Σελ. 9 από 1070 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 16050
  1. #121
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΌΧΙ. Δεν μπορείς να το κάνεις αυτό. Όσο και να μισείς τα 2 κόμματα δεν μπορείς να τους βάλεις στο ίδιο ράφι. Υπάρχει μεγάλη διαφορά. Ανοίγεις μια χαραμάδα επικίνδυνη...
    Δεν είναι θέμα μίσους. Είναι εγκληματίες με την κυριολεκτική έννοια της λέξης.

    Έχουν κάνει τεράστια οικονομικά εγκλήματα εδώ και 10τίες (κακουργηματικού χαρακτήρα) με τα οποία έχουν βλάψει μια ολόκληρη χώρα ανεπανόρθωτα και είναι ηθικοί αυτουργοί σε αυτοκτονίες οι οποίες λόγω της κατάστασης έχουν πάρει τον ανήφορο.

    Και για όλα αυτά, αθωώνονται μόνοι τους με νόμους που βγάζουν οι ίδιοι και με δικαστές που διορίζουν.

  2. #122
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα μίσους. Είναι εγκληματίες με την κυριολεκτική έννοια της λέξης.

    Έχουν κάνει τεράστια οικονομικά εγκλήματα εδώ και 10τίες (κακουργηματικού χαρακτήρα) με τα οποία έχουν βλάψει μια ολόκληρη χώρα ανεπανόρθωτα και είναι ηθικοί αυτουργοί σε αυτοκτονίες οι οποίες λόγω της κατάστασης έχουν πάρει τον ανήφορο.

    Και για όλα αυτά, αθωώνονται μόνοι τους με νόμους που βγάζουν οι ίδιοι και με δικαστές που διορίζουν.
    Μαζί σου... έχουν κάνει όλα τα στραβά του κόσμου. Και πάλι σου δίνουν το δικαίωμα να μην τους ψηφίσεις στις επόμενες εκλογές. Με πιάνεις...

  3. #123
    Εγγραφή
    20-07-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.096
    Downloads
    93
    Uploads
    16
    ISP
    HOL
    τώρα θα φταίω εγώ αν ποστάρω ξανά το βίντεο με αποκεφαλισμό κακόμοιρου μετανάστη από νεοναζί στην Ρωσία, από ιδεολογικό αδελφό της ΧΑ;

  4. #124
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μαζί σου... έχουν κάνει όλα τα στραβά του κόσμου. Και πάλι σου δίνουν το δικαίωμα να μην τους ψηφίσεις στις επόμενες εκλογές. Με πιάνεις...
    Έκαναν επί χρόνια τα πάντα για να μη σου δώσουν αυτό το δικαίωμα. Κορόϊδεψαν, λήστεψαν, δολοφόνησαν. Ναι, δολοφόνησαν με τις μειώσεις παροχών, την υποβάθμιση νοσοκομείων, την εγκατάλειψη των νησιών. Παίζει ρόλο δηλαδή ότι δεν κράταγαν πιστόλι; (άσε που κάποιοι εξ'αυτών κράταγαν ΚΑΙ τέτοιο). Είπαμε, η ΧΑ είναι κοινοί εγκληματίες είτε εντός είτε εκτός Βουλής. Αλλά ΠΑΣΟΚ-ΝΔ είναι μαζικοί δολοφόνοι. Η σχέση ΠΑΣΟΚΝΔ-ΧΑ είναι η σχέση του Χίτλερ με έναν Γερμανό φαντάρο που δολοφονούσε εβραίους. Δε μπορεί να μου λες ότι ο δεύτερος είναι χειρότερος από τον πρώτο.
    Akufukuzae hakwambii toka

  5. #125
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από New Bee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκαναν επί χρόνια τα πάντα για να μη σου δώσουν αυτό το δικαίωμα. Κορόϊδεψαν, λήστεψαν, δολοφόνησαν. Ναι, δολοφόνησαν με τις μειώσεις παροχών, την υποβάθμιση νοσοκομείων, την εγκατάλειψη των νησιών. Παίζει ρόλο δηλαδή ότι δεν κράταγαν πιστόλι; (άσε που κάποιοι εξ'αυτών κράταγαν ΚΑΙ τέτοιο). Είπαμε, η ΧΑ είναι κοινοί εγκληματίες είτε εντός είτε εκτός Βουλής. Αλλά ΠΑΣΟΚ-ΝΔ είναι μαζικοί δολοφόνοι. Η σχέση ΠΑΣΟΚΝΔ-ΧΑ είναι η σχέση του Χίτλερ με έναν Γερμανό φαντάρο που δολοφονούσε εβραίους. Δε μπορεί να μου λες ότι ο δεύτερος είναι χειρότερος από τον πρώτο.
    Και αφού δε μου έδωσαν αυτό το δικαίωμα φίλε μου, πως έτυχε και δεν τους έχω ψηφίσει; Ίσως αν και κάποιοι συμπολίτες μου, δεν έκαναν τα στραβά μάτια στα σκάνδαλα και τις συγκαλύψεις, να μην είχαν εδραιωθεί 40 χρόνια. Αλλά βολευόντουσαν οι κομματικοί στρατοί και ξύπνησαν μόνο όταν τους μπήκε το δάχτυλο στον κ#λο.
    Τώρα αν εσύ θέλεις να πεις ότι ο λαός που τους επέλεγε 40 χρόνια να κυβερνάνε δεν έχει ευθύνη δικαίωμα σου. Εγώ πάντως μια χαρά τους καταψήφιζα, χωρίς να φοβάμαι ότι μπορεί να με περιμένουν φουσκωτοί με μπαλτάδες έξω απ' το σπίτι μου...

  6. #126
    Εγγραφή
    01-04-2004
    Μηνύματα
    384
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από albatross Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αφού δε μου έδωσαν αυτό το δικαίωμα φίλε μου, πως έτυχε και δεν τους έχω ψηφίσει; Ίσως αν και κάποιοι συμπολίτες μου, δεν έκαναν τα στραβά μάτια στα σκάνδαλα και τις συγκαλύψεις, να μην είχαν εδραιωθεί 40 χρόνια. Αλλά βολευόντουσαν οι κομματικοί στρατοί και ξύπνησαν μόνο όταν τους μπήκε το δάχτυλο στον κ#λο.
    Τώρα αν εσύ θέλεις να πεις ότι ο λαός που τους επέλεγε 40 χρόνια να κυβερνάνε δεν έχει ευθύνη δικαίωμα σου. Εγώ πάντως μια χαρά τους καταψήφιζα, χωρίς να φοβάμαι ότι μπορεί να με περιμένουν φουσκωτοί με μπαλτάδες έξω απ' το σπίτι μου...
    Φυσικά και έχει ευθύνη ο λαός, αλλά έκαναν ότι μπορούσαν για να τον κοροϊδέψουν με διορισμούς, ψεύτικα στοιχεία, αισχρές υποσχέσεις κτλ. Τώρα που ξύπνησε ο λαός (προς το παρόν τουλάχιστον) είναι πολύ αργά. Έχουν ήδη δολοφονήσει πολύ περισσότερους από οποιαδήποτε ΧΑ.

    Το είπαμε και είναι ΓΕΓΟΝΟΣ: Χρυσές Αυγές και κοινοί εγκληματίες υπάρχουν και θα υπάρχουν ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΧΩΡΕΣ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ. Τόσο εγκληματικές κυβερνήσεις όπως αυτές του ΠΑΣΟΚ και της ΝΔ, υπάρχουν ΣΕ ΕΛΑΧΙΣΤΕΣ ΧΩΡΕΣ. Αυτά που κάνει η ΧΑ θα τα βρεις ΠΑΝΤΟΥ. Αυτά που έχουν κάνει οι κυβερνήσεις ΠΑΣΟΚ-ΝΔ πρέπει να ψάξεις πολύ για να τα βρεις αλλού.

    Και μη ρίχνεις την ευθύνη στο λαό, γιατί τότε πρέπει να ρίξεις την ευθύνη και στους ψηφοφόρους της ΧΑ. Αν θεωρείς υπεύθυνους όσους ψήφισαν ΠΑΣΟΚ-ΝΔ για τα εγκλήματα των πρασινομπλέ λαμογιών, τότε μάλλον θεωρείς υπεύθυνους και το 7% των ψηφοφόρων για τα εγκλήματα της ΧΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος euri : 09-05-12 στις 02:21. Αιτία: Συγχώνευση μηνυμάτων
    Akufukuzae hakwambii toka

  7. #127
    Εγγραφή
    20-05-2007
    Μηνύματα
    1.904
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από New Bee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και μη ρίχνεις την ευθύνη στο λαό, γιατί τότε πρέπει να ρίξεις την ευθύνη και στους ψηφοφόρους της ΧΑ. Αν θεωρείς υπεύθυνους όσους ψήφισαν ΠΑΣΟΚ-ΝΔ για τα εγκλήματα των πρασινομπλέ λαμογιών, τότε μάλλον θεωρείς υπεύθυνους και το 7% των ψηφοφόρων για τα εγκλήματα της ΧΑ.
    Και βέβαια ρίχνω ευθύνη στο λαό. Ονόμασε το όπως θέλεις... όμως όταν δέχεσαι το ρουσφέτι, το διορισμό κλπ. γίνεσαι συνένοχος και συμμέτοχος σε ένα διεφθαρμένο καθεστώς. Πες το όπως θέλεις, εγώ πάντως βλέπω ευθύνη. Καταλαβαίνω ότι η δημοφιλής άποψη είναι να τα ρίξουμε όλα στους κακούς πολιτικούς.

    Από εκεί κι έπειτα... η ψήφος ούτως ή άλλως έχει βάρος μεγαλύτερο απ' ότι θεωρούν κάποιοι, και ο καθένας φέρει την ευθύνη της ψήφου του. Οπότε ναι, δίνω ευθύνη και στους ψηφοφόρους της Χ.Α. γιατί όφειλαν να γνωρίζουν τι ψηφίζουν. Και εφόσον γνωρίζουν... ακόμα μεγαλύτερη ευθύνη. Όχι για τα εγκλήματα αυτά καθεαυτά, αλλά για το ότι είναι διατεθειμένοι να νομιμοποιήσουν μια τέτοια οργάνωση.

  8. #128
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και για όλα αυτά, αθωώνονται μόνοι τους με νόμους που βγάζουν οι ίδιοι και με δικαστές που διορίζουν.
    Οι δικοί σου όμως έιναι υποδικοι με νόμους που υπάρχουν στις ανθρωπινες κοινωνίες σχεδον απο την αρχή τους, οι οποιοι και είναι πιο ισχυροί σε σχέση με διοριζμένους δικαστές και αντισυνταγματικους νόμους διεφθαρμένων βουλών.

  9. #129
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι δικοί σου όμως έιναι υποδικοι με νόμους που υπάρχουν στις ανθρωπινες κοινωνίες σχεδον απο την αρχή τους, οι οποιοι και είναι πιο ισχυροί σε σχέση με διοριζμένους δικαστές και αντισυνταγματικους νόμους διεφθαρμένων βουλών.
    Θα ήθελα να κάνεις λίγο πιο συγκεκριμένο το "οι δικοί σου" γιατί είμαι και κουρασμένος και ίσως το χάνω.

    Γιατί μου περνάει η σκέψη ότι με λες οπαδό της Χ.Α.

  10. #130
    Εγγραφή
    06-03-2005
    Περιοχή
    @ Copenhagen, DK
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    15.569
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Άρθρα
    1
    ISP
    Οtenet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να κάνεις λίγο πιο συγκεκριμένο το "οι δικοί σου" γιατί είμαι και κουρασμένος και ίσως το χάνω.

    Γιατί μου περνάει η σκέψη ότι με λες οπαδό της Χ.Α.
    Δεν ξέρω τι ψηφισες (και δεν με αφορά), ουτε ποιας ιδεολογίας είσαι οπαδός ή ποιους υποστηρίζεις. Αναφερομαι σαν "δικούς σου" σε αυτους που θεωρείς καλύτερους σε σχέση με τους με τους άλλους τους οποιους και καταγγέλεις.

  11. #131
    Εγγραφή
    12-11-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Thomson 585v7 / Annex A
    SNR / Attn
    12(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια συμπλήρωση:

    Αυτό εξαρτάται απ τα κόμματα.
    Επέτρεψε μου να μη μπορώ να αποφασίσω για το ποιος έκανε τα μεγαλύτερα εγκλήματα ανάμεσα στο δικομματισμό και στη Χ.Α.

    Αν βγάλουμε αυτούς τους 2 έξω, συμφωνώ.
    Επομένως οι οπαδοί του ναζισμού, του φασισμού και του Β' Παγκοσμίου Πολέμου είναι συγκρίσιμο έγκλημα με τα εγκλήματα του δικομματισμού?

    Ενδιαφέρουσα άποψη!

    Λες ο κόσμος να επέλεξε το "μη χείρον βέλτιστο" και έτσι να βγήκε 6% η ΧΑ?

  12. #132
    Εγγραφή
    19-05-2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.307
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Netgear Wireless G54
    Ελπιζω ο Ελληνικος λαος να ειδε τι φρουτα ειναι και να τους ριξει μαυρο στις ερχωμενες εκλογες
    Rig C= PSU: XFX 450W / CPU: Intel 3260 / MoBo: ASRock H81M / RAM: 8GB / GPU: Gigabyte GTX 960 4GB

  13. #133
    Το avatar του μέλους DSLaManiaC
    DSLaManiaC Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από KLG Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω τι ψηφισες (και δεν με αφορά), ουτε ποιας ιδεολογίας είσαι οπαδός ή ποιους υποστηρίζεις. Αναφερομαι σαν "δικούς σου" σε αυτους που θεωρείς καλύτερους σε σχέση με τους με τους άλλους τους οποιους και καταγγέλεις.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikolas17 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επομένως οι οπαδοί του ναζισμού, του φασισμού και του Β' Παγκοσμίου Πολέμου είναι συγκρίσιμο έγκλημα με τα εγκλήματα του δικομματισμού?

    Ενδιαφέρουσα άποψη!

    Λες ο κόσμος να επέλεξε το "μη χείρον βέλτιστο" και έτσι να βγήκε 6% η ΧΑ?
    Έχετε σκεφτεί να πάτε στο ΠΑΣΟΚ και οι 2 να πιάσετε δουλειά στο γραφείο τύπου?
    Διαστρεβλώνετε υπέροχα τα λεγόμενα των άλλων.

    Το ότι θεωρώ τα πρόσωπα που έχτισαν το δικομματισμό εγκληματίες συγκρίσιμους με τους τελειωμένους της Χ.Α. δε σημαίνει ότι θα με βγάλετε χρυσαυγίτη ούτε πως θεωρώ τη Χ.Α. "καλύτερη". Αυτό μας έλειπε τώρα.

  14. #134
    Εγγραφή
    19-05-2008
    Περιοχή
    Αθηνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    2.307
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    Router
    Netgear Wireless G54
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από New Bee Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είδα σήμερα στον Τράγκα τη συνέντευξη που του είχε δώσει ο Μιχαλολιάκος τον Μάρτιο. Σε γενικές γραμμές αρνήθηκε σχέσεις με την Αστυνομία, αρνήθηκε ότι είναι ναζιστές, αρνήθηκε σχέσεις με ναζιστικές οργανώσεις εσωτερικού και εξωτερικού, είπε ότι είναι αντισιωνιστής αλλά όχι αντισημίτης, καταδίκασε το Ολοκαύτωμα κτλ. Προβλέπω ότι ο Μιχαλολιάκος θα στρογγυλέψει πάρα πολύ τις θέσεις της ΧΑ όσο περνάει ο καιρός, και θα απομακρύνει τα στελέχη εκείνα που είναι συνδεδεμένα με εγκληματικές ενέργειες. Θα προσπαθήσει να κρατηθεί στη Βουλή με κάθε τρόπο.
    Αυτο ειναι το επικινδυνο , αλλα δεν τον εχω για εξυπνο . Για να περασεις τοσο ακραιες φιλοσοφιες στη συνειδηση του κοσμου θελει μυαλο πολυ.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Asmodeus : 09-05-12 στις 03:42.
    Rig C= PSU: XFX 450W / CPU: Intel 3260 / MoBo: ASRock H81M / RAM: 8GB / GPU: Gigabyte GTX 960 4GB

  15. #135
    Εγγραφή
    12-11-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    231
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ On Telecoms Full
    Ταχύτητα
    8192/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    Thomson 585v7 / Annex A
    SNR / Attn
    12(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DSLaManiaC Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχετε σκεφτεί να πάτε στο ΠΑΣΟΚ και οι 2 να πιάσετε δουλειά στο γραφείο τύπου?
    Διαστρεβλώνετε υπέροχα τα λεγόμενα των άλλων.

    Το ότι θεωρώ τα πρόσωπα που έχτισαν το δικομματισμό εγκληματίες συγκρίσιμους με τους τελειωμένους της Χ.Α. δε σημαίνει ότι θα με βγάλετε χρυσαυγίτη ούτε πως θεωρώ τη Χ.Α. "καλύτερη". Αυτό μας έλειπε τώρα.
    1) Θα έχανε την δουλειά της η Φώφη
    2) Οι εργαζόμενοι στο ΠΑΣΟΚ μένουν συχνά απλήρωτοι απ' ότι ξέρω
    3) Σε οποιοδήποτε γραφείο τύπου θα μπορούσα να δουλέψω αφού αυτά τα προσόντα χρειάζονται

    Στο θέμα μας τώρα, ο δικομματισμός με τις ψήφους των πολιτών κάθε 3-4 χρόνια και την ανοχή των υπολοίπων κομμάτων δεν εδραιώθηκε?

Σελ. 9 από 1070 ΠρώτηΠρώτη ... 47891011141929 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Φαίνεται να καταλήγουν σε όνομα "Δημοκρατία της Μακεδονίας του Βαρδάρη"
    Από manosdoc στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 136
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-07-10, 04:28
  2. Έχουμε δημοκρατία
    Από konenas στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 130
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-05-09, 18:28
  3. Δημοκρατία
    Από chat1978 στο φόρουμ Πολιτική, Κοινωνικά Θέματα, Επιστήμες και Aθλητισμός
    Μηνύματα: 84
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-07-06, 04:24

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας