Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-45 από 45
  1. #31
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    2.9/0.7
    ISP
    magcen
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    TP-LINK AC1900 D9
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από teodor_ch Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πλέον ο συναγερμός μπορεί να στείλει SMS στο κινητό αναφέροντας το/τα σημεία παραβίασης.
    Στου αδερφού μου έχει την δυνατότητα απο συγκεκριμένους αριθμούς που έχει δώσει, να οπλίσει, αφοπλίσει και να ενεργοποιήσει το συναγερμό απομακρυσμένα.

    Και μιλάω για φθηνή εγκατάσταση συναγερμού, όχι κανένα "έξυπνο σπίτι".
    Αυτό προυποθέτει την αγορά εξτρά μηχανήματος που κάνει αυτή την δουλειά.Και πάλι,υπάρχουν οι παράμετροι που ανέφερα παραπάνω.

  2. #32
    Εγγραφή
    09-05-2005
    Περιοχή
    Μαρούσι -Αθήνα- Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    61
    Μηνύματα
    454
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΜΑΡΟΥΣΙ
    Router
    Oxygen Hpv1500
    SNR / Attn
    9.5(dB) / (dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από BOBBY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ athenaum,είσαι είτε εργαζόμενος της ΗΛΚΑ,είτε συνεργαζόμενος εγκαταστάτης,αυτό είναι το βέβαιο μετά από όλα σου τα ποστ.Εγώ θα γίνω λίγο κακός,και θα πω πως,τα χαρακτηριστικά του Crow Runner που αναφέρεις,ισχύουν ναι μεν σε μεγάλο ποσοστό,αλλά,στα 11 περίπου χρόνια εμπειρίας που έχω σε εγκαταστάσεις συστημάτων ασφαλείας,είναι ο μοναδικός πίνακας που έχει βγάλει τόσα bug και προβλήματα,ακόμα και σε καινούργια εγκατάσταση,όσο κανείς άλλος που έχω χρησιμοποιήσει.Κι αν έχω χρησιμοποιήσει αρκετούς.

    -Ademco/Honeywell : Επίπεδο δυνατοτήτων 8/10,επίπεδο αξιοπιστίας 10/10

    -Paradox : Επίπεδο δυνατοτήτων 9/10,επίπεδο αξιοπιστίας 9/10

    -FBII/Omni : Επίπεδο δυνατοτήτων 8/10,επίπεδο αξιοπιστίας 9,5/10

    -Gaddx : Επίπεδο δυνατοτήτων 9/10,επίπεδο αξιοπιστίας 9/10

    -Crow : Επίπεδο δυνατοτήτων 9,5/10,επίπεδο αξιοπιστίας 7/10

    Αυτή είναι η ταπεινή μου γνώμη σχετικά με τις μονάδες συναγερμού.Από κεί και πέρα τώρα.
    Σαφώς να προτιμήσει κάποιος ΕΝΣΥΡΜΑΤΟ σύστημα συναγερμού,και εξηγώ τους λόγους :

    1)Λιγότερο κόστος υλικών και εγκατάστασης

    2)Ελάχιστο κόστος συντήρησης(ο ασύρματος θέλει αλλαγή στις μπαταρίες στους πομπούς μαγνητικών επαφών και ραντάρ κάθε 10-12 μήνες)

    3)Μεγαλύτερη αξιοπιστία(μπορεί να αγοράσεις τον καλύτερο ασύρματο συναγερμο,και να "την φας" από jamming της περιοχής σου σε γενικότερα ασύρματα υλικά)

    Για μένα που είμαι εγκαταστάτης,μιά χαρά μου κάθεται το ασύρματο,ούτε καλώδια ούτε τίποτα,όμως ποτέ δεν το προτείνω,γιατί ένα ΚΑΛΟ ασύρματο κοστίζει(όχι crow φυσικά,από μακριά κι αγαπημένοι,συγνώμη φίλε athenaum),οπότε λόγω των παραπάνω λόγων που ανέφερα,προτείνω πάντα ενσύρματο.Μόνο εάν ο ιδιοκτήτης έχει σοβαρό αισθητικό πρόβλημα με οτιδήποτε εξωτερικό καλώδιο υπάρχει,πηγαίνω στην άλλη λύση.

    Επειδή δεν θέλω να κάνω κανενός είδους διαφήμιση,θα πω σε όποιον ενδιαφέρεται να βάλει συναγερμό,να καλέσει μελετητές/πωλητές από εταιρείες συστημάτων ασφαλείας,να γίνει μελέτη του χώρου τους,ώστε να βρεθεί η καλύτερη και οικονομικότερη επιλογή.Ενδεικτικά λέω,τα συστήματα ξεκινούν από 300 ευρώ και φτάνουν σε αρκετές χιλιάδες ευρώ,εξαρτάται ο χώρος και η ποσότητα κάλυψης που θέλουμε να έχουμε.

    Τέλος,όσον αφορά την επικοινωνία του συστήματος με κάποιο κέντρο ή το κινητό μας,η επιλογή είναι καθαρά επιλογή για το κόστος ή όχι του κέντρου,το οποίο είναι στα 10 €/μήνα+ΦΠΑ,εξάμηνη ή ετήσια συνδρομή.Σαν υπηρεσία είναι πολύ καλή,24ώρου βάσεως φυσικά,με πρόθυμους υπαλλήλους(τα περισσότερα Κ.Λ.Σ.).Ειδοποιούν άμεσα την αστυνομία και τον ιδιοκτήτη.

    Εάν επιλέξουμε να μας ειδοποιεί στο κινητό μας,ειναι φυσικά ανέξοδο,όμως εμείς θα πρέπει να τρέξουμε να ειδοποιήσουμε την αστυνομία,κι αν είμαστε σε κανένα σημείο που δεν έχουμε σήμα στο κινητό,πάει στράφι το όλο εγχείρημα.

    Επιλογές πολλές,τα βαλάντια και οι ανάγκες του καθενός διαφέρουν.
    Αγαπητε συναδελφε δεν αμφιβαλω για την αξιοπιστια των συναγερμων που αναφερεις
    Οι περισοτεροι απο τους επωνυμους συναγερμους κανουν πολυ καλα την δουλεια τους
    Σε επίπεδο ευελιξίας του προγραμματισμού έχουμε αποκλίσεις
    Πληρες καλομεταφρασμενο Ελληνικο μενου προγραμματιμου
    φιλικοτητα με το χρηστη
    οφθαλμοφανης ποιοτητα κατασκευης
    εξαιρετικη διαταξη πινακα για ευκολη και διακριτη συνδεσμολογια
    5ετης και πλεον γραπτη εγγυηση
    Μηδενικα προβληματα λειτουργιας μηδενικα σφαλματα λογισμικου
    Πολυ λογικη τιμη
    Συνάδελφε δεν είμαι υπάλληλος κανενός .Το προϊόν που υπεδιξα ειναι ενα απο τα οποια χρησιμοποιω στη δουλεια μου
    και οπως καταλαβαινεις το εχω ψαξει πολυ καλα
    Τα λιγα ευρωπουλα που κοστιζει παραπανω τα αξιζει μια χαρα
    Φιλικα
    Περισοτερα με πμ
    Θέματα παρόχων Δικτύων τηλεφωνίας- ίντερνετ,Συμβάσεις παρόχων τηλεφωνίας με ειδικές τιμές και όρους ,Τηλεφωνικές εγκαταστασεις ,τηλ κέντρα Συστήματα ασφαλείας

  3. #33
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    2.9/0.7
    ISP
    magcen
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    TP-LINK AC1900 D9
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από athenaum Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητε συναδελφε δεν αμφιβαλω για την αξιοπιστια των συναγερμων που αναφερεις
    Οι περισοτεροι απο τους επωνυμους συναγερμους κανουν πολυ καλα την δουλεια τους
    Σε επίπεδο ευελιξίας του προγραμματισμού έχουμε αποκλίσεις
    Πληρες καλομεταφρασμενο Ελληνικο μενου προγραμματιμου
    φιλικοτητα με το χρηστη
    οφθαλμοφανης ποιοτητα κατασκευης
    εξαιρετικη διαταξη πινακα για ευκολη και διακριτη συνδεσμολογια

    5ετης και πλεον γραπτη εγγυηση
    Μηδενικα προβληματα λειτουργιας μηδενικα σφαλματα λογισμικου
    Πολυ λογικη τιμη
    Συνάδελφε δεν είμαι υπάλληλος κανενός .Το προϊόν που υπεδιξα ειναι ενα απο τα οποια χρησιμοποιω στη δουλεια μου
    και οπως καταλαβαινεις το εχω ψαξει πολυ καλα
    Τα λιγα ευρωπουλα που κοστιζει παραπανω τα αξιζει μια χαρα
    Φιλικα
    Περισοτερα με πμ
    123456

  4. #34
    Εγγραφή
    22-08-2007
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλο θα ηταν για να μην μπει σε διαδικασια παραπληροφορησης τα μελη του φορουμ ειναι να θεσουμε σαν παρονομαστη οτι ο καθε κατασκευαστης συστηματων ασφαλειας εχει σχεδιασει το καθε συστημα για καποιες συγκεκριμενες περιπτωσεις. Ετσι π.χ. για ενα περιπτερο μπορουμε να εγκαταστησουμε π.χ. εναν crow runner και σε μια τραπεζα ενα CADDX. Ετσι πρεπει να ξερουμε πρωτα τις αναγκες του χωρου , τις απαιτησεις του ιδιοκτητη-ισοκτητων του χωρου και μετα σαν σωστοι επαγγελματιες να προτεινουμε το σωστο συστημα και κυριως στην ΣΩΣΤΗ τιμη. Πληροφοριακα να αναφερω στο μελος που του ζητησαν 300 ευρω για εγκατασταση συστηματος ασφαλειας οτι ηταν αρκετα χρηματα για το συστημα ασφαλειας που του εγκαταστησανε. Ετσι καλο ειναι να παιρνουμε προσφορες απο οσες περισσοτερες πηγες , να ενημερωνομαστε και κυριως να μην κανουμε εκπτωσεις στην ασφαλεια μας παρα μονο στην αισχροκερδια και στην υπερτιμιση των προιοντων της αγορας.

    Συστηματα οπως τα PARADOX, CADDX, FBI κλπ θεωρουνται ως ναυαρχιδες σε χωρους οπου αναζητηται ασφαλεια σε μεγαλο βαθμο οπου μονο ενα συστημα οσο καλο και να ειναι δεν μπορει να προσφερει.Για να επιτευφθει η καλυτερη δυνατη ασφαλεια απο ενα συστημα συναγερμου χρειαζεται σωστη μελετη οπου θα προταθει ο καταλληλος τυπος συναγερμου οπου θα μπορει να υποστηριξει το χωρο με οποιαδηποτε περιφερειακα χρειαζονται (οπως πληκτρολογια RFID , Ανιχνευτες Διπλοι , τυπου κουρτινας , περιμετρικη καλυψη , μοναδα IP , ασυρματα περιφερειακα κλπ κλπ, λεπτομερη εγκατασταση και τελος ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ του ιδιοκτητη σε οποιαδηποτε αλλη αναγκη η απαιτηση προκυψει.

  5. #35
    Εγγραφή
    19-11-2005
    Περιοχή
    Αγ. Παρασκευή - Αθήνα
    Μηνύματα
    832
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    41,07 Mbps/ 4,73 Mbps
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Router
    ZTE ZXHN H367N
    SNR / Attn
    (dB) / 9,1(dB)
    Έχω εγκαταστήσει ένα συναγερμό Ness στο σπίτι, ενσύρματο φυσικά και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος...

    Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ο εξωτερικός αισθητήρας που είναι εγκατεστημένος στη βεράντα. Μου βγάζει πολλά false αλαρμς. Πότε γιατί τον χτυπάει ο δυνατός ήλιος, πότε γιατί περνάει στο δρόμο ένα βαρύ φορτηγό και δεν ξέρω και εγώ για ποιο άλλο λόγο.

    Αν μπορούσε κάποιος να μου συστήσει κάποια πράγματα που πρέπει να κάνω

  6. #36
    Εγγραφή
    22-08-2007
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Δυο πραγματα συμβαινουν. ή ειναι χαλασμενο το εξωτερικο ρανταρ ή λαθος τοποθετημενο , εννοωντας η δεν εγκαταστιθηκε σωστα ή δεν επρεπε να εγκατασταθει τετοιου τυπου ρανταρ σε εκεινο το σημειο.

    Μονο με μια επιτοπου ματια μπορω να σου πω με σιγουρια τι συμβαινει.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Green Dragon Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω εγκαταστήσει ένα συναγερμό Ness στο σπίτι, ενσύρματο φυσικά και είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος...

    Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ο εξωτερικός αισθητήρας που είναι εγκατεστημένος στη βεράντα. Μου βγάζει πολλά false αλαρμς. Πότε γιατί τον χτυπάει ο δυνατός ήλιος, πότε γιατί περνάει στο δρόμο ένα βαρύ φορτηγό και δεν ξέρω και εγώ για ποιο άλλο λόγο.

    Αν μπορούσε κάποιος να μου συστήσει κάποια πράγματα που πρέπει να κάνω

  7. #37
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Usa
    Μηνύματα
    859
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    2.9/0.7
    ISP
    magcen
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΚΟΥΤΣΙ
    Router
    TP-LINK AC1900 D9
    SNR / Attn
    5,5(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dmyl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δυο πραγματα συμβαινουν. ή ειναι χαλασμενο το εξωτερικο ρανταρ ή λαθος τοποθετημενο , εννοωντας η δεν εγκαταστιθηκε σωστα ή δεν επρεπε να εγκατασταθει τετοιου τυπου ρανταρ σε εκεινο το σημειο.

    Μονο με μια επιτοπου ματια μπορω να σου πω με σιγουρια τι συμβαινει.

    Να προσθέσω,ότι μπορεί να είναι και θέμα ρυθμίσεως δέσμης ή και ευαισθησίας.

  8. #38
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Καλησπέρα σε όλους,
    διάβασα και εγώ το thread όπως και διάφορα άλλα googlarοντας.
    Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής:
    Ψάχνω και εγώ συναγερμό για το σπίτι μου. Οι ανάγκες μου έχουν ως εξής:
    -> Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι η αποτροπή κάποιου να μπει στο σπίτι την ώρα που είμαι μέσα. Δηλ. δε με ενδιφέρει να βαράει σειρήνα εξωτερικά 300db ούτε να ειδοποιεί αστυνομία. Ίσως να ανάβει κάποιο φως ή να αρχίσει να παίζει κάποια τηλεόραση, ή να βαράει εσωτερική σειρήνα.
    -> Προτιμώ ασύρματο. Σίγουρα ένας high-tech κλέφτης θα έχει μαζί του jammers και θα τον αφοπλίσει, αλλά εγώ θέλω τουλάχιστο να προστατευτώ από τα απλά κλεφτρόνια..
    -> Θα προτιμούσα παραγγελία από εξωτερικό (amazon - newegg - ebay κλπ.) γιατί βγαίνει αρκετά φθηνότερα. (έχω γνωστό που θα μου τα φέρει ελλάδα). Ενδεικτικά βρήκα αυτό:
    http://www.amazon.com/Skylink-SC-100...ecurity+system

  9. #39
    Εγγραφή
    22-08-2007
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα

    Απο το να βαλεις το εν λογω συστημα συναγερμου η κατι παρομοιο καλυτερα να επενδυσεις τα χρηματα σου σε καποιον αλλο τροπο ασφαλισης του χωρου σου. Το συγκεκριμενο συστημα θα μπορεσεις να το παραβιασεις και μονος σου , και τον τροπο θα τον βρεις οταν τον παραλαβεις και τον εγκαταστησεις.
    Καλυτερα επενδυσε σε κλειδαριες και γαντζους ασφαλειας ετσι θα εχεις περισσοτερες πιθανοτητες να αποτρεψεις τους απλους διαρρηκτες. Δυστηχως με την κριση που περναει η χωρα μας οι διαρρηκτες εχουν εξελιχθει και οι απλες μεθοδοι ασφαλειας αντι να τους αποτρεπουν φενεται οτι τους ελκυουν περισσοτερο.

    Φιλικα Δημητρης.

  10. #40
    Το avatar του μέλους bomberb17
    bomberb17 Guest
    Σίγουρα θα μπορώ να τον παραβιάσω. Εγώ αυτό που θέλω είναι απλά να αποτρέψω κάποιον να μπει μέσα όσο είμαι και εγώ μέσα. Αυτό πιστεύω ότι είναι το χειρότερο..

  11. #41
    Εγγραφή
    22-08-2007
    Μηνύματα
    23
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Για να αποτρέψεις κάποιον πρέπει να χρησιμοποιήσεις μέσα τα οποία θα τον καθυστερήσουν να εισελθει και αν εισέλθει να ανιχνευεί η παρουσία και η προσπάθεια διάρρηξης. Ρίξε μια ματία στο άρθρο για τον βαθμό ασφαλείας http://www.dmsystems.gr/articles.html των συναγερμων και κάνε την ανάλογη ερώτηση στον πωλητή του συστήματος ώστε να μάθει τι βαθμό ασφαλείας (GRADE) παρέχει το σύστημα που θέλεις να εγκαταστήσεις.

  12. #42
    Εγγραφή
    20-02-2012
    Μηνύματα
    396
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Καλησπερα κ απο εμενα,

    θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε καποιον γνωστη/ ιδιοκτητη/ εγκαταστατη για να παρω μια δευτερη γνωμη!
    Σε ενα κεντρο paradox για περιμετρικη ασφαλεια εχω εγκαταστησει ενα διπλο ανιχνευτή P.I.R-Βeam Εξωτερικού χώρου optex BX-80N κ το προβλημα μου ειναι το εξης, τους καλοκαιρινους μηνες η λειτουργια του περιοριζεται σχεδον στο 50%, δηλαδη απο τις 10 φορες που θα περασεις διπλα του κ εντος την εμβελειας του θα σε "πιασει" τις 5!!! Ενω τα stats του δινουν οτι λειτουργει κανονικα μεχρι τους 40+ νομιζω βαθμους κελσιου με εξωτερικη θερμοκρασια αρκετα μικροτερη μου κανει νερα! Η εγκαταστατρια εταιρεια λεει πως ειναι θεμα θερμοκρασιας κ συνηθες φαινομενο! ισχυει ? ή απλα το δικο μου μηχανημα ειναι χαλασμενο ?

    σας ευχαριστω
    Δυστυχία σου Ελλάς, με τα τέκνα που γεννάς !!!

  13. #43
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    455
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE H288A
    SNR / Attn
    9.6(dB) / 16.3(dB)
    Γνωρίζει κανείς τα ολοκληρωμένα συστήματα της Teletek? Εργοστάσιο στη Βουλγαρία λέει και με 4 χρόνια εγγύηση σε όλη την εγκατάσταση και όχι ανα part.. Επίσης πολύ καλός για προγραμματισμό/χειρισμό απο pc και "δεν τον δουλεύουν πολλοί γιατί δεν ξέρουν να προγραμματίζουν απο pc"..Με ανησυχεί ότι δεν τον βρίσκω πουθενά στην ελληνική αγορά!

  14. #44
    Εγγραφή
    11-10-2012
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    328
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marios79 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα κ απο εμενα,

    θα ηθελα να κανω μια ερωτηση σε καποιον γνωστη/ ιδιοκτητη/ εγκαταστατη για να παρω μια δευτερη γνωμη!
    Σε ενα κεντρο paradox για περιμετρικη ασφαλεια εχω εγκαταστησει ενα διπλο ανιχνευτή P.I.R-Βeam Εξωτερικού χώρου optex BX-80N κ το προβλημα μου ειναι το εξης, τους καλοκαιρινους μηνες η λειτουργια του περιοριζεται σχεδον στο 50%, δηλαδη απο τις 10 φορες που θα περασεις διπλα του κ εντος την εμβελειας του θα σε "πιασει" τις 5!!! Ενω τα stats του δινουν οτι λειτουργει κανονικα μεχρι τους 40+ νομιζω βαθμους κελσιου με εξωτερικη θερμοκρασια αρκετα μικροτερη μου κανει νερα! Η εγκαταστατρια εταιρεια λεει πως ειναι θεμα θερμοκρασιας κ συνηθες φαινομενο! ισχυει ? ή απλα το δικο μου μηχανημα ειναι χαλασμενο ?

    σας ευχαριστω
    καταρχην η optex ειναι αρκετα καλη εταιρεια.Εσυ θεωρεις φυσιολογικο να μην σε πιανει οταν περνας απο μπροστα?το εχεις βαλει χρονια?δες την εμβελεια του.Ειναι μεσα στις προδιαγραφες???

  15. #45
    Εγγραφή
    11-08-2015
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Καλημέρα παιδιά. Ψάχνω το καλύτερο Κέντρο Λήψης Σημάτων για το σπίτι μου. Εχω βάλει συναγερμό και τον δουλεύω φουλ αλλά χωρίς κέντρο ο συναγερμός είναι μισός.. Τι θα μου προτείνατε από τα γνωστά κέντρα; Ευχαριστώ.

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Παρόμοια Θέματα

  1. [Other] Βοήθεια για επιλογή 2 modem/routers ένα για καλό streaming και ένα για μεγάλη εμβέλεια Wi-Fi.
    Από skolics στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-01-12, 16:33
  2. βοήθεια για επιλογή software/hardware για pbx
    Από v_zalmas στο φόρουμ Voice over IP (VoIP) Software
    Μηνύματα: 8
    Τελευταίο Μήνυμα: 26-06-11, 01:03
  3. Βοήθεια για επιλογή GPU για folding.
    Από marios007 στο φόρουμ ADSLgr.com Folding@Home team # 36673
    Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-01-10, 12:58
  4. Βοηθεια για επιλογη cpu για overclock
    Από INFLAMES_DB στο φόρουμ Motherboards, CPU και memory
    Μηνύματα: 35
    Τελευταίο Μήνυμα: 04-08-09, 08:56
  5. Λίγη βοηθεία για την επιλογή aDSL router για εταιρία...
    Από daveb στο φόρουμ ADSL & Broadband Hardware, routers και modems...
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-08-05, 18:59

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας