχε καταλάβει που μιλούσε

  13. #163
    Εγγραφή
    24-04-2006
    Μηνύματα
    273
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    αχαχαχαχαχ
    “The world is not going back to normal after the magnitude of what they have done.”
    -Tom Fitzpatrick, US bank Citigroup chief technical strategist

    "Capitalists can buy themselves out of any crisis, so long as they make the workers pay"
    -Lenin

  14. #164
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    μέλος του ιδρύματος Καντάφι ο Γιωργάκης Παπανδρέου
    Και στην Βουλή όταν του το επισήμαναν δεν είχε τα αχαμνά να το παραδεχτεί. Έφτασε στο σημείο να πει πως τον έβαλαν ως μέλος χωρίς την δικιά του συγκατάθεση. Τελικά αποδείχτηκε πως μέχρι και ομιλίες είχε κάνει ως μέλος του ιδρύματος προφανώς χωρίς την συγκατάθεση του ή δεν είχε καταλάβει που μιλούσε
    Σαπίλα... κατα τα άλλα ο πόλεμος ειναι ανθρωπιστικός.

  15. #165
    Εγγραφή
    14-12-2006
    Περιοχή
    ΠΡΩΗΝ Ελληνικη Μακεδονία
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.693
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15044/1024
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TG585 v8
    SNR / Attn
    6(dB) / 33(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από no_logo Εμφάνιση μηνυμάτων
    μέλος του ιδρύματος Καντάφι ο Γιωργάκης Παπανδρέου
    Και στην Βουλή όταν του το επισήμαναν δεν είχε τα αχαμνά να το παραδεχτεί. Έφτασε στο σημείο να πει πως τον έβαλαν ως μέλος χωρίς την δικιά του συγκατάθεση. Τελικά αποδείχτηκε πως μέχρι και ομιλίες είχε κάνει ως μέλος του ιδρύματος προφανώς χωρίς την συγκατάθεση του ή δεν είχε καταλάβει που μιλούσε
    Το ψεμα γι αυτον εγινε τροπος ζωης...

Σελ. 11 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 6910111213162131 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. OSCARS 2011 και με ελληνική συμμετοχή
    Από jdtech στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 48
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-11, 02:32
  2. Eurovision 2010-Ελληνική συμμετοχή-Ψηφοφορία
    Από nek4d στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 16-03-10, 21:18
  3. Eurovision 2006 : Ελληνική Συμμετοχή
    Από golity στο φόρουμ Πολιτιστικό στέκι
    Μηνύματα: 144
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-05-06, 13:31
  4. Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-08-04, 10:04

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας