Εμφάνιση 1-13 από 13

Θέμα: κουμπί

  1. #1
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Για σας θα ήθελα κάποιος/οι αν μπορούν να μου πουν πως θα βάλω ένα κουμπάκι στην ιστοσελίδα μου.
    Γιατί χρειάζομαι το κουμπί άντο:
    ->Το κουμπί άντο το χρειάζομαι για να το πατούν οι επισκέπτες όταν έχουν αντιληφθεί πως παραβιάζουν τα προσωπικά πνευματικά δικαιώματα τους. Πατώντας άντο το κουμπί να τους ζητείται να γράψουν μέσα σε 300 γράμματα τον λόγο που παραβιάζονται τα πνευματικά δικαιώματα τους και να τους ζητηθεί επίσης να γράψουν το email τους. Μόλις ολοκληρωθεί αντί η "αίτηση" να περνώ ένα email σε κάποιο email που θα δηλώσω. Σε αώτους να εμφανίζει ένα μήνυμα ότι θα πάρουν απάντηση μου μέσα σε μια εβδομάδα.
    Ελπίζω να μου απαντήσετε σύντομα gt άντο θα κάνει την ιστοσελίδα μου πιο νόμιμη.
    για ότι διποτε απορίες ροτιστε με ελευθερα θα έλεχο για απίτησης 6 φορες την μέρα
    ευχαριστώ εκ τον προτερων!!!

  2. #2
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Πηρες απαντησεις εδω:

    http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=597236

    Θα προσθεσω μονον, πως οταν καποιος διαπιστωσει ενα προβλημα και μαλιστα τετοιου ειδους που λιγο πολυ εμπιπτει στην κλοπη, μαλλον δεν θα ακολουθησει τις διαδικασιες που οριζεις εσυ, αλλα αντιθετα αυτες που οριζει ο νομος. Ετσι, οσα κουμπακια, γραμματακια και χρονικα ορια κι αν ορισεις, μπορει μια μερα απλα να σου χτυπησει το κουμπι οχι της σελιδας αλλα του κουδουνιου του σπιτιου σου ενας δικαστικος κλητηρας που θα σου παραδωσει μια κληση για δικαστηριο. Και τοτε καλα ξεμπερδεματα.

    Δεν γινεσαι νομιμος με τον τροπο που σκεφτεσαι, ρισκαρεις σε πολυ μεγαλο βαθμο, γνωριζεις ηδη πως εισαι παρανομος αρα σιγουρα και αυτοι που θα θιχτουν και δεν σκεφτεσαι καν να ρωτησεις εναν δικηγορο και μαλιστα σχετικο με αυτα τα ζητηματα.

    Υποθετω πως θεωρεις πως εχεις μια καλη ιδεα αλλα δεν εχεις ή δεν θελεις να δωσεις, καθολου ομως, χρηματα ενω αντιθετα πας να αποκομισεις κερδη. Δεν παει ετσι ομως και θα προτεινα να το ξανασκεφτεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Ναι φιλε μου κατανοώ πως άντο το θέμα το θίξαμε σε άλλο θέμα. Όμως τώρα θα ήθελα τον κώδικα ο οποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει να κάνω άντο το κουμπί εξάλλου όσο αφορά τα πνευματικά δικαιώματα ήδη έχω βάλει πόλους να ψάχνουν το πως θα τα αποκτήσω αλλα μέχρι τότε καλο θα ήταν να πάρω κάποια προστατευτικά μετρα ελπίζω να με καταλαβαίνεις..

  4. #4
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Θα επιμεινω καθως δεν φαινεται πως εχεις καταλαβει που πας να μπλεξεις.

    Αν βαλεις το κουμπι που σκεφτεσαι σαν προφυλαξη και προστασια, τοτε ειναι που θα εχεις υπογραψει την καταδικη σου !!

    Θα ειναι σαν να λες "γνωριζω πως ειμαι παρανομος και πως κλεβω αλλα αν ποτε με παρετε ειδηση και αφου επικοινωνησετε με εμενα ετσι οπως σας λεω και κρινω πως ειστε και σοβαροι και εχω ξυπνησει και καλα το πρωι, τοτε και μονον τοτε θα σταματησω να σας κλεβω, διαφορετικα θα συνεχισω κονομαω ελευθερα και σε βαρος σας".

    Με το κουμπι δηλαδη παραδεχεσαι πως παρανομεις και το φωναζεις. Χανεις ετσι και το μοναδικο σου ελαφρυντικο. Της αγνοιας.

    Δεν γινονται αυτα τα πραγματα, ασε που ζητωντας βοηθεια ειναι σαν να ζητας συνεργους.

  5. #5
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    με λίγα λόγια μου λες πως είναι καλύτερα να σταματήσω αυτό που κάνω?

  6. #6
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikolasxg Εμφάνιση μηνυμάτων
    με λίγα λόγια μου λες πως είναι καλύτερα να σταματήσω αυτό που κάνω?
    Οχι, εγω δε σου λεω τιποτα.

    Το μονο που λεω ειναι πως

    α) εισαι ηδη παρανομος χρησιμοποιωντας υποτιτλους που δεν εγκρινει η μαμα εταιρεια
    β) εισαι ηδη παρανομος αν δεν εχεις ρητη αδεια να διανεμεις επεισοδια καποιου αλλου
    γ) εισαι ηδη παρανομος ακομα κι αν εχεις την οποιαδηποτε προφορικη και οχι γραπτη αδεια και διαβεβαιωση του οποιουδηποτε

    Μα θα ρωτησεις, το κανουν τοσοι αλλοι, εμενα θα πιασουνε ? Με μενα θα ασχοληθουν ? Αυτοι οι αλλοι πως το κανουν ?

    Ασχετα ολα αυτα.

    Το αν θα κανεις κατι, τι θα ειναι αυτο και για ποιο σκοπο, αφορα εσενα και μονον εσενα. Τα κερδη δικα σου και οι ζημιες επισης. Αν θα εχεις κερδη κι αν θα εχεις ζημιες. Αλλα δικα σου.

  7. #7
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Το θέμα είναι πως θέλω να πάρω άδεια.
    a) δωρεάν
    b) Δεν ξέρω που να απευθυνθώ (θα μου πεις στην μαμά εταιρία όπως το εθεσες εσύ αλλα πως θα επικοινωνήσω με αντί? το χειρότερο είναι πως είναι γιαπωνέζοι δηλαδή σίγουρα όλα στα ιαπωνικά θα είναι πες πως έχω βρει την ιστοσελίδα τους πως θα καταλάβω γρι από εκεί?)

  8. #8
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikolasxg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το θέμα είναι πως θέλω να πάρω άδεια.
    a) δωρεάν
    b) Δεν ξέρω που να απευθυνθώ (θα μου πεις στην μαμά εταιρία όπως το εθεσες εσύ αλλα πως θα επικοινωνήσω με αντί? το χειρότερο είναι πως είναι γιαπωνέζοι δηλαδή σίγουρα όλα στα ιαπωνικά θα είναι πες πως έχω βρει την ιστοσελίδα τους πως θα καταλάβω γρι από εκεί?)
    α) Το τζαμπα πεθανε. Δεν υπαρχει. Το ξεχνας. Δεν το υπολογιζεις.

    β) Θα επικοινωνησεις μεσω τηλεφωνου, τηλεγραφου, γραπτης επιστολης, ηλεκτρονικης επιστολης ( email ), μεσω στης σελιδας επικοινωνιας του site τους. Οπως κανει ολος ο κοσμος για να επικοινωνησει.

    Στα αγγλικα.

    Θα πεις ποιος εισαι, τι θελεις να κανεις και τι ζητας απο αυτους.
    Ετσι υπαρχει και η πιθανοτητα να κερδισεις οχι το "δωρεαν" αλλα και μια πολυ γεναιοδωρη υποστηριξη, αν για παραδειγμα εισαι μεγας fun και τους αρεσει, αν η Ελλαδα δεν αποτελει καμια τρελη αγορα για αυτους ετσι ωστε να υπολογιζουν εσοδα, αν τους αρεσει απλα η ιδεα.

    Μπορει ομως να:
    - εισπραξεις ενα ΟΧΙ.
    - μην παρεις καν απαντηση.

    Τοτε δεν ασχολεισαι καθολου με το ζητημα. Κατεβαζεις και τυχον αναρτημενα βιντεο και μενεις απλα στο στυλ "fun club" με συζητησεις, πληροφοριες κτλ

  9. #9
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Καταρχάς εγώ είμαι κύπριος, άρα εκτος από την ελλάδα εννοείτε θα αναφέρω και την πολυαγαπημένη μου πατρίδα οπόταν θα πρέπει να υπολογιστούν δυο χώρες και από ότι έχω ακούσεις την ελλάδα υπάρχει ανιπροσωπεία του Naruto.Φυσικά θα τους ξεκαθαρίσω πως δεν θα περνώ κέρδος από τον Naruto επειδή αυτό είναι αλήθεια στην ιστοσελίδα που προσπαθώ να δημιουργήσω δεν θα ασχοληθώ μονο με τον Naruto αλλα και με sinatges και με πως να κάνουν διαφορα πράγματα στο pc γενικά θα η προσπάθεια μου είναι να βοηθήσω όσους χρειάζονται βοήθεια. Κακά τα ψέματα όμως ο σκοπός που θέλω να βάλω τον Naruto στην ιστοσελίδα μου δεν είναι μονο επειδή λατρεύω άντο το anime αλλα και επειδή θα προσφέρει τουλάχιστο μου ακόμα ένα 35% προβολές.

    ........Auto merged post: nikolasxg πρόσθεσε 2 λεπτά και 45 δευτερόλεπτα αργότερα ........

    Εν το μεταξύ θα ήθελα να σας ευχαριστήσω πολύ και εσένα και το ADSL.gr.com και όλους τους άλλους οι οποιοι έχουν συλλογιστεί το θέμα μου και μου προτείνουν κάποιες ιδέες(συμβουλές) για να επιλυθεί το πρόβλημα μου. ΝΑΣΤΕ ΚΑΛΑ!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nikolasxg : 23-02-12 στις 16:07. Αιτία: auto merged post

  10. #10
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Αν θες μην γραφεις σε χρωματιστα γραμματα, γιατι ειναι ιδιαιτερα κουραστικο


    Αν υπαρχει ηδη αντιπροσωπεια για την Ελλαδα, τοτε πιθανοτατα θα καλυπτει και την Κυπρο. Λογω γλωσσας και εμπορικων δεσμων. Αρα και με την μαμα εταιρεια να μιλησεις, το πιθανοτερο ειναι να σε παραπεμψουν σε αυτην ακριβως την αντιπροσωπεια. Επιπροσθετα, ειναι σχεσον σιγουρο πως θα εχεις προβληματα αν οι ελληνες σε παρουν ειδηση και ενοχληθουν.

  11. #11
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Τιθες να πεις με το να ενοχληθούν?

  12. #12
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikolasxg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τιθες να πεις με το να ενοχληθούν?
    Για να παρει καποιος την αντιπροσωπεια παει να πει πως θελει να πουλησει και να βγαλει κερδη. Τι λες, οταν δει πως αυτο που πληρωσε και πουλα καποιος αλλος το δινει τσαμπα, δεν θα τον ενοχλησει ?

  13. #13
    Εγγραφή
    07-02-2012
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    17
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    esties
    Φυσικά εννοείτε πως εφόσον έχω πάρει και εγώ αντιπροσωπεία τότε θα επικοινωνήσω μαζί του για να καθορίσουμε τι ακριβώς θα κάνουμε αλλα πρέπει να μάθω αν σίγουρα υπάρχει αντιποσωπεία γιατί δεν ακούγονται αλήθειες πάντα.

Παρόμοια Θέματα

  1. Modem με wifi κουμπι
    Από Megalos στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 03-02-12, 02:34
  2. ξεκινώντας το pc χωρις...κουμπί;
    Από madprofessorus στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-01-11, 19:36
  3. κουμπι laptop
    Από nickthegreek_ στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-09, 21:26
  4. toshiba- κουμπι ηχου
    Από harisalex2 στο φόρουμ Laptop, tablet και mobile computing
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 05-03-09, 01:19
  5. wifi με κουμπί
    Από mix21 στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-05-08, 14:40

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας