Σελ. 1 από 21 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 304
  1. #1
    Το avatar του μέλους Nightriderjt
    Nightriderjt Guest
    ΕΞΩΔΙΚΟΣ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ, ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΚΑΙ ΔΗΛΩΣΗ

    Του/της ΖΗΣΗ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ του ΘΕΟΔΟΣΙΟΥ κάτοικος ************** ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ ΑΤΤΙΚΗ.
    ΚΑΤΑ
    Του Οργανισμού Τηλεπικοινωνιών Ελλάδος (ΟΤΕ)και της ΟΤΕΝΕΤ που εδρεύουν στην Αθήνα , Λεωφόρος Κιφισίας 99 Μαρούσι και εκπροσωπείται νόμιμα.

    ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ:
    1) ΕΕΤΤ(Εθνική Επιτροπή Τηλεποικινωνιών και Ταχυδρομείων) –Λ. Κιφησίας 60 Μαρούσι , 210 - 6151000
    2) Συνήγορος του Καταναλωτή, Λεωφ. Αλεξάνδρας 144,114 71 Αθήνα, Φαξ 210 - 64 60 414
    3) ΙΝΚΑ (Γενική Ομοσπονδία Καταναλωτών Ελλάδας) – Ακαδημίας 7 Αθήνα , Τηλ. 210-3632443


    Στις 11/04/2011 η εταιρεία σας προχώρησε σε ενεργοποίηση τηλεφωνικής γραμμής στο όνομά μου με αριθμό *********. Έπειτα από διαβεβαιώσεις των τεχνικών σας ότι η γραμμή σας θα μου παρείχε ADSL χωρίς προβλήματα σε έυρος ταχυτήτων από 9 έως και 13 Mbps προχώρησα στην ηλεκτρονική παραγγελία της υπηρεσίας OnDSl HOME 24 Conn-X.Στις 12/04/2011 όντως η υπηρεσία ενεργοποιήθηκε και παρότι δεν μου είχε αποσταλεί το Router ,έπειτα από τηλεφωνική επικοινωνία μου γνωστοποιήθηκαν το όνομα χρήστη (Username) και ο κωδικός πρόσβασης (Password) τα οποία και εισήγαγα στις ρυθμίσεις δικής μου ιδιοκτησίας Router προκειμένου να εκμεταλευτώ τις υπηρεσίες.
    Όπως είναι γνωστό , υπάρχει μια περίοδος 14 ημερών κατά την οποία ο συνδρομητής μπορεί να δοκιμάσει την ποιότητα των υπηρεσιών σας και σε περίπτωση μή ικανοποίησής του να προχωρήσει μέσα σε αυτή τη περίοδο , αζημίως, σε υπαναχώρηση. Όντως από την ημερομηνία ενεργοποίησης των υπηρεσιών του πακέτου OnDsl 24 Conn-x οι ταχύτητες στις οποίες «κλείδωνα» κυμαίνονταν μεταξύ 10 και 12 Mbps και η γραμμή ήταν σταθερότατη χωρίς διακυμάνσεις και αποσυνδέσεις . Εφόσον λοιπόν οι πραγματικές ταχύτητες ανταποκρίνονταν στις διαβεβαιώσεις των τεχνικών σας και εφόσον δεν υπήρχαν προβλήματα σταθερότητας δεν άσκησα το δικαίωμα της υπαναχώρησης από την μεταξύ μας σύμβαση.
    Περί τα μέσα Ιουνίου του 2011 παρατηρήθηκαν συχνές αποσυνδέσεις. Σε επικοινωνία μου με το τεχνικό σας τμήμα με διαβεβαίωσαν ότι θα επιδιορθωθεί η βλάβη καθώς αποδέχτηκαν ότι η γραμμή μου θα έπρεπε να κλειδώνει στα 10-13 Mbps σταθερά και χωρίς προβλήματα και ότι η βλάβη υπήρχε στην καλωδιακή υποδομή του ΟΤΕ και όχι στο καλωδιακό τμήμα της οικίας μου. Παρόλα αυτά και ενώ η γραμμή σταθεροποιήθηκε για 1-2 ημέρες τα προβλήματα συνεχίστηκαν και επιδεινώθηκαν (οι αποσυνδέσεις από το δίκτυό σας φτάσανε μέχρι και τις 30 σε διάρκεια 1ας ώρας). Σε εκ νέου επικοινωνία με το τεχνικό σας τμήμα (121) με διαβεβαίωσαν και πάλι ότι το πρόβλημα εμφανίζεται στο Άκρο του ΟΤΕ και όχι στην οικεία μου. Ενημερώθηκα δε ότι υπήρχε καλωδιακό πρόβλημα στην περιοχή μου.
    Στις 2/07/2011 τεχνικό συνεργείο της εταιρείας σας αποτελούμενο από τρία (3) άτομα επισκέφτηκε την περιοχή μου προς έλεγχο του «κουτιού» με το οποίο συνδέομαι με το δίκτυό σας. Παρόλο που η συμεριφορά μου ήταν κοσμιοτάτη και με απλό και κατανοητό τρόπο υπέβαλλα ερωτήσεις σχετικά με την ποιότητα της γραμμής της εταιρείας σας , ένας εκ των τριών τεχνικών (ο οποίος αρνήθηκε να μου δώσει τα στοιχεία του όταν του ζητήθηκαν προκειμένου να προχωρήσω σε ονομαστική καταγγελία προς την εταιρεία σας) παρουσίασε ανάρμοστη συμεριφορά , έκανε σχόλια για την οικία μου , με εξύβρισε , μου ανέφερε δε χαραχτηριστικά «Φτιάξε τη γραμμή μόνος σου» και όταν ζήτησα τα στοιχεία του για να προχωρήσω σε καταγγελία προς την εταιρείας σας μου απάντησε χαραχτηριστικά «Γιατί τί θα μας κάνεις θα μας δείρεις» , συμπεριφορά η οποία είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ.
    Στις 3/7/2011 η βλάβη «υποτίθεται» είχε επιδιορθωθεί καθώς η γραμμή μου ήταν σταθερή και στις ταχύτητες 9-12 Mbps. Από τις 4/7/2011 όμως τα προβλήματα επανεμφανίστηκαν και επιδεινώθηκαν.Χαραχτηριστικό δε το γεγονός ότι σε προσπάθεια να επικοινωνήσω τηλεφωνικά , από το ακουστικό του τηλεφώνου ακουγόταν Τηλεόραση!. Σε εκ νέου επικοινωνία στις 8/7/2011 με το τεχνικό σας τμήμα μου αναφέρανε ότι υπήρχε καλωδιακό πρόβλημα (το ίδο πρόβλημα το οποίο.......είχε λυθεί σύμφωνα με τους τεχνικούς σας μία εβδομάδα πριν!) και ότι είχε προγραμματιστεί επισκευή του δικτύου στις 11/7/2011. Στις 11/7/2011 επικοινώνησα με το τεχνικό σας τμήμα εκ νέου και μου αναφέρανε ότι η συγκεκριμένη βλάβη είχε επιδιορθωθεί στις 8/07/2011 (μήπως κάποιος ψεύδεται τελικά και ζήτησα την ΑΜΕΣΗ αποκατάσταση της ταχύτητάς μου στις ταχύτητες που απολάμβανα πριν παρουσιαστούν τα προβλήματα στο δίκτυό σας. Όντως οι ταχύτητες τις οποίες είχα στο διάστημα που είχα διακίωμα υπαναχώρησης επανήλθαν και έως την ημερομηνία σύνταξης της συγκεκριμένης επιστολής δεν έχει παρουσιαστεί κάποιο σοβαρό πρόβλημα .
    ΕΠΕΙΔΗ η εταιρεία σας αδυνατούσε να παρέχει τις συμφωνημένες υπηρεσίες από τα μέσα Ιουνίου 2011 μέχρι και 11/7/2011 λόγω αμέλειας και κωλυσιεργίας των συνεργείων σας να αποκαταστήσουν τη βλάβη ζητώ στο επόμενο λογαριασμό που θα εκδοθεί από την εταιρεία σας , την πίστωση του με το ποσό που αντιστοιχεί σε είκοσι (20) ημέρες του μηνιαίου παγίου για τις υπηρεσίες DSL , σε αντίθετη δε περίπτωση θα προχωρήσω σε καταγγελία της σύμβασης με αποκλειστική υπαιτιότητα της εταιρείας σας.
    Την έγγραφη συγγνώμη της εταιρείας σας για την ανάρμοστη συμπεριφορά του τεχνικού σας.
    Την έγγραφη συγγνώμη της εταιρείας σας για την ταλαιπωρία που υπέστη.
    Εάν παρουσιαστούν εκ νέου τα ίδια προβλήματα στη σύνδεση DSL θα προχωρήσω σε καταγγελία της σύμβασης χωρίς να έχω έπειτα καμία οικονομική υποχρέωση προς την εταιρεία σας καθώς η καταγγελία θα οφείλεται αποκλειστικά σε υποβιβασμό της ποιότητας των παρεχόμενων υπηρεσιών εκ μέρους σας και δημοσιοποίηση της υπόθεσης σε κάθε έντυπο και ηλεκτρονικό μέσο του Ειδικού τύπου στην Ελλάδα.
    Εάν αντιμετωπίσω εκ νέου απαράδεκτη και ανάρμοστη συμπεριφορά από εργαζόμενό σας θα προχωρήσω σε μήνυση κατά παντός υπευθύνου και άμεση καταγγελία της σύμβασης καθώς και δημοσιοποίηση της υπόθεσης σε κάθε έντυπο και ηλεκτρονικό μέσο του Ειδικού τύπου στην Ελλάδα.
    Δια της παρούσας , επιφυλασσόμενος ρητώς παντός νομίμου δικαιώματός μου, ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΑΙ για την προκλητική , κακόπιστη και απαράδεκτη συμπεριφορά σας όπως ανωτέρω περιγράφεται.

    Ο/η εξωδίκως καλών/καλούσα
    Ζήσης Στυλιανός
    **********
    **********
    ************** Άνω Λιόσια
    12/07/2011

  2. #2
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι προφανές οτι η γραμμή σου τελικά δεν μπορεί να συγχρονίσει στα επιπεδα που σου είπανε θεωρητικά. Πρακτικά το δίκτυο δεν μπορει να ανταπεξέλθει για διάφορους λόγους. Αν δεις προβλήματα ενδεχομένως να σου κατεβάσουν ταχύτητα. Δυστυχώς κι εγώ αντιμετώπιζα παρόμοια θέματα, μετά απο ελέγχους μου είπανε οτι είναι η απόστασή μου απο το αστικό κέντρο που φταίει, καθώς και η επιβαρυμένη κατάσταση του δικτύου. Δυστυχώς με ελάχιστους πελάτες να διαμαρτύρονται, ο ΟΤΕ δεν υπάρχει περίπτωση να μπει σε διαδικασία βελτίωσης του δικτύου. Οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να μείνω στα 2Mbps για πάντα ή εως ότου κάτι αλλάξει στο δίκτυο της περιοχής μου (μπούνε οπτικές ίνες ή δεν ξέρω τι άλλο......)

  3. #3
    Εγγραφή
    20-03-2003
    Περιοχή
    Στη μόνη πόλη που γράφεται με 2 'σ' και προφέρεται με 2 'λ'
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    21.422
    Downloads
    25
    Uploads
    2
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11000/1023
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΡΟΣΤΑΝ
    Router
    Netgear DGN2000
    SNR / Attn
    4(dB) / 30.5(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Εξαιρετικό κείμενο.
    Δυστυχώς όμως δεν θα σε βοηθήσει στο να λυθούν τα προβλήματά σου.
    Ακόμη κι αν όλα πάνε καλά, ζητήσουν συγγνώμη για την απαράδεκτη συμπεριφορά των υπαλλήλων τους και πιστώσουν τις 20 μέρες αυτό δεν θα λύσει το πρόβλημά σου.
    Και το χειρότερο είναι πως αν το πρόβλημα είναι καλωδιακό (ποιότητα χαλκού, ποσότητα ενεργοποιημένων γραμμών=>crosstalk) ακόμη κι αν αλλάξεις πάροχο δεν θα δεις διαφορά.

    Έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα του κατά πόσο πρέπει ο ΟΤΕ σε περιοχές με προβλήματα στην ποιότητα χαλκού (σε συνδιασμό με μεγάλες αποστάσεις) να ενεργοποιεί πολλούς πελάτες καθώς όλοι και οι νέοι αλλά και οι παλιοί έχουν υποβάθμισμένες υπηρεσίες. Από τη μια είναι άδικο για τους παλιούς πελάτες, από την άλλη θα ήταν σωστό να αρνηθεί ο ΟΤΕ νέες αιτήσεις;
    (την εναλλακτική του να περαστούν νέα καλώδια- οπτικές ίνες, όπως βλέπεις δεν τη συζητάω καθόλου...)
    Όσο πιο βαθιά βάζουν το χέρι οι εταίροι στις τσέπες μας, τόσο πιο κοντά φθάνουν στα @@ μας

  4. #4
    Εγγραφή
    06-10-2010
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    632
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΣΕΡΡΕΣ
    Πιστεύω ότι πάρα πολύ καλά έκανε ο φίλος Ζήσης και έστειλε το εξώδικο και ίσως αν όλοι λειτουργούσαμε με τον ίδιο τρόπο κάποια στιγμή τα πράγματα θα βελτιώνονταν, θα μπορούσαν να αγνοήσουν έναν δύο, αλλά δεν νομίζω ότι μπορούν να μας αγνοήσουν όλους μαζί.

    Κατά την γνώμη μου θα πρέπει επιτέλους να λήξει αυτό το θέμα, των κακών υπηρεσιών και της αδιαφορίας επίλυσης των προβλημάτων, και αυτό θα λήξει μόνο αν απαιτούμε τα δικαιώματά μας, όπως αυτοί απαιτούν να είμαστε εντάξη στις υποχρεώσεις μας.

    Τα χρήματα που πληρώνουμε είναι πάρα πολλά σε σχέση με τις παρεχόμενες υπηρεσίες, οπότε νομίζω ότι αντί να παρακαλάμε να μην δημιουργηθούν προβλήματα και στην δική μας σύνδεση, να απαιτήσουμε να προνοήσουν για λύσεις.

    Η κακομοίρικη αποδοχή οποιασδήποτε ανοησίας μας λέει ο κάθε ένας υποτιθέμενος ειδικός οποιουδήποτε παρόχου, είναι για μένα απαράδεκτη και το μόνο που επιφέρει είναι περισσότερα προβλήματα και ανύπαρκτες λύσεις.

    Τα συγχαρητήρια μου στο Φίλο Ζήση για την κίνηση που έκανε.

  5. #5
    Εγγραφή
    29-09-2007
    Περιοχή
    Νέα Ιωνία- Αττική
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.097
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    5124/680
    ISP
    OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 40,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από yiapap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξαιρετικό κείμενο.
    Δυστυχώς όμως δεν θα σε βοηθήσει στο να λυθούν τα προβλήματά σου.
    Ακόμη κι αν όλα πάνε καλά, ζητήσουν συγγνώμη για την απαράδεκτη συμπεριφορά των υπαλλήλων τους και πιστώσουν τις 20 μέρες αυτό δεν θα λύσει το πρόβλημά σου.
    Και το χειρότερο είναι πως αν το πρόβλημα είναι καλωδιακό (ποιότητα χαλκού, ποσότητα ενεργοποιημένων γραμμών=>crosstalk) ακόμη κι αν αλλάξεις πάροχο δεν θα δεις διαφορά.

    Έχει συζητηθεί πολλάκις το θέμα του κατά πόσο πρέπει ο ΟΤΕ σε περιοχές με προβλήματα στην ποιότητα χαλκού (σε συνδιασμό με μεγάλες αποστάσεις) να ενεργοποιεί πολλούς πελάτες καθώς όλοι και οι νέοι αλλά και οι παλιοί έχουν υποβάθμισμένες υπηρεσίες. Από τη μια είναι άδικο για τους παλιούς πελάτες, από την άλλη θα ήταν σωστό να αρνηθεί ο ΟΤΕ νέες αιτήσεις;
    (την εναλλακτική του να περαστούν νέα καλώδια- οπτικές ίνες, όπως βλέπεις δεν τη συζητάω καθόλου...)
    Νομίζω η λογική οποιασδήποτε συζήτησης να προσφέρονται υπηρεσίες ευρυζωνικότητας σε καποιους και οι υπόλοιποι να αποκλείωνται, νομίζω είναι εντελώς ηλίθια - συγνώμη για το χαρακτηρισμό μου - αλλά πού ακούστηκε εν έτει 2011 να έχουν κάποιοι υπηρεσίες και οι υπόλοιποι όχι γιατι δεν μπορεί το δίκτυο!! Να μην βγάζανε καθόλου κάποιες υπηρεσίες αν δεν μπορούνε να τις παρέχουν σωστά πρώτα. Με άλλα λόγια ο ΟΤΕ ως πάροχος καθολικής υπηρεσίας έχει την υποχρέωση να παρέχει ΣΕ ΟΛΟΥΣ τους πολίτες ικανοποιητικές υπηρεσίες και όχι σε μερικούς μόνο. Αν είναι σε μερικούς μόνο, τότε να μην διατηρεί και τη θέση του Παρόχου Καθολικής Υπηρεσίας και να δούμε μετά τί ποιότητα τηλεπικοινωνιών και υποδομών θα έχει η χώρα.....

  6. #6
    Το avatar του μέλους Nightriderjt
    Nightriderjt Guest
    Δεν αποδέχομαι τις δικαιολογίες τους περί μή υποστήριξης ταχυτήτων από την καλωδιακή τους υποδομή εφόσον εγώ αποδέχτηκα τις συγκεκριμένες υπηρεσίες (δεν προχώρησα σε υπαναχώρηση) που είχα τον πρώτο μήνα και όχι υποδεέστερες.
    Τελικά τα προβλήματα φυσικά και συνεχίζονται μέχρι και σήμερα. Τη Δευτέρα 18/07/2011 μου είπανε θα "ξηλώσουν" όλο το καλώδιο που συνδέει την οικιακή γραμμή με τη δικιά τους και θα περάσουν καινούριο.
    Αναμένουμε.,......
    Ενοείται ότι δεν θα πάρουν ΟΥΤΕ δεκάλεπτο από εμένα όσο αφορά το ποσό που αντιστοιχεί στις υπηρεσίες DSL εάν τα προβλήματα συνεχιστούν(και είμαι ήδη εκπρόθεσμος εφόσον τα προβλήματα εμφανίστηκαν αρκετό καιρό πριν καν την έκδοση του λογαριασμού και η προ-πληρωμή παγίων σε αυτή τη περίπτωση ίσως και να αγγίζει τα όρια της νομιμότητας) . Και μετά θα τα πούμε μια και καλή δικαστικά.

    ........Auto merged post: Nightriderjt πρόσθεσε 24 λεπτά και 47 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Vitruvian78 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι προφανές οτι η γραμμή σου τελικά δεν μπορεί να συγχρονίσει στα επιπεδα που σου είπανε θεωρητικά. Πρακτικά το δίκτυο δεν μπορει να ανταπεξέλθει για διάφορους λόγους. Αν δεις προβλήματα ενδεχομένως να σου κατεβάσουν ταχύτητα. Δυστυχώς κι εγώ αντιμετώπιζα παρόμοια θέματα, μετά απο ελέγχους μου είπανε οτι είναι η απόστασή μου απο το αστικό κέντρο που φταίει, καθώς και η επιβαρυμένη κατάσταση του δικτύου. Δυστυχώς με ελάχιστους πελάτες να διαμαρτύρονται, ο ΟΤΕ δεν υπάρχει περίπτωση να μπει σε διαδικασία βελτίωσης του δικτύου. Οπότε αναγκαστικά θα πρέπει να μείνω στα 2Mbps για πάντα ή εως ότου κάτι αλλάξει στο δίκτυο της περιοχής μου (μπούνε οπτικές ίνες ή δεν ξέρω τι άλλο......)
    Τα 2Mbit μπορούν να τα κρατήσουν για πάρτη τους εάν επιθυμούν καθώς δεν αντιστοιχούν στις υπηρεσίες τις οποίες αποδέχτηκα. Και δε μπορώ να δεχτώ να κλειδώνω στα 2 και με αποσυνδέσεις τη στιγμή που ο γείτονας με HOL κλειδώνει εδώ και 2 χρόνια ΣΤΑΘΕΡΑ πάνω από 14 .
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nightriderjt : 15-07-11 στις 11:42. Αιτία: auto merged post

  7. #7
    Εγγραφή
    27-11-2010
    Περιοχή
    Άνω Λιόσια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2055
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Να πω πως ήμουν γείτονας με τον Στέλιο και με τον ΟΤΕ... μας άκουσε ένα τετράγωνο.
    Μιλάμε για .... αποσυγχρονισμούς ανα δευτερόλεπτο, σε σημείο να φτάσω να μιλάω με τον "Διευθυντή Δικτύου ADSL" -- κι όλα αυτά όταν ο ΟΤΕ είχε ως μέγιστη ταχύτητα τα 8 Mbps.
    Μιλάμε για απίστευτη αντιμετώπιση από πλευράς ΟΤΕ -- ενώ η γραμμή με μαρτυρία τεχνικού άντεχε μέχρι 14 [γιατί μετά τα 8, μπήκε κ η νέα ταχύτητα], η... πρόταση από το τεχνικό τμήμα ήταν να με κλειδώνει στα 4 -- με χρέωση δική μου για την υποβάθμιση λόγω... αλλαγής συμβολαίου.
    Φυσικά και κάτι τέτοιο ΔΕΝ έγινε, και με τον χαμό που έκανα, για όσο έμεινα στον ΟΤΕ οι λογαριασμοί ήταν πιστωτικοί....
    Στην συγκεκριμένη περιοχή, το Internet [από τον ΟΤΕ] είναι πραγματικό βάσανο...

  8. #8
    Το avatar του μέλους Nightriderjt
    Nightriderjt Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackfox2k7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να πω πως ήμουν γείτονας με τον Στέλιο και με τον ΟΤΕ... μας άκουσε ένα τετράγωνο.
    Μιλάμε για .... αποσυγχρονισμούς ανα δευτερόλεπτο, σε σημείο να φτάσω να μιλάω με τον "Διευθυντή Δικτύου ADSL" -- κι όλα αυτά όταν ο ΟΤΕ είχε ως μέγιστη ταχύτητα τα 8 Mbps.
    Στην συγκεκριμένη περιοχή, το Internet είναι πραγματικό βάσανο...
    Βάσανο ξε-βάσανο αυτές οι γραμμές έχουν πληρώθεί στο πολλαπλάσιο του αρχικού κόστους από εμένα-εσένα-τον πατέρα μου-τον παπού μου-τον παππού του παππού μου. Άρα δεν μου καίγεται καρφάκι εάν πρέπει να σκάψουν -να ξηλώσουν-να τοποθετήσουν. ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ.

  9. #9
    Εγγραφή
    03-04-2010
    Περιοχή
    Ιλίσια
    Μηνύματα
    1.141
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΙΛΙΣΣΟΣ
    SNR / Attn
    9(dB) / 40(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι το ξέρω ότι είναι ΤΕΛΕΙΩΣ άκυρο,αλλά ο Στέλιος ποιος είναι;

  10. #10
    Εγγραφή
    27-11-2010
    Περιοχή
    Άνω Λιόσια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2055
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα δεν είπα πως ΕΜΕΙΣ έχουμε άδικο. Άλλωστε, μην διαφημίζεις κάτι που δεν μπορείς να παρέχεις [και δεν μιλάω για το εως 24 Mbps, αλλά για το σταθερό και αξιόπιστο]....

    ........Auto merged post: Blackfox2k7 πρόσθεσε 0 λεπτά και 40 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pro_Killer96 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι το ξέρω ότι είναι ΤΕΛΕΙΩΣ άκυρο,αλλά ο Στέλιος ποιος είναι;
    Ζήσης = Επώνυμο
    Στέλιος = Όνομα :P
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Blackfox2k7 : 15-07-11 στις 11:51. Αιτία: auto merged post

  11. #11
    Το avatar του μέλους Nightriderjt
    Nightriderjt Guest
    Πλέον με κλειδώσανε στα 2 Mbit μέχρι τη Δευτέρα. Θα γελάσουμε από Δευτέρα και έπειτα.......

  12. #12
    Εγγραφή
    27-11-2010
    Περιοχή
    Άνω Λιόσια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2055
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Επίσης, αν ο ΟΤΕ θεωρεί πως δεν είναι ίσοι όλοι οι καταναλωτές, ας βγάλει μια διαφήμιση του τύπου "Προσφέρουμε ταχύτατο Internet παντού εκτός από τις κάτωθι περιοχές :" και να αναρτήσει ένα κατάλογο. Δικό του πρόβλημα είναι, εγώ στις διαφημίσεις βλέπω "Γρήγορο Internet παντού"...

  13. #13
    Το avatar του μέλους Nightriderjt
    Nightriderjt Guest
    Οι χτεσινές αποσυνδέσεις (πλέον τις σημειώνω ο άμοιρος).
    14/07/2011
    ώρες :

    00:35
    08:38
    09:03
    15:37
    20:00 (μα ραντεβού είχαμε?)
    20¨27
    20:33
    20:40
    20:43
    21:29
    21:51
    22:00 (Μα ραντεβουδάκι πάλι?)
    23:10
    23:15
    23:22
    23:58

    15/07/2011
    00:59 (Όυτε Άγγλοι να ήτανε οι του ΟΤΕ)
    02:18

  14. #14
    Εγγραφή
    27-11-2010
    Περιοχή
    Άνω Λιόσια
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    130
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    22000/2055
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    SNR / Attn
    9(dB) / 24(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γράψε και το καλύτερο.... Πως ακόμα και όταν σε πρωτοκλείδωσαν στα 2, είχες [έστω και λιγότερους] αποσυγχρονισμούς.... Δεν το γυρνάμε σε ΕΠΑΚ καλύτερα;;!!

  15. #15
    Το avatar του μέλους Nightriderjt
    Nightriderjt Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Blackfox2k7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράψε και το καλύτερο.... Πως ακόμα και όταν σε πρωτοκλείδωσαν στα 2, είχες [έστω και λιγότερους] αποσυγχρονισμούς.... Δεν το γυρνάμε σε ΕΠΑΚ καλύτερα;;!!
    Μου έχει λείψει η Dial Up (Ωραίες εποχές )
    Μωρέ μια είναι η λύση.....Να τους πάμε στα δικαστήρια παρέα με υποστηρικτή την Πατυ Χιουζ ......

Σελ. 1 από 21 123611 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ON TELECOMS
    Από alesdino στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-10-12, 18:14
  2. Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 07-10-07, 10:37
  3. Διαμαρτυρία προς Forthnet
    Από Kyros2007 στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-07, 18:03
  4. Διαμαρτυρία Αγανάκτηση Προς Οτε Otenet
    Από marvel στο φόρουμ COSMΟΤΕ
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-06, 12:17
  5. Μηνύματα: 9
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-01-06, 13:42

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας