Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 19
  1. #1
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Περιοχή
    Σε μία πόλη που περνάνε όλοι φίνα
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    163
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Thomson
    Καλησπέρες


    Χθες εκανα Install τον wmp11 και ολα σχεδον λειτουργουν κανονικα..το προβλημα αλλου ειναι ομως...οταν παιζω video μεσα απο τη βιβλιοθηκη του Player δεν μπορω να παω μπροστα τα video(π.χ απο το 1 λεπτο στο 3) ενω αν ενα video το ανοιξω μεσα απο εναν φακελο και ανοιξει αυτοματα ο player μπορω να το κανω...τι συμβαινει?Υπαρχει καμια ρυθμιση?
    Σου γράφω πάλι από ανάγκη
    η ώρα πέντε το πρωί
    το μόνο πράγμα που 'χει μείνει
    όρθιο στον κόσμο είσαι εσύ......

  2. #2
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Ο wmp11 εχει παρα πολλα προβληματα και δεν φταιει το γεγονος πως ειναι beta

    Υπαρχουν πολλα αξιολογα προγραμματα για να βλεπεις videos και να ακους μουσικη.

  3. #3
    Το avatar του μέλους SDF
    SDF Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AddictedToChaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο wmp11 εχει παρα πολλα προβληματα και δεν φταιει το γεγονος πως ειναι beta

    Υπαρχουν πολλα αξιολογα προγραμματα για να βλεπεις videos και να ακους μουσικη.
    Οπως το ειπες.Μακρια απο WMP γενικα και ΙΕ7
    Δοκιμασε τον Media player classic για απλα video πιστευω ειναι ενας απο τους top.μικρος,ουτε setup ουτε τιποτα.
    Αμα τωρα θες tωρα DDigital THX etc δεν κανει.

  4. #4
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το λεω γενικα γιατι το κανουν πολλοι(οπως εγινε κι εδω):οταν σας λεει καποιος το προβλημα του να προσπαθειτε να του το λυσετε αν ξερετε τον τροπο ή τουλαχιστον πειτε μια γνωμη πως πιστευετε οτι μπορει να λυθει αλλιως μην απαντατε καθολου!Οι απαντησεις "βαλε το ενα,βαλε το αλλο,αλλαξε προγραμμα" δεν βοηθουν κανεναν και κυριως αυτον που χρειαζεται τη βοηθεια!Οταν ειχα εγω προβλημα με τον opera και ρωτησα εναν φιλο μου τι μπορει να φταιει δεν μου ειπε βαλε firefox ή χρησιμοποιησε τον internet explorer,αλλα εψαξε,μου ειπε καποιες πιθανες λυσεις και τελικα ελυσα το προβλημα μου και οχι μονο αυτο,εμαθα και τι εφταιγε και ειχα αυτο το προβλημα και αν τυχει σε καποιον αλλον να μπορω να τον βοηθησω!Ευχαριστω!

  5. #5
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metalmike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το λεω γενικα γιατι το κανουν πολλοι(οπως εγινε κι εδω):οταν σας λεει καποιος το προβλημα του να προσπαθειτε να του το λυσετε αν ξερετε τον τροπο ή τουλαχιστον πειτε μια γνωμη πως πιστευετε οτι μπορει να λυθει αλλιως μην απαντατε καθολου!Οι απαντησεις "βαλε το ενα,βαλε το αλλο,αλλαξε προγραμμα" δεν βοηθουν κανεναν και κυριως αυτον που χρειαζεται τη βοηθεια!Οταν ειχα εγω προβλημα με τον opera και ρωτησα εναν φιλο μου τι μπορει να φταιει δεν μου ειπε βαλε firefox ή χρησιμοποιησε τον internet explorer,αλλα εψαξε,μου ειπε καποιες πιθανες λυσεις και τελικα ελυσα το προβλημα μου και οχι μονο αυτο,εμαθα και τι εφταιγε και ειχα αυτο το προβλημα και αν τυχει σε καποιον αλλον να μπορω να τον βοηθησω!Ευχαριστω!
    Συμφωνω σε αυτο που λες, ομως:

    1. Οταν καποιος γνωριζει πως υπαρχουν αποδεδειγμενα, καλυτερα προγραμματα απο αυτο που αναφερει,

    2. Οταν ξερει πως το software με το οποιο εχει προβλημα ο χρηστης, ειναι ΓΤΠ, προβληματικο, μεσα στα bugs, προερχεται απο μια εταιρια η οποια δεν εβαλα και ουτε προκειται να βαλει ΜΥΑΛΟ ποτε,

    τοτε δεν υπαρχει λογος να μην προτεινεις ενα σωστο προγραμμα.

    Αν το παρουμε οπως το θετεις, τοτε και συ 1000000%, αρχισες με Internet Explorer.

    Αρα εκανε βλακεια οποιος σου ειπε να δοκιμασεις και οπερα. Προσεξε τα bold.

    Επισης, λυσεις μπορεις να δωσεις σε προγραμμα που επιδεχεται λυση. Αυτα τα προγραμματα, οτι και να τα κανεις, μονο με uninstall φτιαχνει το προβλημα.

  6. #6
    Το avatar του μέλους SDF
    SDF Guest
    Oπως λεει και ο AddictedToChaos "πολυ σωστα" αφου οτι και να κανεις ο WMP11 ειναι ΓΤΠ γιατι να κατσει ο ανθρωπος να παλευει με το τερατουργιμα της MS και να κανει αλχημειες?
    Οταν μπορει να κανει το ιδιο πραγμα με κατι αλλο πολυ πιο γρηγορα και πολυ πιο σωστα χωρις κανενα προβλημα.
    Που ειναι το παραλογο?

  7. #7
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Φανταζεσται να αρχισει ο καθενας να γραφει για το αγαπημενο του προγραμμα; Videolan,MPC,Intervideo κτλ κτλ. Εχει δικιο ο Metalmike...
    Αν υπαρχουν πιο προηγμενα προγραμματα εχει ο καθενας το δικαιωμα να ψαχτει και να τα βρει αλλα μπορει να μη θελει κιολας

  8. #8
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  9. #9
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φανταζεσται να αρχισει ο καθενας να γραφει για το αγαπημενο του προγραμμα; Videolan,MPC,Intervideo κτλ κτλ. Εχει δικιο ο Metalmike...
    Αν υπαρχουν πιο προηγμενα προγραμματα εχει ο καθενας το δικαιωμα να ψαχτει και να τα βρει αλλα μπορει να μη θελει κιολας
    Μα δεν του επιβαλλουμε τιποτα με το ζορι. Δηλαδη τοσο κακο ειναι να τσεκαρει ενα δυο ΣΩΣΤΑ προγραμμτα;

    Πιστευεις πως θα του δημιουργησει καποιο ψυχικο τραυμα ο videoLAN ή το MPC; Ελεος δηλαδη...

  10. #10
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Δεν μου αρεσε καθολου το Videolan*.Αν ειναι να προτεινεις καποιο προγραμμα να προτεινεις καποιο που αξιζει και οχι καποιο που βρισκεται σε εκδοση 0,8,5 Επειδη απλα εχει λiγοτερα bugs απο τον media player δεν ειναι λογος για να προτιμησεις κατι ελαφρως καλυτερο.ελεοc *2

    *= Κρασαρει πολυ συχνα ,δε διαβαζε υποτιτλους,απο ενα σημειο κ μετα δεν εβρισκε σταθμους Θα το ξαναδω σε εκδοση απο 1. και πανω

  11. #11
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ειναι να προτεινεις καποιο προγραμμα να προτεινεις καποιο που αξιζει και οχι καποιο που βρισκεται σε εκδοση 0.8.5.
    Μην κρίνεις το πόσο ώριμες είναι οι εκδόσεις open-source προγραμμάτων από το γεγονός ότι αργούν να φτάσουν την έκδοση 1.0.

    Απλά έχουν άλλη φιλοσοφία αρίθμησης.

    Σχεδόν πάντα, είναι ωριμότατα σε συμπεριφορά χρόνια πριν φτάσουν την έκδοση 1.0.

    Συνήθως οι open-source developers, σταμπάρουν με "1.0" μόνο την έκδοση εκείνη στην οποία θα έχουν βάλει όλα τα features τα οποία είχαν αρχικά οραματιστεί στην αρχική σύλληψη της εφαρμογής. Το γεγονός ότι μπορεί να μην έχουν μπει ακόμα όλα, δεν σημαίνει ότι τα ήδη εφαρμοσμένα δεν συμπεριφέρονται άψογα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  12. #12
    Εγγραφή
    13-12-2005
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    1.684
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    8000/1024
    ISP
    Forthnet
    Κρασαρει πολυ συχνα ,δε διαβαζε υποτιτλους,απο ενα σημειο κ μετα δεν εβρισκε σταθμους
    Crash έχω να φάω στο VLC ΠΑΡΑ πολύ καιρό (και crashαρε μόνο όταν πήγαινα να τρέξω κάποια "περίεργα" αρχεία από άποψη codecs).

    Όσον αφορά την έκδοση με κάλυψε ο Wantilles, και θα συμφωνήσω με τον Addicted.

    Beta προγράμματα βγαίνουν για δοκιμή και ΟΧΙ για καθημερινή χρήση.
    Nobody is innocent, there are merely varying levels of guilt.

  13. #13
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Βρε τι μου λετε τωρα το προγραμμα εχει τα μαυρα του τα χαλια. Αυτη την ωριμοτητα που λεει ο Wantilles ουτε κατα διανοια δεν την εχω δει.
    Οπως ειπα φαινεται καλος player αλλα bugατος και ΠΟΤΕ δεν θα τον προτεινα αντι του WMP11. Το MediaPlayerClassic ναι ειναι καλο

  14. #14
    Το avatar του μέλους AddictedToChaos
    AddictedToChaos Guest
    Θα σου απαντουσα, αλλα αφου θεωρεις αξιο player το windows media player, παω πασο

  15. #15
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε τι μου λετε τωρα το προγραμμα εχει τα μαυρα του τα χαλια. Αυτη την ωριμοτητα που λεει ο Wantilles ουτε κατα διανοια δεν την εχω δει.
    Οπως ειπα φαινεται καλος player αλλα bugατος και ΠΟΤΕ δεν θα τον προτεινα αντι του WMP11. Το MediaPlayerClassic ναι ειναι καλο
    Το VLC, ναί, είναι πολύ bugάτο.

    Αλλά ο,τιδήποτε είναι καλύτερο από τα WMP (εκτός των QuickTime, iTunes και RealPlayer).
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. WMP..
    Από Ayrton1992F1 στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-08-08, 17:07
  2. ράδιο στο wmp 11;
    Από yiannisbot στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-10-07, 10:37
  3. Πρόβλημα με υπότιτλους στο WMP 11
    Από kalabortsos στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-03-07, 21:20
  4. Πρόβλημα με τον WMP
    Από InVaLiD στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 06-10-06, 09:57

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας