Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 16
  1. #1
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Ψάχνω κάποιο free (προφανώς) πρόγραμμα το οποίο να μεταδίδει ESPN, CBS, FOX και NBC.

    Έχω βρει κάποια, αλλά δεν ξέρω εάν διαφορετικά προγράμματα μπορεί να έχουν διαφορετικές απαιτήσεις ταχύτητας (π.χ. το "χ" πρόγραμμα μπορεί να έχει μεγαλύτερη απαίτηση bandwidth
    από το "ψ" επειδή το δείχνει σε καλύτερη ανάλυση).

    Εάν γνωρίζει κάποιος κάποιο πρόγραμμα, θα ήμουν υποχρεωμένος.

    Έχω γραμμή 1024.







    (αύριο ξεκινάει η 5η εβδομάδα football. Τρελή αρρώστεια λέμεεεεε )
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  2. #2
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedtouch 530
    Για ρίξε μια ματιά εδώ www.sopcast.org. Έχει το espn και καποια ακόμα (αν και δεν το 'χω ψαξει πολύ), φαντάζομαι οτι ψάχνεις για κανενα αγώνα champions league...Αν ναι την προηγούμενη αγωνιστική έβλεπα το Ιντερ - Μπαγερν Η πιότητα ειναι σχετικά καλή, το βλέπεις δηλαδη άνετα το ματς.

    Υγ. Κι εγώ με 1024 γραμμή είμαι.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peterdub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για ρίξε μια ματιά εδώ www.sopcast.org.
    Έχεις καταφέρει να δεις σε αυτό; Το είχα κατεβάσει και μερικές φορές μου έβγαζε το ESPN από τον κατάλογο (μάλλον επειδή είχε γεμίσει).

    Επίσης δεν μπόρεσα να βρω πληροφορίες για το πως συνδέεσαι. Εσύ κάνεις ανώνυμη σύνδεση ή άνοιξες λογαριασμό; Δοκίμασα και με τα δύο και ψιλοσερνόταν

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peterdub Εμφάνιση μηνυμάτων
    φαντάζομαι οτι ψάχνεις για κανενα αγώνα champions league...
    Nop... Αμερικάνικο football ψάχνω να δω. Μέχρι τώρα κατεβάζω τους αγώνες και τους βλέπω 2 μέρες μετά.

    Έλα και έχουμε πάρει φωτιάαααα (Seattle Seahawks )
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  4. #4
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedtouch 530
    Επίσης δεν μπόρεσα να βρω πληροφορίες για το πως συνδέεσαι. Εσύ κάνεις ανώνυμη σύνδεση ή άνοιξες λογαριασμό; Δοκίμασα και με τα δύο και ψιλοσερνόταν

    Δοκίμασα στην αρχή με ανώνυμη σύνδεση και μπόρεσα να δω το espn αλλά δεν μου έβγαζε μετά άλλα κανάλια, μόλις έκανα εγγραφή (είναι δωρεάν απλά πρέπει να στείλεις ένα μύνημα για να ενεργοποιηθόυν τα υπόλοιπα κανάλια) έπαιξαν με τη μια. Όσο για την σύνδεση, σ' όλο το ματς που είδα κόλλησε 2-3 φορές για πολύ λίγο (1-2 sec.) αλλά το καλό είναι οτι συνεχίζει απο το ίδιο σημείο που κόλλησε, δεν "πηδάει" τη φάση δηλαδή. Αν είσαι σε δίκτυο Οτε μπορεί να έχεις πρόβλημα με τα "πακέτα", εγώ πάντως με Vivodi δεν είχα κάποιο σοβαρό πρόβλημα, βέβαια θα το δοκιμάσω και αύριο και θα σου πώ.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποιες port forward; Δεν βρήκα να ζητάει κάτι τέτοιο. Αν έχεις τίποτα υπ'όψην σου, πες.

    Το ξαναδοκιμάζω τώρα, ευχαριστώ
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  6. #6
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedtouch 530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ESP1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως χρειάζεται να κάνω κάποιες port forward; Δεν βρήκα να ζητάει κάτι τέτοιο. Αν έχεις τίποτα υπ'όψην σου, πες.

    Το ξαναδοκιμάζω τώρα, ευχαριστώ
    Απ' οτι θυμάμαι οταν έκανε σύνδεση μου ζητούσε στο soft. firewall να ανοίξει κάποιες "πόρτες" αλλά στο ρούτερ δεν άνοιξα καμία (με Upnp off και το firewall του ρούτερ ενεργοποιημένο) και έπαιξε κανονικά. Φαντάζομαι οτι αν ανοίξεις και τις πόρτες που ζητάει ίσως να παίξει καλύτερα. Να' σαι καλά και καλή επιτυχία.

    ΥΓ Τις επόμενες μέρες θα μάθω από φίλο και για άλλα κανάλια ή τρόπους που μπορούμε να δούμε και θα σου πώ.

  7. #7
    Εγγραφή
    10-06-2005
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Vivodi Full
    Ταχύτητα
    16379/1023 (14600/500)
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ
    Router
    Vood 452w
    SNR / Attn
    6(dB) / 22(dB)
    Δεν ενδιαφέρει εσένα ESP1982, αλλά στο http://www.football4less.com/schedules/ μπορείς να δεις πρόγραμμα για αγώνες ποδοσφαίρου που δείχνουν διάφορα κανάλια μέσω streaming και μάλιστα μέσω αρκετών προγραμμάτων. Το μόνο του πρόβλημα είναι οτι το πρόγραμμα των αγώνων βγαίνει συνήθως την ίδια μέρα, αλλα δεν νομίζω ότι αυτό είναο πρόβλημα.
    Όσο για σένα, μπορείς να ψάξεις τα κανάλια και τα διάφορα προγράμματα(τα οποία μπορείς να δεις μέσω του link, απλά πάτα σε μια κυριαkη-σαββάτο όπου θα υπάρχει full πρόγραμμα αγωνων και θα έχει αρκετά παιχνίδια), αλλά δυστυχώς δεν έχω εντοπίσει κάτι αντίστοιχο σαν αυτό που παραθέτω για άλλα αθλήματα.

  8. #8
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peterdub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ' οτι θυμάμαι οταν έκανε σύνδεση μου ζητούσε στο soft. firewall να ανοίξει κάποιες "πόρτες" αλλά στο ρούτερ δεν άνοιξα καμία (με Upnp off και το firewall του ρούτερ ενεργοποιημένο) και έπαιξε κανονικά. Φαντάζομαι οτι αν ανοίξεις και τις πόρτες που ζητάει ίσως να παίξει καλύτερα.
    Μπα... Καμία τύχη. Βρήκα τις πόρτες, τις άνοιξα και τίποτα. Θα δοκιμάσω σε 5-6 ώρες πάλι μπας και γίνει τίποτα. Αν βρεις ο,τιδήποτε, εδώ είμαστε.
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  9. #9
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedtouch 530
    Λοιπόν επανέρχομαι στο θέμα μας με περισσότερες πληροφορίες. Έχουμε και λέμε, για τους ποδοσφαιρόφιλους:
    www.freefootball.org/upcoming.php
    www.footsat.net/tvguides/footy.hthm
    www.fussball-foren.net/fussball-live.html
    www.wwitv.com
    www.we6rudy80.free.fr
    καθώς και την σελίδα που αναφέρει πιο πάνω ο Galliant (Thanks ). Δυστυχώς δεν κατάφερα να τις τσεκάρω όλες ακόμα, πιστεύω να προλαβω το Σ/Κ.

    @ESP1982
    Το δοκίμασα ξανά χθές και έπαιξε μια χαρά (έχω και screenshot αλλά δεν ξέρω πως να την ανεβάσω ). Εσένα σου κάνει διακοπές ή δεν παιζει καθόλου;

  10. #10
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Στο καλό μου. Μόλις ξεκινάει να κάνει buffering, συμπληρώνει 1% ανά δύο δευτερόλεπτα περίπου! Το δοκίμασα πολλές φορές, και μόνο δύο έπαιξε ανθρώπινα και αυτό για κανένα 20λεπτο. Εσένα πόση ώρα σου κάνει buffering πριν ανοίξει; Τι να φταίει;
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  11. #11
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedtouch 530
    Στην αρχή κι εμένα μου το κάνει αυτό (υποθέτω οτι τσεκάρει τη σύνδεση) και αρχίζει να παίζει στο 3λεπτο περίπου, μέχρι να παίξει φουλ υπολόγισε κανά 5λεπτο. Μήπως το βράδυ χαμηλώνει η ταχύτητα σου; Γιατί απ' οτι είδα στο dumeter σε κάποιες φάσεις χτυπάει 95αρια (kB) άσχετα αν στον player γράφει οτι παίζει με 35,5. Το δοκίμασες πρωί που είναι καλύτερα τα πράγμτα από απόψη bandwidth;

    ΥΓ Την καλημέρα μου

  12. #12
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Ίσα ίσα που το βράδυ και το πρωί ψιλοπετάω πλέον.

    Στον player έχει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διακυμάνσεις πάντως. Μία γράφει 80, μία 20, μία 40, μία 15 κ.ο.κ.. Δύο επιτυχημένες προσπάθειες έχω κάνει. Θα τσεκάρω πάλι σήμερα και θα το αφήσω αρκετή ώρα.

    Μεσημέρι δεν γίνεται να δοκιμάσω έτσι και αλλιώς γιατί στις 5 το πρωί ώρα USA δεν έχει και τίποτα. Μου βγάζει πως το κανάλι είναι κλειστό. Θα τσεκάρω και με ένα dumeter να δω τι παίζει.

    (god dammit έχει και αγώνα αύριο. Θα το ανοίξω κανένα 45λεπτο πιο πριν να δω τι θα γίνει)
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

  13. #13
    Εγγραφή
    19-12-2004
    Περιοχή
    Βριλήσσια
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.438
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    4996/49983 kbps
    ISP
    Cyta Hellas
    Router
    ZTE ZXHN H267N
    SNR / Attn
    10(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    πάντως για streaming θέλεις τουλάχιστον ΚΑΛΗ 1024/256...και όχι μαιμου απο αυτές που δίνει ο ΟΤΕ..οπότε αυτα προς το παρών ειναι για όσους εχουν LLU..
    έχω παίξει λίγο με το mytv αλλά θέλει καθαρά 70kb/sec για να τρέξει χωρίς κολλήματα..Η δικιά μου 1024 πιάνει μια 40 μια 50 μια 60 και μετα τις 3 το βράδυ 80 με 90..οπότε αντε να δείς την Αεκάρα στο CL ...

  14. #14
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    98
    Downloads
    21
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Vivodi Full
    Ταχύτητα
    2048/256
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    Vivodi - ΕΡΜΟΥ
    Router
    Speedtouch 530
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ESP1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στον player έχει ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ διακυμάνσεις πάντως. Μία γράφει 80, μία 20, μία 40, μία 15 κ.ο.κ.. Δύο επιτυχημένες προσπάθειες έχω κάνει. Θα τσεκάρω πάλι σήμερα και θα το αφήσω αρκετή ώρα.
    Κατ' αρχην καλημέρα,
    Σ' εμένα ο player είναι σταθερά καρφωμένος στα 355 kbits αλλά στο dumeter η ταχύτητα παίζει (όπως σου είπα είδα και 95αρια) από 65 και πάνω. Δοκίμασα και κάποια άλλα κανάλια χθές και ενώ στον player έδειχνε 273 kbits είχα πολλές διακοπές. Υποθέτω οτι είναι και θέμα σύνδεσης με το εξωτερικό. Μήπως κάνεις upload σε κανένα p2p εκείνη την ώρα; Στο λέω γιατί δοκίμασα και με ανοιχτό το bitcomet σε full upload και είχα διακοπές, μόλις το χαμήλωσα στα 10 έπαιξε άψογα. Πάντως χθες το είδαμε μια χαρά το ματς στο espn (το ξέρω σου την σπάω τώρα). Ας ελπίσουμε οτι με το διπλασιασμό των ταχυτήτων θα παίζει ακόμα πιο άνετα.

  15. #15
    Εγγραφή
    07-11-2005
    Περιοχή
    /dev/null
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.610
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    OpenBSD -stable
    SNR / Attn
    6(dB) / 12(dB)
    Ο,τιδήποτε torrents, μουλάρια, browsers κλπ, είναι ΟΛΑ κλειστά και πάντα κάνω hard reset στο router πριν ανοίξω το πρόγραμμα για τηλεόραση. Πόρτες από router ορθάνοιχτες, firewall απενεργοποιημένο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από peterdub Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως χθες το είδαμε μια χαρά το ματς στο espn (το ξέρω σου την σπάω τώρα)
    Αν μου έλεγες πως είδες της κυριακής, θα σε έσφαζα.

    Προσπάθησα πάλι την Κυριακή να δω. Το άνοιξα μία ώρα πριν στο ESPN (να δω τα νέα και τις εκτιμήσεις) και μετά από 20 λεπτά, μου άρχισε τα τσαλιμάκια.

    Μετά. ελπίζοντας πως θα μπορέσω να δω το ματς, το γυρνάω στο FOX. Ε... Τι το ήθελα; Δεν έπαιζε με τίποτα

    Από τη μία, βρίσκω σε torrents τους αγώνες και είναι και σε πολύ καλή ανάλυση. Το πρόβλημα όμως είναι πως εάν δεν κρατήσω ratio, θα με bannάρουν στο τέλος. 1.5 giga κάθε αγώνας.

    Τι άλλο να κάνω ο άνθρωπος;
    Richard Stallman: "I see you are being your usual friendly self ;-}."
    Theo de Raadt: "Yes, and you are being the usual slimy hypocritical asshole."

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. 3 νέα αθλητικά κανάλια
    Από darax στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 24
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-05-08, 00:44
  2. ψαχνω προγραμμα για μουσικη.help!!
    Από detruit στο φόρουμ Audio, Video και Φωτογραφία
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-01-08, 20:53
  3. Ψαχνω για ενα προγραμμα
    Από parashos στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-11-07, 21:40
  4. ΨΑΧΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ....
    Από Salvador στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-07-04, 10:16
  5. ΨΑΧΝΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΓΙΑ ...
    Από Salvador στο φόρουμ Windows
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-05-04, 17:20

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας