Σελ. 36 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 16263134353637 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 526-540 από 553
  1. #526
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Προφανώς η συζήτηση αφορά το nouveau, φαντάζομαι... δεν είναι απαραίτητα nouveaux όλα τα Beaujolais όμως, οπότε καλό είναι να γίνεται η διευκρίνιση.

  2. #527
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προφανώς η συζήτηση αφορά το nouveau, φαντάζομαι... δεν είναι απαραίτητα nouveaux όλα τα Beaujolais όμως, οπότε καλό είναι να γίνεται η διευκρίνιση.
    Αν είχες προσέξει τι έγραφε ο Ποπ δεν θα χρειαζόσουν διευκρινήσεις

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πάντως κόψτε τις τρίχες, εδώ το νήμα είναι για σοβαρά πράγματα... Και έχουν βγει και τα φετινά Beaujolais
    Τα φετινά είναι υποχρεωτικά nouveaux. Τα περσινά όχι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω πότε βγαίνει ακριβώς αλλά ποτέ δεν το θεωρούσα σοβαρό κρασί (και δεν πρέπει να είναι επειδή είναι το νέο της χρονιάς, έτσι δεν είναι; ).
    Απλά είναι happening το όλο θέμα
    Κάνεις λάθος.
    Το Beaujolais είναι αρκετα καλό κρασί αλλά (δυστυχώς ή ευτυχώς) εδώ και πολλά χρόνια έχει εναποθέσει την αναγνωρισημότητα του στο nouveau το οποίο είναι ένα ευχάριστο φρουτώδες κρασί που παίζει αξιοπρεπέστατα στο όλο happening (παγκόσμιο και όχι μόνο γαλλικό)

    Κατά τα άλλα η περιοχή βγάζει εξαιρετικά κρασιά όπως π.χ. morgon, brouilly, saint-amour κλπ.

  3. #528
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerkiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε έχουνε πιάσει κότσο εκεί στας Βρυξέλλας μου φαίνεται.
    Το Beaujolais βγαίνει (παγκοσμίως) την τρίτη Πέμπτη του Νοέμβρη.
    Ποια βγαίνουν τώρα; Tα Beaujolais έχουν αλλά του 14 παντού.... Μήπως εννοείς του 15 για Νοέμβριο αλλά παραδοσιακά (και το έχω δει και Γαλλία) Σεπτέμβριο έχουν Β. σε προσφορές
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  4. #529
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποια βγαίνουν τώρα; Tα Beaujolais έχουν αλλά του 14 παντού.... Μήπως εννοείς του 15 για Νοέμβριο αλλά παραδοσιακά (και το έχω δει και Γαλλία) Σεπτέμβριο έχουν Β. σε προσφορές
    Τα Beaujolais nouveaux της κάθε χρονιάς βγαίνουν (παγκοσμίως) την τρίτη Πέμπτη του Νοέμβρη (της ίδιας χρονιάς εννοείται)
    Δηλαδή στις 15/11/2016 θα βγούν αυτά του 2016.
    Των προηγούμενων ετών χάνουν την ονομασία nouveaux και πωλούνται απλά ως Beaujolais

  5. #530
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerkiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά τα άλλα η περιοχή βγάζει εξαιρετικά κρασιά όπως π.χ. morgon, brouilly, saint-amour κλπ.
    Thanks για τα hints. Θα κοιτάξω να βρω κάποια από αυτά.

    Σε γενικές γραμμές (χωρίς απαραίτητα να αναφέρομαι στα παραπάνω) αυτή την περίοδο ψάχνω να βρω κάποιο σχετικά φθηνό καθημερινό κόκκινο κρασί για να αντικαταστήσω τα Côtes du Rhône που τα έχω ψιλοβαρεθεί.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  6. #531
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerkiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα Beaujolais nouveaux της κάθε χρονιάς βγαίνουν (παγκοσμίως) την τρίτη Πέμπτη του Νοέμβρη (της ίδιας χρονιάς εννοείται)
    Δηλαδή στις 15/11/2016 θα βγούν αυτά του 2016.
    Των προηγούμενων ετών χάνουν την ονομασία nouveaux και πωλούνται απλά ως Beaujolais
    OK με είχες μπερδέψει. Ναι, δεν μίλησα για καινούργια και γενικά δεν είμαι φίλος του sepage αυτού
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  7. #532
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Tα nouveaux κάθε χρονιάς, αν δεν καταναλωθούν μέσα σε λίγους μήνες, γίνονται ξύδια, και επομένως την επόμενη χρονιά δεν χάνουν την ονομασία nouveau, αλλά την ονομασία κρασί. Ο βασικός λόγος είναι ότι η διαφορετική μέθοδος οινοποίησης (γρήγορη, χωρίς οξυγόνο, αλλά σε CO2) των nouveaux παράγει κρασί χωρίς τανίνες. Το μη nouveau beaujolais οινοποιείται συμβατικά, όπως και όλα τα υπόλοιπα κρασιά που δεν προορίζονται για nouveau, και τον επόμενο χρόνο είναι ακόμη κρασί, χωρίς να έχει υπάρξει ποτέ nouveau.

  8. #533
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Thanks για τα hints. Θα κοιτάξω να βρω κάποια από αυτά.

    Σε γενικές γραμμές (χωρίς απαραίτητα να αναφέρομαι στα παραπάνω) αυτή την περίοδο ψάχνω να βρω κάποιο σχετικά φθηνό καθημερινό κόκκινο κρασί για να αντικαταστήσω τα Côtes du Rhône που τα έχω ψιλοβαρεθεί.
    Αμάν αδερφέ μου στα Côtes du Rhône έπεσες .....είναι σχετικά της πλάκας
    Θα σου έλεγα να κοιτάξεις προς τα κρασία της Val de Loire (anjou, saumur, saumur champigny, bourgueil, chinon )
    Το cepage είναι cabernet franc και όχι cabernet sauvignon όπως του Bordeaux
    Δεν είναι κρασιά παλαίωσης και πίνονται γενικά νέα
    Είναι πιο φρουτώδη και πιο αρωματικά από τα Μπορντ-ελιάρικα και επίσης πιο ελαφριά
    Πιστεύω ότι ταιριάζουν περισσότερο στην γεύση του έλληνα. Τουλάχιστον οι εμπειρίες μου με έλληνες αυτό μου έδειξαν.
    Οι τιμές τους είναι πολύ λογικές
    Δεν ξέρω σε τι τιμές βρίσκεις γαλλικά κρασιά στην Ελβετία αλλά αν θυμηθώ ότι τα γαλλικά τσιγάρα κόστιζαν πιο φθηνά στην Γαλλία με όλους τους φόρους τους από ότι στο tax free του αεροδρομίου της Γενεύης μου φαίνεται ότι θα ήταν καλό να ψωνίζεις κατευθείαν από Γαλλία
    Αν σε ενδιαφέρει ψάξε για :
    Vins Richard ο μεγαλύτερος έμπορος κρασιών της Ευρώπης (έχει και δικά του κτήματα) με πλουσιότατη και ποιοτική ποικιλία και πολύ καλές τιμές. Βασικά απευθύνεται στους επαγγελματίες αλλά διαθέτει και ένα χώρο στο Παρίσι για τους ιδιώτες, το annexe Richard

    ΥΓ γιατί δεν τιμάς τα τοπικά κρασιά, τόσο μάπα είναι ή τόσο ακριβά (μάλλον το δεύτερο θα έλεγα)

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    OK με είχες μπερδέψει. Ναι, δεν μίλησα για καινούργια και γενικά δεν είμαι φίλος του sepage αυτού
    Τώρα ποιός μπερδεύει ποιον
    Για Beaujolais μίλησες (φετεινά) και αυτά όπως και τα Beaujolais nouveaux είναι το ίδιο cepage
    Αφού δεν σ'αρέσει λοιπόν αυτό το κλήμα γιατί δεν δοκιμάζεις ένα Gamay ;

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nyannaco Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tα nouveaux κάθε χρονιάς, αν δεν καταναλωθούν μέσα σε λίγους μήνες, γίνονται ξύδια, και επομένως την επόμενη χρονιά δεν χάνουν την ονομασία nouveau, αλλά την ονομασία κρασί. Ο βασικός λόγος είναι ότι η διαφορετική μέθοδος οινοποίησης (γρήγορη, χωρίς οξυγόνο, αλλά σε CO2) των nouveaux παράγει κρασί χωρίς τανίνες. Το μη nouveau beaujolais οινοποιείται συμβατικά, όπως και όλα τα υπόλοιπα κρασιά που δεν προορίζονται για nouveau, και τον επόμενο χρόνο είναι ακόμη κρασί, χωρίς να έχει υπάρξει ποτέ nouveau.
    Δεν είναι έτσι ακριβώς όπως τα γράφεις αλλά είσαι πολύ κοντά.
    Ας μην το κάνουμε θέμα λοιπόν.
    Σημασία έχει, όπως πολύ σωστά λες, ότι το Beaujolais nouveaux δεν κρατάει πάνω από εξάμηνο, ξυδιάζει και δεν είναι πλέον κρασί
    Αλλά δεν ανησυχώ για τους παραγωγούς του. Αναρωτιέμαι αν τους μένει κανένα μπουκάλι απούλητο

  9. #534
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kerkiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αμάν αδερφέ μου στα Côtes du Rhône έπεσες .....είναι σχετικά της πλάκας
    Θα σου έλεγα να κοιτάξεις προς τα κρασία της Val de Loire (anjou, saumur, saumur champigny, bourgueil, chinon )
    Το cepage είναι cabernet franc και όχι cabernet sauvignon όπως του Bordeaux
    Δεν είναι κρασιά παλαίωσης και πίνονται γενικά νέα
    Είναι πιο φρουτώδη και πιο αρωματικά από τα Μπορντ-ελιάρικα και επίσης πιο ελαφριά
    Πιστεύω ότι ταιριάζουν περισσότερο στην γεύση του έλληνα. Τουλάχιστον οι εμπειρίες μου με έλληνες αυτό μου έδειξαν.
    Οι τιμές τους είναι πολύ λογικές
    Δεν ξέρω σε τι τιμές βρίσκεις γαλλικά κρασιά στην Ελβετία αλλά αν θυμηθώ ότι τα γαλλικά τσιγάρα κόστιζαν πιο φθηνά στην Γαλλία με όλους τους φόρους τους από ότι στο tax free του αεροδρομίου της Γενεύης μου φαίνεται ότι θα ήταν καλό να ψωνίζεις κατευθείαν από Γαλλία
    Αν σε ενδιαφέρει ψάξε για :
    Vins Richard ο μεγαλύτερος έμπορος κρασιών της Ευρώπης (έχει και δικά του κτήματα) με πλουσιότατη και ποιοτική ποικιλία και πολύ καλές τιμές. Βασικά απευθύνεται στους επαγγελματίες αλλά διαθέτει και ένα χώρο στο Παρίσι για τους ιδιώτες, το annexe Richard

    ΥΓ γιατί δεν τιμάς τα τοπικά κρασιά, τόσο μάπα είναι ή τόσο ακριβά (μάλλον το δεύτερο θα έλεγα)
    Σ'ευχαριστώ!

    Ναι το Côtes du Rhône δεν είναι κάτι φοβερό αλλά είναι ΟΚ για καθημερινό και αρκετά οικονομικό.
    Νομίζω ότι το βρίσκω κάτω από 3 ευρώ την φιάλη (ή 3+, στη Γαλλία πάντα). Προφανώς μου αρέσει πολύ περισσότερο ένα Médoc αλλά αυτά που καταναλώνω στο σπίτι (σε μη special occasions) δε μπορούν να είναι πάνω από 4 ευρώ η φιάλη.

    Από εκεί και πέρα, σε γεύσεις είμαι ανοιχτός (και δεν θα αναζητούσα γεύσεις που ταιριάζουν σε Έλληνες) επειδή κρασί μάλλον άρχισα να πίνω πιο σοβαρά στη Γαλλία και ξέρω πολύ λιγότερα για τα ελληνικά κρασιά από ότι για τα γαλλικά.

    Τα Ελβετικά εδώ είναι μάλλον καλά τα λευκά τους (και σε λογικές - θεωρητικά - τιμές) μια που είμαι στο ανατολικό κομμάτι της Γαλλίας. Αλλά επειδή θεωρώ πολλές φορές γελοίες τις Ελβετικές τιμές και δεν έχω πεισθεί ότι πολλοί εκτός των Γάλλων ξέρουν να φτιάχνουν καλό κρασί (τουλάχιστον σε νορμάλ τιμές), προτιμώ τα Γαλλικά.

    Με λίγα λόγια ψωνίζω Γαλλία επειδή και γνωρίζω πιο καλά την αγορά, και τις τιμές τις βρίσκω πιο φυσιολογικές και η ποικιλία δεν συγκρίνεται.

    Θα ερευνήσω αυτά που μου είπες.
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  10. #535
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτά που καταναλώνω στο σπίτι (σε μη special occasions) δε μπορούν να είναι πάνω από 4 ευρώ η φιάλη.
    Ειλικρινά απορώ αν μπορεί κανείς να βρει αξιοπρεπές κρασί σε τέτοιες τιμές !!!
    (μην ξεχνάς ότι δεν γνωρίζω πλέον τα της Γαλλίας)
    Αν υπάρχει καλώς ειδάλλως θα προτιμούσα να μην έχω "καθημερινό" κρασί αν επρόκειτο να πιω ένα "ξύδι"
    Από ότι είχα δει ανά καιρούς πρέπει να υπολογίζεις από 6 έως 12 ευρώ για ένα καλό "καθημερινό" κρασί

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Φανερός Πράκτωρ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Από εκεί και πέρα, σε γεύσεις είμαι ανοιχτός (και δεν θα αναζητούσα γεύσεις που ταιριάζουν σε Έλληνες) επειδή κρασί μάλλον άρχισα να πίνω πιο σοβαρά στη Γαλλία και ξέρω πολύ λιγότερα για τα ελληνικά κρασιά από ότι για τα γαλλικά.
    Στην προτροπή μου δεν αναφέρομαι σε συγκρίσεις ελληνικών και γαλλικών κρασιών αλλά στο θέμα ότι ταιριάζουν περισσότερο τόσο στα φαγητά που ο έλληνας συνηθίζει όσο και στην λογική που πίνει το κρασί

    Αν θέλεις να προχωρήσεις σε θέματα κρασιού τότε πιστεύω ότι το annexe Richard θα σε βοηθήσει να φτιάξεις μια μικρή κάβα και φαντάζομαι ότι θα υπάρχουν γευσιγνωστικές περιγραφές του κάθε κρασιού
    Ένα σεμινάριο γευσιγνωσίας θα ήταν επίσης κάτι σημαντικό διότι βοηθά στο να καταλαβαίνει κανείς γιατί το Χ κρασί που κοστίζει 35 ευρώ είναι καλλίτερο από το Ψ που κοστίζει 7

  11. #536
    Εγγραφή
    18-10-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    311
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΑΡΤΕΜΙΟΣ
    Ποιο ειναι το καλο καθημερινό κρασί που κοστίζει 6 ευρώ;

  12. #537
    Εγγραφή
    30-05-2003
    Περιοχή
    Dublin, Ireland
    Μηνύματα
    16.455
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Άρθρα
    6
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    WTF is in Ireland
    Router
    Draytek Vigor 2820vn
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ειναι το καλο καθημερινό κρασί που κοστίζει 6 ευρώ;
    Πολύ γενική ερώτηση. Λευκό / κόκκινο / sepage / terroir κλπ;

    Ξεκίνα με το house of wines . gr και δες εκεί επιλογές, τιμές, και κριτικές.
    The Road to Hell is Paved with Good Intentions

    Cause we made a promise we swore we'd always remember, no retreat, baby, no surrender

  13. #538
    Εγγραφή
    02-04-2005
    Περιοχή
    Κλωζάνη
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.552
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    ISP
    Μπάμπης νετ
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ
    Τι @@.
    Όλοι έχετε και έναν κατάλογο παραμάσχαλα;
    Υδραυλικός, φωτογράφος, εραστής και ποιητής...
    http://www.flickr.com/photos/120411235@N06/

  14. #539
    Εγγραφή
    17-10-2006
    Περιοχή
    Trapped inside a physical form..
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    8.712
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    NetFasteR -IAD
    SNR / Attn
    11(dB) / 26(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από PopManiac Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ γενική ερώτηση. Λευκό / κόκκινο / sepage / terroir κλπ;

    Ξεκίνα με το house of wines . gr και δες εκεί επιλογές, τιμές, και κριτικές.
    Μάλλον ρωτάει τον Κέρκη, που το αναφέρει..

  15. #540
    Εγγραφή
    29-03-2006
    Ηλικία
    70
    Μηνύματα
    172
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    8192/384
    ISP
    Vodafone
    Router
    ΖΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alexandros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο ειναι το καλο καθημερινό κρασί που κοστίζει 6 ευρώ;
    Aν ρωτάς εμένα για κρασί στην ευρύτερη περιοχή Αθηνών έχω ένα αξιοπρεπέστατο κόκκινο ενός μαραθωνίτη οινοποιού με 4ευρώ το 1-1/2λιτρο
    Πιοκιλία Syrah.
    Για μπουκάλια σε ΣΜ θα βρεις διάφορα Αγιωργίτικα Νεμέας σε κόκκινο ή Μοσχοφίλερο Κορινθίας σε λευκό σε πολύ καλές τιμές

Σελ. 36 από 37 ΠρώτηΠρώτη ... 16263134353637 ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΕΡΕΥΝΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΤΕΣ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ ΤΟΥ ADSLGR
    Από costasz στο φόρουμ Εκτός θέματος
    Μηνύματα: 0
    Τελευταίο Μήνυμα: 12-12-10, 16:13
  2. Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 31-07-10, 01:12
  3. Μηνύματα: 2
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-03-07, 15:24

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας