Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 100
  1. #16
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φίλος σπουδάζει στο The University of Edinburgh. Γιατί ένα είναι το πανεπιστήμιο...

    Για πες για πες ποια θάβουμε;;;
    αν και εκτος θεματος
    εγω που ημουν και στα 2?

    ειναι μια καθηγητρια (στο αλλο) απο ξενη χωρα (Σερβια? Ρουμανια? δε θυμαμαι) που εχω συζητησει μαζι τις εχει απιστευτες γνωσεις σε εξειδικευμενα θεματα αλλα σε απλα...δε το εχει

    (μαλιστα καπου διαβασα οτι αυτο ειναι παθηση)
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  2. #17
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο φίλος σπουδάζει στο The University of Edinburgh. Γιατί ένα είναι το πανεπιστήμιο...
    Σώπα εσύ ρε! «Ένα είναι το πανεπιστήμιο» Οι ψωνάρες του Uni of Edinburgh! Τσκ, τσκ, τσκ!

    Ανενημέρωτους σας κόβω για το Εδιμβούργο και για IT Security. Μια χαρά έχει. Κοιτάς στο Edinburgh Napier University και ψάχνεις για Professor Bill Buchanan. Ο άνθρωπος είναι παλαβός με το security και είναι όνομα σε όλη τη Βρετανία και όχι μόνο. Συνεργασίες με Microsoft, SecureWorks, έρευνα τρομερή σε θέματα privacy, e-Health, κτλ. Αν θες IT Security έχεις φύγει καρφωτή για Εδιμβούργο και πας να βρεις τον Buchanan. Άντε και καλή αρχή! Ααααχχ, Εδιμβουργιάρα ρε γμτ... Ζηλεύω.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  3. #18
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    φιλε και "συμπαρτριωτη megahead13 εχεις απολυτο δικιο για το κυριο Βuchanan (αλλωστε αν θυμαμαι πρεπει να εχω βιβλια του ενω ειχα παει σε διαλεξεις του). Ομως για να λεμε και την αληθεια ενας κουκος δε φερνει την ανοιξη καθως ξερω απο πρωτο χερι (μιας και ξερω εκ των εσω και τα 3 πανεπιστημια) τις μεγαλες διαφορες σε επιπεδο....

    Υ.Γ:Να υποθεσω οτι κατεβηκες?
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  4. #19
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε και "συμπαρτριωτη megahead13 εχεις απολυτο δικιο για το κυριο Βuchanan (αλλωστε αν θυμαμαι πρεπει να εχω βιβλια του ενω ειχα παει σε διαλεξεις του). Ομως για να λεμε και την αληθεια ενας κουκος δε φερνει την ανοιξη καθως ξερω απο πρωτο χερι (μιας και ξερω εκ των εσω και τα 3 πανεπιστημια) τις μεγαλες διαφορες σε επιπεδο....
    Κοίτα, για να τα λέμε όλα. Όντως το Napier είναι στη μέση της βαθμολογίας των Βρετανικών πανεπιστημίων με τα School of Computing και Business School να του έχουν δώσει ένα πολύ καλό όνομα. Επίσης και στα άλλα τμήματά του έχει κάποιους καθηγητές που θεωρούνται (και είναι) κορυφή (πχ, ξέρω από πρώτο χέρι για τα Media Studies, Professor Christopher Atton). Σωστά ένας κούκος (ή 2 ή 3) δεν φέρνουν την άνοιξη. Αλλά είναι τυχαίο που το Napier είναι εδώ και χρόνια top 10 σε employability;; Ναι, μπορεί να έχει κάποιες παραφωνίες * σε σχέση με ονόματα τύπου Edi, Glasgow, Imperial, Cambridge, κτλ, ΑΛΛΑ έχει ανθρώπους που στηρίζουν τους φοιτητές τους σε ότι πρόβλημα και αν έχουν (το έχω διαπιστώσει και προσωπικά με δικό μου σοβαρό πρόβλημα), υπάρχει γενικότερα ένα πολύ οικογενειακό κλίμα και εφόσον ενδιαφέρεσαι αυτά τα 5-10 που είναι να μάθεις θα τα μάθεις. Είχα συναντήσει άτομα που περάσαν και από Napier και από Edi και για τους παραπάνω λόγους μου έλεγαν ότι προτιμούσαν το πρώτο από τη γκλαμουριά του δεύτερου.

    * όταν λέμε παραφωνίες, δε συζητάμε τα χάλια που έχουν τα δικά μας ιδρύματα.


    Τώρα όσον αφορά τη φίλη μας. Είπαμε ο Buchanan είναι ΘΕΟΣ σε αυτό που κάνει. Εγώ τον νιώθω κυριολεκτικά σα δεύτερο πατέρα μου και δεν κάνω πλάκα. Έχει φτιάξει μια πολύ δυνατή ομάδα και ένα πολύ δυνατό ερευνητικό τμήμα πάνω σε ότι αφορά τα δίκτυα, distributed systems και φυσικά IT Security. Είπα και πριν, συνεργασίες με Microsoft, SecureWorks (που την έχει εξαγοράσει η Dell εδώ και ένα χρόνο περίπου), Imperial, κτλ. Το μεγάλο του αρνητικό: Πρέπει να τον κυνηγάς! Καταπιάνεται με τόσα πράγματα που θέλει κυνήγι όλη την ώρα. Δεν είναι με ραντεβού, κτλ όπως άλλοι. Τον πέτυχες στο γραφείο του; Χτυπάς πόρτα και μπαίνεις. Αν καταλάβεις όμως το πνεύμα του και προσέξεις τι σου λέει κάθε φορά, τότε όλα παίρνουν το δρόμο τους και φτάνεις στο στόχο σου με μεγάλη επιτυχία (δεν είναι τυχαίο που πτυχιακές του και διδακτορικά του παίρνουν όλη την ώρα βραβεία).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vamvakoolas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υ.Γ:Να υποθεσω οτι κατεβηκες?
    Ε, τα 'χουμε πει αυτά. Δες στο προφίλ. Στο Kent είμαι εδώ και 10 μήνες περίπου.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  5. #20
    Εγγραφή
    22-09-2005
    Περιοχή
    Triandria City - Salonika!
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.134
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    14490/1019
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    USR9108A
    SNR / Attn
    6.8(dB) / 33(dB)
    Άντε γεία ρε που θέλεουν και τα polytechnics να λέγονται πανεπιστήμια.. Εδώ έχουμε ιστορία κύριος σχεδόν 500 χρόνια.

    Πέρα από την πλάκα δεν έχω ιδέα για το Napier γιατί ούτε απ' έξω έχω περάσει αλλά για να τα λέει ο Megahead κάτι θα ξέρει, ας τον ακούσουν οι ενδιαφερόμενοι.


    "Το λουφάρειν εστί φιλοσοφείν"

  6. #21
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άντε γεία ρε που θέλεουν και τα polytechnics να λέγονται πανεπιστήμια.. Εδώ έχουμε ιστορία κύριος σχεδόν 500 χρόνια.
    Κι εμείς έχομε ιστορία κύριος: http://en.wikipedia.org/wiki/John_Napier Καλά το λέω λοιπόν: http://www.youtube.com/watch?v=ShALipQ9rEs

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lou.nick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρα από την πλάκα δεν έχω ιδέα για το Napier γιατί ούτε απ' έξω έχω περάσει αλλά για να τα λέει ο Megahead κάτι θα ξέρει, ας τον ακούσουν οι ενδιαφερόμενοι.
    Δεν έχεις περάσει ούτε απ' έξω;;; ΑΙΣΧΟΣ! Να στα Meadows για παραδειγματισμό!!!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  7. #22
    Εγγραφή
    06-11-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    hahahahhahaha!Κοίτα να δεις τι μαθαίνω .. και το Napier δεν το είχα σε μεγάλη εκτίμηση γιατί μια καθηγήτριά μου παίνευε μόνο το uni of edinburgh
    Mέχρι στιγμής κοιτάω προς Royal και Glasgow, αλλά με πείσατε και για το Napier - θα το κοιτάξω διεξοδικά. (ucl ειδα τα δίδακτρα και το κόστος ζωής και μια συγκοπή την έπαθα)
    megahead13: Μιας και είσαι στο Kent, θα ξέρεις και το uni έχεις ακούσει τίποτα καλο γι αυτό;;
    http://www.kent.ac.uk/courses/postgr...trics-pdip-msc

    Πάντως με αυτά που έχω συγκεντρώσει νομίζω για βρετανία δεν υπάρχει κάτι άλλο..

    P.S αν με το καλό πάω προς Βρετανία κερνάω coffee σε όποιον ειναι κοντα!

  8. #23
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Κι εγώ Uni of Edi ήθελα ή Herriot Watt, αλλά ούτε το ένα, ούτε το άλλο έχει δίκτυα που με ενδιαφέρουν. Με δέχτηκαν στο Napier που έχει ακριβώς αυτό που έψαχνα και στην πόλη που ήθελα να πάω, πέτυχα και τον Buchanan για πολύ καλή μου τύχη, οπότε έδεσε το γλυκό!

    Για το Uni of Kent δε γνωρίζω. Έχω τύχει να βρεθώ στο πανεπιστήμιο, αλλά πιο πολύ για βόλτα ήμουν με κάτι φίλους στο Canterbury (έτυχε να πέσουμε και σε μια μικρή καλοκαιρινή συναυλία στο κεντρικό campus). Το πανεπιστήμιο όντως είναι από τα καλά της Βρετανίας, ειδικότερα σε Computing, αλλά τι κάνει σε Security δε γνωρίζω (βασικά στο Kent δουλεύω).

    Προσωπικά το λέω εδώ και καιρό μες το φόρουμ. Αν είναι να έρθει κάποιος στο νησί για σπουδές, τότε μόνο Σκωτία. Ο λόγος είναι απλούστατος και έχει σχέση με το θέμα δίδακτρα που έθιξες: https://en.wikipedia.org/wiki/Studen...d#Tuition_fees Ότι άλλο θες μου λες.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  9. #24
    Εγγραφή
    06-11-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Απλά με προβληματίζει το ότι ενώ από την περιγραφή φαίνεται πολύ καλό μεταπτυχιακό, δεν δίνει πολλές πληροφορίες για τα courses. Αντιθέτως δίνει περισσότερο για τις ικανότητες που θα αποκτήσεις. Η αλήθεια είναι πως όσον αφορά τα modules μ αρέσει περισσότερο του Royal, αλλά έχω καιρό να αποφασίσω και πολύ σημαντικό ρόλο παίζει και η δικτύωση που ανέφερες. Έτσι κι αλλιώς παίζει και να μη με δεχτούν γιατί βλέπω ότι ζητάνε honours degree.

    Ευχαριστώ πολύ πάντως για τη βοήθεια! Όσο για τις απορίες, όλο και θα προκύψει καμιά στην πορεία!

    P.S κάπου τώρα ξεκινάω και τις αιτήσεις έτσι;;Εννοώ μεταφράσεις, συστατικές κτλ

  10. #25
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Το UoE έχει απο τα καλύτερα Computer Science Depts. στο ΗΒ, το School of Informatics ( ειδικά στο ΑΙ είναι κορυφη). Προσοχή για να μην μαλλιοτραβηχτουμε... CS is not IT. Δεν εχει ΙΤ προσανατολισμό το τμήμα, οπότε ενδέχεται να ειναι καλύτερες λύσεις τα εξειδικευμένα polytechnics.

    Η σταμπα του πανεπιστημιου θα σου εξασφαλισει μερικες παραπανω συνεντευξεις σε καποιες γενικες δουλειες, αλλα στις πολυ συγκεκριμενες που θα ειστε 3-4 υποψήφιοι δεν θα παιξει κανένα ρόλο. Εκεί θα παίξει ρόλο το προγραμμα σπουδων και η πρακτική, οποτε ο UoE αποφοιτος μπορεί να την παθει.

    Christina μην σε νοιαζει το honours degree... αιτησεις θα κάνεις και ας ζητάνε παπαδες. Παντα υπαρχει δευτερος και τρίτος γυρος και με τις αναδουλειες που υπάρχουν (λόγω διδάκτρων) σε λίγο οι απαιτήσεις που βαζουν θα ειναι TOEFL 400. Στο κάτω κάτω τζάμπα ειναι να κανεις αιτησεις... βέβαια λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλάπτει, τα top of the top unis παντα θα ειναι επιλεκτικά στις αιτήσεις τους, αλλα νομιζω οτι αυτα δεν παιζει να ειναι πανω απο 3-4... και σίγουρα δεν μιλαμε για τα πανεπιστημια της δεκαδας-δεκαπεντάδας, ουτε για πανεπιστημια με συνδρομο ανωτερότητας (σαν το UoE ).

  11. #26
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το UoE έχει απο τα καλύτερα Computer Science Depts. στο ΗΒ, το School of Informatics ( ειδικά στο ΑΙ είναι κορυφη). Προσοχή για να μην μαλλιοτραβηχτουμε... CS is not IT. Δεν εχει ΙΤ προσανατολισμό το τμήμα, οπότε ενδέχεται να ειναι καλύτερες λύσεις τα εξειδικευμένα polytechnics.
    +10

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σταμπα του πανεπιστημιου θα σου εξασφαλισει μερικες παραπανω συνεντευξεις σε καποιες γενικες δουλειες, αλλα στις πολυ συγκεκριμενες που θα ειστε 3-4 υποψήφιοι δεν θα παιξει κανένα ρόλο. Εκεί θα παίξει ρόλο το προγραμμα σπουδων και η πρακτική, οποτε ο UoE αποφοιτος μπορεί να την παθει.
    +1000! Βρήκα δουλειά όταν απόφοιτοι του Uni of Edi ψάχναν ακόμα. Μην έχετε ονειρώξεις με τα top of the top πανεπιστήμια, εκτός και αν θέλετε να πάτε για διδακτορικά, έρευνα, ακαδημαϊκή καριέρα, κτλ. Δε λέω να μην τα προτιμάτε. Αλλά λέω πως στην Βρετανία και στην Ευρώπη γενικότερα υπάρχουν πάρα πολύ καλά πανεπιστήμια για να πάρετε τα ακαδημαϊκά, αλλά και τα απολύτως πρακτικά εχέγγυα για τη μετέπειτα καριέρα σας και όχι μόνο. Μην περιορίζετε τις επιλογές σας σε ένα Imperial και ένα Cambridge μόνο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Christina μην σε νοιαζει το honours degree... αιτησεις θα κάνεις και ας ζητάνε παπαδες. Παντα υπαρχει δευτερος και τρίτος γυρος και με τις αναδουλειες που υπάρχουν (λόγω διδάκτρων) σε λίγο οι απαιτήσεις που βαζουν θα ειναι TOEFL 400. Στο κάτω κάτω τζάμπα ειναι να κανεις αιτησεις... βέβαια λίγη αυτοσυγκράτηση δεν βλάπτει, τα top of the top unis παντα θα ειναι επιλεκτικά στις αιτήσεις τους, αλλα νομιζω οτι αυτα δεν παιζει να ειναι πανω απο 3-4... και σίγουρα δεν μιλαμε για τα πανεπιστημια της δεκαδας-δεκαπεντάδας, ουτε για πανεπιστημια με συνδρομο ανωτερότητας (σαν το UoE ).
    Να τον ακούς το γιατρό! Ξέρει τι λέει!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος megahead13 : 09-12-11 στις 15:22.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  12. #27
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από megahead13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1000! Βρήκα δουλειά όταν απόφοιτοι του Uni of Edi ψάχναν ακόμα. Μην έχετε ονειρώξεις με τα top of the top πανεπιστήμια, εκτός και αν θέλετε να πάτε για διδακτορικά, έρευνα, ακαδημαϊκή καριέρα, κτλ. Δε λέω να μην τα προτιμάτε. Αλλά λέω πως στην Βρετανία και στην Ευρώπη γενικότερα υπάρχουν πάρα πολύ καλά πανεπιστήμια για να πάρετε τα ακαδημαϊκά, αλλά και τα απολύτως πρακτικά εχέγγυα για τη μετέπειτα καριέρα σας και όχι μόνο. Μην περιορίζετε τις επιλογές σας σε ένα Imperial και ένα Cambridge μόνο
    Όλα τα πανεπιστημια θα δώσουν προσβαση στο entry point ενός graduate program για μια μη εξειδικευμένη θεση. π.χ. στο finance, η οποια απλα ζηταεί γνωση quantitative statistics. Δεν τους νοιαζει αν τα εμαθες απο Physics, Mathematics ή Finance department. Μαζι θα δώσετε τα ηλίθια τεστάκια και ας εχετε πτυχίο απο το Imperial, ενω ο αλλος απο το Bradford. Mετά το πρωτο σταδιο, ναι αλλαζει το θεμα. Ο υποψήφιος απο το Bradford θα φαει την σκόνη σας, εκτος αν ειναι πολυ καλός.

    Για τα Cambridge, Oxford, St. Andrews το θεμα αλλαζει λιγο. Μιλαμε για πανεπιστήμια με πολυ μεγαλη και βαθια παρουσία στο συστημα (establishment). Αλλα δειτε το σαν τις Διαβιβασεις στον στρατό. Ναι είναι βυσματικό, ναι ειναι γεμάτο βυσματα... αν ομως εσεις βρεθηκατε εκει με πτυχίο ηλεκτρολόγου μηχανικου/ πληροφορικαριου και οχι βυσμα, τοτε θα πλενετε τα πιατα και θα κάνετε τις σκοπίες των αλλων. Καλα η μεταφορα δεν ειναι 100% ακριβής, αλλα αυτό που θέλω να τονίσω ειναι οτι το όνομα και η φήμη ενος πανεπιστημίου στην αγορά εργασίας παίζει τον ρόλο που φανταζόμαστε απο την ελληνική εμπειρία μονο για όσους μπορει να υποστηρίξει το background τους της θέση τους... και για πολυ λιγα πανεπιστήμια. π.χ. το Imperial και το UoE δεν ειναι σε αυτα τα αριστροκρατικά πανεπιστήμια.

    Και για τις ακαδημαϊκές θεσεις το πραμα αλλάζει οπως ειπε και ο megahead... αλλα και εκει υπάρχουν παραθυράκια γιατί ειδικα οι θεσεις PhD βασιζονται στις προσωπικές επαφες και στην εντυπωση που κάνει ενας υποψηφιος. Φυσικά τo να ανεβαίνεις επιπεδο ιδρυμάτων ειναι πιο δυσκολο απο το να μένεις στάσιμος.. εκτός αν είσαι self-funded... αλλα ακόμα και αυτό δεν εξασφαλίζει 100% θεση σε πολυ καλό πανεπιστήμιο.

  13. #28
    Εγγραφή
    11-03-2009
    Περιοχή
    Central Europe/Canada
    Μηνύματα
    479
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Proximus/Telus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Christina Εμφάνιση μηνυμάτων

    P.S αν με το καλό πάω προς Βρετανία κερνάω coffee σε όποιον ειναι κοντα!
    καλα ετσι εγραφε και ο megahead και οταν του τηλ.....δε μπορουσε
    Κωστής/kostis

    podi-latis.blogspot.com

  14. #29
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.990
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Ε, τι να σε κάνω που όταν ανέβηκες ήμουν μέσα στο τρέξιμο!
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  15. #30
    Εγγραφή
    06-11-2011
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    KLG: Kατάλαβα το διαχωρισμό IT & CS. Οπότε μιας και εγώ κλίνω για ΙΤ, το Uni of edinburgh δεν κάνει για μένα.
    Η αλήθεια είναι πως σκέφτομαι και το ενδεχόμενο για έρευνα ή ακαδημαϊκή καριέρα, αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμα - υπάρχει και η περίπτωση να φρικάρω και να μη θέλω να συνεχίσω. Οπότε ισχύει λίγο αυτό που λέμε βλέποντας και κάνοντας - δεν το απορρίπτω τουλάχιστον. Τώρα όσον αφορά το όνομα του πανεπιστημίου, είμαι διαλλακτική, δεν με νοιάζει το πανεπιστήμιο να είναι το top of the top αλλά εντάξει να ξέρω πως κάνει καλή δουλειά, προσφέρει οργάνωση, κίνητρα και δυνατότητες για εξέλιξη και δεν πάει τζάμπα ο κόπος. Αλλιώς κάθομαι και εδώ με τις καταπληκτικές γνώσεις που έχω από το ελληνικό πανεπιστήμιο

    Απ'ότι καταλαβαίνω όλοι έχετε περάσει από Βρετανία μεριά, έτσι; Ολλανδία, Σουηδία που όλο και περισσότεροι ακούω να φεύγουν, δεν..;;

    P.S. Για τον καφέ δεσμεύτηκα τώρα δημοσίως, δεν μπορώ να το πάρω πίσω

Σελ. 2 από 7 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μεταπτυχιακο στον προγραματισμο
    Από jimbo212 στο φόρουμ Προγραμματισμός και γλώσσες προγραμματισμού
    Μηνύματα: 11
    Τελευταίο Μήνυμα: 11-11-11, 04:43
  2. Μεταπτυχιακό στην Αγγλία
    Από nikoletak στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 17
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-05-10, 17:05
  3. Μεταπτυχιακό μετά το ΠΑ.ΜΑΚ
    Από poromenos στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 13-07-09, 20:06
  4. Βοήθεια για μεταπτυχιακό
    Από anakin στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-09, 16:35
  5. Μεταπτυχιακό (Help...)
    Από insideGR στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 23
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-05-09, 03:20

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας