Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    06-05-2005
    Μηνύματα
    64
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλημέρα αυτή την στιγμή έχω Adsl otenet και την μοιράζομαι με τον αδερφό μου 1024 αλλα το θέμα είναι οτι δε μπορώ να κάνω downloads γιατί όπως καταλαβαίνετε ο άλλος σέρνετε οπώτε σκέφτομαι για μια ακόμα μόνο δική μου Dsl για πάρτυ μου βασικά μονο για downloads αλλα τι γίνετε με την γραμμή του Οτέ? πρέπει να κάνω καινούργιο αριθμό στον οτέ και να ξαναπληρώνω πάγια χ2 ? κατι είδα στο site τις vivodi αλλα δε το σηκώνουν απο το support

    ευχαριστώ περιμένω μια οικονομική πρόταση απο 1024 εως 2048 και αμα μπορούμε να γλυτώσουμε τα πάγια του οτέ!

  2. #2
    Εγγραφή
    26-07-2003
    Μηνύματα
    870
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Και γιατι δεν βαζετε ενα routerακι με traffic shaping και να το setαρετε ετσι ωστε να μοιραζεστε την συνδεση χ2 οταν ειστε και οι δυο στο net και να την εκμετελευεται ολοκληρη ο ενας οταν ο αλλος δεν την χρειαζεται ??
    Did they get you to trade your heroes for ghosts ?__________________________________________________________________________

  3. #3
    Εγγραφή
    02-04-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    393
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    PSTN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    HOL - ΛΕΥΚΑΔΑ
    Router
    microcom 2636
    και γιατι δεν κανετε κατι απλο αφου βρισκεστε στο ιδιο σπιτι; Εγκαταστειστε και οι 2 το netlimiter και οταν κανει καποιος download το ρυθμιζει μεχρι καποιο οριο (π.χ. 60kb/sec). Χωρις κανενα κοστος.
    2 ADSL σε 1 γραμμη δεν μπαινουν.

  4. #4
    Εγγραφή
    02-03-2005
    Περιοχή
    Κερατσίνι/Νίκαια
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    716
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    ISP
    HOL
    Με το 9106 και το qos που προσφέρει, έχω λειτουργήσει μέχρι και 4 pc στην ταπεινή 768 μου. Το όλο θέμα από κει και πέρα για μένα είναι στο upload. Φρόντισε το συνολικό upload που χρησιμοποιείτε να μην μπουκώνει την γραμμή και θα είστε ΟΚ.
    Για το λόγω αυτό προτιμώ torrentάκι και public tracker για τα downloads. Αν κάποιος χρησιμοποιεί εφαρμογές που δεν μπορείς να περιορίσεις από το interface τους, (π.χ msn messenger + cam, μόνο έτσι έχει καταφέρει να γονατίσει τη γραμμή ο αδερφός μου) βάλε και ένα netlimiter όπως λένε τα παιδιά.

    Φυσικά όταν έχεις την γραμμή μόνος σου είναι αλλιώς, αλλά μιλάμε για το τσάμπα τώρα!
    I need so much time for doing nothing that I have no time for work..
    Friends come and go, enemies accumulate.
    Economists Do It With Models!

  5. #5
    Το avatar του μέλους BigLion
    BigLion Guest
    Ή τις λύσεις που πρότειναν οι φίλοι, ή παίρνεις μια μεγαλύτερη σύνδεση ώστε να έχετε περισσότερο bandwidth διαθέσιμο ή αν πας για δευτερη γραμμή ΝΑΙ πρέπει να πληρώνεις 2 πάγια ΟΤΕ, εκτός αν σε καλύπτει κάποιος πάροχος με Full LLU (Τελλας, Vivodi, HOL, Forthnet) οπότε δεν πληρώνεις πάγιο ΟΤΕ για την νέα σου γραμμή.....

Παρόμοια Θέματα

  1. Μηνύματα: 211
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-07-08, 14:38
  2. help οικιακό δίκτυο στο σπίτι συνδεση pc με mac
    Από aekaras9 στο φόρουμ Wireless Networking
    Μηνύματα: 3
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-02-08, 01:15
  3. ADSL στο ενα σπιτι isdn στο αλλο??
    Από iceman509 στο φόρουμ ADSL
    Μηνύματα: 4
    Τελευταίο Μήνυμα: 20-10-05, 23:34
  4. Μηνύματα: 19
    Τελευταίο Μήνυμα: 30-04-05, 15:45
  5. Μηνύματα: 16
    Τελευταίο Μήνυμα: 01-12-03, 08:06

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας