Σελ. 131 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 111121126129130131132133136141151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.951-1.965 από 2417

Θέμα: EURO 2012 - panini

  1. #1951
    Εγγραφή
    23-06-2012
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από IasonasB Εμφάνιση μηνυμάτων
    "ΈΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΏΝΟΥΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΘΛΙΟΤΗΤΕΣ..." (ΜΕΡΟΣ Β')

    Κύριοι καλημέρα,

    Όπως είχα υποσχεθεί επανέρχομαι σχετικά με την παράθεση των γεγονότων της "γελοίας" αυτής ιστορίας.

    Ημερομηνία 4/7 - Ώρα 13:55
    Τίτλος Μηνύματος: Συγχαρητήρια, λοιπόν, συμπλήρωσες!
    Από: SKYCAPTAIN - Προς: IasonasB

    Καλημέρα φίλε μου,
    Σου στέλνω και τα 4 χαρτάκια στη διεύθυνση που θα μου πεις!
    Από τα διπλά σου, θα ήθελα τα: 4, 9, 11, 12, 15, 17, 30, 43, 55, 64, 103, 108,
    113, 130, 169, 170, 179, 186, 195, 225, 226, 227, 252, 366, 371, 394, 396, 408,
    429, 433, 435, 437, 439, 448, 455, 513, 517, 529, 531, 533, 538, και 539.
    Η διεύθυνσή μου είναι:
    .......
    Στείλε μου και τη δική σου και σου στέλνω άμεσα το φάκελο!
    Επίσης, αν προτιμάς απευθείας συνάντηση αντί για ΕΛΤΑ, μπορούμε να το κανονίσουμε.
    Θα περιμένω pm σου και ξαναμιλάμε.

    Φιλικά Δημήτρης


    ----------------------------------------------------------------------------------

    Ημερομηνία: 4/7 - Ώρα: 19:16
    Τίτλος Μηνύματος: Συγχαρητήρια, λοιπόν, συμπλήρωσες!
    Από: IasonasB - Προς: Skycaptain

    Δημήτρη καλησπέρα,
    Ειλικρινά δεν ξέρω πως να σου απαντήσω στο μήνυμά σου.
    Έτσι σκέφτηκα να σε ρωτήσω αν συμφωνείς να δημοσιοποιήσουμε το μήνυμά σου στο forum
    και να δούμε αντιδράσεις.

    Φιλικά
    Μιχάλης (πατέρας του Ιάσονα)


    Αυτές ακριβώς ήταν οι επικοινωνίες εκείνη την ημέρα.
    Ας ψάξουμε λοιπόν όλοι μαζί:
    1) Ποιος είναι κακόβουλος;
    2) Ποιος είναι κακοπροαίρετος;
    3) Ποιο είναι το γελοίο του πράγματος;
    4) Τι επιδιώκει ο καθένας;

    Όχι τίποτα άλλο αλλά "έτσι για να τελειώνουμε με τις αθλιότητες"

    Φιλικά
    Μιχάλης

    ΥΓ1 Λόγω υποχρεώσεων φεύγω το ΣΚ, οπότε το ραντεβού μας ανανεώνεται γι την Δευτέρα.
    ΥΓ2 Και να μην ξεχνιόμαστε, για όποιον γνωρίζει την έννοια της ανταλλαγής εξακολουθούν να μας λείπουν τα 47, 79 και 484.

    Αν μου επιτρέπετε να πάρω θέση,το θέμα σαν θέμα είναι σαν να μην υπάρχει.Μπορεί να είμαι λίγο καιρό στο forum αλλα έκανα περίπου 30 πάρε-δώσε.Και δεν ακολουθήθηκε κανόνας του στυλ "1 σου δίνω,1 μου δίνεις".

    Για του λόγου το αληθές, και εσύ Μιχάλη και άλλοι χρήστες μου στείλατε αυτοκόλλητο η αυτοκόλλητα χωρίς αντάλλαγμα.Αντιστοίχως και εγώ,όταν μάλιστα είχα ακόμα πολλές ελλείψεις, έστειλα στον NikitasP 19 αυτοκόλλητα για να μου στείλει μόλις 3.Και το έκανα με δική μου θέληση.

    Δηλαδή το forum κρατήθηκε σε ένα πολύ υψηλό επίπεδο όπου η μέγιστη αρχή ήταν η αλληλεγγύη και όχι η εκμετάλλευση και ο εγωισμός.

    Προφανώς σε πείραξε το "ύφος" του SCYCAPTAIN που ήταν σαν να το απαίτησε...Ωστόσο η δημοσιοποίηση των ιδιωτικών συζητήσεων μετά από μόλις 1 μήνυμα ίσως και αυτό να είναι ακραίο.Ο χαρακτηρισμός αθλιότητα βεβαίως είναι τουλάχιστον υπερβολικός.

    Δε θέλω να επεκταθώ περαιτέρω μιας και δεν εμπλέκομαι προσωπικά στην υπόθεση,χώρια που είμαι ευγνώμων και στους 2 σας για την βοήθεια που μου δώσατε.Απλά ήθελα να σχολιάσω διότι για λόγους διπλωματίας μάλλον θα πήγαιναν άκλαυτα τα posts σας επί του θέματος.

    Θεωρώ πως είναι καλύτερο να το συζητήσετε δυο σας με pm για τα περαιτέρω.

    ΥΓ Τη Δευτέρα το πρωί στέλνω τους τους φακέλους στα 4 παιδιά που περιμένουν

  2. #1952
    Εγγραφή
    30-05-2010
    Μηνύματα
    11
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Με στεναχωρεί το γεγονός πως τον τελευταίο καιρό έχει <<χαλάσει το γλυκό>> στο φόρουμ...
    Κάπου έχει στραβώσει το πράγμα και καλό είναι να προσπαθήσουμε όλοι να χαλαρώσουμε
    και να δούμε τι λάθος έχει κάνει ο καθένας.
    Είναι πραγματικά κρίμα για το φόρουμ αυτό που συμβαίνει.
    Είχαμε εξαιρετικό κλίμα,έναν άτυπο σύλλογο με τακτές συναντήσεις
    και με γενικευμένη διάθεση να βοηθήσουμε αλλήλους.
    Είναι ευκαιρία τώρα που μεσολαβεί καλοκαίρι να φύγουμε για τις παραλίες
    και να επιστρέψουμε πρώτα ο Θεός το Σεπτέμβριο με ανανεωμένη διάθεση,
    αναλογιζόμενοι τις όποιες ευθύνες μας.
    Με εκτίμηση
    Ο πυροσβέστης του σάιτ ...

  3. #1953
    Εγγραφή
    21-04-2010
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Διάβασα στο παραπάνω σχόλιο, από το μήνυμα του SKYCAPTAIN:
    "Καλημέρα φίλε μου,
    Σου στέλνω και τα 4 χαρτάκια στη διεύθυνση που θα μου πεις!"

    Τα 4 αυτά χαρτάκια είναι αυτά που ζητήθηκαν σε πιο προηγούμενο σχόλιο ως εξής;
    "Καταζητούνται "ΝΕΚΡΑ Η ΖΩΝΤΑΝΑ"
    47 - 79 - 339 - 484 ";

    Δηλαδή, με τα 4 χαρτάκια που έδινε ο Δημήτρης, συμπληρωνόταν η συλλογή του IasonasB;

  4. #1954
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.800
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Περιμένω και από τα 2 μέρη να μου προωθήσουν τα pms που έχουν ανταλάξει σχετικά με το θέμα.
    We'll build a fortress to keep them out and in a world gone silent I'll be your sound and if they try to hurt you I'll tear them down I'm always with you now....
    I forgot that I might see, so many Beautiful things
    everything that has a beginning has an end
    See the mirror in your eyes-see the truth behind your lies-your lies are haunting me See the reason in your eyes-giving answer to the why- your eyes are haunting me

  5. #1955
    Εγγραφή
    14-06-2010
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα στην παρέα,
    Θα περίμενα τουλάχιστον περισσότερη ειλικρίνεια από τον IasonasB και να παρουσιάσει όλα τα pm που ανταλλάχθηκαν μεταξύ μας και όχι τα μισά για να φανεί όλη η αλήθεια! nnn ποστάρω και το επόμενο pm που του απέστειλα και αυτά είναι όλα (ότι έγραψε ο IasonasB πριν συν το δεύτερο δικό μου pm που φαίνεται παρακάτω:


    Αποδέκτες: IasonasB από SKYCAPTAIN
    .

    05-07-12, 01:37 Xαρτάκια...

    "Αν θυμάμαι καλά είχαμε ανταλλάξει μια φορά S.AFrica στη Φρεαττύδα πρόπερσυ και νομίζω ότι έχω και το e-mail σου. Ειλικρινά είσαι ο πρώτος που μου έχει απαντήσει έτσι και δεν καταλαβαίνω τι επιδιώκεις.... Οι ανταλλαγές έται είναι φίλε, κάποτε δίνεις λιγότερα και κάποτε περισσότερα. Κι εγώ έχω δώσει και χαρίσει 40-50 χαρτάκια οπότε δεν έχω κανένα πρόβλημα να δημοσιοποιήσουμε τα πάντα αρκεί πρώτα να μου εξηγήσεις τι υπονοείς και επιδιώκεις με την ανάρτηση του pm που σου έστειλα στο forum.... Θεωρώ πάντως εντελώς άστοχο το pm σου και λυπάμαι γι'αυτό..."

    Απαντάω λοιπόν, ως εξής, με αντίστροφη σειρά:
    4) Τι επιδιώκει ο καθένας με το να μην διαπραγματεύεται κάποια ανταλλαγή, στην οποία δεν εμφανίζεται κανενός είδους απαίτηση (έγραψα θα ήθελα όχι απαιτώ και είναι πολύ προσεκτικός στα γραφόμενά μου δυστυχώς για το συγκεκριμένο φίλο) με την προσπάθεια δημοσίευσης pm στο forum παρά μόνο τη "διαπόμπευση" του άλλου; Και μόνο το ότι δεν εμφάνισε το 2ο πμ που του απέστειλα καταδεικνύει του λόγου το αληθές...
    3) Το όλο θέμα υποδηλώνει αν μη τι άλλο μικροπρέπεια ή γελοιότητα γιατί ποτέ μου δεν έβαλα σε μεζούρα τι θα πάρω και τι θα δώσω και άλλωστε τις περισσότερες φορές έχω δώσει περισσότερα και έχω πάρει λιγότερα και πολλές φορές έχω χαρίσει χαρτάκια. Αν μη τι άλλο, ο καθένας μας έχει μια προσωπική διαδρομή και δε νομίζω οι φίλοι από εδώ να έχουν παράπονα από τη συμπεριφορά μου στις ανταλλαγές μου.
    1) και 2) Δείτε απλά τι γράφει: "Έτσι σκέφτηκα να σε ρωτήσω αν συμφωνείς να δημοσιοποιήσουμε το μήνυμά σου στο forum
    και να δούμε αντιδράσεις." Ιδού λοιπόν ποιός ήταν ο σκοπός του και πάντως μόνο η ανταλλαγή δεν ήταν! Το αφήνω λοιπόν στην κρίση σας.....

    Giorgio sak ναι, αυτά ήθελε ο φίλος και συμπλήρωνε τη συλλογή. Είδατε στα πμ να μου απαντήσει ότι δεν μπορώ να σου δώσω όλα όσα ζητάς ή θέλω κάποια διπλά ή μπορώ να σου δώσω τόσα; Έγραψε κατευθείαν για δημοσιοποίηση...Από εκεί και πέρα δεν έχω να προσθέσω τίποτε άλλο για κακοβουλία ή κακοπιστία παρά μόνο ένα σχόλιο: "Αγαπούλα την κουκούλα!", που λέει και η διαφήμιση.
    Λυπάμαι γιατί επί 2 χρόνια συνεχούς παρουσίας στα ανταλλακτικά forum πρώτη φορά συναντάω τέτοιες συμπεριφορές! Και θα προσθέσω και κάτι άλλο επειδή κι εγώ τον εν λόγω φίλο τον έχω δει μια μόνο φορά, τον ίδιο και την οικογένεια του (την οποία να τη χαίρεται ειλικρινά χωρίς κανενός είδους ειρωνείας) στα flocafe Φρεαττύδας πριν 2 χρόνια και σχετικά με προηγούμενο ποστάρισμα του; Επειδή αναφέρει ότι επιβλέπει και διαπαιδαγωγεί τον γιο του και πολύ καλά κάνει και δεν μου πέφτει κανένας λόγος, τον μαθαίνει να "δίνει" στυγνά τους άλλους με τους όποιους δεν συμφωνεί σε κάτι ή να συζητά και να διαχειρίζεται καλόπιστα και συμβιβαστικά μια τυχόν "διαφωνία" (αν και δεν είναι η κατάλληλη λέξη) που προκύπτει και να διαπραγματεύεται; Ούτε καν στον κόπο δεν μπήκε, κατευθείαν μίλησε για δημοσιοποίηση! Ας μας απαντήσει λοιπόν για να τελειώνουμε, δεν θα ασχολούμαστε στο forum με τέτοιου είδους περιστατικά ούτε και οι άλλοι είναι υποχρεωμένοι να διαβάζουν τέτοια θέματα! Ειλικρινά δεν θα διαπαιδαγωγούσα ποτέ το παιδί μου έτσι!
    Αυτά έχω να πω και δεν πρόκειται να επανέλθω επί του θέματος, η προσωπική μου διαδρομή για όσους με ξέρουν από εδώ και σαν φυσική παρουσία δεν μου το επιτρέπει!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SKYCAPTAIN : 08-07-12 στις 07:55.

  6. #1956
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    αφού λύσαμε όλα μας τα προβλήματα, ας τσακωθούμε και για τα χαρτάκια...

  7. #1957
    Εγγραφή
    14-06-2010
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ioasla Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφού λύσαμε όλα μας τα προβλήματα, ας τσακωθούμε και για τα χαρτάκια...
    Έτσι ακριβώς! Για αυτό αναφέρομαι στο γελοίο του όλου θέματος περί δημοσιοποιήσεως pm.
    Όλοι ξέρουμε τι συμβαίνει στην καθημερινότητά μας, τα χαρτάκια είναι ένα χόμπι, ας το διαλύσουμε κι αυτό να δούμε τι θα καταλάβουμε! Φιλαράκι στείλε μου ελλείψεις και μιλάμε με pm.
    Eσένα θα σου ζητήσω 50 και θα σου δώσω 5, χε χε χε! Περιμένω να με "δώσεις" αμέσως στους admins!
    Nα πω ότι έχουν σταλεί οι φάκελοι των dimitrisg21 και o "ενισχυμένος" φάκελος του l12012 ενώ αύριο φεύγει και αυτός του STIV1973.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος SKYCAPTAIN : 07-07-12 στις 21:19.

  8. #1958
    Εγγραφή
    21-04-2010
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SKYCAPTAIN Εμφάνιση μηνυμάτων
    Giorgio sak ναι, αυτά ήθελε ο φίλος και συμπλήρωνε τη συλλογή. Είδατε στα πμ να μου απαντήσει ότι δεν μπορώ να σου δώσω όλα όσα ζητάς ή θέλω κάποια διπλά ή μπορώ να σου δώσω τόσα; Έγραψε κατευθείαν για δημοσιοποίηση...
    Καλύφθηκα πλήρως με τα παραπάνω.

  9. #1959
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    η ουσία είναι πάντως να συμπληρώσει ο πιτσιρικάς το άλμπουμ, δυστυχώς εγώ δεν έχω τα τρία που του απομένουν, αν κάποιος τα έχει ας επικοινωνήσει μαζί του.

  10. #1960
    Εγγραφή
    21-04-2010
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Να μη βρει όμως και το μπελά του, όποιος προσφερθεί

  11. #1961
    Εγγραφή
    20-04-2009
    Περιοχή
    ΣΕΡΡΕΣ
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    προσοχή παιδιά προσοχή ούτε ειρωνείες χρειάζονται ούτε επιθετικό ύφος ,αλλιώς ξεκινήσαμε ,επίσης όταν θεωρείς μία πρόταση μη συμφέρουσα απλά δεν συνεχίζεις δεν χρειάζονται όλα αυτά .Η ευγένεια δεν έβλαψε ποτέ κανέναν

  12. #1962
    Εγγραφή
    21-05-2012
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - Ν. ΜΑΚΡΗ
    Ακριβως ετσι,και για να πω κι εγω την ''εξυπναδα'' μου,και να τα ειχα αυτα που λειπουν δεν θα τα εστελνα.Ειμαι λιγο καιρο στο φορουμ,ξερω λιγα ατομα,αλλα απο αυτα που ξερω και εχω δει,το ονομα του skycaptain ειναι απο τα πιο δυνατα στο νημα.Παντου και παντα να στειλει κατι.Εχει χαρισει και του εχουν χαρισει.Εχει δωσει παραπανω και του εχουν δωσει παραπανω.Ετσι πανε αυτα.

    Κι εγω εχω κανει καμια 20αρια ανταλλαγες,σπανιως εχω γινει ισοποση ανταλλαγη.Παντα ζητουσα ή μου ζητουσαν παραπανω.Σε αλλα παιδια εστειλα χωρις να μου στειλουν,οπως και αλλα παιδια μου εστειλαν χωρις να τους στειλω εγω...Τι να κανουμε τωρα?

    ΥΓ.πριν μερικες μερες ο Skycaptain μου εστειλε μεσω του Γιαννη τελευταιο χαρτακι και εμενα και ενος φιλου μου.Το χαρτακι ηταν το PSS.Ξερετε ποσα εστειλα στον Skycaptain ??

    0...Κανενα.

    Καλημερα σας καλη συνεχεια.

  13. #1963
    Εγγραφή
    09-05-2010
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Wind
    "ΥΓ.πριν μερικες μερες ο Skycaptain μου εστειλε μεσω του Γιαννη τελευταιο χαρτακι και εμενα και ενος φιλου μου.Το χαρτακι ηταν το PSS.Ξερετε ποσα εστειλα στον Skycaptain ??

    0...Κανενα."


    θα μας τρελλανεις ρε αντρεα και εσυ , μηπως το φορτωσες και το εστειλλες με νταλικα ΤΟ 0

    ελεος δηλαδη,γινομαστε μωρα για τα χαρτακια,τα μωρα πιο πολυ τα κοβει,απο μας,ΜΕΓΑΛΟΙ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ! οπως λεει ενα παιδακι σε μια νεα διαφημιση με παιδακια,το αγορακι ζηταει απο την δαναη να την βοηθησει σε κατι , και τελειωνοντας το σποτ το αγορακι λεει : ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ!

  14. #1964
    Εγγραφή
    26-10-2008
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    η αλήθεια θεωρώ (αλλά ποιος είμαι κι εγώ που θα το κρίνει) πως βρίσκεται κάπου στη μέση, δεν μου πολυαρέσει και να αποθεώνουμε κάποιους που ασχολούνται λίγο παραπάνω και επομένως έχουν φτιάξει όνομα εδω μέσα. το συγκεκριμένο thread είναι για να ανταλλάζεις χαρτάκια, ούτε πρέπει να είσαι ο αρχηγός των ανταλλαγών, ούτε να χαρίζεις χαρτάκια, οικόπεδα, χρέη κτλ. κι εγώ μέχρι στιγμής έχω στείλει σε κάποιους παραπάνω από όσα μου δίνουν και σε κάποιους λιγότερα, τι να κάνουμε? αντίστοιχα πριν δύο χρόνια έδινα 5 μου δίνανε 10 αλλά και κάποιοι μου έδιναν όσα τους έδινα, δεν με χάλαγε, ο καθένας παίζει με τους δικούς του κανόνες και όσο αυτοι δεν προσβάλλουν κάποιον εμένα μου περισσεύει. νομίζω πως απλά έχουμε παραασχοληθεί με μια απλή παρεξήγηση.

  15. #1965
    Εγγραφή
    21-04-2010
    Μηνύματα
    25
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ο καθένας ανταλλάσσει με τους δικούς του όρους. Αν δε συμφωνεί για οποιονδήποτε λόγο σε προτεινόμενη ανταλλαγή, το εξηγεί ευγενικά και η ανταλλαγή ή προχωράει ή δεν προχωράει.
    Εδώ είχαμε το φαινόμενο να απειλείται ο Δημήτρης απευθείας με δημοσιοποίηση μηνυμάτων. Καταρχάς, δεν έχουμε απλή ανταλλαγή "δίνω 4, θέλω 20". Μιλάμε για χαρτάκια που συμπληρώνουν συλλογή. Ποιο ήταν το πρόβλημα; Ο αριθμός των αυτοκόλλητων που ζητήθηκαν ως αντάλλαγμα; Ο ίδιος ο SKYCAPTAIN; Δηλαδή, αν κάποιος άλλος είχε ας πούμε ένα από τα 4 τελευταία αυτοκόλλητα και ήθελε ως αντάλλαγμα 5, ή αν οποιοσδήποτε είχε και τα 4, αλλά του έλειπαν 15-20 από τα 100 διπλά του Ιάσονα, θα τύγχανε κι αυτός της ίδιας αντιμετώπισης από τον πατέρα του Ιάσονα;
    Επίσης, η πρόταση περί δημοσιοποίησης, ήταν πρωτοβουλία του πατέρα του Ιάσονα ή έγινε κατόπιν συνεννόησης με το γιο του;

    Εγώ έχω σχηματίσει την εξής εικόνα:
    Ο IasonasB ζητάει απεγνωσμένα (νεκρά ή ζωντανά) 4 χαρτάκια που χάθηκαν στο δρόμο, όπως λέει, και παρουσιάζει πάνω από 100 διπλά διαθέσιμα.
    Κι εκεί που τα ζητάει νεκρά ή ζωντανά, ο Δημήτρης του στέλνει ένα μήνυμα με τίτλο "Συγχαρητήρια, λοιπόν, συμπλήρωσες!" και λέει ποια θα ήθελε σαν αντάλλαγμα, σύνολο 19.
    Χωρίς να πει για ποιο λόγο δε θέλει αυτή την ανταλλαγή, ο πατέρας του Ιάσονα απειλεί με δημοσιεύσεις μηνυμάτων.
    Πιστεύω ότι επειδή τα 4 αυτά χαρτάκια δε βρέθηκαν, πιθανόν λόγω κάποιου "ξύπνιου και πονηρού", ο πατέρας του Ιάσονα ίσως νόμιζε ότι εμφανίστηκε κάποια περίπτωση άλλου πονηρού, οπότε ανέλαβε πρωτοβουλία για να προστατέψει το παιδί του.
    Αν ισχύει όμως αυτό, θα όφειλε, πριν ξεκινήσει τις απειλές, να μελετήσει λίγο τις σελίδες του φόρουμ. Γενικά, όταν είμαστε καχύποπτοι για κάποιον και σκοπεύουμε να τον καταγγείλουμε, καλό θα είναι να ψάξουμε λίγο τα σχόλια στα αντίστοιχα θέματα, ώστε να βγάλουμε ένα συμπέρασμα αν ο συνομιλητής μας είναι αξιόπιστος ή όντως επικίνδυνος για "πονηριές".
    Για μένα είναι σημαντικό θέμα, επειδή από τη μια εμφανίζονται διάφοροι "ξύπνιοι" από τους οποίους μόνο με ενημέρωση από τους άλλους συμφορουμίτες μπορούμε να προστατευθούμε, από την άλλη όμως δε μπορούμε να καταγγέλουμε χωρίς ενδοιασμούς με το παραμικρό τον καθένα, διότι άνθρωποι που έχουν βοηθήσει πάρα πολύ, στο τέλος βρίσκονται απολογούμενοι. Δείχνει αχαριστία και οι αχάριστες συμπεριφορές έχουν απομακρύνει και ανθρώπους που ουσιαστικά έμπαιναν στο φόρουμ για να χαρίσουν, χωρίς το παραμικρό αντάλλαγμα.
    Θέλει λοιπόν, προσοχή.

Σελ. 131 από 162 ΠρώτηΠρώτη ... 111121126129130131132133136141151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Panini Αυτοκολλητα - EURO 2008
    Από sportguy στο φόρουμ Η γωνιά του συλλέκτη
    Μηνύματα: 498
    Τελευταίο Μήνυμα: 27-01-17, 19:29
  2. Ψηφιακά αυτοκολλητα EURO 2008 PANINI
    Από karlat89 στο φόρουμ Η γωνιά του συλλέκτη
    Μηνύματα: 7
    Τελευταίο Μήνυμα: 17-11-12, 18:52

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας