Καλημέρα σας,

Από χθες, βρίσκομαι (μάλλον) στην αναζήτηση νέου κινητού μιας και το Motorola μου παρέδωσε πνεύμα. Αλλά θέλω να του δώσω μια ευκαιρία ακόμη μήπως και...

Χθες λοιπόν, καθώς βγήκα από το σπίτι, έπεσε κάτω. Μόλις το άνοιξα, είδα ότι έκλεισε και οπότε το ξαναενργοποίησα. Η οθόνη όμως ήταν γεμάτη "χιόνια", όπως όταν δεν έχει σήμα η τηλεόραση αλλά μη κινούμενα. Προσπάθησα αρκετή ώρα να το επαναφέρω με "διάφορους" τρόπους (μη φανταστείτε τίποτα σπουδαίο, restarts, ψιλοκουνήματα...) και με τα πολλά επανήλθε. Το θέμα είναι όμως ότι ενώ το κινητό ανοίγει πλέον κανονικά, δεν μου ζητάει καν pin (ενώ το έχω ορισμένο να το κάνει - προηγουμένω το έκανε) και επίσης, δεν έχει σήμα. Με αφήνει μόνο επείγουσες κλήσεις.
Δοκίμασα την ίδια sim σε άλλο κινητό και δούλευε μια χαρά. Δοκίμασα άλλη sim στο Motorola και πάλι το ίδιο πρόβλημα, no pin, no signal. Από χθες λοιπόν είναι σε αυτή την κατάσταση. Ρώτησα σε γνωστό μαγαζί αλλά μου είπαν 50 ευρώ για να το κοιτάξουν στην Αθήνα και αν θα γίνει. Ούτε καν φυσικά σκοπεύω να δώσω τόσα.

Για την ακρίβεια, δεν σκοπεύω να δώσω ούτε ευρώ για το τηλέφωνο. Σκόπευα το καλοκαίρι να πάρω άλλο αλλά μάλλον επισπεύεται η αγορά.

Έλεγα όμως μήπως είναι κάτι το διορθώσιμο...
Καμιά ιδεά?