Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 141
  1. #76
    Εγγραφή
    22-04-2002
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    6.819
    Downloads
    40
    Uploads
    1
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ FTTH
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    -(dB) / -(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από EvilHawk
    Ρε παιδιά γιατί όμως εγώ έχω κολήσει με αυτές τις CBR RR
    Ειδικά το 400 που θέλεις να πάρεις δεν λέει! Αν μπορείς να πάρεις Fazer καινόυργιο δεν θα το μετανιώσεις!

    Αντε να σας φτιάξω λιγάκι μαντέξτε τί είναι κάτω απο το κουστούμι!!Κυρίες και κύριοι το DuHawki



    ps.Δεν είναι βέβαια το δικό μου έτσι αλλά είναι απο τίς πιο όμορφες μετατροπές που έχω δεί!
    Πω πω!!!!!!!!! πόσο πάνε αυτές;;

  2. #77
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Ενα ταπεινό Bros είναι, με ιδιοκτήτη με μεράκι!!!

  3. #78
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Πω πω!!!!!!!!! πόσο πάνε αυτές;;
    Ποιες ρε φιλε Νεκταριε;

  4. #79
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Ναι, δε σφάξανε!Να ρθεις μετά εσύ και να με βιάσεις;
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    SuckNet
    Router
    Τι να σου πω ρε μεγάλε;Δεν ξέρω από αυτά τα πράματα!Εγώ ζα έχω!
    Απ την αρχή δηλώνω πως δεν έχω και πολύ σχέση με μηχανές.Μόνο σκούτερ έχω οδηγήσει 1 φορα ( 8) ), άρα η εμπειρία μου είναι μόνο θεωρητική.Και πάλι όμως δεν ασχολούμαι και πολύ.Πιο παλιά ήξερα πιο πολλά, αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι: πώς είανι δυνατόν το Bros αυτό που λέτε που αν κατάλαβα καλά δεν ξεπερνά τα 75 με 80 άλογα να βγάζει 600ρια supesport με 110 άλογα και με 2,2 δεύτερα π.χ για τα 0-110;Πόσο φτιαγμένο είναι πια στα άλλα σημεία;Αλλά και πάλι 30 άλογα είναι 30 άλογα.Εδώ στα αυτοκίνητα κάνουν διαφορα.

  5. #80
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    να βγάζει 600ρια supesport με 110 άλογα και με 2,2 δεύτερα π.χ για τα 0-110
    Φιλε δεν υπαρχει μηχανη παραγωγης που να κανει τα 0-100 σε λιγοτερο απο 3 sec
    8) 8) 8)

  6. #81
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    δυνατόν το Bros αυτό που λέτε που αν κατάλαβα καλά δεν ξεπερνά τα 75 με 80 άλογα να βγάζει 600ρια supesport με 110
    Κατω απο συγκερκιμμένες καταστάσεις όχι μόνο είναι δυνατό αλλά έχει και μεγάλη πλάκα!
    Πχ διαδρομή Παλ.Φώκαια - Σούνιο και ανάποδα! Το bros με 50+ έχει μια ρεπρίζ 50-100 που θα την ήθελαν 1000cc και ροπή αντίστοιχη+ τα καλύτερα 600+ρια θα καρφώσει μία 5η και θα κινείται μόνο με αυτή απο τα 80 μέχρι τα 150 χαλαρά & σε ένα φάσμα στροφών που βγάζει την μέγιστη ροπή του, τα superport θα παλεύουν με τα κιβώτια τους και τα φρένα τους!
    Συντάκτες Ελληνικού περιοδικού που έκαναν δοκιμές σε 600 του 2002 με ένα ακόμα 600 του 2000 και ένα 750 του 2000, πιθανά θα θυμούνται ακόμα το bros που τους είχε κολλήσει σαν βδέλα και αφού είδαν οτι δεν μπορούν να ξεκολλήσουν έκαναν στην άκρη! Μόλις μάλιστα όταν είδαν τι ήταν αυτό που τους πέρασε σκύλιασαν και τον πέρασε ένας σε μια μικρή ευθεία και με πολύ επικίνδυνο τρόπο μπαίνοντας στην γραμμή του!
    Σε συνθήκες αγώνα τα bros με τα 78+ άλογα στην Αμερική έχουν πάρει επανειλημένα πρωταθλήματα στην κατηγορία super light weight & με αντιπάλους Ducati 748 ακόμα χαχαχα
    Συμπέρασμα δεν είναι μόνο τα άλογα που μετράνε!
    Θα προτιμούσα στην Ελλάδα να έχω μια μοτοσυκλέτα 1000cc στενό και με μόνο 100+ άλογα και 11 χιλογραμμόμετρα ροπή σε ένα φάσμα 5000 στροφών, πχ Honda Firestorm παρά τα SuperDupper τάδε!

    Στην πραγματικότητα αυτό που θέλω έιναι ένα Bros 750-800cc me 80+ άλογα, ντεπόζιτο που να βγάζει καμμια 200+ χιλιόμετρα και το επιθετικό look της παραπάνω φωτογραφίας, αλλά η Honda μ@@@@@ζεται και έχει αφήσει τον ανταγωνισμό να οργιάζει στην κατηγορία με κάτι πανάθλιες αισθητικά μοτοσυκλέττες σαν το SV!

  7. #82
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    με κάτι πανάθλιες αισθητικά μοτοσυκλέττες σαν το SV!
    Το καινουργιο SV εχει φτιαξει αρκετα σε σχεση με τον παλιο ταφο...

  8. #83
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Ναι, δε σφάξανε!Να ρθεις μετά εσύ και να με βιάσεις;
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    SuckNet
    Router
    Τι να σου πω ρε μεγάλε;Δεν ξέρω από αυτά τα πράματα!Εγώ ζα έχω!
    Καλά δεν είπα πως μετράνε μόνο τα άλογα.Αν είναι δυνατόν.Μόνο πιο ελαφριά να είναι κατά 50 κιλά π.χ. φτάνει...Απλά μου φάνηκε αρκετά σημαντική διαφορά στη δύναμη.Και πάλι όμως κάτι θα ξέρετε, εγώ σας λέω μόνο ένα nrg 50ρι οδήγησα μια φορά από ένα φίλο!
    Πάντως Dantouan απ' όσο ξέρω τα cbr, r6, zx-6r και γενικά τα υπόλοιπα της ίδιας κατηγορίας βγάζουν 2,2 έως 2,45 για τα 100, μετρημένα από περιοδικά και όχι εργοστασιακά.

  9. #84
    Εγγραφή
    25-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    28
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΒΑΡΝΑΣ
    SNR / Attn
    6(dB) / 18(dB)
    Χμμμ... πολύ ενδιαφέρον thread.

    Απορώ όμως, μιά που ο Νεκτάριος προσανατολίζεται σε 400-600άρι μεταχειρισμένο, πώς κανείς δεν πρότεινε το CBR600 (όχι το RR).

    Κατά την προσωπική μου άποψη πρόκειται για καταπληκτικά μηχανάκια, είτε πρόκειται για τα πρώτα μοντέλα (1992), είτε για τα τελευταία (2002). Πέρασαν 2 απο τα χέρια μου -- 1992 (απο χέρι) και 1998 (καινούργιο) -- τα οποία κράτησα για 2 περίπου χρόνια το καθένα, και με τα οποία έγραψα αρκετές δεκάδες χιλιάδες χιλιόμετρα στην πόλη, σε γρήγορες βόλτες (Tourist Trophy of Sithonia ) και σε ταξείδια εντός Ελλάδας και στην Ευρώπη.

    Πλεονεκτήματα:

    * Πολύ καλή οδική συμπεριφορά. Το CBR600 σε μαθαίνει να οδηγάς σωστά.
    * Καλή ιπποδύναμη (80-100 άλογα, ανάλογα με το μοντέλο).
    * Υψηλή ποιότητα κατασκευής. Κακά τα ψέματα, η Honda δεν πιάνεται σε αυτόν τον τομέα.
    * Κάνει τα πάντα: καθημερινές μετακινήσεις στην πόλη, ταξείδια (μικρά και μεγάλα) με 1 ή 2 άτομα, και άμα γουστάρεις και καμιά γυροβολιά κατά Σέρρες μεριά .
    * Αξιοπιστία - δεν σπάει δεν χαλάει.
    * Service κάθε 24K km κατά την Honda (πέρα απο λάδια, ξύδια, κλπ). Στο δικό μου ανοίξαμε το καπάκι της κεφαλής στα 24Κ km για να τσεκάρουμε τις βαλβίδες, είδαμε οτι τα διάκενα ήταν μιά χαρά, και το ξανακλείσαμε.

    Το γεγονός οτι είχαν πουληθεί πάνω απο 250.000 κομάτια παγκόσμια μέχρι το 2000 νομίζω οτι επιβεβαιώνει τα παραπάνω.

    Τα μόνα μελανά σημεία κατα τη γνώμη μου:

    * Λίγο τσουχτερό κόστος ανταλλακτικών, ιδιαίτερα των πλαστικών του fairing (οπότε προσοχή ).
    * Προβληματικοί μανίσιοι ανορθωτές στα πρώτα μοντέλα που υπερθερμαίνονται και καίγονται. Υπάρχουν όμως πατέντες/hacks.
    * Sarakakis - δεν είναι και η καλύτερη Ελληνική αντιπροσωπεία στον τομέα εξυπηρέτησης πελατών.

    Δεν έχω κοιτάξει πρόσφατα αγγελίες κλπ, αλλά έχουν κυκλοφορήσει τόσα πολλά 600άρια CBR που πάντα κάποια καλά ματαχειρισμένα πωλούνται απο ιδιώτες και μαγαζιά.

    Νεκτάριε, κατά τη γνώμη μου ξέχνα τα 400άρια και προσανατολίσου σε κανένα 600άρι. Έχεις δει πολλά απο τα 400άρια που κυκλοφορούν να είναι σε αποδεκτή κατάσταση? Εγώ πάντως κανένα! Τα περισσότερα είναι ξεβράκωτα, με διαλυμένα fairings, σπασμένα μοτέρ, και ξεσκισμένα λάστιχα δεκαετίας. Εμφανή σημάδια οτι πέρασαν απο χέρια μαρσιποφόρων και ερυθρόδερμων . Αντίθετα, σχεδόν όλα τα CBR600 που κυκλοφορούν σήμερα -- ακόμη και τα πρώτα μοντέλα -- βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση.

    -RRunner

    P.S. Guess what my current bike is :-)

  10. #85
    Το avatar του μέλους EvilHawk
    EvilHawk Guest
    Μόνο πιο ελαφριά να είναι κατά 50 κιλά π.χ. φτάνει...
    O οδηγός τότε ήταν 30 κιλά λιγότερα απο ότι είναι σήμερα στα σίγουρα

  11. #86
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiriskakos
    Καλά δεν είπα πως μετράνε μόνο τα άλογα.Αν είναι δυνατόν.Μόνο πιο ελαφριά να είναι κατά 50 κιλά π.χ. φτάνει...Απλά μου φάνηκε αρκετά σημαντική διαφορά στη δύναμη.Και πάλι όμως κάτι θα ξέρετε, εγώ σας λέω μόνο ένα nrg 50ρι οδήγησα μια φορά από ένα φίλο!
    Πάντως Dantouan απ' όσο ξέρω τα cbr, r6, zx-6r και γενικά τα υπόλοιπα της ίδιας κατηγορίας βγάζουν 2,2 έως 2,45 για τα 100, μετρημένα από περιοδικά και όχι εργοστασιακά.
    Δεν υπαρχει πουθενα τετοια μετρηση φιλε, απο κανενα περιοδικο, το λιγοτερο που εχει μετρηθει ειναι 2,87 sec και αυτο σε 1000αρια, οχι σε 600αρια (παραγωγης παντα.. )

  12. #87
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Τα μόνα μελανά σημεία κατα τη γνώμη μου:

    * Λίγο τσουχτερό κόστος ανταλλακτικών, ιδιαίτερα των πλαστικών του fairing (οπότε προσοχή ).
    Γι'αυτο τον λογο φιλε δεν προτεινα στον Νεκταριο μηχανη με full fairing, αλλωστε ειπε οτι δεν εχει εμπειρια οδηγησης μεγαλης μηχανης, και προτεινα το Fazer 600....το CBR 600 RR δεν ξερω πως του κολησε......

  13. #88
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Ναι, δε σφάξανε!Να ρθεις μετά εσύ και να με βιάσεις;
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    SuckNet
    Router
    Τι να σου πω ρε μεγάλε;Δεν ξέρω από αυτά τα πράματα!Εγώ ζα έχω!
    Έλα ρε Dantouan ηρέμησε, δεν είναι κάρα τα 600ρια!Το τελευταίο περιοδικό που έπεσε στα χέρια μου είναι το moto του Μαίου, τεύχος 327.Έχει σύγκριση στα 600 supesport.Θες νούμερα για τα 100;Έως 2,85 το πιο αργό (εκτός από τη ducati 749 που φαίνεται να ναι σε όλα 1 σκαλί πιο αργή).Και πιο παλιά πάντως θυμάμαι τέτοια νούμερα έβλεπα.Μη μου λες δηλαδή ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.Δηλαδή π.χ. το r1 που απ όσο ξέρω θα έχει κάτω από 1 κιλό στον ίππο δε μπορεί να πέσει κάτω απ' τα 3 δεύτερα;Ε δε νομίζω πια.

    Evilhawk αυτό με τους οδηγούς έγραψε!Μάλλον πρέπει να αυξηθούν οι ιπποδυνάμεις!

  14. #89
    Εγγραφή
    28-01-2004
    Περιοχή
    Παγκρατι - Αθηνα
    Μηνύματα
    3.611
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    15.996/935
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9,5(dB) / 21,5(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sotiriskakos
    Έλα ρε Dantouan ηρέμησε, δεν είναι κάρα τα 600ρια!Το τελευταίο περιοδικό που έπεσε στα χέρια μου είναι το moto του Μαίου, τεύχος 327.Έχει σύγκριση στα 600 supesport.Θες νούμερα για τα 100;Έως 2,85 το πιο αργό (εκτός από τη ducati 749 που φαίνεται να ναι σε όλα 1 σκαλί πιο αργή).Και πιο παλιά πάντως θυμάμαι τέτοια νούμερα έβλεπα.Μη μου λες δηλαδή ότι είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.Δηλαδή π.χ. το r1 που απ όσο ξέρω θα έχει κάτω από 1 κιλό στον ίππο δε μπορεί να πέσει κάτω απ' τα 3 δεύτερα;Ε δε νομίζω πια.

    Evilhawk αυτό με τους οδηγούς έγραψε!Μάλλον πρέπει να αυξηθούν οι ιπποδυνάμεις!
    Αυτο ειπα κι εγω φιλε ,οτι μονο τα 1000αρια κανουν τα 0-100 σε λιγοτερο απο 3 sec, και οχι 2,2 sec τα 0-110 οπως ανεφερες σε προηγουμενο post σου 8)

  15. #90
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Ναι, δε σφάξανε!Να ρθεις μετά εσύ και να με βιάσεις;
    Μηνύματα
    329
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    sDSL
    Ταχύτητα
    1024/1024
    ISP
    SuckNet
    Router
    Τι να σου πω ρε μεγάλε;Δεν ξέρω από αυτά τα πράματα!Εγώ ζα έχω!
    Μάλλον δεν έχεις καταλάβει ακριβώς τι είπα και τι εννοούσα.

Σελ. 6 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 02-06-06, 21:37
  2. Μηνύματα: 1
    Τελευταίο Μήνυμα: 21-12-05, 12:20
  3. Να πάρω ή να μην πάρω HOL?
    Από athan00 στο φόρουμ Vodafone
    Μηνύματα: 25
    Τελευταίο Μήνυμα: 24-01-05, 16:38
  4. ΨΗΦΙΑΚΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ
    Από Against_all_odds στο φόρουμ Hardware Γενικά
    Μηνύματα: 58
    Τελευταίο Μήνυμα: 08-01-05, 16:34
  5. να πάρω ή να μην πάρω, ιδού η απορία
    Από lefteriss στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 18
    Τελευταίο Μήνυμα: 22-07-03, 21:29

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας