Σελ. 117 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.741-1.755 από 5863
  1. #1741
    Εγγραφή
    12-05-2010
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.009
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4998
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΠΕΡΑΜΟΣ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    33(dB) / 4.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από katop56 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εξυπηρέτησή της ειναι χάλια μαύρα. Με τη γραμμή δεν είχα ποτέ θέμα (ΟΚ σχεδόν ποτέ)
    Θα διαφωνήσω μαζί σου. Προσωπικά όσες φορές χρειάστηκα την εξυπηρέτηση πελατών, ή την τεχνική υποστήριξη, απάντησαν άμεσα, ευγενέστατα και επαγγελματικά. Η δε Τ.Υ. επίσης ευγενέστατοι και επαγγελματίες. Πιο παλιά ως συνδρομητής Wind, (πάντα θα υπάρχουν και χειρότερα) με γείωσαν κλείνοντάς μου το τηλέφωνο κατάμουτρα. Ίσως και να ήμουν η εξαίρεση του κανόνα, αλλά έγινε η αιτία σε προσωπικό πάντα επίπεδο, να έχω την αρνητικότερη εικόνα για ISP.

  2. #1742
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από man with no name Εμφάνιση μηνυμάτων
    @katop56 χωρίς παρεξήγηση έχεις γίνει πολύ γραφικός,εντάξει το έχουμε εμπεδώσει για τα καλά ότι είσαι δυσαρεστημένος με την εξυπηρέτηση εδώ και πολύ καιρό,νυσάφι πιά μην τα ισοπεδώνεις όλα,υπάρχουν αρκετοί που έιναι ευχαριστημένοι και ανάμεσα σ' αυτούς είμαι και γω.
    Ας ειχες τραβήξει αυτά που έχω τραβήξει με δαυτους και να δω τι θα έλεγες.
    Ευτυχώς που δεν είχα προβλήματα με τη γραμμή.

  3. #1743
    Εγγραφή
    03-05-2014
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    ως νέος στο φόρουμ και κάτοχος σύνδεσης Cyta είπα να πω λίγο την άποψη μου μετά από περίπου 1μιση χρόνο χρήσης. Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ μα κανένα παράπονο από την υπηρεσία της Cyta. Ούτε μία φορά δεν έχω μείνει χωρίς ιντερνέτ ή τηλέφωνο και ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με την σύνδεσή μου, ίσα ίσα επειδή κατεβάζω πολλές ταινίες (από 15 εως 40Gb η καθεμία) έχω πάρα πολύ καλή ταχύτητα σταθερά στα 1.3 με 1.5. Το μοναδικό ίσως μειονέκτημα να είναι οτι το τηλέφωνο είναι Voip αλλά εγώ δεν κάνω χρήση και έτσι δεν με ενδιαφέρει.αυτά

  4. #1744
    Εγγραφή
    24-01-2012
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    Παιδιά Καλημέρα γράφω στο παρόν τόπικ μην ανοίγω άλλο. Περιμένω ενεργοποίηση σε 2 μέρες. Θα μου στείλουν κωδικούς για να τους περάσω στο ρούτερ ώστε να γίνει η σύνδεση¨? ή δεν χρειάζονται κωδικοί όπως στη Wind πχ?. Επίσης επιλέγω να γράψω στο παρόν τόπικ και όχι στο cyta support αφού ώς γνωστόν δεν δημοσιοποιούν ρυθμίσεις ή απαντήσεις λες και θα αποκαλύψουν τη μυστική συνταγή της coca cola.

    Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

  5. #1745
    Εγγραφή
    04-03-2011
    Μηνύματα
    1.037
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Leased
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Vodafone / Cosmote
    Αφου βαλεις πανω τον εξοπλισμο που σου στειλανε μετα απο λιγα λεπτα παιρνει αυτοματα ολες τις ρυθμισεις που χρειαζεται, εκτος απροοπτου φυσικα...

  6. #1746
    Εγγραφή
    24-01-2012
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NexTiN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου βαλεις πανω τον εξοπλισμο που σου στειλανε μετα απο λιγα λεπτα παιρνει αυτοματα ολες τις ρυθμισεις που χρειαζεται, εκτος απροοπτου φυσικα...
    Σε ευχαριστώ πολύ

  7. #1747
    Εγγραφή
    10-10-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    4.255
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1 Gbps
    ISP
    Inalan
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SteveBusa Εμφάνιση μηνυμάτων
    ως νέος στο φόρουμ και κάτοχος σύνδεσης Cyta είπα να πω λίγο την άποψη μου μετά από περίπου 1μιση χρόνο χρήσης. Δεν έχω ΚΑΝΕΝΑ μα κανένα παράπονο από την υπηρεσία της Cyta. Ούτε μία φορά δεν έχω μείνει χωρίς ιντερνέτ ή τηλέφωνο και ποτέ δεν είχα κάποιο θέμα με την σύνδεσή μου, ίσα ίσα επειδή κατεβάζω πολλές ταινίες (από 15 εως 40Gb η καθεμία) έχω πάρα πολύ καλή ταχύτητα σταθερά στα 1.3 με 1.5. Το μοναδικό ίσως μειονέκτημα να είναι οτι το τηλέφωνο είναι Voip αλλά εγώ δεν κάνω χρήση και έτσι δεν με ενδιαφέρει.αυτά
    Καλωσηρθες!
    Να ξερεις οτι το VoIP ειναι πλεονεκτημα κι οχι μειονεκτημα. Καλυτερη ποιοτητα στην τηλεφωνια, αλλα ουτως η αλλως δεν τη χρησιμοποιεις.

  8. #1748
    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περιοχή
    Πειραιας
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14705Mbps/0838Mbps
    ISP
    Forthnet
    Καλησπερα σε ολη την παρεα.
    Θελω και γω να αφησω την αποψη μου καθως θα αποχαιρετισω την Cyta και θα ψαξω την τυχη μου σε αλλη εταιρια χωρις να εχω και να ειχα καποιο παραπονο απο την cyta
    απλα επιθυμω καποιο 3play με αθλητικα καναλια σε καποιο ολοκληρωμενο πακετο και το ψαχνω ακομη
    Η Cyta σαν ποιοτητα ειναι αψογη ,ειδα την γραμμη μου να ανεβαινει +2 mbps χωρις διακοπες χωρις χαμηλες ταχυτητες και με πολυ μα πολυ γρηγορες κλησεις που δεν μπορουσα να το πιστεψω οτι πατουσα το τελευταιο νουμερο του τηλεφωνου και καλουσε σε κλασματα δευτερολεπτου!!!
    Η Εξυπηρέτηση & Υποστήριξη τους ηταν αψογη απο την πρωτη στιγμη που σηκωσα το τηλεφωνο να κανω την αιτηση μεχρι και απο την τεχνικη υποστηριξη που τους ειχα ενοχλησει 2-3 φορες οχι απο βλαβες αλλα για κατι αλλαγες και με επαιρναν τηλεφωνο να με ρωτησουν αν ολα ειναι ενταξει !!
    Σας ευχαριστω πολυ & ισως στο μελλον αν βρεθειτε με καποιο καλυτερο 3τριπλο πακετο θα σας ξαναπρωτιμισω σιγουρα!!!

  9. #1749
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αφού επιθυμείς αθλητικά, γιατι δεν περιμένεις τις συμφωνίες μήπως πας ΟΤΕ;
    Αν εισαι ικανοποιημενος, υπάρχει κια η λύση αντιπροσφοράς (μέχρι και 20€ με απεριοριστα και τηλεόραση μπορείς να το ρίξεις) και να βάλεις ένα πιατο με το ιταλικό Sky (εκτός αν θες να ακους τους ανοιωθους speaker)

  10. #1750
    Εγγραφή
    14-05-2013
    Περιοχή
    Πειραιας
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14705Mbps/0838Mbps
    ISP
    Forthnet
    Δεν ειμαι ενημερωμενος για τις συμφωνιες θα ψαξω τα αρθρα να τα διαβασω
    την λυση που μου προτείνεται δεν την ειχα κατα νου
    Ευχαριστω!

  11. #1751
    Εγγραφή
    09-10-2013
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Δεν έχουν βγει ακομα, θα σου πρότεινα να περιμενεις μεχρι Ιουνιο - Ιουλιο

  12. #1752
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Καλησπέρα. Εντός των επόμενων ημερών θα είμαι στο δίκτυο της CYTA. Μετά από ~4 χρόνια TELLAS-WIND, αποφάσισα να αλλάξω πάροχο, κυρίως λόγω μιας τροποποίησης (μονομερούς) στο συμβόλαιό μου, αλλαγή που με τσάντισε, συν ότι το πρόγραμμα πλέον δεν με καλύπτει. Στην WIND έπαιζα ~17 mbps (κατέβαζα 1,3-1,5 από torrent). Μου είπαν ότι δεν θα έχω διαφοροποίηση στο δίκτυό τους. Το μόντεμ που μου δίνουν είναι το ΖΤΕ, το οποίο έχω και τώρα. Διάβασα ττα σχόλια, βλέπω καλές κριτικές και γνώμες. Ελπίζω να μην απογοητευτώ...
    "Μόνο το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχουν όρια. Και για το σύμπαν δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος."
    Albert Einstein

  13. #1753
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    @Gio Alex Αν κατέβαζες με 1,5 MB/s, τότε η ταχύτητά σου ήταν 12 Mbps...

    Επίσης όλες οι γραμμές είναι περίπου ίδιες, αλλά ίσως με τη Cyta να έχεις λίγο παραπάνω ταχύτητα, γιατί η Wind πιστεύω πως κόβει λίγο... Πάντως να ξέρεις πως αυτά τα ΖΤΕ που μοιάζουν με τοστ, μπορεί να σου κόβουν 2-3 Mbps download.

  14. #1754
    Εγγραφή
    01-11-2007
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    431
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    DSLAM
    Wind - ΔΑΓΚΛΗΣ
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  χωρίς τίτλο.JPG 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  32,2 KB 
ID: 138892
    Αυτά είναι τα στατιστικά μου

    http://pics.ricardostatic.gr/14_7047...xv10-h108l.jpg
    Αυτό έχω τώρα στην WIND

    http://hu.ucoz.ru/FOTO/madema_nakh_telefonnaja.png
    Αυτό μου έδωσαν από την CYTA
    "Μόνο το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα δεν έχουν όρια. Και για το σύμπαν δεν είμαι απολύτως πεπεισμένος."
    Albert Einstein

  15. #1755
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    4.814
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    >Vodafone<
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Fastpath
    Καλά είσαι από router. Εγώ νόμιζα πως εννοούσες το ZTE Η108L. Το router έχει κλειδώσει στα 15,17 Mbps και λέει πως θα μπορούσε να πάει μέχρι 16,8 Mbps (αλλά δε θα πάει)...

    Επίσης το SNR σου φαίνεται χαμηλό στα 6,6 db και με αυτό το Attenuation θα έπρεπε να έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα.

Σελ. 117 από 391 ΠρώτηΠρώτη ... 97107112115116117118119122127137 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 5
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-03-09, 10:50
  2. Μηνύματα: 10
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-02-08, 20:56
  3. Εξυπηρέτηση και υπηρεσίες του ΟΤΕ
    Από timber στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-01-08, 22:05
  4. Μηνύματα: 36
    Τελευταίο Μήνυμα: 18-04-07, 23:33
  5. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-11-06, 23:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας